chef firma pizzeria amedeea 29 aug 2009

Moderator: iulian

UNREAD_POSTde demential » Mar Sep 01, 2009 10:30 am

mda, de aceea am sustinut mereu ca nu trebuiesc comparate cele 2 procese tehnologice.
FIECARE tip de "play" are avantaje si dezavantaje.
evident ca EU care sunt winampist daca ma pui in fata pupitrului mi-ar lua cam 3 minute sa dau play, si vreo 3 repeat-uri la aceeasi piesa pana mi-as da seama cum se muta pe celalalt cd ...
de asemenea in playerist dedicat pun pariu ca nu stie sa deschida 5 winampuri (n-are avea nevoie oricum), n-ar sti sa seteze fading-ul din output si n-ar si sa puna o piesa in enqueue :))
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde iulian » Mar Sep 01, 2009 10:31 am

:lol: :lol: :lol:
Caracterul unui om poate fi judecat după gusturile sale muzicale. (platon)
Avatar utilizator
iulian
DJ Fondator
 
Mesaje: 417
Membru din: Lun Apr 06, 2009 5:18 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde Adrian Jidveian » Mar Sep 01, 2009 12:59 pm

demential scrie:mda, de aceea am sustinut mereu ca nu trebuiesc comparate cele 2 procese tehnologice.
FIECARE tip de "play" are avantaje si dezavantaje.
evident ca EU care sunt winampist daca ma pui in fata pupitrului mi-ar lua cam 3 minute sa dau play, si vreo 3 repeat-uri la aceeasi piesa pana mi-as da seama cum se muta pe celalalt cd ...
de asemenea in playerist dedicat pun pariu ca nu stie sa deschida 5 winampuri (n-are avea nevoie oricum), n-ar sti sa seteze fading-ul din output si n-ar si sa puna o piesa in enqueue :))

Hai ca-i buna faza cu winampul :)),adica cu dj ul care nu stie sa umble pe la preferences...in winmap :))
Avatar utilizator
Adrian Jidveian
DJ Fondator
 
Mesaje: 402
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:57 pm
Localitate: Blaj,jud.Alba

UNREAD_POSTde iulian » Mar Sep 01, 2009 1:02 pm

hey Adrian Jidveian , nu stii de gluma , demential se refera la playere , nu la cine le foloseste !
Caracterul unui om poate fi judecat după gusturile sale muzicale. (platon)
Avatar utilizator
iulian
DJ Fondator
 
Mesaje: 417
Membru din: Lun Apr 06, 2009 5:18 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde Proaudiostore » Mar Sep 01, 2009 9:24 pm

Adrian Jidveian scrie:Nu se compara un "programel" din cele enumerate de tine chiar daca stiu sa faca si placinte :)) cu 2 playere pe care pui mana si un mixer,parerea mea chiar daca nu m-am jucat cu asa ceva si nici nu am asa ceva...


un mare filozof zicea odata: "nu conteaza ce scule ai sau cae tone de muzica ai.E de ajuns sa ai 10000 de piese .important e ce stii sa faci cu ele ca sa faci lumea sa danseze."

in rest noi sa fim sanatosi.
Izolatie fonica si tratament acustic
http://www.proaudiostore.ro
0767273950
Proaudiostore
Shop Owner
 
Mesaje: 74
Membru din: Mar Sep 01, 2009 3:38 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde demential » Lun Sep 14, 2009 11:16 am

tiesto ? :D
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde dannyinthemix » Vin Noi 27, 2009 12:14 am

lush scrie:Este adevarat ca nu se compara dar este mult mai usor cu o lista in fata si foldere bine facute sa pui in player o piesa decat sa cauti prin cd uri.


Poti sa derulezi f bine de la un folder la altul cu orice CDJ, oricum a investit ceva omul asta in alea 3 scule, vreo 100 de mil
dannyinthemix
DJ Fondator
 
Mesaje: 594
Membru din: Lun Noi 23, 2009 3:47 pm
Localitate: timisoara

Anterior

Înapoi la Evenimente 2009

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori