A1 Neatza cu R&D Show @ AFI Palace

A1 Neatza cu R&D Show @ AFI Palace

UNREAD_POSTde djcristian » Vin Dec 23, 2011 11:28 pm

Timp de 4 zile de la 10 dimineata la 10 seara am fost pe "baricade" alaturi de Razvan si Dani de la Antena 1 in AFI Palace Cotroceni. Cei doi au fost "blocati" in mall timp de 5 zile timp in care au transmis live in fiecare dimineata emisiunea lor iar in restul zilei au facut atmosfera in timpul diferitelor momente gandite de producatori gen reprize de karaoke sau concursuri de tot felul. Scopul acestei desfasurari de forte a fost pe langa unul publicitar si unul umanitar cei doi incercand sa stranga bani pentru o familie nevoiasa cu 6 copii din Romania urmand ca din primavara sa le construiasca acestora o casa cu mai mult de o camera, cat au in prezent.

Prezentarea video pe scurt a evenimentului o gasiti aici :
Link : http://www.youtube.com/watch?v=dk4qtThwxR4

LE : Da, intr-adevar, din pacate se pare ca linkul intial nu a functionat corect la toata lumea linkul din cauza unor drepturi de autor asupra piesei de pe fundal :D . Pentru curiosi este vorba despre mega senzatia ultimei luni care ne-a luat pe toti prin invaluire si anume " Michel Telo - Ai Se Eu Te Pego ".

Am re-upload-at videoclipul schimband tot odata si piesa de pe fundal cu " Nelutu de la Medias - Instrumentala joc ". Hai sa-l vedem pe Youtube acuma ce mai zice. Macar sa promovez pe unul de-al nostru . ;)

Enjoy
Ultima oară modificat de djcristian pe Sâm Dec 24, 2011 12:31 am, modificat de 2 ori în total.
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: A1 Neatza cu R&D Show @ AFI Palace

UNREAD_POSTde djgrecu » Vin Dec 23, 2011 11:31 pm

Nu merge....
djgrecu
DJ Fondator
 
Mesaje: 1095
Membru din: Dum Mai 30, 2010 10:27 am

Re: A1 Neatza cu R&D Show @ AFI Palace

UNREAD_POSTde AndiBAD » Sâm Dec 24, 2011 4:09 pm

Eu unul nu inteleg ce ai facut u mai exact :) Ai fost pe partea de sonorizare?Te ocupai de mall dupa programul de la Neatza?? :D
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

Re: A1 Neatza cu R&D Show @ AFI Palace

UNREAD_POSTde djcristian » Sâm Dec 24, 2011 10:46 pm

Exact ! La finalul programului "Neatza cu Razvan si Dani" preluam "stafeta" si dadeam drumul la muzica alaturi de o MC-ita de-a lor care incerca sa anime atmosfera pe parcursul zilei invitand lumea sa se inscrie la diferite concursuri, la karaoke sau face painting. Ocazional mai participau la activitatile astea si Razvan cu Dani dar pret de doar cateva minute, timp in care ii filmau cameramanii din toate unghiurile posibile sa aiba material pentru montaj (beta)si dupa care se retrageau in casa de sticla din mijlocul mall-ului in care cei doi au fost "sechestrati" timp de 5 zile. Noi ramaneam acolo cu muzica blana pe diferite genuri si cu un ecou monstruos care inca imi rasuna in creieri. Sonorizam patinoarul si zona de servire a mancarii din Afi. Seara aveam karaoke sub doua forme : cu heliu (in loc de heliu era de fapt efect din mixer) sau pe banda de alergare. Acolo urechile mele au avut parte de niste ragete clipuite, de senzatie, dar si de vreo doua voci superbe pe care le-am felicitat din suflet.

Cam cu asta m-am indeletnicit pe acolo 4 zile la rand cu doua bucati Behringer B215D, o bucata mixer BEHRINGER XENYX X1204USB si doua bucati microfoane wireless Proel RM300. S-a auzit bine, s-a auzit destul, s-a auzit ecou mult. Referitor la ecou, acolo in "hala" aia zici in microfon DOI si in final se aude SASE :lol: .
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: A1 Neatza cu R&D Show @ AFI Palace

UNREAD_POSTde AndiBAD » Dum Dec 25, 2011 2:17 am

Gata domnu Christian am inteles! :d Ce sa ii faci ma prind mai greu :))
Ce sa zic super sonorizare .... mai ales ca se intampla rar sa pierd vre-o emisiune cu ei (online mai mult) deci RESPECT!!
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV


Înapoi la djcristian

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori