Corporate Party la Sinaia - 10.12.2011

Corporate Party la Sinaia - 10.12.2011

UNREAD_POSTde djcristian » Lun Dec 12, 2011 1:01 am

" Sambata 10 decembrie 2011, DJlaPetrecere.ro a sonorizat o petrecere de companie in cadrul Hotel RINA Sinaia in statiunea Sinaia. Petrecerea a inceput in jurul orelor 20 si s-a incheiat la 3 dimineata . Cheful si voia buna au fost la cote maxime. Programul muzical a fost la inceput unul exclusiv grecesc datorita faptului ca petrecerea a fost una tematica: "Grecia". Dupa partea de intro majoritatea participantilor s-au schimbat de tinutele "autentice" grecesti si chiar romane din ce am vazut prin sala. S-au difuzat si multe alte genuri muzicale in incercarea de a multumi toti participantii si de ai face sa transpire. La miezul noptii s-a dat startul unei reprize de 1 ora de karaoke la care s-a participat efectiv in masa nemaifiind nevoie de microfoane, glasurile tuturor acoperind suficient intreaga sala. Prezentarea video de mai jos a petrecerii vorbeste de la sine despre atmosfera de-a lungul evenimentului care din punctul nostru de vedere a fost unul foarte reusit."

A fost o experienta interesanta. Am plecat din Bucuresti la 12 amiaza si ne-am intors la 7 dimineata. Obositi dar incantati de eveniment si de iesire ca atare.

Link video : http://www.youtube.com/watch?v=aKI3U89039k

PS@ video : Am inregistrat cu un Panasonic DMC-LZ10 LUMIX de imprumut care filmeaza si salveaza in format .MOV, care capteaza sunetul total aiurea dupa cum bine veti putea auzi si de care sunt total dezamagit preferand IXUS-ul meu 55, old but realiable.

Link blog : http://djlapetrecere.blogspot.com/2011/ ... inaia.html

Imagini de la eveniment :
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Enjoy !
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: Corporate Party la Sinaia - 10.12.2011

UNREAD_POSTde johnnydj » Lun Dec 12, 2011 12:37 pm

frumos tineri multi...ai avut cu cine sa faci show :)
johnnydj
DJ Fondator
 
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Oct 05, 2009 4:58 pm
Localitate: Bacau-Focsani-Piatra Neamt

Re: Corporate Party la Sinaia - 10.12.2011

UNREAD_POSTde Lucian » Lun Dec 12, 2011 7:26 pm

Intre min 1,48 si 2,20 am auzit niste interventii de mixaj finute - fain man :) - o sa incerc si eu la un eveniment sa vad ce-mi iese :D

Felicitari!
MUSIC IS OUR PASSION
www.djnuntabotez.ro
Avatar utilizator
Lucian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1415
Membru din: Joi Apr 22, 2010 7:33 pm
Localitate: Campulung, Jud Arges

Re: Corporate Party la Sinaia - 10.12.2011

UNREAD_POSTde djcristian » Lun Dec 12, 2011 10:13 pm

Intr-adevar multi tineri, pentru ca, corporatiilor le place sa aiba tineret sub comanda ca sa-i munceasca bine si sa nu se planga vreunul din ei :P . Referitor la mixaje, incerc si eu pe unde se poate sa combin piese, ritmurile dupa cum cred eu la momentul respectiv pentru ca lumea sa resimta o atmosfera un pic "a la club" :D . In programul de populara exclus mixing. Acolo le las "sa curga" pana in ultima secunda, final in ecou-ou-ou, 1,2 secunde liniste, se trag suflete, se aplauda reciproc si PLAY la urmatoare piesa. Asta acolo unde se poate si ai cu cine sa faci treaba. Unde nu, playlist + automix, rulz ;) !
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: Corporate Party la Sinaia - 10.12.2011

UNREAD_POSTde djcristian » Mar Dec 13, 2011 12:57 am

De fapt ce se aude in secundele mentionate de Lucian este efectul "beatgrid" din VDJ.
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti


Înapoi la djcristian

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori