Sunt curios cine ,cati dintre voi fac stream video

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

Sunt curios cine ,cati dintre voi fac stream video

UNREAD_POSTde djcioko » Vin Iul 09, 2010 6:59 pm

Va salut ,sper sa nu deranjeze curiozitatea mea ,legata de acesta modalitate de a face cunoscute evenimentele si activitatea noastra.
si anume live stream AUDIO /VIDEO din timpul petreceri.

Sunt curios cati dintre voi o ofera si acest sa spunem servicu.

Daca transmiti live spune, argumenteaza opinia ta legata de acest mod de a prezenta un eveniment
Daca nu transmiti live la fel ar fi binevenita o argumetare ,parare legata de acest sa spunem serviciu .

Adica ajuta la ceva sau nu ,crezi ca lumea e interesata sau nu , de a vedea un eveniment live ?

Cum faci sa promovezi acest servicu, sau cum faci ca cei ce organizeaza evenimentul sa spuna despre aceasta posibilitate de a vedea live evenimentul lor ,sa spunem rudelor ce nu se afla in tara sau amicilor ,cunostintelor ,ce nu sunt prezenti la evenimentul lor
Sau crezi ca pur si simplu alti necunoscuti doresc sa vada acest tip de evenimente private pe internet
Si cam care crezi tu ca ar fi posibili vizitatori pe pagina de stream ,femei ,barbati ca pondere vorbesc

Si sunt curios ce setare cu ce camere lucrezi pentru acest stream A/V si pe ce pagini

Cei care se pricep bine la pagini web si net trebuie sa cunoasca exact ce viteza la net trebuie sa ai si pe cat sa fie setata
o camera web sau camera video cu functia de stream sau prin iesirea DV sau cu varianta placa de captura pe usb si iesirea din ap.foto sau camera video prin rca.
MUSIC IS MY RELIGION
djcioko
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Ian 18, 2010 12:53 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Sunt curios cine ,cati dintre voi fac stream video

UNREAD_POSTde Sorinus » Vin Iul 09, 2010 7:36 pm

Noi ar trebui sa D.J la o nunta,deci sa punem muzica...ceea ce spui tu depaseste cu mult atributiile noastre.Consider ca daca te apuci sa faci prea multe nu o sa-ti mai iasa nimic pana la urma,asa ca eu ma limitez cat de cat la ceea ce stiu sa fac si o fac bine!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Sunt curios cine ,cati dintre voi fac stream video

UNREAD_POSTde demential » Vin Iul 09, 2010 7:47 pm

e o idee buna, apropo de reclama vodafone.
DAR cum spunea si sorinus, noi punem muzica. ar trebui alt om care sa se ocupe numai de asta.
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Sunt curios cine ,cati dintre voi fac stream video

UNREAD_POSTde djcioko » Vin Iul 09, 2010 8:49 pm

Da asa e apropo de reclama lor

EU sincer fac acest lucru de 3 ani si nu e greu ,,cineva mi a furat ideia , el face karaoke prin mai multe cluburi ,baruri din Bucuresti
M-am ofiticat nitel i am deschis putin capul cum se spune pe la noi dar asta e ...
Greu rau nu e..un lap, net si o camera fixata catre ring si asta e

Eu vreau sa va intreb daca voi ati fi deacord ca in timpul evenimentelor voastre ,la nunti in mod special sa aveti setarea acestor transmisiuni pentru ca in scurt timp vreau sa fac un website pe care sa se gaseasca minim 10 live streamuri din timpul nuntilor
Eu ma voi ocupa de acest site ..pentru 4 evenimente simultan pot face acest lucru .
Mai astept si alte raspunsuri si cu cat mai multi cu atat mai bine

Deocamdata fac pun intrebari pe diferite conturi de socialziare sa vad reactia utilizatorilor

Daca sunt reacti pozitive ,demarez cu cele 4 ev...am un amic ce poate tine 3 evenimente simultan
si am sa-i propun si lui ,dar mai intai sa vedem ce reactie are lumea la propunerea mea

Oricum am sa pun randurile lor ,raspunsurile la intrebarea mea referitor la existenta unui site cu 10 sau mai multe transmisiunii live de la nunti

CRED ca apoi va trebui un topic ceva cu calendarul evenimentelor ,utilizatorilor forumului .djfotovideo
oricum era intresant sa existe un fel de calendar cu evenimentele noastre pe sectiuni
dj
foto
video
unde ne puteam trece evenimentul si locatia etc
MUSIC IS MY RELIGION
djcioko
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Ian 18, 2010 12:53 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Sunt curios cine ,cati dintre voi fac stream video

UNREAD_POSTde demential » Vin Iul 09, 2010 9:02 pm

de acord cu transmisiile online. ma bag, doar sa nu se precizeze locatia, sau sa fie doar pentru anumiti membri. putem adauga la tariful nostru chestia asta, pentru cei care doresc.
da, si eu m-am gandit sa facem un topic cu programul evenimentelor noastre viitoare, la fel, fara sa mentionam locatia
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Sunt curios cine ,cati dintre voi fac stream video

UNREAD_POSTde djcioko » Vin Iul 09, 2010 9:17 pm

demential scrie:de acord cu transmisiile online. ma bag, doar sa nu se precizeze locatia, sau sa fie doar pentru anumiti membri. putem adauga la tariful nostru chestia asta, pentru cei care doresc.
da, si eu m-am gandit sa facem un topic cu programul evenimentelor noastre viitoare, la fel, fara sa mentionam locatia


ok fara locatie. nu i bai
DA doar cei care au case deci mixeaza pe cd playere

.era interesant sa vedem cum se misca treaba si daca se poate sa fie pe zone geografice cumva dar banuiesc aici nu se poate un fel de table care sa fie inclus in topic nu stiu nu ma pricep poate ma insel

apropo am vazut un topic la despre promovare ceva ca cei ce pun filme pe youtube de la ev.sa treaca cumva si titlu www.djfotovideo.ro

eu am mai adus aici un fotograf sper sa se inscrie ieri i am dat linkul

in fine astept cand e gata calendarul sa ne punem treburile in el
MUSIC IS MY RELIGION
djcioko
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Ian 18, 2010 12:53 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Sunt curios cine ,cati dintre voi fac stream video

UNREAD_POSTde demential » Vin Iul 09, 2010 11:51 pm

atunci eu sunt descalificat. fac parte din randul "incepatorilor" care au doar laptop
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Sunt curios cine ,cati dintre voi fac stream video

UNREAD_POSTde djcioko » Sâm Iul 10, 2010 1:03 am

demential scrie:atunci eu sunt descalificat. fac parte din randul "incepatorilor" care au doar laptop


Nu te cred
Era doar o propunere oricum parase ca nu prea se baga lumea
Gata mi- am terminat cd-urile pentru maine, apropo maine eu sunt live de la o nunta dupa ora 20
nu pun link ca cine stie ce vorbe ies apoi.
Numai bine
MUSIC IS MY RELIGION
djcioko
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Ian 18, 2010 12:53 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Sunt curios cine ,cati dintre voi fac stream video

UNREAD_POSTde Ciprian » Sâm Iul 10, 2010 3:28 am

Tu esti Dj Boyeru? Scuze de off topic
Avatar utilizator
Ciprian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1524
Membru din: Joi Sep 17, 2009 1:58 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Sunt curios cine ,cati dintre voi fac stream video

UNREAD_POSTde demential » Sâm Iul 10, 2010 1:22 pm

sa-mi arati si mie streamingu
dar ce te faci cand ai evenimente mici (cum am eu chiar acum) de 25 de persoane, cand nu ai loc in camera cu mesele si ringul de dans si stai in alta camera, si nici macar nu vezi invitatii ... ma rog, se intampla foarte rar, dar in aceste conditii degeaba ai cel mai bun soft cu cea mai buna camera, etc. ...
si intr-o alta ordine de idei, chiar ma gandeam aseara ca trebuie sa ai :
1) un laptop relativ performant
2) un webcam profesional care sa permita captarea imaginilor la o calitate foarte buna
3) un microfon acceptabil, poate chiar incorporat in webcam
4) un internet mobil extrem de performant pe partea de UPLOAD, pentru a putea permite 2-10 conexiuni simultan...
inainte sa dai drumu cred ca trebuie sa faci te gandesti la fiecare lucru in parte.
si pentru cei care doresc asta inseamna o investitie destul de importanta la inceperea proiectului.
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 28 vizitatori

cron