event-uri Craciun , Revelion

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

event-uri Craciun , Revelion

UNREAD_POSTde iulian » Mie Noi 18, 2009 12:39 am

poate ca interesează pe mai mulţi topicul .
şi anume ce aş urmări eu aici :
preţuri daca sunt aceleasi ca si in rest
apoi pe partea de program , care clar nu e ca la o nuntă de ex.

si evident puneţi detalii , nu eu fac concursuri , mai exact ce fel de/cum . . .

ş.a.m.d.
Caracterul unui om poate fi judecat după gusturile sale muzicale. (platon)
Avatar utilizator
iulian
DJ Fondator
 
Mesaje: 417
Membru din: Lun Apr 06, 2009 5:18 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde demential » Joi Noi 19, 2009 8:31 pm

sincer imi pare rau ca nu te pot ajuta foarte mult.
la o petrecere de craciun am fost acum vreo 8 ani, cand am nimerit intr-un anturaj de MANELISTI, unde mi s-a cerut
a) stau la rand la fericire
b) intr-un colt de cimitir
... la alta petrecere de craciun am avut directia 5 in deschiderea mea dupa care eu muzica de dans...
deci nu te pot ajuta mai deloc.
a, si ca o mica paranteza : dementsiala a decis ca in noaptea de revelion NU MUNCIM :D
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde Adrian Jidveian » Mar Noi 24, 2009 10:59 pm

Anul asta inca nu stiu ce o sa fac la revelion mai exact,inca nu am primit vreo cerere de sonorizare dar nici eu nu mi-am "aranjat" sa merg undeva la distractie,deci sa nu muncesc,vorba lu' demential :)
Anul trecut am fost la "munca" sa zicem de revelion in sala mea de exclusivitati(tot vorba lu' demential :))
Am luat 300de ron atunci pe o noapte usoara,fara pretentii;am pus muzica anilor '90 in mare parte,ceva populara la mancare si am scapat si vreo 2 manele asa ca si "surpriza" pentru invitati(au participat ceva profesori/oare,patronul de la local,ceva prieteni..etc,oricum nu au fost multi,ca de obicei 25,30 de pers max).
In caz ca nu imi aranjez sa merg undeva la distractie si apare vreo oferta de sonorizare poate fac un ban de revelion,da inca nu m-am hotarat ce fac....
Avatar utilizator
Adrian Jidveian
DJ Fondator
 
Mesaje: 402
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:57 pm
Localitate: Blaj,jud.Alba

UNREAD_POSTde AndiBAD » Mar Noi 24, 2009 11:32 pm

PT revelion cu toate ca ee criza se cere mai mult CLAR.
Eu unul nu o sa il fac ca DJ ,eventual duc muzica dar atata il fac cu prietenii prin munti :lol: (la o cabana)
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

UNREAD_POSTde scarface » Mie Noi 25, 2009 12:07 pm

Eu, habar nu am ce o sa fac saptamana viitoare. Ce sa mai zic de revelion :lol: :lol: :lol:
scarface
Membru activ
 
Mesaje: 450
Membru din: Mie Mai 27, 2009 2:10 pm
Localitate: Bistrita

UNREAD_POSTde remy » Mie Noi 25, 2009 7:59 pm

am 3 revelioane la activ, in ultimii 3 ani, daca cineva prinde un rev de sonorizat, vb. pe mess, sper sa pot ajuta...
Avatar utilizator
remy
DJ Fondator
 
Mesaje: 946
Membru din: Mar Apr 07, 2009 8:59 am
Localitate: Roman

UNREAD_POSTde demential » Mie Noi 25, 2009 8:07 pm

pai iti recomand sa vorbesti cu iulian :) daca a deschis topic-ul inseamna ca are nevoie de informatii :D
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde Nicks » Joi Noi 26, 2009 5:32 am

In mod normal se cere mai mult la un revelion. Eu am avut 3 oferte pentru revelion si am ales pe cea mai buna. La mine chiar e criza si imi prinde excelent revelionul asta .
Bafta la toti !
http://www.sonorizari-sibiu.ro
http:/www.smartchic.ro
Nicks
Membru activ
 
Mesaje: 197
Membru din: Lun Mai 18, 2009 5:02 pm
Localitate: Sibiu

UNREAD_POSTde calvinel » Joi Noi 26, 2009 10:01 am

remy scrie:am 3 revelioane la activ, in ultimii 3 ani, daca cineva prinde un rev de sonorizat, vb. pe mess, sper sa pot ajuta...


pai , cred ca poti sa dai niste sfaturi aci pe forum pentru ca banuiesc acesta este motivul crearii acestui topic
calvinel
Membru activ
 
Mesaje: 154
Membru din: Lun Iul 20, 2009 12:54 pm
Localitate: oradea

UNREAD_POSTde iulian » Joi Noi 26, 2009 11:24 am

mda, observ ca mulţi au mai avut în trecut revelioane si pe parte de program nimeni nu zice nimic ,
am şi eu revelion , si nu stiu ce program sa fac , repet daca se arunca cineva cu vorba , vreau detalii , nu prin faptul ca fac concurs , ce concurs / cum , adica idei opinii , sfaturi ,
eu nu am inspiratie, sorry,
off topic : probabil ca daca aveam inspiratie si multe comenzi , nu mai eram pe aici pe forumuri , asa cum sunt foarte mulţi dj-i de aici din timisoara ( si din alte zone a tarii , sunt convins), care nici macar de preţuri nu sta de vorba ca sa mai afli ceva, dar mai de vreun program, am înteles ca meseria se fura , dar ce sa furi frate , ca nici unde nu am gasit filmulete de genul revelion cu dj .
mulţumesc ca ati citit .
Caracterul unui om poate fi judecat după gusturile sale muzicale. (platon)
Avatar utilizator
iulian
DJ Fondator
 
Mesaje: 417
Membru din: Lun Apr 06, 2009 5:18 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde ChAoSk2 » Joi Noi 26, 2009 3:05 pm

pot sa zic ca eu am 2 revelione la activ si al 3 lea anu acesta, pe partea de muzica in mare parte ca la si o nunta sau botez acuma depinde de ce medie de varsta ai , anu acesta am populatie peste 50 ani si in mare parte programul muzical va fi compus de muzica veche anii 50 60 70 80 adica muzica tineretii lor, la masa va fi muzica ambientala, o sa fi si ceva populara , usoara etc. programul o sal fac pe loc acolo.
Avatar utilizator
ChAoSk2
 
Mesaje: 143
Membru din: Lun Apr 06, 2009 4:09 pm
Localitate: Galati

UNREAD_POSTde remy » Joi Noi 26, 2009 3:29 pm

Fiindca de azi nu mai am net acasa :( ,incerc sa scriu cv de la birou.
Datorita faptului ca la sala AMFITEATRU,au fost in medie de fiecare data in jur de 220 persoane, si lume buna dealtfel, a fost destul de greu...am inceput cu muzica specifica sarbatorilor de iarna,romaneasca si straina, pana a venit toata lumea, dupa care am facut deschiderea: a mea sotie a compus cateva cuvinte de inceput,am prezentat formatia,asa ca la spectacol(la tobe-x,vioara-y,etc) si apoi un la multi ani,dupa care ca la nunta...aperitiv=cafe concert, muzica de dans,etc. La 12:00, iar spech facut de nevasta, din fericire restaurantul a avut foc de artificii,asa ca dupa spech i-am dat afara la artificii cu paharele si sampania de rigoare!
Cand au reintrat in sala, iar un la multi ani, si muzica cat cuprinde... si la friptura, muz de ascultare! Spre dimineata, iar spech de genul sa va fie anul nou plin de realizari,etc, si poate si o colinda, nu mai stiu...
Si gata, a trecut noaptea dintre ani, am terminat si acasa...
Deci nu e mare lucru, trebuie subliniata deschiderea si ora 12, in rest muzica de dans cum se pricepe fiecare mai bine! A fost si populara,si usoara, un pic house, blues, dupa cum am simtit sala. Bine, acum ma gandesc ca a fost mai usor,deoarece am lucrat si cu formatie, ei populara,eu disco, au fost apreciate luminile,fumul,etc.
De retinut e faptul ca restaurantul are 3 sali, dupa cum cred ca stiti,si am alergat ca zapacitul sa fac pe maestrul de ceremonie in toate 3 salile, fiecare sala a avut categoria sa de clienti, fiecare sala cu alt pret la meniu!
Deci pot sa zic ca in fiecare an am avut 3 revelioane odata!
Nu trebuie uitat faptul ca e foarte posibil sa apara uratori, capra, urs si alte dihanii, colidatori spre dimineata si obligatoriu trebuie prezentati! microfonul este cel mai bun aliat al meu in seara de revelion! In mare, cam asta e., acum am realizat ca nu am nici o fotografie, cred ca am fost prea ocupat si nu am avut timp! :D
Avatar utilizator
remy
DJ Fondator
 
Mesaje: 946
Membru din: Mar Apr 07, 2009 8:59 am
Localitate: Roman

UNREAD_POSTde iulian » Joi Noi 26, 2009 3:58 pm

remy multumim de info,
si bafta tuturor în ceea ce fac !
Caracterul unui om poate fi judecat după gusturile sale muzicale. (platon)
Avatar utilizator
iulian
DJ Fondator
 
Mesaje: 417
Membru din: Lun Apr 06, 2009 5:18 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde dannyinthemix » Joi Noi 26, 2009 11:35 pm

iulian scrie:mda, observ ca mulţi au mai avut în trecut revelioane si pe parte de program nimeni nu zice nimic ,
am şi eu revelion , si nu stiu ce program sa fac , repet daca se arunca cineva cu vorba , vreau detalii , nu prin faptul ca fac concurs , ce concurs / cum , adica idei opinii , sfaturi ,
eu nu am inspiratie, sorry,
off topic : probabil ca daca aveam inspiratie si multe comenzi , nu mai eram pe aici pe forumuri , asa cum sunt foarte mulţi dj-i de aici din timisoara ( si din alte zone a tarii , sunt convins), care nici macar de preţuri nu sta de vorba ca sa mai afli ceva, dar mai de vreun program, am înteles ca meseria se fura , dar ce sa furi frate , ca nici unde nu am gasit filmulete de genul revelion cu dj .
mulţumesc ca ati citit .


Ceau Iuliane,
sunt si eu din Timisoara, am vb si cu SoRINAS si poate n-e intilnim undeva sa ma discutam, sa n-e cunoastem.
Eu am lucrat de revel dar numai in baruri, si s-e asculta c-am orice, dar in functie si de tematica acelui local, mie imi place mult trance si hardtechno, iti dai seama ce greu mi-a fost si imi este sa trec la NBC, dar m-am casatorit si nu ma mai atrage sa merg prin cluburi, vreau ceva mai linistit :wink:
dannyinthemix
DJ Fondator
 
Mesaje: 594
Membru din: Lun Noi 23, 2009 3:47 pm
Localitate: timisoara

UNREAD_POSTde Sorinus » Sâm Dec 05, 2009 1:03 pm

O sa ne intalnim odata.......cred ca cel mai sigur e dupa revel.....ca acuma cam toti inca mai avem de lucru......oricum noi avem un obicei ca la recl;ama de la vodafone....cei noi intrati in gasca fac cinste....si nu la cartela :D.......asa ca fii pe faza :D
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde demential » Sâm Dec 05, 2009 6:55 pm

parca snake a avut in bulgaria revelion ...
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde SnakeBiteTWO » Sâm Dec 05, 2009 11:03 pm

Da, am avut anul trecut in Bulgaria la Nisipuri, hotelul era plin de romani, doar vreo 4 familii de bulgari. Pana la 12.noaptea a fost program artistic asigurat de bulgari, eu doar i-am sonorizat, si dupa 12. am pus eu muzica pana pe la 5.30.
La 11.55 s-au busit prizele, asta a durat pana la 12.10, cand am alimentat de la alte prize cu un prelungitor.
Asa ca trecerea dintre ani, cu numaratoarea si urarea de la multi ani, s-a facut la rece.
Erau romani din toate zonele si am pus muzica dance, rock'n'roll, populara, orientala, house, 80's, 90's si ceva romante mai spre dimineata.
Nu am pus manele (din principiu).
A fost ok, s-a dansat, oamenii s-au distrat. Managerita hotelului mi-a cerut carte de vizita, dar pana acum nu a facut nici o comanda ferma.
Cica ar avea un program impus de o agentie (bulgaro- romaneasca) care s-a bagat pe fir.
Filmulet:
http://www.youtube.com/watch?v=eu_bkb9W-Go
Ultima oară modificat de SnakeBiteTWO pe Lun Dec 07, 2009 1:47 am, modificat 1 dată în total.
Provoc distractie si conserv amintiri.
----------------------------------------
Follow da bass line.
Imagine
Avatar utilizator
SnakeBiteTWO
DJ Fondator
 
Mesaje: 1257
Membru din: Sâm Iun 20, 2009 12:48 pm
Localitate: BUCURESTI

UNREAD_POSTde dannyinthemix » Dum Dec 06, 2009 6:16 pm

Sorinus scrie:O sa ne intalnim odata.......cred ca cel mai sigur e dupa revel.....ca acuma cam toti inca mai avem de lucru......oricum noi avem un obicei ca la recl;ama de la vodafone....cei noi intrati in gasca fac cinste....si nu la cartela :D.......asa ca fii pe faza :D


Las ca dau eu de baut staitu fara grija , dar dupa aia sa nu zici ca ai cazut sub masa :lol:
dannyinthemix
DJ Fondator
 
Mesaje: 594
Membru din: Lun Noi 23, 2009 3:47 pm
Localitate: timisoara

UNREAD_POSTde iulian » Mie Dec 09, 2009 2:20 am

La final de an privim usor cuprinsi de nostalgie in urma, la realizarile de pana acum, gandim ce am castigat si ce-am pirdut, unde am gresit, ce am iertat, ce am iubit, ce iubim inca... Si totusi magia noptii dintre ani nu consta in toata traditia obositoare uneori, in superstitiile care ne dau batai de cap, ci in ceva ce vesnic va arde un sufletul omului. O speranta ca viitorul an va fi mai bun, vom avea mai multe reusite, vom sti sa profitam de ocazii si ne vom bucura de mrejele dragostei. Sa speram ca asa va fi !


haide-ti cu complectari la obiceiuri, tradiţii, superstitii din zona fiecaruia dintre noi

încep eu cu zona de banat

Cel mai răspândit obicei în Banatul Montan este, probabil, obiceiul punţilor. Puntea se alcătuieşte din două crăci de copac, de preferinţă de măr, în formă de furcă , între ramurile cărora se pune , de-a curmezişul, un băţ. Ea simbolizează un pod aruncat între malul anului ce stă să se încheie şi cel al anului ce stă să vină. Ca să îl poată visa pe cel cu care se va căsătorii, fiecare fată de măritat trebuie să aibă puntea ei. Punea se ţine în camera fetei după cuptor şi dacă va fi văzută prima dată de un băiat, fetei îi va merge bine tot anul.
Un alt obicei de Anul Nou, este masa de flăcăi şi fete. Sub faţa de masă se aşează, în fiecare colţ , un obiect a cărui semnificaţie e cunoscută de toţi participanţii. De pildă, intr-un colţ se aşează un bănuţ , în altul o bucată de mămăligă , în al treilea o oglindă , iar în ultimul colţ o bucată de cărbune. Aşezarea acestora se face fără ştiinţa băiatului sau a fetei ce urmează să aleagă unul dintre colţuri iar peste se pune câte o oală să nu se ghicească forma. Obiectul ales şi aflat sub faţa de masă va indica ceea ce îi rezervă anul viitor celui care l-a ales, adică; banul indică faptul că va fi bogat, mămăliga că va avea roade şi bucate din belşug, cel care a ales oglinda va avea chip curat şi frumos iar cel care a dat peste cărbune va fi răutăcios şi cu sufletul negru .
în Banat, la masa de Revelion nu se mănâncă găină fiindcă aceasta râcâie şi aruncă înapoi şi nu iţi va merge bine.
Caracterul unui om poate fi judecat după gusturile sale muzicale. (platon)
Avatar utilizator
iulian
DJ Fondator
 
Mesaje: 417
Membru din: Lun Apr 06, 2009 5:18 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde Sorinus » Mie Dec 09, 2009 11:29 pm

ce tare......da ai scris tata nu gluma.....ce obiceiuri mai ai?:D Baga ca mai invat si eu obiceiurile din Banat ca nu prea le stiu!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Următorul

Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 24 vizitatori