Ziua Chimistului @ Strand Viromet Victoria

Ziua Chimistului @ Strand Viromet Victoria

UNREAD_POSTde AndiBAD » Joi Iul 23, 2009 2:44 pm

Vin si eu cu un eveniment de amploare destul de mare!
Stiu ca o sa ziceti ca aveam nevoie de putere mai mare/distribuire sunet egal,dar lumea o fost multumita (daca observati langa boxe nu so asezat nimeni :lol: ).
Alte ce mai pot sa zic, am colaborat cu Radio/Televiziunea Nova Fagaras.Ei or adus si PC-il lor pt jingle-uri si alte chesti gen reclame si eu cu al meu,''cantandu-se'' de pe ambele.
Am fost nevoit sa inchiriez 2 microfoane wireless Shure PG52 sau 58, nu mai stiu exact.Ce pot sa zic despre ele ....m-or lasat :shock: :shock: Masca.Se auzeau ffff bine de la distanta mare (de pe plaja) si de pe terenuri.
Pot sa zic ca am fost si eu un fel de MC.Eu unul m-am si distrat,cred ca se intelege si de ce.

Poze nu am prea facut ca am avut probleme cu camera (focus error) si ,si asa mi-or iesit blurry .

Au avut loc mai multe tipuri de concursuri:pintre care de cel mai rapid bautor de bear,cel mai rapid mancator de ardei iuti (si erau foarte,credeti-ma).Beach Volley,Inot,tenis cu picioru',baschet (au fost si fete de la CS Otopeni).

Au fost prezente si echipele de la :Antena 1 Sibiu,Antena 1 Brasov,Nova TV,TVF (TeleViziunea Fagaras)

http://www.youtube.com/watch?v=kwvETq-AARE

Imagine

Imagine

Cam atatea! Poze cu strandul mai puteti gasi pe www.orasulvictoria.ro
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

UNREAD_POSTde scarface » Joi Iul 23, 2009 4:32 pm

Ce echipament ai folosit acolo??.... Poti da mai multe detalii??
scarface
Membru activ
 
Mesaje: 450
Membru din: Mie Mai 27, 2009 2:10 pm
Localitate: Bistrita

UNREAD_POSTde demential » Joi Iul 23, 2009 4:40 pm

super ! bravo andi ! sunt mandru de tine !
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde remy » Joi Iul 23, 2009 6:06 pm

bravo,tata!!! asa se invata meserie... sant curios sa ne povestesti ce crezi ca ai fi avut nevoie ca sa iasa si mai bine! sa nu nu zici de cv avioane gen dynacord de nu-sh care, ma refer la ceea ce ai fi avut nevoie si nu costa o avere... de ex ai zis ca ai inchiriat sm 58 wireless, altceva?
Avatar utilizator
remy
DJ Fondator
 
Mesaje: 946
Membru din: Mar Apr 07, 2009 8:59 am
Localitate: Roman

UNREAD_POSTde AndiBAD » Joi Iul 23, 2009 8:56 pm

Deci lista ee lunga Amplificator: T.AMP TA2400 (putere catalogata:2000W) ;Mixer 12 Canale Tapco by Mackie Mix260FX, Microfoane: Shure Dinamic cu fir,Rider-wireless,Incinte Acustice:PAudio (sateliti 400w bucata,2bucati) Bluetech (subwoofer 1 bucata -1000w)Crossover:Behringer Cx2310 ;PC:Desktop peste 20000 melodii (copy/paste de pe site) si in plus ,am adus asa de poze relicvele mele Unitra :lol: :lol: :lol: :lol: (ehh is vechi da nah mergeau asa de backup si de ''inaltatoare'' pt FR (''transformati'' in sateliti).Pe amplif Technics (mergea pe medii mai mult)
La inceput a fost batutul de toaca (a fost concursul internationala aici in Victoria si nah ...) .Daca va spun ca pe sateliti am avut clip aproape full ,nu o sa ma credeti :lol: :lol: (pe sateliti -peste 120Hz)-pe toaca (si lemn si metal.

Boxele erau cu hp15w (pt scarface hashpe powah :lol: :lol: ) +Comp34 ehh las loc de interpretari pt cei de pe forumuriile de Pro Audio.
De inchiriat imi mai trebuiau ceva sateliti si bass (pt aer liber trebuie puteri calumea ) eu am avut in BPH ew18hn DA O SINGURA BUCATA!!! (mai mergeau 3 bucati desigur) dar nah nu toti au bani pt atatea scule asa de la inceput.

Nevoie de scule pt astfel de evenimente .....ee mare.Nici o data nu am fost de acord sa dau bani pe brand;deacea am mers ff mult pe diy.

Culmea barmanul o zis ca o surzit ca urla la clienti si o mai venit o moldoveanca focoasa rau (nu ca asi avea ceva cu Moldova):BAAAii sa dati muzica mai incet ca azi m-ati inebunit :lol: :lol: :lol: .Am vrut sa ii zic da ce ii imormantare?? :roll: .

Ce sa mai zic va multumesc de laude astept si critici,intrebari.

P.S.:nu am avut mult timp la dispozitie pt masterizare dar o sunat destul de ok parerea mea (nu ee prea formata-nu m-am nascut cu Dynacord Cobra 4 in brate )Daca vreti sa imi oferiti unu asa ca donatie il accept :lol:

P.S.:Am primit felicitari de la multi dupa aceasta zi ,si mi-or zis sa imi fac Disco asa in aer liber dar nah...(ideea ee buna dar locatie?,[nu prea is cu dinastea la strand-conducerea] acte nem sobot,si tot ce presupune acest lucru)
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

UNREAD_POSTde scarface » Joi Iul 23, 2009 9:08 pm

Stai linistit Andy; Nevoia de scule pt astfel de evenimente stiu ca e mare, dar nu se merita sa investesti in scule pt 2 evenimente dinastea pe an :wink: . Daca ai pe cineva la tine in zona si poti inchiria niste scule, ar fi foarte ok si mai avantajos pt tine. In rest ce sa zic??.... Poate prinzi mai multe, si atunci o sa iti permiti sa investeti mai mult pt ca stii ca scoti ceva.
scarface
Membru activ
 
Mesaje: 450
Membru din: Mie Mai 27, 2009 2:10 pm
Localitate: Bistrita

UNREAD_POSTde demential » Joi Iul 23, 2009 9:09 pm

www.vorbe.info pentru cine nu are RCS si vrea sa vada Ujpest - Steaua
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde iulian » Joi Iul 23, 2009 9:21 pm

bravo andy , la mai multe ,
cu achiziţionarea de scule, ce sa zic ia-o încet şi sigur , vine şi vremea lor !
Avatar utilizator
iulian
DJ Fondator
 
Mesaje: 417
Membru din: Lun Apr 06, 2009 5:18 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde AndiBAD » Joi Iul 23, 2009 9:28 pm

CORECT.Sa nu uitam ca populatia Victoriei este de maxim 8500 locuitori.este la 30 km de Fagaras (dar si acolo piata este saturata)
Macar o bucata BPH tot mai fac dar acum vine aa 12-ea+cheltuieli cu masina si ..... .
O lucrat t.ampul asa in limita clipului pe un canal sateliti (paralel)=4 ohmi si subwooferu =8 ohmi pe o zi pff insuportabila de calda+ca mai mutam noi umbrela dupa soare dar tot mai bate soarele pe scule.Eu am pus mana pe ea si nu puteam sa o tin f mult timp ca ma ardea (daca nu vreti sa credeti asta ee) deci va dati seama de temperatura finalilor... .Nu vreau sa o ridic in slavi ca no fi Ecler ,Crown,LAB GRUPPEN sau alte artificii dar cu asta imi fac treaba!!In protectie nu o intrat deloc si curentul o cazut de vre-o 3 ori (era trifazic impartit nu stiu cum ca nu ma am la asa ceva ,infine era o siguranta si nu mai stiu ce.

Remy:Daca asi avea bani nu ff multi nu asi merge pe dynacord :lol: 8) Tot pe diy poete cu vopsea poliuretanica finisajele,subwoofere 4 bucati BPH sau dece nu 8 :lol: :lol: .Amplificare Proline 3000 sau Phonic XP 5000,procesare DCX,sateliti MT122 4 bucati is de ajuns(deja dau in vise si nu ee prea bine :lol: )Asta nu cred ca ee un sisrtem de enshpe mii de euro dar eu asi fi multumit cu el!

Bafta!
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

UNREAD_POSTde Adrian Jidveian » Vin Iul 24, 2009 10:46 pm

Fain Andi :)
Cam ce muzica ai pus....?Cat despre scule crezi ca daca mergeai cu "Eclere" si Mackie de 1000 de euro stia careva ca sculele tale is nush ce firma si costa o caruta de bani...sau ca suna mai nush muzica...
Avatar utilizator
Adrian Jidveian
DJ Fondator
 
Mesaje: 402
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:57 pm
Localitate: Blaj,jud.Alba

UNREAD_POSTde AndiBAD » Sâm Iul 25, 2009 11:40 am

Hmm muzica bineinteles ca la un event dinasta, nu puteam sa pun sarbe,populare,manele.O fost mai mult hituri ce is si pe la radio-uri si ceva house,trance.Iti dai seama ca lumea nu se apuca de dans,cu toate ca ma avut intentia sa facem un concurs de dans(dar am abandonat ideea din lipsa de participanti! :roll: .Lumea mai miscau asa incet pe plaja pe muzica pusa...
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

UNREAD_POSTde demential » Lun Aug 03, 2009 10:27 am

normal :) duar n-ai vazut horanjuru strandului :)
nu mai postezi si tu nimic ? ai doar 2 :D
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Evenimente 2009

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron