DjRed - Nunta INEU, jud. Arad - 23.05.2009

Moderator: djred

DjRed - Nunta INEU, jud. Arad - 23.05.2009

UNREAD_POSTde djred » Lun Mai 25, 2009 3:19 pm

a fost o nunta frumoasa la 50 km de Arad, la Ineu, cu aprox. 100 de participanti, unde cerintele muzicale au fost majoritare de muzica populara. totusi amatorii de populara nu au prea dansat desi prima parte a nuntii a continut un repertoriu bogat destinat lor, asa ca atmosfera s-a incins pe alte genuri in cea de-a doaua parte, scopul meu a fost acela de a distra toata lumea, nu doar pe cei cu populara.

intrarea mirilor:
Imagine

dansul mirilor:
Imagine

trenulete :) :
Imagine
Imagine

dansuri:
Imagine
Imagine

meneaito:
Imagine

tortul:
Imagine

the DJ`s (me & my friend) :) :
Imagine
Ultima oară modificat de djred pe Mar Feb 02, 2010 5:31 pm, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
djred
DJ Fondator
 
Mesaje: 156
Membru din: Lun Apr 06, 2009 6:50 pm
Localitate: Arad

UNREAD_POSTde AndiBAD » Lun Mai 25, 2009 6:09 pm

Fain! Ce boxe ai acolo, langa Dj?
Imi place cum ai surprins momentele (dansuriiile) din nunta :) !
P.S.:Ce atent erai la mixer :lol: !
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

UNREAD_POSTde demential » Vin Mai 29, 2009 9:11 pm

super djred !
iti multumesc pentru posturi :) cred ca vrei sa ma depasesti :D
ma bucur cand vad colegi cu activitate :)
si apropo andi, nu colegu a suprins alea. ci fotograful :))parerea mea :D
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde djred » Dum Mai 31, 2009 11:56 am

demential scrie:apropo andi, nu colegu a suprins alea. ci fotograful :))parerea mea :D


... mai ... sa sti ca te inseli :), chiar eu am surprins toate momentele, e o placere mai veche de-a mea sa fotografiez momente frumoase la evenimentele pe care le fac. tot timpul m-am rugat de miri, de fotografi sau cameramani sa-mi dea si mie ceva poze de la nunta ca si amintire, si 99,9% din cazuri nu am primit nimik, asa ca imi fac rost singur de suveniruri de ceva vreme :), ba mai mult am ajuns sa mi se ceara materialele mele pentru montaj, ba ca sunt mai frumoase, ba ca am prins cadrul mai natural, etc. pe vremuri puneam muzica, faceam poze sau filmam in functie de necesitati, azi m-am axat doar pe muzica dar obisnuinta nu se uita repede si culmea fac poze cu o relicva de aparat Olympus de "3.3 Mp" nu cu 20 ca altii si totusi pozele ies super. :)

numai de bine
@demential: sper sa te intrec in posturi :D , oricum nu am nici o sansa
Avatar utilizator
djred
DJ Fondator
 
Mesaje: 156
Membru din: Lun Apr 06, 2009 6:50 pm
Localitate: Arad

UNREAD_POSTde djred » Dum Mai 31, 2009 9:16 pm

AndiBAD scrie:Fain! Ce boxe ai acolo, langa Dj?


langa noi se vede partial una dintre boxele facute de mine in urma cu multi ani, doar cutia boxei a ramas aceeasi, difuzoare s-au schimbat multe. acum boxele contin bass 15` RCF 600W + driver de 1.5` (ceva rusesc) 100W, boxa care se vede in poza are schimbata inalta cu 2 buc inalte de 50W cred, cu caracter provizoriu, dar de vreo 2 ani cred :), pt ca nu am gasit pe nimeni sa-mi repare difuzorul ars. asa ca tre sa recunosc ca mi-ar trebui 2 drivere adevarate care sa se potriveasca la palniile de alu ce le am si care cadreaza cu decupajul boxei.
daca cineva stie niste drivere de inalte bune la vreo 100W si pret bun astept, eventual recomandari de magazine sau modele, marci ca eu nu am gasit ce cautam.

10x, sper ca te-am lamurit :)
Avatar utilizator
djred
DJ Fondator
 
Mesaje: 156
Membru din: Lun Apr 06, 2009 6:50 pm
Localitate: Arad

UNREAD_POSTde AndiBAD » Dum Mai 31, 2009 9:36 pm

Drivere poti gasi si PAudio si RCF si Selenium (depinde de cat ai hornul ,metoda de prindere a driverului,filtru! Da-mi mai multe detalii aici sau pe mess si incerc sa te ajut.

Bafta! :wink:
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

UNREAD_POSTde demential » Lun Iun 01, 2009 12:16 pm

djred : tu ar trebui ori sa primesti un premiu pentru postari de evenimente (ca ai multe :D)
ori sa ne cinstesti pe cei care nu avem atat de multe ca tine :))
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde djred » Lun Iun 01, 2009 12:30 pm

demential scrie:djred : tu ar trebui ori sa primesti un premiu pentru postari de evenimente (ca ai multe :D)
ori sa ne cinstesti pe cei care nu avem atat de multe ca tine :))


o sa radeti de mine, a fost o intamplare ca am avut in 4 saptamani 5 evenimente, din pacate nu mai am nici macar unul singur in vizor. cica ar mai fi in iunie o colaborare cu cineva pentru un banchet la clasa 12, dar nimic batut in cuie :cry:
si nu uitati ca eu sunt somer, asa ca evenimentele le transform in luni de existenta :lol:
Avatar utilizator
djred
DJ Fondator
 
Mesaje: 156
Membru din: Lun Apr 06, 2009 6:50 pm
Localitate: Arad

UNREAD_POSTde demential » Lun Iun 01, 2009 12:45 pm

a. bafta atunci :D
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Evenimente 2009

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron