Un mic chestionar

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

L-ai alege pe cel cu playere sau l-ai alege pe cel cu laptop ?

As alege pe cel cu playere
18
38%
As alege pe cel cu laptop
14
29%
Mi-e indiferent, nu ma intereseaza de pe ce play-eaza
16
33%
 
Voturi totale : 48

Re: Un mic chestionar

UNREAD_POSTde DjZmaltz » Mar Noi 23, 2010 4:41 pm

Manoka scrie:Nu ai cum sa retii, pentru ca nu am pomenit pe acest forum ;)

Am dreptate sau nu ? Eu spun că am !
Me, Myself and I, the only one
Avatar utilizator
DjZmaltz
 
Mesaje: 135
Membru din: Joi Mai 06, 2010 12:06 pm
Localitate: Bucureşti

Re: Un mic chestionar

UNREAD_POSTde demential » Mar Noi 23, 2010 4:45 pm

in profil este scris "Sighisoara".
intr-un oras mai mic concurenta este mai mica, pentru ca populatia este mai putina. cred ca situatia este echilibrata.
L.E. : http://www.plusaudio.ro/index.php?mn=party_ro
L.E. 2 : http://stat.trafic.ro/stat/plusaudio
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Un mic chestionar

UNREAD_POSTde DjZmaltz » Mar Noi 23, 2010 4:57 pm

Când a venit Monaka ( acesta este userul corect ) pe forumuri cu foarte puţin timp în urmă,
avea trecut la localitate Târgu Mureş.
Pe fiecare forum acum observ că trece altă localitate. Este problema lui dacă are de ascuns ceva.
Me, Myself and I, the only one
Avatar utilizator
DjZmaltz
 
Mesaje: 135
Membru din: Joi Mai 06, 2010 12:06 pm
Localitate: Bucureşti

Re: Un mic chestionar

UNREAD_POSTde demential » Mar Noi 23, 2010 5:19 pm

Manoka scrie:Pana la urma nu cantitatea decide, ci calitatea evenimentului. In zona noastra un DJ mediocru are in jur de 20-22 de nunti /an la un tarif de 1200RON /eveniment (nunta). In plus mai are si alte evenimente: botez, corporate. Un mic calcul de 20*1200= 24.000RON. Se pare ca practic (valoric) nu este departe de cel care se chinuie tot anul si lucreaza la 43 de evenimente ;)

stai ca abia acum am vazut ... nu vorbeam de faptul ca doar cantitatea decide. vorbeam de comparatie ca numar de evenimente.
calitatea conteaza, da. ai mare dreptate. dar daca ai 40 de nunti intr-un an inseamna ca ori esti incepator si nu ai piata si lucrezi doar cu firma/agentie, ori esti atat de cretin incat sa nu te cheme nici un client din anii trecuti la botezuri ;)
in zona voastra un dj mediocru ia 1200 ron / nunta ? cam prost platit daca la 450 de persoane se duce cu asa pret de maro, sparge piata, futemas pe norocul lui.
daca in zona voastra un dj mediocru ia 1200 ron / nunta pentru o nunta in familie de 25 de invitati, inseamna ca merge cu videoproiectie, 5 plasme sincronizate, ecran de minim 2 metri, boxe si mixer dinacord, cel putin 3 microfoane cu stativ wireless shure sau AKG si 2 laptopuri de back-up pentru playere de ultima generatie.
un punator de muzica se "chinuie" la 43 de evenimente ? da, unul prost. altul face din placere in primul rand, dupa aia pentru bani.
imi imaginez ca sunt enorm de multe evenimente corporate la voi in oras pe criza asta.
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Un mic chestionar

UNREAD_POSTde scarface » Mar Noi 23, 2010 7:24 pm

Demential sa stii ca nu e chiar asa cum zici tu. Intr-un oras mic e mult mai greu decat intr-unul mare. Si intr-un oras mic e concurenta mare, dar chestia e ca e mic. Intr-un oras mare intradevar e concurenta mai mare dar si evenimentele sunt mult mai mari la numar.

Daca esti de parere ca cine nu si-a postat evenimentele nu a avut evenimente, te inseli. Tu poti sa faci asa ceva:
http://www.citynews.ro/bistrita-nasaud/ ... deo-11437/

LE: Eu am avut sezonul asta doar 3 botezuri. Restul nunti. Si cate o miscare ca aia de mai sus :roll:
scarface
Membru activ
 
Mesaje: 450
Membru din: Mie Mai 27, 2009 2:10 pm
Localitate: Bistrita

Re: Un mic chestionar

UNREAD_POSTde demential » Mar Noi 23, 2010 7:36 pm

scarface : am zis ca este echilibrat. oras mai mic, comenzi mai putine, dar si concurenta mai putina. deci echilibru.
cine nu si-a postat evenimentele poate spune ca a mixat in Ibiza, ca a avut 200 de evenimente, ca are cele mai tari scule, ca lumea s-a distrat cel mai bine si etc.
cine le posteaza poate si demonstra.
"Tu poti sa faci asa ceva" ... sa nu vorbim despre posibilitatile tehnice ale fiecaruia pentru ca s-ar putea sa te intepi.
bravo tie ca iti permiti sa sonorizezi un eveniment de o asemenea "anvergura" cu un asemenea target. dar asta nu te face un punator de muzica la evenimente tip nbc mai avansat decat altii.
tinand cont de relatiile pe care le am, pot sonoriza spectacol la Sala Polivalenta sau in aer liber ... deci raspunsul este : da, eu pot sa fac de 10 ori mai mare si mai bine:) dar NU despre asta este vorba.

manoka :
da, s-a deviat putin.
ce ne deranjeaza ? ce ti se pare ca ne deranjeaza ?
ai fost si la obiect si pe langa el. de ex. nu te-a rugat nimeni sa estimezi sumele incasate de firma.
numarul evenimentelor era doar ca sa demonstreze faptul ca NU playerele sunt cele care fac diferenta intre noi. adica nu o sa vezi deocamdata ca piata cere doar playere, in zeci de evenimente pe an, si noi cei cu laptop-uri prindem 5-10-15 evenimente maxim pe an, ca nu suntem dotati corespunzator.
care atacuri ? te simti atacat ? te simti victima ? mania persecutiei ? teoria conspiratiei ? toti suntem impotriva ta ? ai sa vezi ca multi useri noi au venit aici, au citit, au vazut despre ce este vorba si s-au adaptat si au incercat sa isi expuna punctul de vedere intr-un mod cat mai decent, coerent, plauzibil si verosimil.
da, scandalul se cauta in Romania. si aici pe forum la fel :)
nu se crede nimeni mai presus. si poate nici nu suntem nu avem de unde sa stim pana nu ne demonstrezi cine esti si ce vrei. daca nu arati nimic, o sa fii tratat ca un novice mucios cu chef de contrarieri pe forum-uri.
noi nu suntem neaparat prieteni. daca ai fi citit forum-ul ai fi vazut faptul ca nu mereu suntem de aceeasi parere si fiecare aduce argumente pro si contra asupra unui subiect.
eu personal nu te-am sunat.
da, si publicitatea negativa este utila in multe cazuri.
despre ce mail vorbesti ? despre mesajul privat ? ala e mesaj PRIVAT, nu mail. vrei tu sa fie mail ?
"aparentele inseala si ne deranjeaza" : cum adica ? aparent pari un tupeist nefondat si ne deranjezi ? sau la ce te referi ?
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Un mic chestionar

UNREAD_POSTde Sorinus » Mar Noi 23, 2010 8:25 pm

loll ce tare s-a incins aicea :)) trebe sa-mi pun si eu numaidecat evenimetele pe forum sa ma pot lauda :D si desi nu am playere am 35 evenimente
eu zic sa facem altfel chestionarul: playere vs laptop evenimente adunate de fiecare parte si vedem ce iese :))
Ultima oară modificat de Sorinus pe Mar Noi 23, 2010 8:31 pm, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Un mic chestionar

UNREAD_POSTde CreB0 » Mar Noi 23, 2010 8:27 pm

Si eu si eu...
Avatar utilizator
CreB0
Membru activ
 
Mesaje: 620
Membru din: Dum Iul 25, 2010 9:47 pm
Localitate: Arad

Re: Un mic chestionar

UNREAD_POSTde demential » Mar Noi 23, 2010 8:36 pm

pai din cate banuiesc tu esti nebunul ...
nu se lauda nimeni colegule de forum, ca nu rezolvam nimic daca ne laudam aici :))
daca incercam sa demonstram ca avem clienti si ca ei ne cauta si incercam sa facem un schimb de experiente, inseamna ca ne laudam ? ne-ai cam inteles gresit.
cine a zis ca tu te lauzi cu ceva ? tocmai, tu nu te lauzi cu nimic. si banuiala noastra este ca nici nu ai cu ce :)) ne dovedesti contrariul ?
cum adica nu e vorba numai de tine ? la ce te referi ? sunteti mai multi in situatia ta ?
daca tu ai avut probleme pe alte forum-uri nu inseamna ca si aici o sa ai parte de acelasi tratament. incerca sa iti vezi lungul nasului si nu o sa te mai "atace" nimeni. si argumenteaza cum spuneam mai sus cat mai coerent ceea ce vrei sa transmiti, altfel o sa te elimini singur.
"Se pare care catusi de putin are ceva sa zica importiva ideilor tale" eu nu prea inteleg semantica, logica, morfoligia, nimic ... ori fraza este ilizibila si incomprehensibila ori sunt eu prea obosit de la munca.
L.E. : poti sa fii cel mai bun, cu cele mai bune scule, cu cele mai multe evenimente, cu cei mai multi clienti, cu cele mai multe cereri si recomandari, cu cel mai bun si vizitat site, DAR incearca sa iti pastrezi un minim respect fata de comunitatea in care ai inceput sa postezi, si sa te faci placut in cazul in care vrei ca punctul tau de vedere sa fie luat in seama si sa nu arunci vorbe aiurea despre banuielile tale cu privire la calitatile sau profesionalismul sau remuneratia celor care poate au de 10 ori mai multe posturi decat tine, sau de 100 de ori mai multe posturi decat tine.
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Un mic chestionar

UNREAD_POSTde tony » Mar Noi 23, 2010 8:41 pm

Dane , nu-ti strica inceputu de saptamana de aiurea! , eu zic ca ar trebui sa facem test pentru cei care devin membri , sa stim cu ce se ocupa! , pe noi pana la urma nu ne intereseaza mult cei din exterior ,ci gasca noastra ! ,cine vrea sa intre in gasca , trebuie sa dea un test , daca nu .... Bye Bye!
tony
Super Membru
 
Mesaje: 1080
Membru din: Dum Iun 06, 2010 9:29 am
Localitate: Rieti

Re: Un mic chestionar

UNREAD_POSTde Sorinus » Mar Noi 23, 2010 8:52 pm

tony scrie:Dane , nu-ti strica inceputu de saptamana de aiurea! , eu zic ca ar trebui sa facem test pentru cei care devin membri , sa stim cu ce se ocupa! , pe noi pana la urma nu ne intereseaza mult cei din exterior ,ci gasca noastra ! ,cine vrea sa intre in gasca , trebuie sa dea un test , daca nu .... Bye Bye!



da eu zic sa ne dea un cv cu jobul lui,cu cine face banking,daca are prietena stabila,ce boli a avut. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: si binenteles o scrisoare de intentie in care sa ne precizeze clar daca este dj cu playere sau nu,incepator sau nu si daca are de gand sa ne fure sau nu poze&filmulete de pe forum :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Un mic chestionar

UNREAD_POSTde tony » Mar Noi 23, 2010 10:24 pm

Sorine , tu maine pouimanie o sa propui sa dea test de admitere , eu accept spaga :D (doar gagici)
tony
Super Membru
 
Mesaje: 1080
Membru din: Dum Iun 06, 2010 9:29 am
Localitate: Rieti

Re: Un mic chestionar

UNREAD_POSTde DjZmaltz » Mar Noi 23, 2010 10:53 pm

Trebuie să ne luăm la bătaie neaparat, că nu mai ţine ! :lol:
Ce plm ori suntem DJ ( cu playere sau laptopuri ) ori nu mai suntem ?
Me, Myself and I, the only one
Avatar utilizator
DjZmaltz
 
Mesaje: 135
Membru din: Joi Mai 06, 2010 12:06 pm
Localitate: Bucureşti

Re: Un mic chestionar

UNREAD_POSTde tractor » Mar Noi 23, 2010 11:32 pm

DjZmaltz scrie:
Ce plm ori suntem DJ ( cu playere sau laptopuri ) ori nu mai suntem ?


Alterata :lol: :lol:
tractor
Membru activ
 
Mesaje: 592
Membru din: Vin Sep 11, 2009 11:27 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Un mic chestionar

UNREAD_POSTde DjZmaltz » Mar Noi 23, 2010 11:37 pm

tractor scrie:Alterata :lol: :lol:

Încă mai are priză la public. Se ridică lumea de la mese la joc. :lol:
Me, Myself and I, the only one
Avatar utilizator
DjZmaltz
 
Mesaje: 135
Membru din: Joi Mai 06, 2010 12:06 pm
Localitate: Bucureşti

Re: Un mic chestionar

UNREAD_POSTde Lucian » Mie Noi 24, 2010 12:01 am

Sorinus scrie:da eu zic sa ne dea un cv cu jobul lui,cu cine face banking,daca are prietena stabila,ce boli a avut

:lol:

tony scrie: nu ne intereseaza mult cei din exterior ,ci gasca noastra ! ,cine vrea sa intre in gasca , trebuie sa dea un test , daca nu .... Bye Bye!

Tony, de cand te tii de "umor negru"? :lol: ;)



@Manoka: Respectul - e cuvantul cheie pe acest forum!
MUSIC IS OUR PASSION
www.djnuntabotez.ro
Avatar utilizator
Lucian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1415
Membru din: Joi Apr 22, 2010 7:33 pm
Localitate: Campulung, Jud Arges

Re: Un mic chestionar

UNREAD_POSTde The_Mack » Mie Noi 24, 2010 1:26 am

tony scrie:Dane , nu-ti strica inceputu de saptamana de aiurea! , eu zic ca ar trebui sa facem test pentru cei care devin membri , sa stim cu ce se ocupa! , pe noi pana la urma nu ne intereseaza mult cei din exterior ,ci gasca noastra ! ,cine vrea sa intre in gasca , trebuie sa dea un test , daca nu .... Bye Bye!


bro', vad eu bine sau cum?! ce test, de IQ, de abilitati fizice, de bucatar? ce gasca, ce grup? nu induce lumea in eroare. aici nu este gasca X, Y, sau Z si nici nu angajam muncitori, si unul sau altul nu are voie sau nu se incadreaza. cine vrea sa faca parte din comunitatea asta este binevenit, atata vreme cat poate sa adere si sa respecte regulile forumului, si poate sa aduca un plus comunitatii. dupa rationamentul tau, probabil ca acum eram 5 useri pe acest forum.

@Manoka

bro', trebuie sa mai lucrezi putin la modul cum expui aceste idei, in asemena mod in care sa nu deranjeze sau sa dea posibilitatea unor interpretari.

deci ca sa extrag ideea din ce a vrut dan sa explice, in fata clientilor nu conteaza nici cat 2 bani ca tu dai muzica cu laptopul sau cu platane. ce conteaza, este cum intreti atmosfera, cum ridici lumea de la mese, cum faci lumea sa se distreze, lucruri care nu au nici o legatura cu a avea sau nu platane ori laptop! cred ca mai clar de atat nu pot explica!

Dan are tot dreptul sa se laude - numarul de evenimente vb. de la sine despre priceperea lui (daca nu numarul de evenimente la care un dj participa ne arata cat de bun este sau nu este acel dj, atunci ce), si da pe acest forum ne facem prin si publicitate, prin postarea de poze filmulete de la evenimentele la care participam, si nu este nici o problema cu asta.
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Un mic chestionar

UNREAD_POSTde tony » Mie Noi 24, 2010 4:41 pm

...pai si noi nu suntem o gasca de prieteni? , sau "bodega lu Costel"?
tony
Super Membru
 
Mesaje: 1080
Membru din: Dum Iun 06, 2010 9:29 am
Localitate: Rieti

Re: Un mic chestionar

UNREAD_POSTde The_Mack » Mie Noi 24, 2010 5:15 pm

pai bro' asta este cu totul alta treaba. da, asa este intre membrii comunitatii sa dezvoltat o prietenie deosebita, dar intai am fost membrii unei comunitati si dupa aia am devenit prieteni. ce se intampla spre exemplu daca eu refuzam sa activez contul tau, invocand un asemenea motiv? nu era corect.

deci in concluzie, cine vrea sa participe la discutiile din aceasta comunitate, este binevenit atat timp cat: respecta regulamentul forumului, isi respecta colegii cat si opiniile lor, si se respecta pe el insusi prin atitudinea pe care o afiseaza atunci cand poate este sa nu pe aceiasi lungime de unda cu parerile/opiniile colegilor. trebuie sa intelegem ca pe acest forum activeaza oameni diferiti, cu opinii diferite si mentalitati diferite. trebuie sa invatam sa fim toleranti si ingaduitori - toti gresim.
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Un mic chestionar

UNREAD_POSTde Muzicalanunta » Mie Noi 24, 2010 5:50 pm

Punctele de vedere sunt cele care trebuie discutate, nicidecum persoana care isi exprima acel punct de vedere. (parerea mea)
B-dul Traian 5/1, Baia Mare, Romania
0744354367
muzica@muzicalanunta.ro
www.muzicalanunta.ro
Muzicalanunta
DJ Fondator
 
Mesaje: 165
Membru din: Mie Noi 24, 2010 1:53 pm
Localitate: Baia Mare

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 34 vizitatori