Dam shpaga ?

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

dam shpaga ?

da, daca merita
11
48%
nu
12
52%
 
Voturi totale : 23

Dam shpaga ?

UNREAD_POSTde demential » Mie Sep 30, 2009 11:01 pm

am o problema legata de shpagi.
voi da-ti shpaga la ospatarii/ospataritele care va servesc la evenimente ?
Ultima oară modificat de demential pe Vin Oct 09, 2009 12:36 pm, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde iulian » Mie Sep 30, 2009 11:11 pm

nu, sorry, daca as lua şi eu atunci aş da mai departe , dar aşa din ce sa dau !
Caracterul unui om poate fi judecat după gusturile sale muzicale. (platon)
Avatar utilizator
iulian
DJ Fondator
 
Mesaje: 417
Membru din: Lun Apr 06, 2009 5:18 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde scarface » Mie Sep 30, 2009 11:22 pm

Never ever. Uite ce fac eu cu ospatarele :lol: :lol: :lol:
http://i38.tinypic.com/24cghihoi.jpg
si alta
http://i34.tinypic.com/2lxbhjfok.jpg


Le iau cu mine acasa pe gratis :lol: :lol: :lol:
Ultima oară modificat de scarface pe Vin Ian 14, 2011 3:16 pm, modificat 1 dată în total.
scarface
Membru activ
 
Mesaje: 450
Membru din: Mie Mai 27, 2009 2:10 pm
Localitate: Bistrita

UNREAD_POSTde Adrian Jidveian » Joi Oct 01, 2009 12:02 am

Yo zic sa iti cauti om ptr pus muzica scarface daca asa sta treaba la tine :))),nu de alta da esti ocupat cu alte lucruri mai interesante decat botonatul mixerului si pc-ului :))
Nici eu nu dau ptr ca nici nu primesc si nu am primit pana acum,daca primesc chiar imi face placere sa dau mai ales la ospatari ptr ca stiu cat alearga ca sa iasa bine treaba,de aceea nici nu-s pretentios si nu-i pun sa imi aduca la fiecare 5 min cate un suc sau alte prostii :)
Avatar utilizator
Adrian Jidveian
DJ Fondator
 
Mesaje: 402
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:57 pm
Localitate: Blaj,jud.Alba

UNREAD_POSTde SnakeBiteTWO » Joi Oct 01, 2009 3:26 am

Daca esti client, e bine sa dai shpaga, dar tu muncesti acolo, la fel si ei, ce naiba...
Provoc distractie si conserv amintiri.
----------------------------------------
Follow da bass line.
Imagine
Avatar utilizator
SnakeBiteTWO
DJ Fondator
 
Mesaje: 1257
Membru din: Sâm Iun 20, 2009 12:48 pm
Localitate: BUCURESTI

UNREAD_POSTde lush » Joi Oct 01, 2009 8:07 am

Noi lasam spaga cam peste tot pentru ca nu stii cand mai sonorizezi acolo si tre sa fie serviabili baietii sau fetele cu tine.
Avatar utilizator
lush
DJ Fondator
 
Mesaje: 604
Membru din: Lun Apr 06, 2009 3:44 pm
Localitate: Iasi

UNREAD_POSTde demential » Joi Oct 01, 2009 9:42 am

iulian : deci cand nu iei nu dai, si cand iei dai ?
scarface : ce faci tu acolo e mai mult decat jpaga :D
adrian : tu la fel ca iulian sa inteleg ... nu dai pentru ca nu primesti ... dar daca ai primi ai da ?
snake : da, ai dreptate, si noi (dj, cameramani, fotografi) lucram in aceeasi locatie cu aceeasi clienti ca si ei ospatarii. DAR tu chiar crezi ca ei sunt OBLIGATI sa te respecte si sa te serveasca ca pe invitatii tai ? ca io nu am senzatia asta :D
iar lush mi se pare ca e cam pe aceeasi lungime de unda :D
parerea mea e urmatoarea : DACA tratamentul ospatarilor este ireprosabil, si sociabil, si serviabil, si sunt servit la timp fara sa astept juma de ora sau fara sa primesc mancarea rece, atunci merita jpaga chiar daca am luat eu chiar daca nu. nu dau tuturor, si nu ii frec pe toti. de obicei imi aleg unu/una pe care sa il/o deranjez. dau cam 10-20 ron, nu mult. o singura data am facut cheta si i-am lasat unuia 50ron .. dar ne-a omorat ... ne aducea bautura fara sa cerem (mie suc colegilor uischi) si mancarea inaintea altor invitati :D
DACA sunt ospatari cu nasul pe sus sau nesimtiti sau comunisti (batrani care le stiu ei pe toate si noi suntem doar "galagia" din seara respectiva) pot sa fac eu supar jpaga, dar nu las nimic.
si cum zicea lush ... daca te vad ca dai jpaga isi aduc aminte de tine si te recomanda. anul asta una din prioritati a fost sa discutam cu seful de sala/patronii/ospatarii sa le lasam carti de vizita si sa le spunem ca au comision.
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde Adrian Jidveian » Joi Oct 01, 2009 11:28 am

Da,am spus mai sus ca dau daca primesc,daca nu primesc de unde sa mai dau si shpaga vietii cand mergi la un eveniment cu 250 de lei sa zic.Daca te apuci sa scazi cheltuielile din aia 250 de ron sa zic,rezulta ca ai fost moca la eveniment :))
Si cum zice demential,ospatarii chiar nu-s obligati sa iti aduca tie(cel cu muzica) mancare si etc la fel ca la ceilalti invitati.Asta depinde si de client si etc,cand am mai fost veneau si imi ziceau vezi ca si u ai o portie ca restul invitatiilor asa ca o sa fi servit de ospatari cu tot ce tre,binenteles dupa ce erau serviti invitatii :)
Avatar utilizator
Adrian Jidveian
DJ Fondator
 
Mesaje: 402
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:57 pm
Localitate: Blaj,jud.Alba

UNREAD_POSTde demential » Joi Oct 01, 2009 11:32 am

am deschis topic-ul pentru ca exact aceleasi vorbe pe care le are snake le are si colegul meu de la firma :D care e mereu frustrat de ce le las eu jpaga :D
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde SnakeBiteTWO » Joi Oct 01, 2009 11:42 am

Ti-am mai spus, esti client lasi spaga, nu esti client nu lasi...
Pai daca iti aduc si tie ceva acolo, iti aduc ca au fost instruiti de client sa primesti si tu, daca nu, nu...
Tu poti sa faci spaga pentru ca-i faci pe invitati sa se simta bine, ospatarii oricum primesc la final ceva de la clientul care a organizat party-ul.
Eu totusi, dau ceva aluia din parcare, ca s-a uitat la masina mea cat am prestat la lucrare.
Provoc distractie si conserv amintiri.
----------------------------------------
Follow da bass line.
Imagine
Avatar utilizator
SnakeBiteTWO
DJ Fondator
 
Mesaje: 1257
Membru din: Sâm Iun 20, 2009 12:48 pm
Localitate: BUCURESTI

UNREAD_POSTde iulian » Joi Oct 01, 2009 11:54 am

da, am zis dacă aş primi şi eu normal că as da mai departe ,
ce sa mai vb ca la un event m-am inteles cu omul la 100 € ( 420 ron ) si la final mi-a venit cu 400 ron , fel si fel de oameni , fara cuvine !
Caracterul unui om poate fi judecat după gusturile sale muzicale. (platon)
Avatar utilizator
iulian
DJ Fondator
 
Mesaje: 417
Membru din: Lun Apr 06, 2009 5:18 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde SnakeBiteTWO » Joi Oct 01, 2009 12:07 pm

Cu 100 de euri te duci doar cu mapa de discuri cred, si inca la un party de cel mult 4h.
Altfel strici piata, si e normal ca angajatorii sa-si bata joc.
Ultima oară modificat de SnakeBiteTWO pe Mie Oct 14, 2009 2:07 pm, modificat 1 dată în total.
Provoc distractie si conserv amintiri.
----------------------------------------
Follow da bass line.
Imagine
Avatar utilizator
SnakeBiteTWO
DJ Fondator
 
Mesaje: 1257
Membru din: Sâm Iun 20, 2009 12:48 pm
Localitate: BUCURESTI

UNREAD_POSTde demential » Joi Oct 01, 2009 12:10 pm

snake nu compara bucuresti cu timisoara :) de fapt nu compara bucuresti cu orice alt oras :D
DESI vad ca in sibiu sunt preturi mai mari ca la noi :D
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde SnakeBiteTWO » Joi Oct 01, 2009 12:12 pm

Pai de la invartitele alea, sibienii devin mai euforici si platesc corespunzator. :lol:
Provoc distractie si conserv amintiri.
----------------------------------------
Follow da bass line.
Imagine
Avatar utilizator
SnakeBiteTWO
DJ Fondator
 
Mesaje: 1257
Membru din: Sâm Iun 20, 2009 12:48 pm
Localitate: BUCURESTI

UNREAD_POSTde demential » Joi Oct 01, 2009 12:14 pm

a, si cum spunea si iulian : oameni si oameni.
am avut negociat 400 ron, si mi-a dat ginerica 100 euro (luna trecuta). si am vrut sa ii dau 20 ron inapoi a zis ca nu e nevoie, sa stau linistit.
deci oameni si oameni !
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde iulian » Joi Oct 01, 2009 12:18 pm

pai tocmai asta e problema ca am scule si cer preţ , dar mi-au venit mulţi ca nu tre sa aduc boxe mari si vin ei cu calculatorul si sa nici nu declar evenimentul doar sa fie ceva mai lesne , si evident ca nu ma duc decat cu sculele mele si pretul meu si uite-mă ca stau acasa fara event-uri , se gasesc foarte multi care dau enter de pe un desktop si le ajunge 100 ron pe noapte !
iar eu tot acasa !
Caracterul unui om poate fi judecat după gusturile sale muzicale. (platon)
Avatar utilizator
iulian
DJ Fondator
 
Mesaje: 417
Membru din: Lun Apr 06, 2009 5:18 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde iulian » Joi Oct 01, 2009 12:23 pm

si mai e ceva legat de playere , fiindca ma pot duce si in cluburi cu ele normal , dar timisoara oras mare si sâmbăta trecuta a fost deschis in tot orasul doar doua discoteci şi alea goale aproape, vine lumea se uita nu consuma nimic şi pleacă , pai sincer acum , din ce sa plateasca patronul cheltuielile ( chirie , ospatari/barmani, dj , etc. ) ?
atunci normal ca vine unu' cu desktop si da enter ca-i mai ieftin !
Caracterul unui om poate fi judecat după gusturile sale muzicale. (platon)
Avatar utilizator
iulian
DJ Fondator
 
Mesaje: 417
Membru din: Lun Apr 06, 2009 5:18 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde demential » Joi Oct 01, 2009 12:43 pm

parca ma simt vizat cand vad "desktop si da enter ca e mai ieftin" :D
ma rog. eu cred ca sigur or sa mai apara... sunt multi care suna pe ultima suta de metri, multi care pierd dj-ul din alte motive ...
cred ca ar fi bine sa mai faci o indexare si sa mai pui 20-30 de anunturi pe site-uri de profil.
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde SnakeBiteTWO » Joi Oct 01, 2009 1:58 pm

Clar, piata e mai slaba la cerere, si e cam suprasaturata la oferta.
Poate se mai regleaza la anu'
Pana atunci mai stergem prafu' de pe ele, mai invatam sa mixam, mai negociem, nu stiu...
Provoc distractie si conserv amintiri.
----------------------------------------
Follow da bass line.
Imagine
Avatar utilizator
SnakeBiteTWO
DJ Fondator
 
Mesaje: 1257
Membru din: Sâm Iun 20, 2009 12:48 pm
Localitate: BUCURESTI

UNREAD_POSTde scarface » Joi Oct 01, 2009 3:51 pm

Adrian Jidveian, nu cred ca ar trebui sa imi caut dj. Si ele au de munca, si eu. Dar asa la cate o pauza mai putem sta si la povesti, sau la sfarsit cand incep sa ma pilesc si eu, ca doar in ultima ora de nunta beau si eu :lol: :lol: ........ Am avut de vreo 2 saptamani Foto-Video la o nunta... pfff... am agatat o bunaciune de nici mie nu imi venea sa cred. Si cand am plecat am uitat sa ii cer numar sau ceva :lol: :lol: :lol: .
La party-urile ce le-am avut astea cu muzica electronica, e si mai belea. Nici nu trebuie sa le cauti sau sa te uiti dupa ele ca vin singure :lol: :lol:
scarface
Membru activ
 
Mesaje: 450
Membru din: Mie Mai 27, 2009 2:10 pm
Localitate: Bistrita

Următorul

Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori