02.02.2013 - Hotel Mari Vila - Salon Shanghai - Botez

02.02.2013 - Hotel Mari Vila - Salon Shanghai - Botez

UNREAD_POSTde djcristian » Joi Feb 07, 2013 3:37 pm

Sambata 2 februarie DJlaPetrecere.ro a sonorizat petrecerea de botez a unei mici printese, pe numele ei de acum, Iris-Maria.
Locatia a fost una de 4 stele in cadrul Hotel Mari Vila, salonul Shanghai acomodand toti invitatii prezenti la eveniment.

Program muzical a fost unul variat dar predominant popular la cererea organizatorilor. Nu s-a dansat extrem de mult, ci mai mult s-a socializat.

Imagini de la local :

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Videoclip de prezentare al evenimentului :
http://www.youtube.com/watch?v=J20DxEZzqQg
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: 02.02.2013 - Hotel Mari Vila - Salon Shanghai - Botez

UNREAD_POSTde djMitu » Vin Feb 08, 2013 11:21 am

vrumos ev si se vede ok efectul de lumini (te-au ajutat si cei cu sala au mai redus din lumini), am vazut ca ai avut si niste hore aromane, noile boxe la treaba (cum ti se par comparativ cu b1520pro?), spor la treaba
Avatar utilizator
djMitu
DJ Fondator
 
Mesaje: 442
Membru din: Lun Mar 28, 2011 1:45 pm
Localitate: urziceni - ialomita

Re: 02.02.2013 - Hotel Mari Vila - Salon Shanghai - Botez

UNREAD_POSTde djcristian » Vin Feb 08, 2013 1:07 pm

Multumesc pentru aprecieri, DJ Mitu !

Luminile din sala le-am controlat singur dupa pofta inimii avand dimmerele chiar in spatele meu :) . Au oamenii acolo numai iluminare pe halogen, nici nu mai ai nevoie de calorifere in sala aia :) asa caldura fac. Cica asa este standardul pentru conferinte si de-aia nu au neoane sau leduri.

Da, au fost si cateva hore aromane, nasii fiind machedoni. Nu ca ar fi cerut ei, insa m-am gandit ca poate ii vor incanta cateva acorduri de-ale lor si chiar asa a si fost. Cu ocazia asta cativa dintre invitati au invatat miscari noi de dans, alaturandu-se nasilor in hora.

Ca boxe nu am avut noile B815NEO ci "vechile" B215D pentru ca organizatorii mi-au solicitat pachetul Bronz aflat in oferta mea. S-a auzit foarte bine si clar, sala avand o acustica excelenta, fara ecou sau reverberatie.

Referitor la comparatia dintre B815 NEO si B1520 PRO, aceasta nu prea poate fi facuta decat ca putere, pentru ca B815NEO este o incinta activa cu sunet procesat pe cand B1520PRO este o pasiva puternica dar totusi doar pasiva fara nici un fel de procesare. Pe B815 NEO le-am folosit recent in cadrul unui alt eveniment si ce pot spune insa este ca pe partea de bass, coboara mult mai mult in frecventa decat B1520PRO si zguduie paharele de pe mese cu mai mult usurinta :D .

Am scris pe forum la momentul acela despre impresia avuta la finalul primului eveniment sonorizat cu B815NEO :
viewtopic.php?f=26&t=1558&p=43375&hilit=b815neo#p43200
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: 02.02.2013 - Hotel Mari Vila - Salon Shanghai - Botez

UNREAD_POSTde Lucian » Dum Feb 10, 2013 4:35 pm

Spor si la mai multe!!!
MUSIC IS OUR PASSION
www.djnuntabotez.ro
Avatar utilizator
Lucian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1415
Membru din: Joi Apr 22, 2010 7:33 pm
Localitate: Campulung, Jud Arges

Re: 02.02.2013 - Hotel Mari Vila - Salon Shanghai - Botez

UNREAD_POSTde djcristian » Lun Feb 11, 2013 12:15 pm

Lucian scrie:Spor si la mai multe!!!

Mersi la fel, Lucian ;) !
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti


Înapoi la djcristian

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori