Nunta 20.08.2011 Gara Rupea

Punatori de muzica ce nu apartin membrilor fondatori www.djfotovideo.ro

Nunta 20.08.2011 Gara Rupea

UNREAD_POSTde dj dudanu » Dum Sep 04, 2011 8:44 pm

O nunta arvunata pt 2 zile la sala in jur de 100 persoane.....care a iesit fffff bine .Sambata am inceput la 4 dupa masa si s-a dansat toate genurile de muzica inclusiv manele si clubbing.A fost prima mea nunta la care darul s-a strigat la microfon..... :? iar distractia a luat sfarsit duminica dimineata la 7.A doua zi am inceput tot la 4 si au fost tot aceleasi gen de muzica si am terminat pe la 2 dim :?? De unde vine si intrebarea mea : voi stabiliti si un numar de ore fix pt eveniment???adica costa x lei si stau pt bani astia x ore.Iar daca se depaseste numarul de ore stabilit cum procedati?pun niste poze si mai incolo o sa pun si 2-3 filmulete.
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Filmulete mai ;) tarziu
dj dudanu
 
Mesaje: 133
Membru din: Joi Iun 02, 2011 1:09 pm
Localitate: Rupea Jud Brasov

Re: Nunta 20.08.2011 Gara Rupea

UNREAD_POSTde johnnydj » Dum Sep 04, 2011 10:25 pm

pai in princiupiu nu pot sta 2 seri cu banii pt o seara clar...in rest pret per eveniment
johnnydj
DJ Fondator
 
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Oct 05, 2009 4:58 pm
Localitate: Bacau-Focsani-Piatra Neamt

Re: Nunta 20.08.2011 Gara Rupea

UNREAD_POSTde Lucian » Lun Sep 05, 2011 9:53 pm

dj dudanu scrie:voi stabiliti si un numar de ore fix pt eveniment???

nu - dar daca vor si a doua zi, trebuie sa spuna de la inceput si pretul va fi ceva mai putin ca 2 evenimente insumate.

Se vede ca a fost distractie - felicitari!
MUSIC IS OUR PASSION
www.djnuntabotez.ro
Avatar utilizator
Lucian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1415
Membru din: Joi Apr 22, 2010 7:33 pm
Localitate: Campulung, Jud Arges

Re: Nunta 20.08.2011 Gara Rupea

UNREAD_POSTde dj dudanu » Mar Sep 06, 2011 10:24 am

aa....io nu ma refeream ca am vorbit de o seara......deci din start am stiu si am facut pret pt doua zile.Problema mea e ca pt fiecare seara am stat mult mai mult decat mi-au zis ei.Eu vroiam sa va intreb in cazul in care arvunezi un eveniment discutati de la bun inceput numarul de ore??si daca se depaseste cum procedati?
dj dudanu
 
Mesaje: 133
Membru din: Joi Iun 02, 2011 1:09 pm
Localitate: Rupea Jud Brasov

Re: Nunta 20.08.2011 Gara Rupea

UNREAD_POSTde CreB0 » Mar Sep 06, 2011 11:47 am

Eu nu am pus pana acum o limita de ore dar de la anu o sa le pun o limita de 10 ore pe eveniment. Tot ce depaseste inca 100 lei/ora.
Nu as fi pus nici o limita de ore dar vad ca aproape tot timpul mai stai inca 2 sau 3 ore in plus dupe ce e gata nunta sau botezul pentru 5 sau 10 persoane maxim, care se aduna pe la cate o masa si vorbesc si beau (de obicei persoanele cu ceva la bord fac asta) numai sa nu plece acasa. Nu mai danseaza, nu mai fac nimic decat sa stea pur si simplu si sa strige la tine sa ii pui nu stiu ce melodie si sa dai mai tare ca nu aude :(. Nu se gandesc ca tu pleci de acolo pe la 7 dimineata si la ora 14 ai probabil un botez sau alt eveniment si ai de demontat si carat la scule apoi de montat in alt loc, plus ca esti rupt de oboseala si la eventualul eveniment pe care il ai dupa nu mai esti in stare sa faci nimic cum trebuie.
Din experienta proprie o nunta sau botez nu dureaza mai mult de 10 ore (daca incepe la ora 18 pe la ora 4 e cam gata).

Am avut sambata si duminica asta 2 nunti.
Sambata a inceput la ora 18 si pe la 3 au mai ramas 13 persoane (miri, parinti, nasi si 5 invitati) care erau la o singura masa si beau pe rupte. Am oprit muzica la 6. Am plecat acasa la ora 7 si 20 dupa ce am strans tot de acolo.
Duminica a inceput la ora 17 si la 2 a fost gata. Tot pana la ora 5 au mai ramas inca 11 persoane la o singura masa. Am ajuns acasa pe la 7. Luni nici nu am mers la munca.
Avatar utilizator
CreB0
Membru activ
 
Mesaje: 620
Membru din: Dum Iul 25, 2010 9:47 pm
Localitate: Arad

Re: Nunta 20.08.2011 Gara Rupea

UNREAD_POSTde dj dudanu » Mar Sep 06, 2011 2:07 pm

daca stau 2-3 ore peste cat estimeaza beneficiari e ok da rar se intampla asa.....si e cum zice CreB0 stai dupa max 10 persoane care nu mia danseaza dar vor ce sti ce melodii si daca ai a doua zi un eveniment ai pus-o....esti mort.....si eu am zis ca fac asa ii intreb cat estimeaza ca vor sta(trebuie sa stie pt ca sunt invitatii lor si stiu ce le poarta capu)iar daca depasim cer o anumita suma per ora ca sincer nu cred ca ii convine cuiva sa stea dupa toti care mia au chef de povesti si de un pahar de vin.bafta
dj dudanu
 
Mesaje: 133
Membru din: Joi Iun 02, 2011 1:09 pm
Localitate: Rupea Jud Brasov

Re: Nunta 20.08.2011 Gara Rupea

UNREAD_POSTde The_Mack » Vin Sep 09, 2011 2:06 am

din pacate nu eram adeptul la o asemenea abordare, dar si eu pot sa confirm ca lucruri de genul acesta mi se intampla si mie frecvent, din acest motiv, de la anul si noi o sa facem aceasta treaba. problema mea nu este cu nuntile unde de regula lucrurile sunt destul de clare, cel putin prin zona mea (incep in intervalul 19.00 - 20.30, iar in jur de 04.00 - 05.00 sunt gata), ci la botez, unde am ajuns sa stam mai mult ca la o nunta, si pe bani mai putini. spre exemplu, Mihai a fost Sambata trecuta la un botez care a inceput la ora 16.00, si a fost gata la ora 02.30, sincer imi pare aberant, si ptr. o asemenea desfasurare, este clar ca oameni trebuie sa plateasca suplimentar.

in alta ordine de idei, felicitari ptr. eveniment si mult spor ;)
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti


Înapoi la Dj neinregistrati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 27 vizitatori