Petrecere de companie RAMADA 22.01.2011

Petrecere de companie RAMADA 22.01.2011

UNREAD_POSTde djcristian » Dum Ian 23, 2011 2:27 pm

22.01.2010 in Bucuresti . Gheata pe jos . Hotel RAMADA Allegro . Gheata in parcare . Gheata peste tot de fapt ... ;)
Evenimentul : corporate party, 180 de persoane participante . Un spatiu de desfasurare imens ! Toate cele 4 saloane Crystal au fost unite pentru a face fata tuturor participantilor . Am fost impreuna cu colegul meu DJ Mihai care de altfel a si contractat evenimentul . Ne-am dus cu toate cele 4 incinte audio avute in dotare ( 2x B1520PRO + 2x B415DSP ) si am sperat ca va fi suficient . Am montat boxele astfel incat sa avem acoperire cat mai mare intru-cat au fost si 2-3 momente artistice care trebuiau percepute dpdv audio ok de toata lumea: un "mentalist", dansuri de societate si domnu' buzdu de la zu. In final a fost mult prea suficient sunetul, chiar fiind rugati in 2-3 ocazii sa dam reducerea volumul cu toate ca in momentele acelea eram in 35-40 % putere . Noi vroiam tare, cat mai tare, super tare !!!... dar ei nu, nu si nu !!! :D N-ai cu cine domne' ... Glumesc desigur ! Demult nu am mai avut dorinte d-astea sado-maso de a tine amplificatoarele in clip, ci din contra incercam sa tinem evenimentul la un volum alternat, in functie de moment desigur, una la mana pentru a nu crea un disconfort sonor si a doi la mana pentru ca este in interesul nostru sa ne menajam echipamentele daca vrem sa le mai folosim si data viitoare ;) . Daca vreau muzica tare sa-mi crape timpanele ma duc jumatate de ora intr-un club si se rezolva . Totul pentru 10-15 lei intrare fata de cateva sute bune sau chiar mii cat as da daca mi-as "crapa" vreun echipament propriu, doar asa de dragul faptului ca am vrut sa regurgitez pe langa boxe .

Am inceput la orele 20.00 si am terminat la 3.00 . Dupa ce am strans sculele am iesit afara am descoperit frumusetea iernii dezlantuite in toata regula si totodata masinile noastre inzapezite pe jumatate si cu o gheata pe parbriz de vreo 3 cm . Ne-a luat vreo 20 de minute sa le pregatim de drum inca 20 sa ne incarcam fiecare echipamentul lui si pe urma a urmat o repriza de distractie rutiera maxima printr-un Bucuresti inzapezit bine iar la 4:30 am ajuns in final,cu bine, acasa. Sper ca si colegul meu a ajuns cu bine .

Cateva poze :
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Cateva videoclipuri :
http://www.trilulilu.ro/djcristiannick/4ed693c95050c3
Moment scurt dans de societate
Moment scurt dans de societate 2
Ultima oară modificat de djcristian pe Mar Oct 09, 2012 8:25 pm, modificat 1 dată în total.
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: Petrecere de companie RAMADA 22.01.2010

UNREAD_POSTde DjStar » Dum Ian 23, 2011 5:49 pm

Bravooo!!! ;) Cristi Sa o tii tot asa si cat mai multe evenimente. Dupa cum am vazut in poze a fost foarte mare spatiul in care ai desfasurat activitatea si mai ales ca a fost 180 de persoane. Am observat ca folosesti ca player VirtualDj. Spune-mi si mie daca ai probleme cu el. Ma refer la errori sau daca se inchide asa degeaba. Ca am auzit multe despre el ca nu ar fi bun. Te intreb ca si eu tot ala as vrea sa il folosesc.
Toate cele bune! Si cat mai multe evenimente.
DjStar
 
Mesaje: 11
Membru din: Mie Ian 19, 2011 1:01 am

Re: Petrecere de companie RAMADA 22.01.2010

UNREAD_POSTde Lucian » Dum Ian 23, 2011 7:12 pm

Prezentarea pozitionarii echipamentului a devenit ceva standard - ma bucur ca si tu respecti traditia :)
Felicitari, si spor in continuare!
MUSIC IS OUR PASSION
www.djnuntabotez.ro
Avatar utilizator
Lucian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1415
Membru din: Joi Apr 22, 2010 7:33 pm
Localitate: Campulung, Jud Arges

Re: Petrecere de companie RAMADA 22.01.2010

UNREAD_POSTde DJ Sun » Dum Ian 23, 2011 8:12 pm

Imi place la nebunie case-ul tau, bafta.
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Petrecere de companie RAMADA 22.01.2010

UNREAD_POSTde djcristian » Lun Ian 24, 2011 5:13 pm

Va multumim si eu si colegul meu pentru aprecieri. Referitor la Virtual DJ, da se mai inchide de unul singur cateodata, rar, dar exista o rezolvare : la 2-3 ore il mai inchizi tu pe el ;) . O pauza de 10 secunde cand nimeni nu danseaza, nu a deranjat niciodata pe nimeni . Depinde foarte mult de versiune si problema asta a inchiderii aiurea si totodata de cat de mult il butonezi in functionare . Lasat singur sa cante VDJ-ul merge zile intregi, dar bineinteles ca nu il lasam singur si suntem mai tot timpul evenimentului prin el cautand piese, preascultandu-le si este si normal ca softul va avea un nivel de incarcare mai mare si se maresc sansele sa dea vre-o eroare si sa se inchida. Recent am inceput sa folosesc VDJ Home FREE care este oricum mai dotat decat o versiune LE care o primesti la pechet cu diverse console de PC DJ . Nu poti conecta consola la versiune asta HOME pt. ca nu va functiona decat 10 minute, dupa care o dezactiveaza . In acelasi timp si Traktor mai face buf cateodata, dar oricum per total, personal urasc Traktorul. La o adica si BPM Studio Profi facea la vremea lui, buf . Nici Windows nu e perfect, nu ? Daca pica Windows ? Daca pica consola ? Daca pica mixerul ? CDJ-urile Pioneer crezi ca nu pica :)) ? Daca stai sa pui raul in fata la orice chestie atunci e mai bine sa stai acasa si sa nu mai iesi nici macar pe strada ca, daca .... . Testeaza-ti acasa echipamentele perioade indelugate de timp si vei vedea ce face, cum face si cand face . Incerci sa remediezi problema prin reparatie sau inlocuire si dupa aia trebuie sa mergi pe incredere .

Pupitrul Pioneer al colegului meu Mihai controleaza in cazul asta Virtual DJ-ul, avand in componenta 2x CDJ400 care au link USB si care se "pupa" cu VDJ. Mie unul nu imi place la pupitru pentru ca inseamna sa stau si in picioare muuult si aplecat de spinare si nu prea ma tine spinarea asa bine . Mie imi place pe un scaun nici prea moale, nici prea tare ci tocmai potrivit :) .

Acum referitor la poze, da, am pozat doar locatia si echipamentele montate in ea, considerand ca in felul asta pot prezenta ulterior unui potential client un exemplu de set-up intr-o locatie la un nivel mai ridicat pentru a-si face si el la randu-i o idee de ce implica o sonorizare pentru un anumit numar de persoane sau o suprafata mai mare necesar a fi acoperita muzical . Asta am vrut sa pozez si asta am pozat .
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: Petrecere de companie RAMADA 22.01.2010

UNREAD_POSTde DjStar » Mar Ian 25, 2011 1:43 am

djcristian scrie:Va multumim si eu si colegul meu pentru aprecieri. Referitor la Virtual DJ, da se mai inchide de unul singur cateodata, rar, dar exista o rezolvare : la 2-3 ore il mai inchizi tu pe el ;) . O pauza de 10 secunde cand nimeni nu danseaza, nu a deranjat niciodata pe nimeni . Depinde foarte mult de versiune si problema asta a inchiderii aiurea si totodata de cat de mult il butonezi in functionare . Lasat singur sa cante VDJ-ul merge zile intregi, dar bineinteles ca nu il lasam singur si suntem mai tot timpul evenimentului prin el cautand piese, preascultandu-le si este si normal ca softul va avea un nivel de incarcare mai mare si se maresc sansele sa dea vre-o eroare si sa se inchida. Recent am inceput sa folosesc VDJ Home FREE care este oricum mai dotat decat o versiune LE care o primesti la pechet cu diverse console de PC DJ . Nu poti conecta consola la versiune asta HOME pt. ca nu va functiona decat 10 minute, dupa care o dezactiveaza . In acelasi timp si Traktor mai face buf cateodata, dar oricum per total, personal urasc Traktorul. La o adica si BPM Studio Profi facea la vremea lui, buf . Nici Windows nu e perfect, nu ? Daca pica Windows ? Daca pica consola ? Daca pica mixerul ? CDJ-urile Pioneer crezi ca nu pica :)) ? Daca stai sa pui raul in fata la orice chestie atunci e mai bine sa stai acasa si sa nu mai iesi nici macar pe strada ca, daca .... . Testeaza-ti acasa echipamentele perioade indelugate de timp si vei vedea ce face, cum face si cand face . Incerci sa remediezi problema prin reparatie sau inlocuire si dupa aia trebuie sa mergi pe incredere .

Pupitrul Pioneer al colegului meu Mihai controleaza in cazul asta Virtual DJ-ul, avand in componenta 2x CDJ400 care au link USB si care se "pupa" cu VDJ. Mie unul nu imi place la pupitru pentru ca inseamna sa stau si in picioare muuult si aplecat de spinare si nu prea ma tine spinarea asa bine . Mie imi place pe un scaun nici prea moale, nici prea tare ci tocmai potrivit :) .

Acum referitor la poze, da, am pozat doar locatia si echipamentele montate in ea, considerand ca in felul asta pot prezenta ulterior unui potential client un exemplu de set-up intr-o locatie la un nivel mai ridicat pentru a-si face si el la randu-i o idee de ce implica o sonorizare pentru un anumit numar de persoane sau o suprafata mai mare necesar a fi acoperita muzical . Asta am vrut sa pozez si asta am pozat .



Multumesc pt sfatul in legatura cu VirtualDj. Am vazut si mix-urile tale de pe trilulilu sun misto ti-am lasat si un comentariu ;) . Spor la treaba in continuare, si toate cele bune!
DjStar
 
Mesaje: 11
Membru din: Mie Ian 19, 2011 1:01 am


Înapoi la djcristian

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori