Banchet Clasa a 8a -2009-

UNREAD_POSTde scarface » Joi Aug 13, 2009 8:01 pm

AndiBAD scrie:Eu am specificat parametri pentru difuzor!! Nu masurat in incinta :!: :wink: Nu am vvrut sa sune chiar asa de mean :twisted:

In privinta gaurilor in frecventa,pana acum nu am avut reclamatii asupra acestui lucru :) .Nu ma astept de la combinatia mea sa fie extra liniara!Castig si asa!! :lol:


P.S.:Vezi tu ,scarface lumea de pe aici nu pune mare pret pe detali atat de tehnice cum sunt pe pa-forum,poweraudio si hai sa zik si putin din kon!



Vezi tu Andi, de aceea tu faci nunti si banchete pana te plictisesti si eu construiesc sisteme si fac tot felul de party-uri sau diferite evenimente cu muzica live. Lumea care ma cheama, ma cheama pt ca le place cum suna, si daca imi cer o explicatie stiu sa le-o dau in termeni tehnici, pe care ii si explic astfel incat sa inteleaga.Mi se intampla frecvent sa merg la o sonorizare si sa ma intrebe daca ma ocup si de car audio, iar multi ma cauta apoi. Intradevar am patit si sa mi se zica ceva rau de design, dar cand am construit incintele nu ma gandeam la asta. Sper sa va surprind pe viitor cu noile planuri ce le am. Deocamdata sa imi termin basii, si apoi incep constructia topurilor.
scarface
Membru activ
 
Mesaje: 450
Membru din: Mie Mai 27, 2009 2:10 pm
Localitate: Bistrita

UNREAD_POSTde remy » Joi Aug 13, 2009 10:20 pm

aha, aici am vrut sa ajung... si un adevarat tehnician printre noi
Demential, fa un topic nou...
Scarface: am asa: boxa reloop rsp15, 250w din care mai folosesc doar diful de 15", am pus un dyfp 62 parca, si pad 52s, problema e ca ma omoara cu medii-inalte, ce ar trebui sa modific la filtru in ideea ca o sa pun si un hp-15s, de la p-audio?
Avatar utilizator
remy
DJ Fondator
 
Mesaje: 946
Membru din: Mar Apr 07, 2009 8:59 am
Localitate: Roman

UNREAD_POSTde scarface » Sâm Aug 15, 2009 5:30 pm

Trebuie sa ii faci un L-pad pentru a atenua driverul.
Uite aici un calculator, unde iti si explica cum se face. E foarte simplu.
http://www.izatech.ro/Calculator%20filtre.htm

LE: Si nu sunt un adevarat tehnician :lol: ... .Sun mecanic de meserie :lol: :lol: :lol:
scarface
Membru activ
 
Mesaje: 450
Membru din: Mie Mai 27, 2009 2:10 pm
Localitate: Bistrita

Anterior

Înapoi la Evenimente 2009

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron