Concert Depeche Mode. 15 Mai 2013 - Arena Nationala

Ce facem in timpul liber

Concert Depeche Mode. 15 Mai 2013 - Arena Nationala

UNREAD_POSTde George.B » Joi Noi 01, 2012 4:50 pm

O trupa de legenda vine sa ne cante si sa ne incante pe 15 Mai, la Bucuresti. Am fost la concertul lor si in 2006 si pot sa spun ca a fost ceva de vis. Am asteptat cu nerabdare ziua de Luni, atunci cand s-au pus in vanzare biletele si la orele 0.00, eram pe site :). Azi le-am primit prin curier. Pt cei care stau in Bucuresti, transportul prin curier era ceva mai ieftin. Eu am platit 24 de lei suplimentar. Per total, cu drumul pana la Bucuresti si alte cheltuieli la fata locului vor fi probabil in jur de 600 ron de alocat acestui eveniment. As spune un mizilic fata de ceea ce primim un schimb :)
Asadar, recomand cu multa placere: 15 Mai , Arena Nationala.
Fişiere ataşate
Picture.jpg
Picture.jpg (18.38 KiB) Vizualizat de 4424 ori
DJ & Solista muzica live - nunti, botezuri Constanta
http://www.dj-solista-constanta.party
http://www.facebook.com/DJ.Solista.Constanta
Telefon: 0723241877 (George Badea)
Avatar utilizator
George.B
DJ Fondator
 
Mesaje: 227
Membru din: Joi Apr 15, 2010 9:42 pm
Localitate: Constanta

Re: Concert Depeche Mode. 15 Mai 2013 - Arena Nationala

UNREAD_POSTde George.B » Joi Mai 16, 2013 5:50 pm

Am avut ocazia din nou sa-i vedem aseara pe baietii de la Depeche Mode, intr-un show absolut fantastic. Personal am fost impresionat de calitatea organizarii acestui spectacol si vreau sa remarc in mode deosebit calitatea instalatiei de sonorizare care a fost absolut fantastica. Cel putin din zona unde am stat eu, sunetul a fost "cristal" iar vocea lui Dave impecabila. Sunt tare curios ce instalatie de sunet au folosit la acest concert si cred ca ar fi interesant de aflat si pe ce microfon a cantat solistul. Am partcicipat la multe concerte, inclusiv la cel din 2006 al acelorasi DM in Romania, insa o asemenea claritate a sunetului la peste 700 KW cat am citit ca ar fi avut instalatia de sunet , eu nu am auzit. Poate a fost un avantaj si acustica Arenei Nationale.
Singurele boxe pe care le-am vazut mai de aproape, erau cele de la jumatatea stadionului (Martin).

Singurul MARE minus la acest concert din punctul meu de vedere l-a reprezentat numarul mare de fumatori care in aglomeratia aceea reuseau sa creeze un mare disconfort mai ales nefumatorilor printre care ma aflam si eu. O lipsa totala de bun simt as spune, tipic mioritica. Ca si idee, stadionul Naţional Arena este clasat la cea mai înaltă categorie de calitate «Elite» motiv pt care fumatul in incinta stadionului este interzis. Aceasta este o regula care probabil s-ar aplica intr-o tara civilizata. In Romania bananiera si Elite la patrat sa fie si tot degeaba. Pur si simplu civilizatia pe plaiurile noastre e o floare rara. Circula pe net zilele trecute o poza care sugereaza destul de bine care este destinatia acestei tari in 2030. Din pacate, cat de amuzanta ar fi poza respectiva reprezinta destul de bine tendintele acestei natii.
Fişiere ataşate
romania2030_reloaded modified.jpg
romania2030_reloaded modified.jpg (48.97 KiB) Vizualizat de 4332 ori
Nok064 modified.jpg
Nok064 modified.jpg (46.7 KiB) Vizualizat de 4332 ori
Nok091 modified.jpg
Nok091 modified.jpg (42.39 KiB) Vizualizat de 4332 ori
DJ & Solista muzica live - nunti, botezuri Constanta
http://www.dj-solista-constanta.party
http://www.facebook.com/DJ.Solista.Constanta
Telefon: 0723241877 (George Badea)
Avatar utilizator
George.B
DJ Fondator
 
Mesaje: 227
Membru din: Joi Apr 15, 2010 9:42 pm
Localitate: Constanta

Re: Concert Depeche Mode. 15 Mai 2013 - Arena Nationala

UNREAD_POSTde DanKo » Vin Mai 17, 2013 8:30 pm

Manoka scrie:
marcoos scrie:Singurele boxe pe care le-am vazut mai de aproape, erau cele de la jumatatea stadionului (Martin).


Pfui, noroc ca nu au fost Behringer!
:D

Ce-ti mai place sa incingi spiritele :D
Avatar utilizator
DanKo
Membru activ
 
Mesaje: 245
Membru din: Sâm Feb 04, 2012 8:51 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Concert Depeche Mode. 15 Mai 2013 - Arena Nationala

UNREAD_POSTde marescosmin » Mar Mai 28, 2013 10:07 pm

Extraordinara formatie si extraordinar concert!
Apropo de boxe,nu cumva au cantat pe scule de la "nea Bartic"? :lol: :lol: :lol:
Normal ca au avut echipamente de sute de mii de Euro,profesionale,procesoare de sunet,microfoane costisitoare,doar erau Depeche Mode nu Suca a lui Pulea,... totusi! ;)
Sunetul face muzica!
Muzica BUNA,s-a compus.Ce se asculta acum,sunt "experimente" nereusite,vezi muzica ultimilor ani.BUN,este cuprins intre anii '50-'60-'70-'80-'90 si pana prin 2006 aproximativ.
Avatar utilizator
marescosmin
Super Membru
 
Mesaje: 790
Membru din: Mie Sep 09, 2009 10:25 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Concert Depeche Mode. 15 Mai 2013 - Arena Nationala

UNREAD_POSTde George.B » Mie Mai 29, 2013 1:06 am

Cosmin, teoretic ai perfecta dreptate. Practic, la primul lor concert in Romania (cel din 2006) de pe stadionul "23 August" nu stiu daca ai participat, poate sunt baieti pe forum care pot confirma, sonorizarea a fost varza. Poate si pentru faptul ca o parte din echipamentele de sunet au fost inchiriate din Romania. Cel putin asa am citit eu la momentul respectiv cautand mai multe detalii despre acest aspect dupa concert, mirat fiind de proasta calitate a sunetului in timpul spectacolului. De data asta baietii se pare ca au venit cu jucariile lor si bine au facut. Asa cum am mai spus si mai sus, sunet cristal la peste 700 KW.
Cat despre microfoane, intre timp am gasit si o imagine care m-a ajutat sa ma edific: Shure.
Fişiere ataşate
Depeche Mode (UrbanRo) (17).jpg
Depeche Mode (UrbanRo) (17).jpg (187.12 KiB) Vizualizat de 4267 ori
DJ & Solista muzica live - nunti, botezuri Constanta
http://www.dj-solista-constanta.party
http://www.facebook.com/DJ.Solista.Constanta
Telefon: 0723241877 (George Badea)
Avatar utilizator
George.B
DJ Fondator
 
Mesaje: 227
Membru din: Joi Apr 15, 2010 9:42 pm
Localitate: Constanta


Înapoi la Timp liber

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori