curs calificare disc-jockey

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

UNREAD_POSTde Nicks » Vin Dec 04, 2009 6:49 am

Eu unul sunt interesat de un astfel de curs. Chiar am sunat la cei din Timisoara si am cerut ceva detalii. Daca e cineva care a urmat un astfel de curs e binevenit sa ne expuna si noua aici detaliile.
http://www.sonorizari-sibiu.ro
http:/www.smartchic.ro
Nicks
Membru activ
 
Mesaje: 197
Membru din: Lun Mai 18, 2009 5:02 pm
Localitate: Sibiu

UNREAD_POSTde dannyinthemix » Vin Dec 04, 2009 10:55 am

O sa fac eu cursul asta in iauarie, daca doresti vino si tu.
dannyinthemix
DJ Fondator
 
Mesaje: 594
Membru din: Lun Noi 23, 2009 3:47 pm
Localitate: timisoara

UNREAD_POSTde Sorinus » Vin Dec 04, 2009 10:08 pm

pentru cei care vor lamuriri despre curs tre sa-l intrebati pe iulian.el a facut cursul asta....o sa-l fac si eu dar cu siguranta ca nu in ianuarie....probabil dupa primul eveniment de anul viitor!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde SnakeBiteTWO » Sâm Dec 05, 2009 1:44 am

Eu am facut in 2002 un curs de radio si operator TV, nu am avut nica de invatat de acolo, dar am obtinut o diploma care mi-a fost de folos atunci cand mi-am facut PFA.
ImagineImagineImagineImagine
Avatar utilizator
SnakeBiteTWO
DJ Fondator
 
Mesaje: 1257
Membru din: Sâm Iun 20, 2009 12:48 pm
Localitate: BUCURESTI

UNREAD_POSTde iulian » Mar Dec 08, 2009 1:42 pm

pai aici ce sa zic , cei interesaţi, mergeţi şi faceţi cursul ,
acuma mai e si treaba aialaltă , depinde la ce-ţi foloseste , eu unul decât sa am probleme cu legea , cum am mai avut dealtfel , l-am platit , l-am facut si asta e , nu se mai leaga nimeni de mine .
Caracterul unui om poate fi judecat după gusturile sale muzicale. (platon)
Avatar utilizator
iulian
DJ Fondator
 
Mesaje: 417
Membru din: Lun Apr 06, 2009 5:18 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde dannyinthemix » Mar Dec 08, 2009 1:47 pm

Da, ca la noi in zona sunt destui care de abia asteapta sa iti caute ceva, sa iti faca probleme, ptr niste amariti de bani, altii fura cu zecile si ei se i-au de amaritii ca noi
dannyinthemix
DJ Fondator
 
Mesaje: 594
Membru din: Lun Noi 23, 2009 3:47 pm
Localitate: timisoara

Curs de DJ

UNREAD_POSTde marescosmin » Mar Dec 08, 2009 4:49 pm

Cred ca va trebui sa merg la ei sa ma angajez profesor sau direct decan! Astia mai au multe de invatat! Hartia data de ei,este folositoare la PFA
Sunetul face muzica!
Muzica BUNA,s-a compus.Ce se asculta acum,sunt "experimente" nereusite,vezi muzica ultimilor ani.BUN,este cuprins intre anii '50-'60-'70-'80-'90 si pana prin 2006 aproximativ.
Avatar utilizator
marescosmin
Super Membru
 
Mesaje: 790
Membru din: Mie Sep 09, 2009 10:25 pm
Localitate: Ploiesti

UNREAD_POSTde iulian » Mar Dec 08, 2009 4:59 pm

nu stiu ce ai putea tu sa-i înveti, fiinca fondatorii scolii de dj din timisoara (de prin 2003) sunt printre altii si GINO MANZOTTI, DJ MAXX
dar nah ma rog , acum fiecare stie ce poate , nu ma bag .

L.E. se fac cursuri de dj , vj , mc la standarde europene , si evident ca diplomele sunt recunoscute de uniunea europeana .
Caracterul unui om poate fi judecat după gusturile sale muzicale. (platon)
Avatar utilizator
iulian
DJ Fondator
 
Mesaje: 417
Membru din: Lun Apr 06, 2009 5:18 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde marescosmin » Mar Dec 08, 2009 6:23 pm

iulian scrie:nu stiu ce ai putea tu sa-i înveti, fiinca fondatorii scolii de dj din timisoara (de prin 2003) sunt printre altii si GINO MANZOTTI, DJ MAXX
dar nah ma rog , acum fiecare stie ce poate , nu ma bag .

L.E. se fac cursuri de dj , vj , mc la standarde europene , si evident ca diplomele sunt recunoscute de uniunea europeana .

Din cate observ,sunt axati pe DJ de club 100%!
Eu nu ma refeream numai la a pune cap la cap doua ritmuri in functie de BPM-uri ci la maiestria de a alage si difuza piesele! In fine,eu vorbesc de DJ-ii "de moda veche".Dar cu talentul,urechea muzicala si pasiunea pentru muzica te nasti,nu ti le poate oferi nimeni! Urechea muzicala nu "se invata",ea exista sau nu! Ritmul se simte nativ,nu-l poti deprinde in "scoala" numarand BPM-urile cu BPM -Studio sau alt program de calculator.Cat despre cunostinte in materie de muzica,artisti,melodii,modul cum suna fiecare piesa,ce difuzam la radio sau petrecere,nici mama lui Gino Manzotti sau DJ Maxx nu ne poate invata.Ei sunt simpli "mixatori" de ritmuri! N-au facut in viata lor pian,vioara,canto,au numai ritmul in ei,au invatat despre muzica...alta decat mixeaza,numai citind carti sau direct de pe alte medii de informare.
Altfel ii vede o persoana ce a avut de-a face direct cu mediul radio-tv,concerte live,sonorizari si in plus are la baza si pregatire muzicala directa in anumite instrumente muzicale cu care a cantat direct si a sustinut concerte!
Bine ca "scoala" lor este acreditata,asta este un lucru foarte bun! Dar nu poate slafui talente,nu poate "naste" oameni dotati cu ureche muzicala,totul depinde de "elev" iar astazi tot mai multi "elevi" isi depasesc maestrul,asta spre bucuria nostra!
Sunetul face muzica!
Muzica BUNA,s-a compus.Ce se asculta acum,sunt "experimente" nereusite,vezi muzica ultimilor ani.BUN,este cuprins intre anii '50-'60-'70-'80-'90 si pana prin 2006 aproximativ.
Avatar utilizator
marescosmin
Super Membru
 
Mesaje: 790
Membru din: Mie Sep 09, 2009 10:25 pm
Localitate: Ploiesti

UNREAD_POSTde iulian » Mar Dec 08, 2009 6:55 pm

Dj Maxx, pe numele sau adevarat Ovidiu Florea, s-a nascut pe 7 iulie 1973, la Alba Iulia. Pasionat de mic de muzica, la 14 ani incepe cursurile la Scoala Populara de Arta Sectia Percutie. In timpul liceului face parte dintr-o trupa rock, fiind atras de muzica unor trupe mari precum Gunsn & Roses, Iron Maiden, Metallica, AC/DC. In paralel, incepe sa asculte si muzica pop, Depeche Mode fiind una din formatiile preferate. Participa la concertele Prodigy din Bucuresti de la inceputul anilor 90. Tin minte ca in ulzeala iscata la unul dintre concerte, mi-am rupt cea mai buna pereche de pantofi pe care o aveam, dar nu am regretat nici un moment, pentru ca am vazut atunci, pentru prima oara, ce inseamna un spectacol adevarat, ne aminteste el. Si-a facut stagiul de dj in mai multe discoteci din Alba-Iulia, iar in anul 1997 a fost contactat de reprezentantii discotecii Park Place din Timisoara, care ii propun sa devina rezident in locatia lor. Ajuns intr-un oras cu pretentii, Dj Maxx incepe sa-si consolideze tehnica, fiind mereu la curent cu noile tendinte din muzica. La finele anului 1999 il intalneste pe Gino Manzzotti si, dupa o perioada de colaborare, cei doi pun bazele Dj Project, fiind lansata, la Media Services, si prima productie muzicala a grupului. In acelasi timp, Dj Maxx Incepe sa fie invitat sa mixeze in mai multe cluburi renumite din tara. Este prezent in cele mai selecte locatii din Bucuresti, Arad, Oradea, Satu Mare, Baia Mare, Cluj, Iasi, Bacau, Craiova, Ploiesti, dar si pe litoral. Cele mai incendiare petreceri au loc clubul Zambara, la Timisoara, unde Dj Maxx se bucura de aprecierea intregii miscari house din vestul tarii. A mixat alaturi de nume celebre in muzica de club, cum ar fi ATB, Moguai, Marusha, Da Hool, Andry Nalin, Voodoo&Serano, Dave Seaman, Max Graham, Smokin Jo, Level K. Pe la activitatea din cluburi, participa la diverse turnee muzicale prin tara si strainatate. A colaborat cu mai multi artisti romani, printre care se numara Laurentiu Duta (3SE), Claudia (Cream), Elena Baltagan, Ionut Radu (Praf in Ochi), Frank Knebel (Level K)
Caracterul unui om poate fi judecat după gusturile sale muzicale. (platon)
Avatar utilizator
iulian
DJ Fondator
 
Mesaje: 417
Membru din: Lun Apr 06, 2009 5:18 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde iulian » Mar Dec 08, 2009 6:56 pm

Gino Manzotti, pe numele sau adevarat Handke Giussepe s-a nascut pe 22 ianuarie 1972 la Arad, fiind pasionat de muzica din frageda copilarie. 1990 a parasit Roma, stabilindu-se Germania, unde un an mai tarziu a fost invitat sa puna muzica initial r-un music cafe. Fiind pe placul tinerilor care frecventau localul, Gino a fost remarcat pentru abilitatea sa de a oferi un program variat pe plan muzical, astfel ca in scurt timp a avut ocazia de a mixa cel mai cunoscut club din zona Bayern, cu ajutorul lui DJ Ralph, cel care i-a deschis usile spre succesul de care avea sa se bucure aceasta tara. scurt timp, trul Gino Manzotti si-a creat o faima deosebita, evoluand in cele mai celebre cluburi din zona cum ar fi binecunoscutele Forum, Metropolis, Nightfly sau Vulcano. Contactele sale permanente cu cele mai mari vedete ale genului house, i-au adus lui Gino Manzotti o recunoastere incredibila, care avea sa-l ajute mai tarziu in cariera. Datorita priteniei sale cu Tommy Serano, Gino a reusit sa lucreze alaturi de cei mai cunoscuti DJ-ei ai lumii, cum ar fi Sven Vath, Marusha, Westbam, Talla 2XLC, Tiesto, Tomcraft etc. Avand o relatie de prietenie si cu Tomcraft, Tom Novy sau ATB, Gino s-a implicat si aducerea unor vedete ale genului tara noastra. Alaturi de activitatea sa de promotor de evenimente si cea de DJ, Gino a inceput sa cocheteze si cu productia muzicala. anul 1999, Gino a revenit pentru scurt timp in Roma, unde l-a cunoscut pe DJ Maxx. Alaturi de el , a pus bazele unui proiect menit de a aduce un suflu nou muzicii house autohtone, sub numele de DJ Project, unul din cele mai cunoscute proiecte de profil din patrie. 2004, DJ Project a devenit formatia romaneasca care a stationat cel mai mult timp in topul Romanian Airplay Chart Top 100, cu hitul lor Spune-mi tot ce vrei. Cei doi DJ-ei sunt cunoscuti si sub nume propriu toate colturile tarii, unde mixeaza frecvent muzica house de calitate. La ora actuala, Gino si Maxx se ocupa pe plan muzical de unul din cluburile cele mai trendy din tara, Zambara din Timisoara, unde publicul amator are ocazia saptamanal sa fie la curent cu cele mai exclusiviste show-uri prestate de DJ-ei de renume mondial. Printre cei care au mixat aici in ultimii ani se numara Da Hool, Andry Nalin, Voodoo & Serano, Max Graham, Smokin Jo, Dave Seaman, Margaret Dygas, Miss Sylvie, ATB, Moguai etc.
Caracterul unui om poate fi judecat după gusturile sale muzicale. (platon)
Avatar utilizator
iulian
DJ Fondator
 
Mesaje: 417
Membru din: Lun Apr 06, 2009 5:18 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde marescosmin » Mar Dec 08, 2009 7:56 pm

iulian scrie:Gino Manzotti, pe numele sau adevarat Handke Giussepe s-a nascut pe 22 ianuarie 1972 la Arad, fiind pasionat de muzica din frageda copilarie. 1990 a parasit Roma, stabilindu-se Germania, unde un an mai tarziu a fost invitat sa puna muzica initial r-un music cafe. Fiind pe placul tinerilor care frecventau localul, Gino a fost remarcat pentru abilitatea sa de a oferi un program variat pe plan muzical, astfel ca in scurt timp a avut ocazia de a mixa cel mai cunoscut club din zona Bayern, cu ajutorul lui DJ Ralph, cel care i-a deschis usile spre succesul de care avea sa se bucure aceasta tara. scurt timp, trul Gino Manzotti si-a creat o faima deosebita, evoluand in cele mai celebre cluburi din zona cum ar fi binecunoscutele Forum, Metropolis, Nightfly sau Vulcano. Contactele sale permanente cu cele mai mari vedete ale genului house, i-au adus lui Gino Manzotti o recunoastere incredibila, care avea sa-l ajute mai tarziu in cariera. Datorita priteniei sale cu Tommy Serano, Gino a reusit sa lucreze alaturi de cei mai cunoscuti DJ-ei ai lumii, cum ar fi Sven Vath, Marusha, Westbam, Talla 2XLC, Tiesto, Tomcraft etc. Avand o relatie de prietenie si cu Tomcraft, Tom Novy sau ATB, Gino s-a implicat si aducerea unor vedete ale genului tara noastra. Alaturi de activitatea sa de promotor de evenimente si cea de DJ, Gino a inceput sa cocheteze si cu productia muzicala. anul 1999, Gino a revenit pentru scurt timp in Roma, unde l-a cunoscut pe DJ Maxx. Alaturi de el , a pus bazele unui proiect menit de a aduce un suflu nou muzicii house autohtone, sub numele de DJ Project, unul din cele mai cunoscute proiecte de profil din patrie. 2004, DJ Project a devenit formatia romaneasca care a stationat cel mai mult timp in topul Romanian Airplay Chart Top 100, cu hitul lor Spune-mi tot ce vrei. Cei doi DJ-ei sunt cunoscuti si sub nume propriu toate colturile tarii, unde mixeaza frecvent muzica house de calitate. La ora actuala, Gino si Maxx se ocupa pe plan muzical de unul din cluburile cele mai trendy din tara, Zambara din Timisoara, unde publicul amator are ocazia saptamanal sa fie la curent cu cele mai exclusiviste show-uri prestate de DJ-ei de renume mondial. Printre cei care au mixat aici in ultimii ani se numara Da Hool, Andry Nalin, Voodoo & Serano, Max Graham, Smokin Jo, Dave Seaman, Margaret Dygas, Miss Sylvie, ATB, Moguai etc.

Exact ce spuneam,CLUBBING = Bum tzz,bum tzz si iar bum tzz si bum tzz,apoi acel "suspsns" in care ramane un acord disonant de claviatura,de fapt acorduri scoase de computer si pitipoancele trecandu-si mana prin fata ochilor si uitandu-se intr-un punct fix parca-ar fi drogate,apoi iar bum bum tzz,poate si cate o voce de pisica lesinata (vezi INNA) si asta este muzica house = decadenta muzicii bune de altadata!
Si pentru asta iti trebuie "scoala",cursuri... hai sa fim seriosi!
Daca vrei voci adevarate,asculta muzica nu mai veche decat a anilor '90! Ia vezi Fun Factory,Dj Bobo,Marusha,Masterboy...si altii,ce voci aveau in trupa,ia mai coboara si spre anii '80,un Modern Talking,CC Catch,Mauro,Ricchi e Poveri,Gazebo... si vezi cum suna fata de muzica haotica de astazi,care este facuta din mouse,tastatura,MIDI,si viniluri "frecate"!
Tu crezi ca nu existau DJ si pe vremea formatiilor Boney M,A La Carte,Maywood,Ottawan? Ba existau! Dar exista VALOARE in muzica! Se cautau VOCI si instrumentisti! Nu ca astazi! Auzi,DJ Project! Sa vezi peste 4 ani maxim,unde vor ajunge CD-urile cu DJ Project,3Sud-est,Bordeaux,Andree... ca sa-ti citez "valori" ale muzicii! Vor ajunge direct in tomberon!
NU uita un lucru! Lumea NU E PROASTA! Stie sa aleaga mai bine decat poti sau putem crede noi! Iti arat tineri de 17 sau 24 de ani care asculta Italo-disco si Demis Roussos si altii de talia lor! Stii ce spun despre "teribilul" tau DJ Project? Iti citez exact: "Gunoi,tomberonul"! Daca nu crezi,vino sa vezi cu ochii tai la Ploiesti!
Muzica si publicul,revin la adevaratele valori!Cele ce s-au compus deja demult si pe care lumea abia acum le savureaza!
Stii cati bani castiga Smokie cu un singur cantec de-al lor,mare hit? (Este vorba de Living Next Door To Alice) pe zi? In anii astia,la mai mult de 30 de ani de la lansarea piesei? Intre 50.000 si 100.000 de dolari! PE ZI! Asta este rulajul vanzarii unei SINGURE MELODII! Si formatia Smokie a CANTAT,nu a frecat platane si a potrivit BPM-uri!
Iuliane,imi permiti o intrebare... dar stii raspunsul ca-l poti afla cu un click de mouse! Cine a fost solistul de baza al trupei Smokie timp de mai bine de 10 ani? Enumera-mi 3 melodii din cariera SOLO a acestuia!
Este sectiunea MUZICA,pot sa-mi permit sa discut si sa pun intrebari legate de acest domeniu!
Sunetul face muzica!
Muzica BUNA,s-a compus.Ce se asculta acum,sunt "experimente" nereusite,vezi muzica ultimilor ani.BUN,este cuprins intre anii '50-'60-'70-'80-'90 si pana prin 2006 aproximativ.
Avatar utilizator
marescosmin
Super Membru
 
Mesaje: 790
Membru din: Mie Sep 09, 2009 10:25 pm
Localitate: Ploiesti

UNREAD_POSTde iulian » Mar Dec 08, 2009 8:04 pm

este alta sectiune , dar nu-i nimic , poate de la viteza.
Caracterul unui om poate fi judecat după gusturile sale muzicale. (platon)
Avatar utilizator
iulian
DJ Fondator
 
Mesaje: 417
Membru din: Lun Apr 06, 2009 5:18 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde marescosmin » Mar Dec 08, 2009 8:08 pm

iulian scrie:este alta sectiune , dar nu-i nimic , poate de la viteza.

Corect! Suntem la "Calificare Disc - Jockey"...cred ca dau copy-paste la muzica,insa mare parte din reply,este raspuns la subiectul in discutie si ceva in plus!
Sunetul face muzica!
Muzica BUNA,s-a compus.Ce se asculta acum,sunt "experimente" nereusite,vezi muzica ultimilor ani.BUN,este cuprins intre anii '50-'60-'70-'80-'90 si pana prin 2006 aproximativ.
Avatar utilizator
marescosmin
Super Membru
 
Mesaje: 790
Membru din: Mie Sep 09, 2009 10:25 pm
Localitate: Ploiesti

UNREAD_POSTde scarface » Mar Dec 08, 2009 8:59 pm

"marescosmin" ... nu contesta nimeni ca nu ai avea nici un fel de dreptate, sau experienta ta in domeniul muzicii, dar nu stiu daca ai mai auzit expresia "Nu te poti c@c@ in gustul omului" ....... Daca mie imi place o anumita chestie ma doare fix undeva daca tie nu iti place. Fiecare are libertatea de a alege ce sa asculte, sau sa mixeze. Pe mine ma doare capul ai impresia ca Boney M cantau la vremea lor bine si inca se asculta cu succes destul de mare? Foarte bine, face parte din categoria muzicii bune, dar vezi tu... vremurile se schimba. Daca tu umbli cu Trabant, doar ca acum 30 de ani se vindea ca painea calda e problema ta si inseamna ca iti place. Daca lumea nu ar fi evoluat inca mergeai la sonorizari cu Rostov-uri.
Asa ca exact ca si masinile, boxele sau amplificatoarele si muzica se schimba. Ca tie nu iti place, nu ti-o cere nimeni. Dar totusi aia care vor ajunge cu cd-urile la tomberon sau cine stie in ce colt plin de praf au avut curajul sa incerce sa faca lucrul care le place lor mai mult.
Si daca ai impresia ca intr-un mix trebuie sa ai grija doar de BPM te inseli. Gandeste-te ca ai si o multime de oameni in fata pe care trebuie sa ii pui in miscare si trebuie sa si stii ce sa pui, nu doar sa se potriveasca bpm-ul :wink:
scarface
Membru activ
 
Mesaje: 450
Membru din: Mie Mai 27, 2009 2:10 pm
Localitate: Bistrita

UNREAD_POSTde marescosmin » Mar Dec 08, 2009 11:48 pm

@Scarface,nu spun ca opinia mea este "absoluta" sau nu mai este loc pentru ce este bun.Insa in ziua de azi kitch-ul este promovat la rang de Prima Calitate! Si eu folosesc la sonorizari muzica noua,chiar extrem de noua,am resurse de a face rost chiar la numai 48 de ore de la lansarea oficiala a unui single,oricare ar fi el,stiu cu ce se "mananca" o muzica de club,un house sau chiar un jaf de manea scoasa peste noapte!
Ma doare insa de faptul ca viziunea unora este extrem de ingusta si cred ca tot ce este nou este si bun.NU mai este ca altadata,cu toata modernizarea!Crezi ca eu merg cu Trabant... n-am mers niciodata si nu voi merge,am un Peugeot daca asta te intereseaza,altceva ce vreau sa spun si eu folosesc laptop-uri si scule suficient de bune aduse din "State" de la mama lor,nu de la dealerii locali! Dar asta nu inseamna ca eu trebuie sa ma inchin la INNA,la DJ Project sau 3 Sud-Est ca sunt "la moda"!Da,iti respect opinia,respect si dorintele invitatilor la sonorizari insa raman fidel si voi ramane toata viata,muzicii de calitate,muzicii cantate,nu "facuta 100%" pe computer.
Un exemplu,in Romania in 2002,nici nu se auzise de BZN cu albumul Tequila Sunset,sau in 2007 ca a decedat Joe Dolan! Nu s-a scos o vorba,parca eram in comunism!!! Dar ca Andreea Banica s-a maro in sus,ca Laurentiu D(P)uta a lansat nu stiu ce kitch de cantec,ca Calin Goia de la Voltaj si-a spart un dinte la un concert,vuiau revistele de "specialitate"! Asta este,traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Mai este mult pana "departe" dar unii din noi suntem cu un pas unde trebuie! Noroc cu Internetul si oamenii cu cap ce stiu care sunt adevaratele valori! Am intalnit si oameni din categoria mai sus mentionata,spre bucuria mea! Ultimile sonorizari,le-am avut numai cu public ce stia ce este muzica buna! Asta ma bucura!
Sunetul face muzica!
Muzica BUNA,s-a compus.Ce se asculta acum,sunt "experimente" nereusite,vezi muzica ultimilor ani.BUN,este cuprins intre anii '50-'60-'70-'80-'90 si pana prin 2006 aproximativ.
Avatar utilizator
marescosmin
Super Membru
 
Mesaje: 790
Membru din: Mie Sep 09, 2009 10:25 pm
Localitate: Ploiesti

UNREAD_POSTde scarface » Mie Dec 09, 2009 12:01 am

Uita-te spre exemplu la muzica pe care o mixez eu. Iti garantez eu ca la party-urile la care merg si chiar le organizez cu muzica Drum and Bass, Dubstep, Breackbeat si inca vreo cateva, nu vei vedea cocalari care habar nu au ce e aia muzica, sau de-aia cu impresii de animatori :lol: . Si mie imi place muzica de calitate, imi plac multe piese si multi cantareti. Nu mixez doar genul asta de muzica si privesc mai departe decat pupitrul ala de dj.
Hai sa o lasam balta ca deja am stricat topicul de tot :roll:
scarface
Membru activ
 
Mesaje: 450
Membru din: Mie Mai 27, 2009 2:10 pm
Localitate: Bistrita

Re: Curs de DJ

UNREAD_POSTde Sorinus » Mie Dec 09, 2009 12:10 am

marescosmin scrie:Cred ca va trebui sa merg la ei sa ma angajez profesor sau direct decan! Astia mai au multe de invatat! Hartia data de ei,este folositoare la PFA


Modestia te caracterizeaza,observ!Felicitari!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde marescosmin » Mie Dec 09, 2009 12:11 am

scarface scrie:Hai sa o lasam balta ca deja am stricat topicul de tot :roll:

Da,suntem chiar prea mult OFF-TOPIC.Iti dau dreptate,eu am spus ce am avut de spus.
Acea scoala,pana la urma este recunoscuta oficial,cu diploma de absolvire poti "manca o paine",asta este un lucru bun.Ce am spus anterior cu privire la muzica,sustin in continuare iar faptul ca intr-un oras frumos ca Timisoara,exista o scoala ce te invata o meserie legata de muzica,chiar este de apreciat pentru cei interesati si care sunt la inceput de drum.
Eu am spus punctul meu de vedere,al unui UJB-ist (UJB - Uniunea Javrelor Batrane) :D si recunosc ca imi face placere sa fac parte din "Uniunea" mai inainte amintita :D
Numai bine si mai vorbim in curand!
Cu stima,Cosmin Mares din Ploiesti :D
Sunetul face muzica!
Muzica BUNA,s-a compus.Ce se asculta acum,sunt "experimente" nereusite,vezi muzica ultimilor ani.BUN,este cuprins intre anii '50-'60-'70-'80-'90 si pana prin 2006 aproximativ.
Avatar utilizator
marescosmin
Super Membru
 
Mesaje: 790
Membru din: Mie Sep 09, 2009 10:25 pm
Localitate: Ploiesti

UNREAD_POSTde demential » Mie Dec 09, 2009 11:37 am

respect oamenii care mixeaza pe bzz trr bzz trr tugi tugi tugi !
respect oamenii care leaga brasoveanca de dansul pinguinului.
dar urasc oamenii care fac parte din prima sau a doua categorie si arunca cu noroi in cealalta categorie :)
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 37 vizitatori