irish time 18 sep 2009

Moderator: iulian

irish time 18 sep 2009

UNREAD_POSTde iulian » Sâm Sep 19, 2009 11:49 am

deci poze in faza de lucru la teste de sunet

Imagine

vestitele playere

Imagine

amplificarea folosita , nu este a mea !

Imagine

si mixerul , care este tot de la club

Imagine

sala sus

Imagine

boxe folosite, 4 bucati + 2 wofere de la studio m

Imagine

lumini 4 moving head-uri, nush ce tip + 8 led paar pe margini si masini de fum , sorry ca nu am facut poze la toate

Imagine

s -a deschis pe la 22.00 si a tinut pana la 3.30 muzica retro disco latino , la început nu prea s-a dansat dar apoi si-au dat drumul
poze dupa nu am mai facut fiinca mai pe intuneric nu pot sa fac , nu se vede nimic , am sa fac rost de un aparat mai ok
P>S> nu cred ca am sa intru zilnic sa pun aceleasi poze dar va tin la curent cu event-ul , s-ar putea sa ma ajute vasilius daca e deacord , fiinca vrea sa tina deschis si ziua si noaptea zilnic !

să auzim de bine , bafta tuturor !
Caracterul unui om poate fi judecat după gusturile sale muzicale. (platon)
Avatar utilizator
iulian
DJ Fondator
 
Mesaje: 417
Membru din: Lun Apr 06, 2009 5:18 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde Adrian Jidveian » Sâm Sep 26, 2009 9:01 pm

O sa fi prezent in fiecare zi in local sa pui muzica sau cum sta treaba,ca inca nu m-am prins de tot :)) ?
In rest e frumos,si localu' si sculele ce le au acolo(a tale nu intra in calcul ca am mai discutat despre ele :))
Avatar utilizator
Adrian Jidveian
DJ Fondator
 
Mesaje: 402
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:57 pm
Localitate: Blaj,jud.Alba

UNREAD_POSTde iulian » Sâm Sep 26, 2009 9:51 pm

sorry, dar am renunţat la local fiindcă mi-au dat 100 ron pe noapte, ce-i drept nu am negociat de la bun început, am căzut de comun acord să vedem cum merge şi apoi vedem, dar sincer pt banii ăştia stau acasă, localul cred ca ar mere dar nu plăteşte patronul , asta e, se mai întâmplă, mai vorbim , vă ţin la curent cu event-ul !
Caracterul unui om poate fi judecat după gusturile sale muzicale. (platon)
Avatar utilizator
iulian
DJ Fondator
 
Mesaje: 417
Membru din: Lun Apr 06, 2009 5:18 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde demential » Lun Sep 28, 2009 10:47 am

pentru cateva ore pe seara + consumatie, eu zic ca merita. dar doar conditiile astea ... si DOAR cand nu ai nunta. cand "stai acasa"
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde iulian » Lun Sep 28, 2009 11:00 am

„câteva ore pe seară” adică de la 20:00 la 5:00 , cu al meu pupitru pioneer , si fara consumaţie , fiindcă la un party privat mai primesti de mâncare si băutură , aici nu.
si aici mai e problema că ei vor în fiecare weekend, daca eu nu pot sa vin atunci să aduc înlocuitor, evident ca am întrebat si nici un dj cu acte nu vine in club pt banii astia , mai ales daca vine cu pupitrul lui !
doar daca gaseste un puştan care nu are bani şi sta la comp sa dea enter sau dublu clik.
acuma hai sa fim seriosi eu platesc taxa pe evet la UCMRADA de 40 ron + taxi 20 ron dus întors , si apoi daca tragi linie la 9 ore de stat în picioare la gasit muzica prin cd-uri ramâi cu 40 ron ! ! !
Caracterul unui om poate fi judecat după gusturile sale muzicale. (platon)
Avatar utilizator
iulian
DJ Fondator
 
Mesaje: 417
Membru din: Lun Apr 06, 2009 5:18 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde demential » Lun Sep 28, 2009 11:06 am

deci : de luni seara pana vineri seara, de la ora 19-20 pana la ora 01-02 maxim, cu consumatie (suc, alcool,apa , pateuri, pizza) cand NU ai nunta eu zic ca se merita 100 ron pe seara. in post chiar si in weekend ca sigur mai intra o jpaga o dedicatie ceva.
DAR in conditiile spuse de tine mai sus nu merita. ba mai mult, tinand cont ca iti dau doar 100 ron "acum", cand te vor cauta din nou spune-le 200 euro pe noapte, ca sa poti negocia. jegosi.
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde remy » Lun Sep 28, 2009 7:20 pm

zic la fel ca si demential:JEGOSI!!!!
Avatar utilizator
remy
DJ Fondator
 
Mesaje: 946
Membru din: Mar Apr 07, 2009 8:59 am
Localitate: Roman

UNREAD_POSTde demential » Lun Sep 28, 2009 7:59 pm

mai e o chestiune ... poate sa gandesc ca sunt la inceput, investitia mare, inca nu au profit, deci nici nu se arunca la alte cheltuieli, si considera ca 100 ron e arhi-suficient pentru tine. dar ... nu se pupa. daca era fratele tau poate il ajutai pe suma asta, dar "comercial" vorbind nu prea se merita deloc.
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde Adrian Jidveian » Lun Sep 28, 2009 11:33 pm

Nu se merita asa ,avand in vedere ca e club,discoteca...nush ce,galagie,pretentii,oameni beti,figuri in cap,nu se compara cu o nunta sau botez.... :)
Plus ca programu' e lung si etc :)
Avatar utilizator
Adrian Jidveian
DJ Fondator
 
Mesaje: 402
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:57 pm
Localitate: Blaj,jud.Alba

UNREAD_POSTde Sorinus » Mar Sep 29, 2009 10:05 pm

Eu am fost in club de vreo 2 ori pt a vedea daca sa ma bag si eu s-au nu......va zic eu nu merita pt 100 lei!
Si oricum nu merita pt ca patronul avea niste idei........nici macar nu stie ce e...irish sau club,pt ca e o diferenta,in club poti sa pui o gramada de mel noi,house etc,sa mixezi pe cand in irish bagi oldies asa ca nu prea vad rolul playerelor.....iar sa stai sa te uiti la ele sau sa mixezi pe stiu eu ce muzica aiurea...va dati seama ca numai reclama nu iti faci...mai bine fara,zic eu!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde demential » Mie Sep 30, 2009 1:29 pm

pai nu cred ca a zis cineva ca ar merita :D
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde Sorinus » Mie Sep 30, 2009 10:11 pm

demential scrie:pentru cateva ore pe seara + consumatie, eu zic ca merita. dar doar conditiile astea ... si DOAR cand nu ai nunta. cand "stai acasa"


Da...ai dreptate nu a zis nimeni ca se merita!
8) 8) 8)
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde demential » Mie Sep 30, 2009 10:31 pm

PAI am dat si conditiile pentru care s-ar merita :)
nu am zis ca in situatia actuala se merita :) am dreptate ?
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde Sorinus » Mie Sep 30, 2009 10:33 pm

demential scrie:mai e o chestiune ... poate sa gandesc ca sunt la inceput, investitia mare, inca nu au profit, deci nici nu se arunca la alte cheltuieli, si considera ca 100 ron e arhi-suficient pentru tine. dar ... nu se pupa. daca era fratele tau poate il ajutai pe suma asta, dar "comercial" vorbind nu prea se merita deloc.


Bine fie....am vazut si asta,dar nah am vrut sa te bazai un pic :twisted:
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde demential » Mie Sep 30, 2009 10:42 pm

stiu (nu am uitat de bere)
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde dannyinthemix » Dum Noi 29, 2009 4:38 pm

Patronul de Irish nu are cumva si pensiunea de pe Romulus? :?
dannyinthemix
DJ Fondator
 
Mesaje: 594
Membru din: Lun Noi 23, 2009 3:47 pm
Localitate: timisoara


Înapoi la Evenimente 2009

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron