Botez 40 de persoane Baneasa Parc

Botez 40 de persoane Baneasa Parc

UNREAD_POSTde djcristian » Lun Mai 24, 2010 6:42 pm

Sambata cand ploua torential afara, eu incarcam echipamentul . Mai cu ajutorul unei umbrele mai pe sub tricou duceam cate o cutie sau un aparat la masina . Am plecat la drum si la un moment dat nu mai vedeam la 2 metri in fata ochilor de ploaie . Pe masura ce ma apropiam de Baneasa ploaia scadea in intensitate iar cand am ajuns la destinatie nu mai ploua deloc spre uimirea mea. Acolo evenimentul ar fi trebuit sa aibe loc pe terasa si in ultimul moment s-au razgandit si au mutat totul intr-o sala cu un ecou urat de tot si destul de inghesuita unde nu aveam loc de montat boxele asa ca le-am tinut langa mine aproape, sa nu fuga nicaieri. La ora 14 am ajuns la local . La 15:00 am terminat de montat fara graba totul . Invitatii trebuiau sa ajunga la ora 16:00 insa au ajuns de abia la orele 18:00 . M-am plictisit deci inca de la inceput :) si eu si sotia mea (partenera de evenimente mai nou) . Totul a decurs linistit, lumea invitata nu prea avea chef de petrecere, in schimb sorbeau din ochi copiii care se aflau acolo in numar de vreo 7-8 de diferite varste . Parintii copilului botezat impreuna cu nasii s-au simtit foarte bine, au dansat, s-au harjonit au vrut muzica tare, tare :) spre bucuria mea care incepusem sa atipesc . Eu m-am conformat normal si am ajuns pana in clip :)) .
Am facut si cateva poze orientative :

ImagineImagine
ImagineImagine
ImagineImagine
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: Botez 40 de persoane Baneasa Parc

UNREAD_POSTde SnakeBiteTWO » Lun Mai 24, 2010 7:49 pm

Nice!
Felicitari de eveniment!
La cat mai multe.
Ce mixer e ala?
Provoc distractie si conserv amintiri.
----------------------------------------
Follow da bass line.
Imagine
Avatar utilizator
SnakeBiteTWO
DJ Fondator
 
Mesaje: 1257
Membru din: Sâm Iun 20, 2009 12:48 pm
Localitate: BUCURESTI

Re: Botez 40 de persoane Baneasa Parc

UNREAD_POSTde djcristian » Lun Mai 24, 2010 7:59 pm

Multumesc la fel ! Mixerul este Behringer DJX750 .
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: Botez 40 de persoane Baneasa Parc

UNREAD_POSTde AndiBAD » Lun Mai 24, 2010 10:25 pm

Felicitari!
Stiu si eu cum ee sa stai degeaba sa astepti ,parca nu iti mai vine si inspiratia,si vorba ta te plictisesti.

Ce efect ee acela de jos (langa masina de fum)?Derby?
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

Re: Botez 40 de persoane Baneasa Parc

UNREAD_POSTde djcristian » Mar Mai 25, 2010 12:01 am

Da, efectul de jos este un derby Eurolite Multiray. Are 3 randuri suprapuse de geamuri curbate de diferite culori si arunca cam 60 de raze . Umple o sala foarte frumos cu conditia sa fie cativa metri distanta pana in multimea de pe ringul de dans . In cazul meu a luminat toata sala pentru ca pe ring nu prea era lume :) . Ziceai ca e discoteca ! :D
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: Botez 40 de persoane Baneasa Parc

UNREAD_POSTde demential » Mar Mai 25, 2010 10:19 am

felicitari pentru eveniment si la cat mai multe ;)
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Botez 40 de persoane Baneasa Parc

UNREAD_POSTde lush » Mie Mai 26, 2010 9:00 am

Felicitari.Cred ca la pozitia in care stai se aude cam nasol sunetul.As fi preferat sa duc satelitii in spatele meu.
http://www.DjIasi.Ro
Avatar utilizator
lush
DJ Fondator
 
Mesaje: 604
Membru din: Lun Apr 06, 2009 3:44 pm
Localitate: Iasi

Re: Botez 40 de persoane Baneasa Parc

UNREAD_POSTde djcristian » Mie Mai 26, 2010 9:23 pm

Eu unul nu as fi pus satelitii in spatele meu nici platit extra ;) . Nu-mi pot imagina sa stau 10-12 ore cu sunetul bubuind chiar din spate . Mi-as distruge nervii . Am mai avut eu cu alte ocazii basii pe langa masa si a fost precum picatura chinezeasca, adica, foarte interesant la inceput insa pe masura ce trecea timpul, sunetul a devenit extraordinar de deranjant macinandu-mi nervii cu fiecare bataie. Am cabluri de 10 metri la boxe asa ca daca am posibilitatea de a le duce cat mai departe de mine le voi duce intotdeauna, in cazul de fata nu am avut loc de nici un fel . Fac probe de sunet inainte de venirea invitatilor si imi stabilesc in minte nivelul masterului mixerului pentru a-l putea regla in functie de ce se petrece la eveniment fie ca sa mananca sau ca se danseaza . Ridic sau cobor nivelul sunetului dupa caz . Cu toate astea daca nivelul nu este ok in mintea si in urechea organizatorului si imi face semn sa reduc sau sa amplific nivelul sunetului, ma conformez instantaneu .
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: Botez 40 de persoane Baneasa Parc

UNREAD_POSTde Lucian » Joi Mai 27, 2010 8:35 am

djcristian scrie:Nu-mi pot imagina sa stau 10-12 ore cu sunetul bubuind chiar din spate .


Subscriu!
MUSIC IS OUR PASSION
www.djnuntabotez.ro
Avatar utilizator
Lucian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1415
Membru din: Joi Apr 22, 2010 7:33 pm
Localitate: Campulung, Jud Arges

Re: Botez 40 de persoane Baneasa Parc

UNREAD_POSTde lush » Joi Mai 27, 2010 9:46 am

Eu sunt invatat sa mi bata satelitii in cap deoarece solistul canta cu un satelit indreptat spre noi.E mai bine,zic asta pentru ca poti face reglajul de sunet - medii,inalte,bas.Daca ar fi toate mp3 urile trase a fel nu ar fi cazul,insa calitatea pieselor adunate este diferita.
http://www.DjIasi.Ro
Avatar utilizator
lush
DJ Fondator
 
Mesaje: 604
Membru din: Lun Apr 06, 2009 3:44 pm
Localitate: Iasi

Re: Botez 40 de persoane Baneasa Parc

UNREAD_POSTde demential » Joi Mai 27, 2010 10:56 am

prima oara ma bufnise rasu cand am citit ca un punator de muzica ar pune boxele in spatele lui :)) evident, dimineata erai surd vreo 3 zile :))
DAR abia dupa am vazut ca lush a scris chestia asta. da, pentru formatii/solist trebuie sa ai "monitor" si deci te obisnuiesti ba chiar ti se pare obligatoriu sa auzi tare-tot .
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la djcristian

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori