Botez 40 de persoane Fleur du lis 08.05.2011

Botez 40 de persoane Fleur du lis 08.05.2011

UNREAD_POSTde djcristian » Lun Mai 09, 2011 2:16 pm

A fost o petrecere de botez cu aproximativ 40 de participanti. A inceput la 13:30 si s-a incheiat la 22:30. Cativa dintre invitati ar mai fi vrut sa se intinda la dans, la spritz, insa fiind eveniment de duminica, nu prea s-a putut ... maine e luni ... nevasta.... Oricum, atmosfera a fost per total foarte dinamica si pozitiva. La inceput parea ca va fi un eveniment "clasic de duminica" cu muzica ceruta mai incet si mult ambiental insa nu a fost deloc asa . Muzica i-a trezit si i-a aruncat de pe scaune direct pe ringul de dans, dupa cum se poate vedea in videoclipul de prezentare. Oricum in general cand ai cu cine, faci o petrecere de senzatie.
Genuri muzicale : ambiental, hore, sarbe, etno, dance,manele, hiphop, twist, jive, latino, greceasca.
Restaurantul a fost aranjat foarte frumos, multe luminite la care am adaugat si eu pe tavan, cu unul din lasere, o ploaie de alte luminite rosii si verzi, pentru a crea o "bolta cereasca". Locatia in sine este superba. Am descoperit Fleur du lis, acum fix 3 ani cand am sonorizat o nunta acolo. Meniul a fost si a ramas in continuare deosebit si delicios.

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Prezentare video petrecere de botez 08.05.2011:
http://www.youtube.com/watch?v=mTKtouC37rs
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: Botez 40 de persoane Fleur du lis 08.05.2011

UNREAD_POSTde DJ Sun » Lun Mai 09, 2011 3:27 pm

Bravo frumoasa petrecere, tare faza de la pusca si cureaua lata si daca in principiu doamnele sunt mai active la dans, la acest botez domnii si-au cam facut de cap :)
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Botez 40 de persoane Fleur du lis 08.05.2011

UNREAD_POSTde tractor » Lun Mai 09, 2011 5:04 pm

Frumos...ce microfon wireles folosesti?

Pe viitor cred ca ti-ar trebui o schela de lumini mare...gasesti pe thomann la 90euro,si arata f bine


OFFtopic: Se intampla ceva cu lumea asta,si nu cred ca e bine :lol: .Acuma cateva zile am vazut niste filmari de la nunti,de acum 20ani,si era alta atmosfera,toti dansau,toti radeau,erau numai o veselie,desfaceau berile cu furculitele :lol: ,si culmea ca nu aveau super scule profi,si artificii si avioane din ziua de azi....Acum din pacate,nu mai vezi asa ceva,la nimeni dintre noi nu mai vezi atata distractie,bucurie...si e mare pacat.Nu poti sa zici ca nu punem muzica buna,si astai motivu pt care nu se mai distreaza lumea cum se distra...Acum merg la botez,nunta mai mult din obligatie, sa isi etaleze tinutele,si sa bage la matz tot felu de mancaruri sofisticate.Mare pacat...se duce pe rapa tot,toate traditiile
tractor
Membru activ
 
Mesaje: 592
Membru din: Vin Sep 11, 2009 11:27 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Botez 40 de persoane Fleur du lis 08.05.2011

UNREAD_POSTde djcristian » Mar Mai 10, 2011 11:51 am

tractor scrie:Frumos...ce microfon wireles folosesti?
Pe viitor cred ca ti-ar trebui o schela de lumini mare...gasesti pe thomann la 90euro,si arata f bine ...

Microfonul wireless pe care il am in dotare este un Proel RM300 iar referitor la schela de lumini, momentan nu am nevoie de asa ceva, dar cine stie poate in viitor apropiat.
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: Botez 40 de persoane Fleur du lis 08.05.2011

UNREAD_POSTde The_Mack » Vin Mai 13, 2011 11:50 am

bv man. felicitari pentru eveniment.

referitor la ce a zis tractor despre cum se distreaza lumea acum, si cum era odata, asta cam asa este. erau alte vremuri - lumea era mai linistita, nu aveau acces la atat de multe moduri de a se distra, iar cand ajungeai invitat la o nunta sau chiar botez, toti se destrabalau. acum lumea vine la astfel d eevenimente, numai din obligatie, plictisiti si ne-interesati, cu gandul doar sa treaca mai repede sa isi faca datoria sa dea dreptul si sa plece. prea putini sunt cei care chiar se mai distreaza la astfel de evenimente.
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Botez 40 de persoane Fleur du lis 08.05.2011

UNREAD_POSTde djcristian » Lun Mai 16, 2011 1:38 pm

Referitor la cheful asta lipsa al oamenilor invitati pe la petreceri, pe langa tot ceea ce spuneti voi mai sus si cu care sunt perfect de acord, haideti sa va impartasesc ceea ce mi-a spus cameramanul de evenimentul de sambata asta. A zis ca de prin 2008 incoace, a observat in timpul filmarilor cat si ulterior la montaj, cum din ce in ce mai mult fetele oamenilor au devenit din ce in ce mai triste. Perioada asta "crizata" a ultimilor 2 ani a afectat destul de mult pe toata lumea. Nesiguranta viitorului este un factor destabilizator foarte puternic pentru psihicul uman colectiv . A atins pe marea majoritate a oamenilor inclusiv pe mine personal. Nu este placut deloc sentimentul de a nu sti macar asa in mare ce se va intampla in viitor din punct de vedere economic si social. Eu unul sunt de acord cu observatia cameramanului . Voi ?
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti


Înapoi la djcristian

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori