Ce Internet Mobil folositi la evenimente.

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

Re: Ce Internet Mobil folositi la evenimente.

UNREAD_POSTde SuperEveniment » Dum Ian 16, 2011 1:36 pm

gabi_fundacescu scrie:O CHESTIE SIGUR STIU :

In Italia cu un stik pe cartela reincarcabila de 30 euro pe luna imi venea sa urlu de nervi cand mi se deconencta netul din ora in ora ;
In toata Padova am cautat ca disperatul un bar cu Wirelees si nu am gasit decat unul singur (care avea afis ) restul pace . lAsa am observat ca la prietenii nostri broscari , internetul e un lux , iar la noi la orce crasma are wirelees . Noi avem in oras internet wirelees gratuit , cu limita de viteza dar oki pt email ,navigat pe net sua alte minunatii .

oricum bafta


Intr-o viata anterioara (a se citi inainte de a lansa SuperEveniment.ro) am lucrat in telecomunicatii. Sunt de acord cu gabi_fundacescu cand spune ca in Romania avem net peste tot. Am fost foarte surprins sa constat ce raspandit, ieftin si de calitate e netul in Romania. Tocmai de aceea ma mir sa vad ca nimeni nu evoca si posibilitatea ca locatia sa fie deja echipata de o conexiune la internet (pentru mine a devenit un reflex sa intreb acest lucru). Daca au si Wifi, atunci chiar nu se mai pune problema de debit si de timp de download (ba chiar puteti pune muzica de pe trilulilu si youtube daca va pica bine :) ).
Avatar utilizator
SuperEveniment
 
Mesaje: 29
Membru din: Joi Ian 06, 2011 4:53 pm
Localitate: Timisoara

Re: Ce Internet Mobil folositi la evenimente.

UNREAD_POSTde p3psitwist » Lun Ian 17, 2011 6:10 pm

am si eu o intrebare...ca sa nu mai fac un alt topic aiurea
e normal ca modemul (de la cosmote am) sa se incalzeasca....tare..adica sa se incinga?
Imagine
Avatar utilizator
p3psitwist
Administrator
 
Mesaje: 1893
Membru din: Vin Apr 02, 2010 10:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: Ce Internet Mobil folositi la evenimente.

UNREAD_POSTde CreB0 » Lun Ian 17, 2011 6:24 pm

Da. E normal. Sa vezi stickul de la RDS ce se incalzeste ca de abia il poti tine in mana.
Avatar utilizator
CreB0
Membru activ
 
Mesaje: 620
Membru din: Dum Iul 25, 2010 9:47 pm
Localitate: Arad

Re: Ce Internet Mobil folositi la evenimente.

UNREAD_POSTde punatordemuzica » Joi Ian 20, 2011 12:12 am

Eu am acasa un stick wireless MSI(cu care mai fur cu laptopul net de la vecinu') care la fel se incalzeste rau de tot pana se blocheaza!In final l-am desfacut si am lipit un radiator de aluminiu pe chipsetul care frige si merge acum 24/24!
Cred ca aceeasi poveste e si la stick-ul de internet mobil,insa asta nu-l desfaci ca pierzi garantia,sunt inchise perfect si caldura nu se poate disipa!
Niciodata sa nu spui ,Niciodata!
0744680829
Avatar utilizator
punatordemuzica
Membru activ
 
Mesaje: 543
Membru din: Joi Mai 14, 2009 12:07 pm
Localitate: Bucuresti-Dr.Taberei

Re: Ce Internet Mobil folositi la evenimente.

UNREAD_POSTde johnnydj » Mie Ian 26, 2011 10:46 am

stick de la rds folosesc e cel mai ieftin si pt ce imi trebuie mie este ok :)
johnnydj
DJ Fondator
 
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Oct 05, 2009 4:58 pm
Localitate: Bacau-Focsani-Piatra Neamt

Anterior

Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 30 vizitatori