Cateva evenimente

Punatori de muzica ce nu apartin membrilor fondatori www.djfotovideo.ro

Cateva evenimente

UNREAD_POSTde viji » Mar Iul 24, 2012 2:16 am

Nu prea am postat evenimente, asa ca pun si eu cateva poze de la cateva (insotite de comentarii). O sa incerc sa fac mai multe poze si ceva filmulete, mereu imi scapa aspectul asta, ma duc, instalez sculele, testez, ma schimb de haine (de multe ori mi-am luat schimburi cu mine), dupa aia ma relaxez, fumez o tigara, beau un suc si neglijez pozele, iar in timpul evenimentului ma gandesc la urmatoarea melodie, la cum fac trecerea, etc. Nu sunt stresat, dar incerc sa fac fiecare eveniment unul reusit si recunosc, am neglijat sa fac poze sau filme. La unele evenimente mi-a facut poze un prieten fotograf cu care colaborez, dar pana acum nu mi-a dat niciuna (si nici nu cred ca o sa-mi dea) :lol:

Primul eveniment (doar o poza am, si aia neclara), la Hotel Central din Ploiesti, 22 aprilie 2012, botezul unui prieten la care am fost responsabil cu muzica si invitat (cica). Nu m-am simtit deloc invitat, decat atunci cand am dat banii (de luat nu am luat nimic), ideea initiala era sa pun un playlist acolo sa cante si eu sa-mi vad de treaba ca invitat (eram si cu sotia). A iesit bine, cu toate ca invitatii (ma rog, adevaratii invitati) au fost dificili, plus un moment stanjenitor imediat dupa tort cand un nene care era preot, dar beat crita (apropiat al familiei) a tinut neaparat sa cante el live "la multi ani", fals rau si penibil. Bonus, ursitoare surpriza care trebuie sa intre in 5 minute, dar nu aveam cum sa le bag in mixer, am dat fuga si am cumparat un adaptor, noroc ca era un magazin de profil aproape. In concluzie, asta cu pus muzica & invitat 2 in 1 nu mai fac niciodata.
Am fost cu sculele lui Sorin (Mack): boxele RCF, amplificare Stage Expert, mixer Berry 626 (nu mai zic laptop/uri, hdd extern), microfon Berry parca.

Imagine

Alt eveniment, cea mai neplacuta situatie in care am fost pus pana acum: pe 28 aprilie 2012, la Pub Cetate Vest din Ploiesti, un botez de... rromi. Nu ca as avea ceva cu etnia, dar oamenii vor tiganeasca si manele, iar eu unul nu iau astfel de evenimente (Sorin poate confirma) din mai multe motive, unul dintre ele fiind ca nu le am cu manelele, deci nu iese petrecerea cum vor ei si una e sa-ti ceara o manea si alta e sa o tii 10 ore pe tiganeasca si manele. M-am descurcat cum am putut, una peste alta invitatii au fost ok, mi-au mai zis ce vor (netul sa traiasca) si la final au zis ca le-a placut. Mie nu mi-a placut si in noaptea aia am zis ca nu mai iau evenimente de la persoana care mi-a dat botezul asta (l-am umplut de respect prin SMS-uri, nu am vorbit o vreme), dar in cele din urma mi-a mai trecut.
Scule folosite: boxe DIY cu difuzoare Berry 250W, mixer amplificat Berry Europower PMH1000, microfon Shure SV100.

Imagine

Alt eveniment, o nunta din 9 iunie 2012, la Prestij Ploiesti, nu am mare lucru de comentat, miri, nasi, invitati super faini, o nunta frumoasa cu Zeppelin si Santana la 6 dimineata.
Sculele (tot ale lui Sorin): boxele RCF, amplificare Stage Expert, mixer Allen&Heath Zed10 (un mixer cu sunet foarte bun, dar cu marele dezavantaj al potentiometrelor logaritmice) si microfonul mult blamat (pe buna dreptate) Sennheiser Freeport nu-mai-stiu-modelul-si-nici-nu-il-mai-caut.

Imagine

Imagine

Alt eveniment, 16 iunie 2012, nunta unui fost coleg de liceu, un baiat super de treaba, la Restaurantul Antique, in Buzau (langa Buzau de fapt, la Vernesti). Nu am fost si invitat, nu am mai combinat treburile. Nunta a fost super, lumea a rupt podeaua toata noaptea, s-a terminat la 6 dimineata.
Scule folosite (tot de la prietenul Sorin): 2 boxe active FBT ProMaxx 14A, subwoofer activ MPA, mixer/controller Denon MC6000, microfon Shure PG58.

Imagine

Imagine

Imagine

Alt eveniment, 30 iunie 2012, Primavera Ploiesti, o nunta frumoasa, miri super, nasi, invitati pusi pe dans pana pe la 5 dimineata.
Din pacate am avut probleme de ordin tehnic de aceasta data (care nu au fost observate). Pe la ora 10 ieseau niste efecte de ecou ciudate, cu toate ca mixerul avea toate efectele pe zero. A trecut asa cum a venit, in vreo 20 de minute. Pe la 12 jumate noaptea ma lasa o boxa. Fac tot ce-mi trece prin cap, nimic. Revine boxa peste vreo ora pret de vreo 30 de minute, dupa care pica iar si nu si-a mai revenit pana dimineata. Am dat-o mai tare pe cea ramasa (boxele erau foarte puternice, ca si volum era suficienta una), am facut o rugaciune si am mers asa pana dimineata si nimeni nu s-a uitat ciudat la mine.
Scule folosite: 2 boxe pasive EV ZX5-90 (36 kg, m-au cam cocosat), amplificare EV (nu mai stiu modelul), mixer Berry Xenyx 1202 (o mizerie super folosita, abia de se mai vedea ce scrie pe el), un microfon AKG (mega folosit si mizerabil la propriu, cu butonul de on/off infundat, abia il miscam).

Imagine

Alt eveniment, 15 iulie 2012, Premiere Luxury Events Ploiesti, un botez frumos, dar unde am fost nevoit sa pun o ora de manele la final, cand mai ramasesera cativa invitati beti crita, care m-au pupat, m-au luat in brate, mi-au strans mana, iar unul... mi-a pupat mana!! intr-un moment in care eu credeam ca da (iar) mana cu mine. Unul dintre motivele pentru care nu merg la manelaraie.
Scule folosite: 2 boxe DIY cu dif. Berry 250W, mixer amplificat Berry PMH1000. (poza am facut-o la sfarsit)

Imagine

Alt eveniment, de duminica, 22 iulie 2012, Marlen Ploiesti, un botez cu oameni foarte faini, dar unde am avut senzatia pentru prima data ca nu controlez evenimentul. La inceput au dansat razlet vreo jumatate de ora, dupa peste au rupt podeaua vreo 3 ore, dupa friptura si mai razlet decat la inceput. La final mi-au spus ca ei nu prea danseaza, dar ca au fost foarte multumiti.
Scule folosite (tot Sorin): boxele RCF, amplificare Stage Expert, mixer/controller Numark Mixdeck Express, microfon Shure PG58 parca.

Imagine


Stiu ca e cam lung, sper ca n-am plictisit.
Avatar utilizator
viji
Membru activ
 
Mesaje: 520
Membru din: Vin Iul 16, 2010 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Cateva evenimente

UNREAD_POSTde DJ Sun » Mar Iul 24, 2012 8:16 am

Bravo domnu viji, uite asa se strange experienta, cu bune cu rele, treaba merge inainte. Din pacate sunt oameni pentru care banu e totul, iau evenimente fara sa ii intereseze ce fel de oameni vor fi la acel eveniment, folosesc echipamentele pana isi dau duhul, isi bat joc de clienti mai pe romaneste.
Bafta si evenimente fara probleme :)
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Cateva evenimente

UNREAD_POSTde The_Mack » Mar Iul 24, 2012 9:18 am

bv man felicitari pentru evenimente. confirm si eu ca evenimentele mele care au fost sonorizate de catre colegul si prietenul viji au iesit flawless.

l.e: man, am uitat sa te rezolv de ”tava” pentru suportul de mixer! vad ca ai pus numark-ul tot pe masa si nu pe suport - o sa incerc sa rezolv ;)
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Cateva evenimente

UNREAD_POSTde viji » Mar Iul 24, 2012 6:26 pm

Multumesc baieti pentru cuvintele frumoase, au greutate cand vin de la oameni care stiu despre ce-i vorba.
@Sorin: da man, am tot uitat si eu sa-ti spun de tava, stii ca ne-am pus candva problema, dar chiar am uitat.
Avatar utilizator
viji
Membru activ
 
Mesaje: 520
Membru din: Vin Iul 16, 2010 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Cateva evenimente

UNREAD_POSTde The_Mack » Mar Iul 24, 2012 6:39 pm

da si eu am uitat. sa iei tu masuratori la brate ca sa stiu cat de mare fac tava.
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Cateva evenimente

UNREAD_POSTde viji » Mie Sep 05, 2012 1:18 pm

Mai pun aici un eveniment ca sa nu fac un topic nou si ca sa-i raspund si lui pedros.
E vorba de o nunta care mi-a placut foarte mult si care a avut loc la Hotel Prahova Ploiesti, pe 01 septembrie 2012.
Miri super faini, asemenea miri imi doresc sa am mereu. Nu aveau treaba cu obiceiurile (nu a aruncat buchetul, de ex.).
Mi-au trimis o lista de melodii "pe care le vrem neaparat in playlist". Acestea erau:

Dansul mirilor – Stefan Banica Jr – Poveste de mai
Dansul mirilor + nasii - Rod Stewart – Have I told you lately

1. Julio Iglesias - Baila morena
2. Kaoma - Lambada
3. Lucky Man Project - Pumpin
4. Mandinga - Goochi
5. Michael Jackson - Smooth Criminal
6. Michael Jackson-Beat It
7. Nirvana - Smells Like Teen Spirit
8. Parazitii - Arde
9. Pindu - Opa opa
10. Shakira - Addicted to you
11. Shakira & Alejandro Sanz - La tortura
12. SMILEY - DEAD MAN WALKING
13. Sonny Flame - Sale el Sol
14. Shakira - Hips Don't Lie
15. Guns N' Roses - Sweet Child O' Mine
16. Alternosfera - 1500 Zile(varianta in romana)
18. Whitney Houston - I Will Always Love You
19. Sergio Mendes Feat Black Eyed Peas - Mas Que Nada
20. Los Lobos - Cancion De Mariachi)
21. 10 - Scatman , John - Scatman
22. Desireless - Voyage
23. Gipsy Kings - Escucha Me
24. R.E.M. - Loosing My Religion
25. Rednex - Old Pop In An Oak (
26. GUSTAVO LIMA - Balada
27. Delia-Omadeo
28. michel telo - ai se eu te pego
29. bellini-samba de janeiro
30. avicii and sebastien drums-my feelings for you
31. dj antoine vs. timati feat. kalenna--welcome to st. tropez
32. lmaa--party rock anthem-oma
33. Andreea Banica feat. Smiley - Hooky Song
34. Arash - Suddenly]
35. Aromana - Pindu - Arosi trandafila
36. Depeche Mode - Enjoy The Silence
37. Don Omar-Danza Kuduro (Feat. Lucenzo)
38. Mandinga - Zaleilah
39. FLO RIDA - WHISTLE
40. INNA - Tu Si Eu
41. Phoenix - Nunta
42. Phoenix - Fata verde
43. Phoenix - Mila 2 de langa 3
Am dat copy/paste din mail, sunt 42 de fapt, au sarit de la 16 la 18 :)
Am pus cam 80% din aceasta lista.

Atmosfera foarte frumoasa la nunta, multi tineri. Nu au vrut populara la aperitiv si la peste. De fapt, nu au vrut populara mai deloc, pusesem o serie de 3 populare, iar dupa o vreme am dat-o iar pe populara si la a doua melodie a venit mirele sa-mi spuna sa mai tai din populara. Lumea cam dansa si i-am explicat ca nu o sa pun multa populara, dar ar fi frumos sa se distreze si invitatii care vor populara. Argumentul suprem probabil a fost ringul plin. Dupa vreo alte 2-3 ore mi-a dat dreptate si chiar au dansat si ei niste hore vreo 20 de minute. In rest a fost muzica latino, rock si muzica noua. Pe la ora 4 plecasera doua treimi din invitati, cam pe la 5 s-a stins, la 5 jumate cred ca am oprit muzica.
Scule folosite (tot Sorin): boxele RCF, amplificare Stage Expert, controller/mixer Numark Mixdeck Express, microfon (wireless) Shure PG58, 2 laptopuri, hdd extern, lumini 2 pari, un American Dekker, 1 laser, masina de fum.

Poze si video de proasta calitate (ca de obicei) :lol:
Imagine

Imagine

http://www.youtube.com/watch?v=PZPSiG82FBs
Avatar utilizator
viji
Membru activ
 
Mesaje: 520
Membru din: Vin Iul 16, 2010 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Cateva evenimente

UNREAD_POSTde Sorinus » Mie Sep 05, 2012 7:18 pm

Felicitari viji pentru evenimente,foarte bune piesele din play-list!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Cateva evenimente

UNREAD_POSTde viji » Joi Sep 06, 2012 9:50 am

Multumesc frumos, Sorinus.
Avatar utilizator
viji
Membru activ
 
Mesaje: 520
Membru din: Vin Iul 16, 2010 2:21 pm
Localitate: Ploiesti


Înapoi la Dj neinregistrati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron