Botez 45 de persoane Picaddily 11.06.2011

Botez 45 de persoane Picaddily 11.06.2011

UNREAD_POSTde djcristian » Lun Iun 13, 2011 12:10 pm

A fost un botez de zi care a inceput la ora 15:00 si s-a incheiat la 00:30. A avut loc loc la restaurantul Picaddily (btw : superba locatie). Au fost aproximativ 45 de persoane . Programul muzical a fost lasat la alegerea mea iar pe parcurs au fost vreo 4-5 cerinte. Din punct de vedere al sunetului situatia a fost cam aiurea in sensul ca eu eram montat intr-o sala iar mesele invitatilor erau in sala de langa, asa ca a trebuit sa am in permanenta un volum mai ridicat pentru ca "ceva" din sunet sa se auda si la ei la mese. Tinand cont ca pe la ora 8 a inceput si o nunta la parterul localului, deoarece nu exista nici o usa sau perete despartitor care sa mai obstructioneze din sunetul de jos, ultimele 4 ore ale evenimentului le-am trait mai "intens" la mine in sala impreuna cu invitatii, avand volumul ceva mai ridicat. Chiar daca cei de jos aveau in dotare niste EV, 2 topuri de 15" si un bass de 18", nu m-au acoperit absolut deloc, cele doua Behringer B215D pe care le-am avut cu mine facand fata ireprosabil. Viva los Berry !

Cateva imagini de la eveniment :
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Prezentare video :
http://www.youtube.com/watch?v=QErwKg1WG9E

PS : Referitor la boxele EV ale celor de jos, trebuie sa recunosc ca se auzeau extrem de frumos, cu bassul ala in completare pt joase ... beton... sunet clar si fain ... insa cred ca aveau si masterizare facuta la majoritatea pieselor folosite. Am auzit niste piese de la impuls la ei si clar, nu erau piesele asa cum le avem marea majoritate dintre noi. Aveau un sunet mai cald, niste basii evidentiati mai mult, per total o masterizare draguta facuta la ele. Bravo lor !
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: Botez 45 de persoane Picaddily 11.06.2011

UNREAD_POSTde ionel » Lun Iun 13, 2011 1:50 pm

Bine domnule, felicitari pentru eveniment.
www.nuntineamt.ro DJ nunti, botezuri, majorate si alte petreceri private.
tel:0744533213
Avatar utilizator
ionel
DJ Fondator
 
Mesaje: 486
Membru din: Mie Iul 21, 2010 10:14 am
Localitate: Targu Neamt


Înapoi la djcristian

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori