MUZICA

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

MUZICA

UNREAD_POSTde DanceDj » Lun Noi 30, 2009 9:05 pm

As vrea in acest topic sa postam piese care ne plac si pe care le folosim la diversele petreceri la care mergem.
Avatar utilizator
DanceDj
DJ Fondator
 
Mesaje: 210
Membru din: Lun Oct 12, 2009 10:57 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde DanceDj » Lun Noi 30, 2009 9:09 pm

piese slow mai vechi pe care le folosesc mai ales la nunti:
1. Adriano Celentano - Il Tempo Se Ne Va (3:52)
2. Al Bano & Romina Power - Sharazan (4:31)
3. BZN - The Pearl of Surabaya (3:44)
4. Celentano Adriano-- Preghero (2:59)
5. Domenico Modugno - Volare (3:39)
6. Enrico Macias - Zingarella (3:56)
7. Frankie Laine - Sixteen tones (2:22)
8. Joe Dassin - Et Si Tu N'Existais (3:29)
9. Joe Dassin - L'ete Indien (4:27)
10. Joe Dolce - If you want to be happy (3:25)
11. Joe Dolce - If you want to be happy (3:20)
12. Joe Dolce - Shaddap You Face (3:12)
13. JULIO IGLESIAS - BAILA MORENA (3:51)
14. Ricchi E Poveri - Che Sara (3:44)
15. RICCHI e POVERI - Ciao Italy,ciao amore (3:00)
16. RICHI E POVERI - Canzone D'amore (4:03)
http://www.trilulilu.ro/Dancedj/73195d9207ca7d
17. Richi e Poveri - Me enamoro de ti (3:08)
18. Richi e Poveri - Picolo Amore (3:21)
http://www.trilulilu.ro/Dancedj/d844d993f2f489
19. Toto Cutugno - Donna donna mia (2:57)
20. TOTO CUTUGNO - Solo noi (3:59)
21. Vaya Con Dios - Don't Cry For Louie (2:59)
22. VAYA CON DIOS - DON'T CRY FOR LOUIE (3:02)
23. Vaya Con Dios - Puerto Rico (4:17)

Am pus si 2 pe trilulilu. Imi plac f mult si prind bine la petreceri si printre persoanele mai in varsta cat si printre cele mai tinere/
Avatar utilizator
DanceDj
DJ Fondator
 
Mesaje: 210
Membru din: Lun Oct 12, 2009 10:57 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde DanceDj » Lun Noi 30, 2009 9:26 pm

Cateva dintre piesele oldies (dance) folosite la petreceri:

1. A La Carte - Doctor Doctor (4:34)
2. Arabesque - In for a penny, in for a pound (3:00)
3. Belle Epoque - Black Is Black (5:08)
4. Bombalurina - Itsy Bitsy Teeny Weeny (3:40)
5. Boney M - Bahama Mama (3:18)
6. Boney M - Felicidad (Margherita) (2:52)
7. Boney M - Hooray! Hooray! It's A Holi-Holiday (3:57)
8. Boney M. - Brown Girl In The Ring (4:03)
9. Cyndi Lauper - Girls Just Wanna Have Fun (3:44)
10. Francesco Napoli - Balla Megamix (5:50)
11. Goombay Dance Band - Gombay Dance Band - Fly Flamingo (3:48)
12. Harry Belafonte - Angelina (3:57)
13. Harry Belafonte - Banana Boat Song (Day-O) (2:55)
14. Harry Belafonte - Jump in The Line (3:41)
15. Jive Bunny And The Mastermixers - That'S What I Like (4:27)
16. Julio Iglesias - Agua dulce , agua sala (4:23)
17. La Bionda - One For Me, One For You (3:24)
18. Maywood - I only want to be with you (3:03)
19. Maywood - Let's dance (2:22)
20. Michael Jackson - Beat It (4:19)
21. Opus - Life Is Life (4:12)
22. Penny McLean - 1-2-3-4 Fire (3:30)
23. Queen - Crazy Little Thing Called Love (2:43)
24. Raffaella Carra - A far l'amore cominica tu (2:43)
http://www.trilulilu.ro/Dancedj/8e0ef734ea55ed
25. Ricchi e Poveri - Acapulco (3:43)
26. Richi e Poveri - Voules vous dance. (3:42)
http://www.trilulilu.ro/Dancedj/29d8b29433b57e
27. Saragosa Band - Agadou (4:02)
28. Saragosa Band - Big Bamboo (3:57)
29. Saragosa Band - Rasta man (3:21)
30. Shakin' Stevens - Marie Marie (2:48)
31. Shakin' Stevens - Oh Julie (2:32)
32. Terra Samba - Chiqui - Chiqui Bom (3:48)
http://www.trilulilu.ro/Dancedj/1e855d7f81ba97
33. TRINI LOPEZ - La bamba (4:18)
34. Vaya Con Dios - Nah Neh Nah (2:56)
Avatar utilizator
DanceDj
DJ Fondator
 
Mesaje: 210
Membru din: Lun Oct 12, 2009 10:57 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde tractor » Lun Noi 30, 2009 10:45 pm

Bravo!!Merita felicitati cei care isi impartasesc playlistul cu ceilalti "colegi".Zic asta ca majoritatea is inganfati,si nu zic nimic!BRAVO,mai asteptam ceva piese de genu.....

PS:Incepe sa-mi placa forumul vostru....oameni deschisi cu care poti vb...Bafta in continuare si la mai mare!!Putem invata si noi astia mai mici(17ani)
tractor
Membru activ
 
Mesaje: 592
Membru din: Vin Sep 11, 2009 11:27 pm
Localitate: Cluj-Napoca

UNREAD_POSTde The_Mack » Mar Dec 01, 2009 2:23 am

tractor - personal nu vad lucrurile chiar asa. lumea nu pune "playlist" nu din rautate sau inganfare cum spui tu, ci ptr.ca pentru marea noastra majoritate acesta nu exista. muzica este toata la fel ptr. toti DJ (asta am vazut chiar si la intalnire toti folosim aceleasi piese ca baza de date - ma refer la piesele de nunta - toti avem in esenta aceiasi muzica). diferentele, sau ceea ce creaza acel "playlist" mentinat de tine mai sus, difera de la dj la dj in functie de experienta, vechime, zona sau aria in care activeaza (moldova, muntenia, ardeal, banat etc), tipul invitatilor, felul in care fiecare dj "vede" si/sau interpreteaza sala si invitatii etc. nici o nunta, botez, cununie sau orice vrei tu nu se asemana cu alta. daca rasfoiesti mai bine forumul sunt sigur ca o sa gasesti topicul unde se cer/cauta anumite piese, si se spun ce piese noi am descoperit, piese care noi consideram ca pot fi folosite la astfel de evenimente.

spre exemplu piesele puse de de crysso mai sus, sunt niste super piese, dar garantez ca din ele nu poti pune la o nunta "normala" mai mult de 5-6 dintre ele.
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

UNREAD_POSTde DanceDj » Mar Dec 01, 2009 10:21 am

"spre exemplu piesele puse de de crysso mai sus, sunt niste super piese, dar garantez ca din ele nu poti pune la o nunta "normala" mai mult de 5-6 dintre ele."

Sincer te contrazic, folosesc foarte multe din aceste piese la nunti si prind. Normal ca pun si alte genuri cum ar fi latino, populara, manele (cu toate ca incerc sa le ocolesc cat mai mult) etc.

Conteaza foarte mult si ce clienti ai.
Avatar utilizator
DanceDj
DJ Fondator
 
Mesaje: 210
Membru din: Lun Oct 12, 2009 10:57 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde The_Mack » Mar Dec 01, 2009 11:29 am

crysso, e bine atunci. sincer te invidiez, inseamna ca ai avut evenimente cu niste oameni deosebiti. eu ma repet; desi apreciez enorm de mult acest gen de muzica anii '80 si chiar ma distrez foarte bine pe ea, am observat ca nu prea prind la nunti - danseaza 5-10 persoane, dar nu este acelasi lucru sa zicem ca si cand bagi ceva romanesc de dans sau yo mai stiu ce. da ok poti sa bagi 2-5 astfel de piese dar nu mai mult. in general pe astfel de piese danseaza foarte bine parintii nostri, mai putin tineretul.
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

UNREAD_POSTde DanceDj » Mar Dec 01, 2009 4:23 pm

Am sa incerc ca pe viitor sa fac mai multe filmulete la o nunta ca sa-ti arat
Avatar utilizator
DanceDj
DJ Fondator
 
Mesaje: 210
Membru din: Lun Oct 12, 2009 10:57 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde The_Mack » Mar Dec 01, 2009 4:34 pm

e, stai linistit man ca te cred.
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

UNREAD_POSTde lush » Mar Dec 01, 2009 5:21 pm

Playlistul lui Crysso de mai sus este muzica nu ,,zgomot,, intradevar si nu mi lipsesc aceste piese din playlist si cred ca toata lumea trebuie sa le aiba.Are dreptate si colegul The_Mack ca nu le poti folosi chiar toate de acolo insa depinde ce fel de participanti ai la petrecere.Nu stiu ce varsta are Crysso dar cred ca este apropiat de varsta cu mine sau poate ma insel pentru ca cei mai vechi folosesc muzica de genul asta.Pun pariu ca in urechile unuia de 20 ani nu prea suna si nu prea foloseste genul asta muzical la petreceri.
Avatar utilizator
lush
DJ Fondator
 
Mesaje: 604
Membru din: Lun Apr 06, 2009 3:44 pm
Localitate: Iasi

UNREAD_POSTde DanceDj » Mar Dec 01, 2009 6:28 pm

Am 24 de ani. Folosesc piesele astea (si nu numai astea, playlistul este mult mai mare) de 4 ani.

Nu ma intelegeti gresit pun si piesele "clasice" de nunta gen Bosquito, Rafaga, Meneaito, Ozone, Muzica Populara etc.

Insa genul asta de muzica creaza o atmosfera mai eleganta la o nunta.
Avatar utilizator
DanceDj
DJ Fondator
 
Mesaje: 210
Membru din: Lun Oct 12, 2009 10:57 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde lush » Mar Dec 01, 2009 6:34 pm

E de bine,sincer ma gandeam la mai mult de 24 ani insa e semn bun daca la 24 ani folosesti si iti place genul asta de muzica.Felicitarile mele!!
Avatar utilizator
lush
DJ Fondator
 
Mesaje: 604
Membru din: Lun Apr 06, 2009 3:44 pm
Localitate: Iasi

UNREAD_POSTde Sorinus » Mie Dec 02, 2009 12:54 am

Eu am mai postat vreo 3 play-listuri pe forum demential,si datorita lipsei de interes si de postari am lasat-o balta....poate ca tu o sa ai mai multa bafta :P
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde demential » Mie Dec 02, 2009 12:37 pm

da, inainte sa aruncam cu cuvinte aproape jignitoare consider ca ar fi frumos sa se studieze intreg forum-ul DJFOTOVIDEO si http://forum.demential.ro !
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde The_Mack » Joi Dec 03, 2009 10:11 pm

eu raman la ideea mea, si anume ca nu se poate posta un playlist "fantastic" cum doresc multi, ptr.ca acel playlist nu exista. exista o gramada de particularitati si diferente intre evenimente incat poti sa nu pui nici macar 2 piese la fel de la o nunta la alta. fiecare simte sala altfel, si interpreteaza ce se intampla acolo diferit - vede desfasurarea evenimentului sub alte linii. fiecare dj cu stilul lui. da, pot sa te ajut cu muzica spre exemplu (ma refer la arhiva) dar meserie trebuie sa inveti tu, nu pot eu sa-ti spun acum ce sa bagi la o nunta sau botez, ptr.ca este posibil sa descoperi ca nu se potriveste ptr. evenimentul respectiv. asta se invata pe parcurs mergand la evenimente.

referitor la ce a zis lush, sunt 100% in asentiment cu el, aceea este cu adevarat muzica, doar ca nu poate fi luat ca un playlist ca atare cum zicea tractor. eventual poti sa faci ceva programe de cate 2-4 astfel de piese, de maxim 2, 3 ori intr-o seara. dar sincer mai mult de atat nu cred ca se poate face, decat la evenimente cu un anumit gen de oameni, focusati pe un asemenea gen de muzica.
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Playlist

UNREAD_POSTde marescosmin » Mar Dec 08, 2009 4:58 pm

Crysso,te felicit! Esti printre putinii profesionisti de pe acest forum,poate singurul care stii sa aranjezi la o petrecere muzica veche.Eu,iti spun dupa 17 ani de radio,ASA se face un playlist si muzica aleasa de tine,este excelenta.La fel folosesc si eu iar succesul este garantat.Asta,in afara de ce se cere la fiecare eveniment in parte care desigur nu seamana unul cu altul.
O sa vin si eu cu un playlist.
Sunetul face muzica!
Muzica BUNA,s-a compus.Ce se asculta acum,sunt "experimente" nereusite,vezi muzica ultimilor ani.BUN,este cuprins intre anii '50-'60-'70-'80-'90 si pana prin 2006 aproximativ.
Avatar utilizator
marescosmin
Super Membru
 
Mesaje: 790
Membru din: Mie Sep 09, 2009 10:25 pm
Localitate: Ploiesti

UNREAD_POSTde demential » Mar Dec 08, 2009 5:05 pm

marescosmin tu crezi ca la un majorat sau la un botez unde invitatii sunt manelisti sau asculta muzica de RADIO comercial, tu crezi ca crysso o sa fie vazut ca un profesionist ?
sunt de acord. este muzica buna, este muzica veche, dar cu asa ceva nu poti face un eveniment nbc reusit, decat daca e nunta de aur.
tu crezi ca dupa o ora jumate de oldies ai succesul garantat ? ma faci sa rad de tine :)) respect acei 17 ani de radio cu care te lauzi cu atata modestie, dar nu te-as chema la nunta mea :)
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde marescosmin » Mar Dec 08, 2009 5:11 pm

The_Mack scrie:eu raman la ideea mea, si anume ca nu se poate posta un playlist "fantastic" cum doresc multi, ptr.ca acel playlist nu exista. exista o gramada de particularitati si diferente intre evenimente incat poti sa nu pui nici macar 2 piese la fel de la o nunta la alta. fiecare simte sala altfel, si interpreteaza ce se intampla acolo diferit - vede desfasurarea evenimentului sub alte linii. fiecare dj cu stilul lui. da, pot sa te ajut cu muzica spre exemplu (ma refer la arhiva) dar meserie trebuie sa inveti tu, nu pot eu sa-ti spun acum ce sa bagi la o nunta sau botez, ptr.ca este posibil sa descoperi ca nu se potriveste ptr. evenimentul respectiv. asta se invata pe parcurs mergand la evenimente.

referitor la ce a zis lush, sunt 100% in asentiment cu el, aceea este cu adevarat muzica, doar ca nu poate fi luat ca un playlist ca atare cum zicea tractor. eventual poti sa faci ceva programe de cate 2-4 astfel de piese, de maxim 2, 3 ori intr-o seara. dar sincer mai mult de atat nu cred ca se poate face, decat la evenimente cu un anumit gen de oameni, focusati pe un asemenea gen de muzica.

Da,asa este,un playlist fantastic nu poate fi creat niciodata! Fiecare percepe muzica in felul sau.S-ar putea ca unui tanar de 18-20 de ani,sa i se parta fantastic un playlist cu cei mai buni artisti hose la moda.Unui iubitor de muzica populara + manele,sa i se para fantastic un playlist cu muzica lui preferata si asa mai departe.La o petrecere este bine sa stii sa imbini cat mai bine ce iubeste publicul din acel loc.Poti sa vii tu cu cele mai bune melodii la moda,daca ai un public mai in varsta,s-ar putea sa nu ai succes.Dar daca la acel public vii cu oldies but goldies,melodii ce ei le-au trait,altfel esti vazut! Valabil la orice petrecere de orice natura!
NU ignorati publicul dar nici nu va lasati "coplesiti" de cererile lor.Incercati sa "jonglati" cu muzica.S-ar putea sa mai fiti chemati pe acolo si asta "e de bine"! :wink: :D
Sunetul face muzica!
Muzica BUNA,s-a compus.Ce se asculta acum,sunt "experimente" nereusite,vezi muzica ultimilor ani.BUN,este cuprins intre anii '50-'60-'70-'80-'90 si pana prin 2006 aproximativ.
Avatar utilizator
marescosmin
Super Membru
 
Mesaje: 790
Membru din: Mie Sep 09, 2009 10:25 pm
Localitate: Ploiesti

UNREAD_POSTde marescosmin » Mar Dec 08, 2009 5:14 pm

demential scrie:marescosmin tu crezi ca la un majorat sau la un botez unde invitatii sunt manelisti sau asculta muzica de RADIO comercial, tu crezi ca crysso o sa fie vazut ca un profesionist ?
sunt de acord. este muzica buna, este muzica veche, dar cu asa ceva nu poti face un eveniment nbc reusit, decat daca e nunta de aur.
tu crezi ca dupa o ora jumate de oldies ai succesul garantat ? ma faci sa rad de tine :)) respect acei 17 ani de radio cu care te lauzi cu atata modestie, dar nu te-as chema la nunta mea :)

Ti-am vazut postarea dupa ce am raspus altui user.
Vezi ca ceea ce am scis lui,este valabil si in cazul expus de tine!
La o petrecere,te adaptezi invitatilor NU gusturilor personale!
Sunetul face muzica!
Muzica BUNA,s-a compus.Ce se asculta acum,sunt "experimente" nereusite,vezi muzica ultimilor ani.BUN,este cuprins intre anii '50-'60-'70-'80-'90 si pana prin 2006 aproximativ.
Avatar utilizator
marescosmin
Super Membru
 
Mesaje: 790
Membru din: Mie Sep 09, 2009 10:25 pm
Localitate: Ploiesti

UNREAD_POSTde SnakeBiteTWO » Mar Dec 08, 2009 5:18 pm

Nu stiu voi, dar eu folosesc cam 85% din playlistul postat de Crysso. Ca e nunta, botez, party de firma, gasesti intotdeauna loc si timp sa pui oldies.
Provoc distractie si conserv amintiri.
----------------------------------------
Follow da bass line.
Imagine
Avatar utilizator
SnakeBiteTWO
DJ Fondator
 
Mesaje: 1257
Membru din: Sâm Iun 20, 2009 12:48 pm
Localitate: BUCURESTI

Următorul

Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 23 vizitatori