viji - nunta Rest. Boccaccio Ploiesti

Punatori de muzica ce nu apartin membrilor fondatori www.djfotovideo.ro

viji - nunta Rest. Boccaccio Ploiesti

UNREAD_POSTde viji » Mie Iul 10, 2013 2:36 am

Hai sa mai pun si eu un eveniment, ca parca n-am pus anul asta.
6 iulie 2013, nunta unei foste colege de liceu, Restaurant Boccaccio din Ploiesti, pe terasa, o locatie care imi place foarte mult.
Am sperat toata noaptea sa nu vina politia si n-a venit :lol: E un bloc in spatele terasei si auzisem ca in fiecare sambata cheama politia...
Nunta a iesit super, chiar mai frumos decat as fi crezut, singurul minus din punctul meu de vedere fiind 2 momente cu dansatori care mie unul nu mi-au placut. Un alt minus de alta natura: personalul, cei mai nesimtiti pe care i-am vazut vreodata, culmea, la un local cu pretentii.
Echipamentul folosit m-a impresionat foarte placut si ca putere (rupea, frate!) si ca fidelitate:
3 boxe pasive EV ZX5-90B, 1 sub pasiv EV Gladiator G118, 2 amplificatoare EV Q66, mixer Mackie CFX-12, procesor de sunet DBX DriveRack PA, Controller Denon DN-MC6000 (thanks inca o data Sorin), 2 microfoane wireless nu mai stiu de care.
Poze:

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Avatar utilizator
viji
Membru activ
 
Mesaje: 520
Membru din: Vin Iul 16, 2010 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: viji - nunta Rest. Boccaccio Ploiesti

UNREAD_POSTde djpedros » Mie Iul 10, 2013 12:21 pm

viji scrie:Echipamentul folosit m-a impresionat foarte placut si ca putere (rupea, frate!) si ca fidelitate

Degeaba daca nu e Behringer

Ce problema a fost cu personalul?
Avatar utilizator
djpedros
Super Membru
 
Mesaje: 1252
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 6:27 pm
Localitate: Galati

Re: viji - nunta Rest. Boccaccio Ploiesti

UNREAD_POSTde djcristian » Mie Iul 10, 2013 2:41 pm

@ Viji - Felicitari pentru eveniment !

PS : Intamplator, in viitorul apropiat voi avea si eu un eveniment in locatia aceasta. Bine ca am aflat de pe acum de inospitalitatea ospatarilor ;). Mersi de informatie !

@ pedros - Mai tii minte cand ti s-a blocat Mac-ul la intalnire la Bradet ? Eu unul nu am sa uit si din cand in cand am sa-ti readuc aminte faza cand mai dau de comentarii d-astea aiurea d-ale tale ;). Orice echipament este bun atata timp cat isi indeplineste scopul pentru care a fost achizitionat. Brand name sau nu, daca produce este mai mult decat bine !
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: viji - nunta Rest. Boccaccio Ploiesti

UNREAD_POSTde djpedros » Mie Iul 10, 2013 2:57 pm

nu mi s-a blocat niciun mac, faci confuzie
Avatar utilizator
djpedros
Super Membru
 
Mesaje: 1252
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 6:27 pm
Localitate: Galati

Re: viji - nunta Rest. Boccaccio Ploiesti

UNREAD_POSTde Lucian » Mie Iul 10, 2013 7:03 pm

Felicitari!
Cum ai setat procesorul, la ce frecventa ai taiat? Basul mi se pare cam prea departe de ringul de dans...

PS. Acelasi amplificator am si eu.. ;)
MUSIC IS OUR PASSION
www.djnuntabotez.ro
Avatar utilizator
Lucian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1415
Membru din: Joi Apr 22, 2010 7:33 pm
Localitate: Campulung, Jud Arges

Re: viji - nunta Rest. Boccaccio Ploiesti

UNREAD_POSTde DJ Sun » Mie Iul 10, 2013 9:51 pm

Bravo Viji
Frumoasa locatie si foarte interesante echipamentele.

PS.Cablurile din poza 3 ...
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: viji - nunta Rest. Boccaccio Ploiesti

UNREAD_POSTde DanKo » Mie Iul 10, 2013 10:22 pm

Felicitari pentru eveniment colega.
Cat despre ospatari am inceput si eu sa fiu scarbit de modul lor de a ne trata.La nunta trecuta nu vroiau sa-mi dea o masa pentru scule.A trebuit sa-l iau putin de gat pe seful de sala (care deja degustase tuiculita de pe masa),cand mi-a spus ca trebuia sa vin cu masa mea.Pentru cei din zona mea Restaurant Sumo din Filipesti de Padure.
Avatar utilizator
DanKo
Membru activ
 
Mesaje: 245
Membru din: Sâm Feb 04, 2012 8:51 pm
Localitate: Ploiesti

Re: viji - nunta Rest. Boccaccio Ploiesti

UNREAD_POSTde viji » Joi Iul 11, 2013 2:15 am

Multumesc tuturor pentru aprecieri.
Sa raspund pe rand:
@ pedros: mai multe cu ospatarii, ba ca nu au suc (dimineata mai erau destule sticle nedesfacute), i-au raspuns tupeist fotografului, friptura nu ne-au mai adus-o, cafea la fel, nici gand de schimbat scrumiera, la inceput cand veneau invitatii faceau glume in gura mare si isi bagau diverse, de dimineata ziceau de la obraz sa plecam, cu siguranta cei mai nesimtiti pe care i-am intalnit.
@Lucian: Nu am setat eu procesorul, era setat de cel de la care am inchiriat, de fapt era setat de altcineva, nici macar de el. Destul de complexa scula.
Ai observat bine, basul un pic cam departe, dar se simtea. Nu prea aveam pe unde sa-l mai pun, e aiurea acolo ca e terasa acoperita, dar cu niste descoperiri :lol:
si plouase mai devreme, a mai picurat si mai pe seara, deci nu puteam sa risc si de aceea l-am pus acolo.
@Sun: Cred ca am mai umblat un pic la cablurile alea, pozele sunt facute inainte de venirea invitatilor. Oricum tu esti cel mai tare, eu nu sunt "master of hidden cables" ca tine :)
Avatar utilizator
viji
Membru activ
 
Mesaje: 520
Membru din: Vin Iul 16, 2010 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: viji - nunta Rest. Boccaccio Ploiesti

UNREAD_POSTde djpedros » Joi Iul 11, 2013 8:51 am

neplaceri din astea cu ospatarii am avut si noi, asta e, parca n-am fi colegi... asta e, mergem mai departe
Avatar utilizator
djpedros
Super Membru
 
Mesaje: 1252
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 6:27 pm
Localitate: Galati

Re: viji - nunta Rest. Boccaccio Ploiesti

UNREAD_POSTde djcristian » Lun Iul 15, 2013 11:26 am

Acum pot confirma 100% opinia lui viji in privinta ospatarilor din aceasta locatie. Niste gretosi ordinari. Punct.
Locatia in sine este deosebit de frumoasa, cocheta si bine intretinuta. O adevarata placere sa fii prezent acolo.

Am avut parte de o vizita a politiei in prima jumatate de ora de program, dupa care am fost asigurat de catre organizatori ca nu vom mai avea parte de o a doua vizita pana la finalul evenimentului indiferent de cat de tare va fi muzica si chiar asa a si fost. Probabil ca s-a dat un telefon acolo unde trebuia ;).

Imagine

Imagine

Moment live cu Raluka :
Imagine

PS : Behringer 815NEO a urlat bine si apasat, primind aprecieri pozitive din partea celor prezenti ;).
PS2 : Sper ca nu am poluat prea rau topicul colegului.
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: viji - nunta Rest. Boccaccio Ploiesti

UNREAD_POSTde viji » Mie Iul 17, 2013 2:07 am

@djcristian: Stai linistit cu "poluarea", eu unul n-am nicio problema.
Imi pare rau ca am avut dreptate si cu ospatarii si cu politia. E in aer liber in oras, spl-ul e spl, n-ai ce sa faci... Ii inteleg si pe oamenii care cheama politia aproape saptamanal, probabil e un cosmar pentru ei cand vine week-endul. Cu politia se inteleg cei de la local, iar cu locatarii... ii mai cheama la o masa gratis p-acolo, dar nu stiu cat o mai tine treaba asta, a mai fost un restaurant frumos in Ploiesti care a avut aceeasi problema (Viena) si care in cele din urma s-a inchis din acest motiv.
Week-endul asta au venit bucurestenii peste noi, a avut si Ciprian o nunta in Ploiesti :)
Avatar utilizator
viji
Membru activ
 
Mesaje: 520
Membru din: Vin Iul 16, 2010 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: viji - nunta Rest. Boccaccio Ploiesti

UNREAD_POSTde djcristian » Joi Iul 18, 2013 10:44 am

viji scrie:Week-endul asta au venit bucurestenii peste noi, a avut si Ciprian o nunta in Ploiesti :)


Chiar frumos la voi acolo. Are lumea bani mai multi si vrea pachete mai mari. De acum inainte o ne focalizam oferta de servicii si asupra Ploiestiului. Sa va mai vizitam si noi pe voi nu voi pe noi :)
100 km dus intors, dar daca se merita, de ce nu, nu ;) ?
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Dj neinregistrati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron