Sugestii

www.djfotovideo.ro

Re: Sugestii

UNREAD_POSTde demential » Joi Feb 14, 2013 1:34 pm

deci inchidem topicul definitiv ?
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Sugestii

UNREAD_POSTde p3psitwist » Vin Feb 15, 2013 11:58 am

nu...il mutam la cafenea.
Imagine
Avatar utilizator
p3psitwist
Administrator
 
Mesaje: 1893
Membru din: Vin Apr 02, 2010 10:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: Sugestii

UNREAD_POSTde MajNooN » Vin Feb 22, 2013 4:46 pm

Am o propunere. Nu stiu daca a mai avut cineva intentia asta, dar tot o sa incerc. Se poate ca, atunci cand postam un link de youtube, sa apara direct un thumball mai mare, cu care sa vedem filmuletul direct de pe forum. E putin incomod sa deschizi o alta pagina pt a vedea filmuletul...
ex:
[video]http://www.youtube.com/watch?v=cs4RYYhSn5s[/video]
Imagine
Let the music play loud, fuck the neighbours...
Avatar utilizator
MajNooN
Super Membru
 
Mesaje: 1455
Membru din: Vin Oct 09, 2009 9:58 am
Localitate: Bucuresti

Re: Sugestii

UNREAD_POSTde voxparty » Vin Feb 22, 2013 4:50 pm

am facut sugestia asta cu clipurile emdedade de pe youtube si eu cu ceva timp in urma... administratorii au considerat la vremea respectiva ca nu este cazul...
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Re: Sugestii

UNREAD_POSTde demential » Mie Mar 13, 2013 5:50 pm

Va sugerez sa va salvati toate informatiile de pe acest forum la care (mai) aveti acces (setari, hint-uri, link-uri, sfaturi, bancuri, evenimente, etc. ).
De cateva saptamani se fac niste proceduri de mentenanta de care eu NU sunt informat (se schimba hosting-ul) si nu am nici o "putere" in aceasta privinta.
Nu stiu cat o sa mai dureze, nu stiu cand o sa se rezolve. Sper doar sa se rezolve, tinand cont ca feedback-ul din partea lor este foarte slab.
De asemenea va reamintesc si faptul ca din august 2012 comunitatea noastra nu a mai platit aceste servicii, tocmai pentru ca era in proiect schimbarea hosting-ului.
Asadar nu putem avea prea multe pretentii in acest moment.
Daca nu se rezolva, o sa incerc macar (si sper sa pot) sa schimbam NOI hosting-ul, pentru un mai bun uptime al forum-ului (pentru ca desi forum-ul da erori uneori, site-ul este functional si vice-versa). Dar pentru acest lucru am nevoie de actualul admin de hosting sa ne ajute - altfel exista riscul sa pierdem TOT forum-ul.
Multumesc pentru intelegere si scuze anticipate pentru eventualele probleme care pot aparea !
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Sugestii

UNREAD_POSTde DJ Sun » Mie Mar 13, 2013 7:13 pm

Intreb si eu ca un necunoscator, nu se poate face un back-up la intreg site-ul sau nu cunoaste nimeni pe nimeni care sa ne ajute la salvarea informatiei.
Pentru mine e clar avem nevoie de alt hosting, eu personal sunt dispus sa platesc mai mult anual pentru hosting, oricum e o suma modica si sa ne mutam in alta parte.
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Sugestii

UNREAD_POSTde DJ Sun » Mie Mar 13, 2013 7:15 pm

Sau daca fac asta pentru ca nu e platit hostingul te rog sa postezi un cont si suma pe care o avem de platit pentru hosting, si in cateva zile platim si cu asta basta.
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Sugestii

UNREAD_POSTde viji » Mie Mar 13, 2013 7:33 pm

Avatar utilizator
viji
Membru activ
 
Mesaje: 520
Membru din: Vin Iul 16, 2010 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Sugestii

UNREAD_POSTde demential » Joi Mar 14, 2013 10:47 am

la baza de date am facut deja back-up. are 12 mega, nu stiu daca este "totala", desi am selectat TOT.
la FTP nu mai am acces de cateva luni bune, de cand era in proiect mutarea hosting-ului. deci NU pot face back-up total al site-ului.
nu fac asta pentru ca nu am platit. asta am explicat deja in cateva randuri : anul trecut NU ne-au cerut bani tocmai pentru ca stiau ca o sa isi schimbe ei serverele si NU o sa mai fie stabilitate in perioada de tranzitie.

iar in acest moment, daca schimbam hosting-ul, chiar pierdem tot :)

hint : ca sa vedeti update-urile mesajelor noi aveti sus butonul " Vizualizare mesaje necitite ", util pentru momentele cand nu apare iconita cu mesaje noi.
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Sugestii

UNREAD_POSTde DJ Sun » Dum Mar 31, 2013 12:07 am

Eu sunt disperat de cum merge forumul asta, de fapt de cum nu merge, erori peste erori, nu poti vedea un mesaj, sa vezi ultimile comentarii tre sa faci o suta de pasi , sa fac ceva pe hostingul lor si pe serviciile lor de tot cacatu.Propun angajarea unui programator, IT-ist pana mea ce o fi el care e in stare sa ne salveze baza de date a acestui forum si sa ne caram naibi de pe hostingul asta infect.Stau de mai bine de o luna sa se repare forumul si ne tot pasuiesc si amana si pana mea, demential te rog posteaza un cont, strangem bani, platim totul la zi sa sa isi bage hostingul in ce au ei mai valoros.
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Sugestii

UNREAD_POSTde djpedros » Joi Apr 18, 2013 2:33 pm

Este posibil ca sectiunea Cafenea sa fie vizibila doar userilor care au mai mult de, sa zicem, 50 de postari?
Avatar utilizator
djpedros
Super Membru
 
Mesaje: 1252
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 6:27 pm
Localitate: Galati

Re: Sugestii

UNREAD_POSTde Sorinus » Joi Apr 18, 2013 8:25 pm

Am si eu o rugaminte...un prieten dj si-a facut cont si ori nu mai stie parola ori sunt ceva probleme cu forumul nu se mai poate loga.
El tot a incercat faza cu a uitat parola si a asteptat pe mail rese4tarea parolei insa se pare ca nu ii vine.
Userul este PetreAugustin iar mailul este h.patru_augustin@yahoo.com ma poate ajuta cineva sa facem cumva sa il logam pe om ca tot se chinuie de ceva timp sa se logheze si nu reuseste.
Multumesc!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Sugestii

UNREAD_POSTde demential » Joi Apr 18, 2013 8:49 pm

userul este Petre Augustin, nu PetreAugustin.
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Sugestii

UNREAD_POSTde Sorinus » Joi Apr 18, 2013 8:54 pm

demential scrie:userul este Petre Augustin, nu PetreAugustin.

Multumesc,ii voi spune!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Sugestii

UNREAD_POSTde demential » Joi Apr 18, 2013 9:01 pm

sa-i spui si parola noua pe care ti-am trimis-o pe mesaj privat.
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Sugestii

UNREAD_POSTde Sorinus » Joi Apr 18, 2013 9:04 pm

demential scrie:sa-i spui si parola noua pe care ti-am trimis-o pe mesaj privat.

Si care inca nu o ajuns :)
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Sugestii

UNREAD_POSTde djpedros » Mie Iun 05, 2013 8:58 am

Am constatat cu surprindere ca anuntul pe care il aveam la aria Vanzari a fost mutat in Arhiva fara niciun motiv si fara sa fiu anuntat macar. E un haos pe forumul asta, imi lasa un gust amar treaba asta...
Avatar utilizator
djpedros
Super Membru
 
Mesaje: 1252
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 6:27 pm
Localitate: Galati

Re: Sugestii

UNREAD_POSTde demential » Mie Iun 05, 2013 9:18 am

djpedros scrie:Am constatat cu surprindere ca anuntul pe care il aveam la aria Vanzari a fost mutat in Arhiva fara niciun motiv si fara sa fiu anuntat macar. E un haos pe forumul asta, imi lasa un gust amar treaba asta...

la care anunt te referi ? din cate stiu, DjSun face lunar ordine in aria respectiva, si daca e vorba despre asta viewtopic.php?f=117&t=2945 probabil ti-a trimis mesaj privat, nu i-ai raspuns si l-a considerat expirat. il vrei ridicat din nou ?
despre ce haos vorbesti ? hai sa detaliem, poate reusim sa facem putina ordine cumva.
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Sugestii

UNREAD_POSTde djpedros » Mie Iun 05, 2013 9:22 am

da, acela e anuntul, dar asta e treaba, daca asta a fost decizia moderatorului, cine sunt eu s-o pun la indoiala? si n-am primit niciun mesaj de informare, nimic

iar cand spun de haos ma refer la rivalitatile astea fara rost, la jignirile care vin dinspre partea de administrare a forumului si la mesajele care sunt sterse intr-o veselie, mai ales alea care deranjeaza...
Avatar utilizator
djpedros
Super Membru
 
Mesaje: 1252
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 6:27 pm
Localitate: Galati

Re: Sugestii

UNREAD_POSTde demential » Mie Iun 05, 2013 9:24 am

ok, il reactivam imediat. tinand cont ca a trecut aprilie, mai si am intrat in iunie si nu au mai fost update-uri, consider pertinenta actiunea de a il muta la arhiva.
nu stiu exact la ce rivalitati te referi si nici la ce jigniri.
mesajele offtopic sunt sterse, evident.
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Site & forum

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron