Eu am domeniul ...

Ce facem in timpul liber

Re: Eu am domeniul ...

UNREAD_POSTde DJ Sun » Lun Feb 20, 2012 8:59 pm

Multumesc pentru gandurile bune,
Cum am spus nu e chiar cum mi-am dorit dar sunt multumit de ce a iesit.
Fulgerica e adevarat pe wordpress e mai usor de administrat, l-am facut in joomla pt ca cel ce imi va face seo e familiarizat cu aceasta platforma si in al doilea rand e un site de prezentare deci nu o sa il administrez f mult, sa indexez poze, sa urc clipuri sau sa postez pe blog stiu deja deci nu voi avea probleme (sper:)).
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Eu am domeniul ...

UNREAD_POSTde voxparty » Sâm Mar 17, 2012 2:24 am

Am reusit sa pun si eu site-ul online in cele din urma la http://www.voxparty.com.

Inca mai e de lucru la el, mai sunt de facut ceva retusuri pe ici-colo, dar in general sunt destul de multumit de rezultat. Am folosit un template Wordpress pe care l-am modificat la greu. Urmeaza ca zilele următoare sa inlocuiesc si anumite parti care au ramas in engleza.
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Re: Eu am domeniul ...

UNREAD_POSTde voxparty » Mar Aug 07, 2012 9:24 pm

revin din nou :) dupa multe lupte seculare (a se citi LENE) am reusit sa-mi termin si eu site-ul... am completat ce mai era de completat, am imbunatatit homepage-ul cu ceva text ca da bine la mama Google... in rest cred ca nu mai prea e nimic de adaugat...
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Re: Eu am domeniul ...

UNREAD_POSTde Sorinus » Mar Aug 07, 2012 9:49 pm

Super site-ul,imi place mult ziceai parca ca l-ai facut singur?
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Eu am domeniul ...

UNREAD_POSTde voxparty » Mar Aug 07, 2012 10:42 pm

in esenta e un template wordpress gratuit pe care l-am tot modificat la nivel de xhtml la css pana a ajuns la forma actuala
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Re: Eu am domeniul ...

UNREAD_POSTde DJ Sun » Mar Aug 07, 2012 11:25 pm

Si mie imi place
Ma bucur ca ti-ai scos sloganul sau semnatura aia cu sonorizari pe sistem JBL.
De ce "despre noi" si nu "despre mine" sunteti mai multi?
Id-ul de mess as pune o combinatie de voxparty ceva, e mai profi decat fulgerik (care totusi e mai ok decat boxeru 85 sau altele de le-am mai intalnit :))
As pune la contact si o adresa de mail, la fel cu xyz@voxparty.com
Pe prima pagina e foarte multa informatie (stiu ca da bine la indexarea in google) dar personal as lasa-o mai aerisita.
In rest imi place f mult site-ul are tot ce trebuie

PS.Critica e constructiva nu repros.
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Eu am domeniul ...

UNREAD_POSTde viji » Mie Aug 08, 2012 9:47 am

Felicitarile mele fulgerik, site-ul este super ok.
Avatar utilizator
viji
Membru activ
 
Mesaje: 520
Membru din: Vin Iul 16, 2010 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Eu am domeniul ...

UNREAD_POSTde demential » Mie Aug 08, 2012 9:56 am

eu iti multumesc in numele membrilor djfotovideo.ro ca ai pus banner spre noi. recomandarea mea este sa modifici totusi la banner, sa se deschida intr-o pagina noua, sa nu scoata clientii de pe pagina ta.
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Eu am domeniul ...

UNREAD_POSTde voxparty » Mie Aug 08, 2012 11:11 am

@DJ Sun - am pus pe fiecare pagina a site-ului o sectiune "contact rapid" unde e trecuta si adresa de mail info {at} voxparty . com (am scris asa ca sa nu ma pomenesc cu o avalansa de spam). Pe pagina de contact exista formularul care cred ca este mai mult decat suficient.

Ai dreptate cu id-ul de mess da' deja e un miracol ca tin deschis id-ul fulgerik78, nu prea ma incanta instalarea unui multi messenger. Defapt daca e sa ma gandesc bine, nu am primit niciodata e-mail si nici add pe messenger, lumea prefera sa ma sune direct la telefon, e mult mai practic si mai rapid.

La partea cu "despre mine" sau "despre noi" iar iti dau dreptate insa atunci cand mai fac cate o promotie parca suna mai bine un "iti oferim" decat "iti ofer". Hai sa spunem ca tine mai mult de marketing.

Cat despre partea cu homepage-ul, motivul pentru care am adaugat text l-ai ghicit: indexarea la mama Google. Am observat urmarind evolutia pe Google Analytics ca potentialii clienti aterizeaza pe site la mine pe alte pagini decat pe pagina principala ceea ce inseamna ca aveam un landing page slab. Cand se intampla sa intre cineva pe homepage, vizita dura cateva secunde si apoi iesea de pe site fara sa viziteze celelalte sectiuni ale site-ului. In general cei ce viziteaza site-urile nu prea au rabdare, vor totul cat mai repede si cat mai la obiect, acesta e practic al doilea motiv pentru care am adaugat text la homepage. Poate asa reusesc sa captez atentia vizitatorului si sa-l stimulez sa viziteze celelalte sectiuni. Nu stiu cat de corect este rationamentul meu dar incercarea moarte n-are.

Sloganul cu "sonorizari evenimente pe sistem audio jbl" era doar la semnatura de pe forum.

Stai linistit ca (virgula) criticile sunt bine venite :)

@demential - este minimul pe care puteam sa-l fac pt comunitatea djfotovideo avand in vedere ca aici am cam invatat cam tot ce era de stiut despre sonorizari nunti si botezuri. Va trebui sa adaug ceva cod javascript ca sa deschid linkul in alta pagina, pt ca xhtml-ul strict nu mai permite folosirea tag-ului target (defapt permite dar nu iti mai trece site-ul la validare)

@viji - mersi fain de apreciere.
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Re: Eu am domeniul ...

UNREAD_POSTde iulianrugina » Lun Sep 24, 2012 9:42 pm

cred ca am uitat sa specific ca am dat drumul si eu la site....http://www.djnuntaneamt.ro/
http://www.djnuntaneamt.ro/
Avatar utilizator
iulianrugina
DJ Fondator
 
Mesaje: 2245
Membru din: Mie Apr 08, 2009 7:26 pm
Localitate: Roman, Neamt

Re: Eu am domeniul ...

UNREAD_POSTde Sorinus » Lun Sep 24, 2012 9:51 pm

iulianrugina scrie:cred ca am uitat sa specific ca am dat drumul si eu la site....http://www.djnuntaneamt.ro/


Felicitari,era si timpul!
Sa stii ca am intrat pe el e ok insa am observat ca merge greu,cred ca din cauza slide-ului de poze.
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Eu am domeniul ...

UNREAD_POSTde iulianrugina » Lun Sep 24, 2012 10:28 pm

de fapt, i-am dat drumul de pe 11 aprilie, dar am uitat sa precizez pe forum....
http://www.djnuntaneamt.ro/
Avatar utilizator
iulianrugina
DJ Fondator
 
Mesaje: 2245
Membru din: Mie Apr 08, 2009 7:26 pm
Localitate: Roman, Neamt

Re: Eu am domeniul ...

UNREAD_POSTde voxparty » Lun Sep 24, 2012 10:40 pm

site-ul e ok ca si continut dar grafica cel putin pentru gusturile mele e putin cam retro... ceva de gen... inceputurile internetului... incearca macar fundalul acela albastru sa-l slefuiesti cat de cat...

sper sa nu fie cu suparare
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Re: Eu am domeniul ...

UNREAD_POSTde iulianrugina » Lun Sep 24, 2012 11:18 pm

fulgerik scrie:site-ul e ok ca si continut dar grafica cel putin pentru gusturile mele e putin cam retro... ceva de gen... inceputurile internetului... incearca macar fundalul acela albastru sa-l slefuiesti cat de cat...

sper sa nu fie cu suparare

merci mult pentru idei, dar site-ul o sa ramana asa cum este acum. mie imi place asa cum este. parerea altora....sincer, mai putin conteaza. eu doar am informat comunitatea ca am dat drumul site-ului, nu am cerut parerea nimanui!!!!!
http://www.djnuntaneamt.ro/
Avatar utilizator
iulianrugina
DJ Fondator
 
Mesaje: 2245
Membru din: Mie Apr 08, 2009 7:26 pm
Localitate: Roman, Neamt

Re: Eu am domeniul ...

UNREAD_POSTde DJ Sun » Lun Sep 24, 2012 11:34 pm

Felicitari iulian, sa de-a domnu sa iti aduca, cat mai multe evenimente.
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Eu am domeniul ...

UNREAD_POSTde demential » Mar Sep 25, 2012 9:12 am

iulian, felicitari pentru site. este foarte lizibil si misto. rar mai gasesti site-uri asa curate.
totusi, imi pare rau ca te-ai detasat complet de djfotovideo.ro . nu mai porti tricouri, nu ai nici un link pe site catre noi ...
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Eu am domeniul ...

UNREAD_POSTde iulianrugina » Mar Sep 25, 2012 10:32 am

demential scrie:iulian, felicitari pentru site. este foarte lizibil si misto. rar mai gasesti site-uri asa curate.
totusi, imi pare rau ca te-ai detasat complet de djfotovideo.ro . nu mai porti tricouri, nu ai nici un link pe site catre noi ...

nu m-am detasat deloc de djfotovideo.. port tricourile numai la evenimente mici si cand car scule si la montat. si tricoul e cu ``djfotovideo``, nu e cu site-ul meu....poate sa confirme si remus ca am purtat tricou si sambata la nunta. sincer, nu stiu cum sa pun link despre djfotovideo.....
http://www.djnuntaneamt.ro/
Avatar utilizator
iulianrugina
DJ Fondator
 
Mesaje: 2245
Membru din: Mie Apr 08, 2009 7:26 pm
Localitate: Roman, Neamt

Re: Eu am domeniul ...

UNREAD_POSTde remy » Mar Sep 25, 2012 10:03 pm

da, intr-adevar, Iulian poarta acel tricou albastru cu djfotovideo... am apreciat acest lucru...
nu il mai invinovatiti degeaba...
Avatar utilizator
remy
DJ Fondator
 
Mesaje: 946
Membru din: Mar Apr 07, 2009 8:59 am
Localitate: Roman

Re: Eu am domeniul ...

UNREAD_POSTde Vesz » Mie Feb 13, 2013 9:54 am

Sonorizare si efecte speciale
http://nuntasm.ro/
Vesz
 
Mesaje: 43
Membru din: Lun Feb 28, 2011 5:24 pm
Localitate: Satu Mare

Re: Eu am domeniul ...

UNREAD_POSTde Sorinus » Dum Mar 24, 2013 2:03 pm

La mine se adauga si www.djtimis.com insa siteul este in lucru.
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Timp liber

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori