playlist evenimente

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

playlist evenimente

UNREAD_POSTde hulpemarius » Sâm Apr 30, 2016 4:25 pm

Va salut.
Sunt nou pe acest forum si in domeniul sonorizari evenimentelor,in cateva saptamani am primul eveniment, un botez.
Ma puteti ajuta cu cateva piese? hore de joc, batute, miscate de masa
hulpemarius
 
Mesaje: 38
Membru din: Sâm Apr 30, 2016 4:16 pm

Re: playlist evenimente

UNREAD_POSTde Sorinus » Sâm Apr 30, 2016 5:15 pm

Salut, si bine ai venit.
Poti arunca o privire aici : viewforum.php?f=129
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: playlist evenimente

UNREAD_POSTde hulpemarius » Vin Mai 27, 2016 11:14 pm

Poate ca o sa vi se cam para ciudata rugamintea mea la voi dar am nevoie de ceva sfaturi in legatura cu dedicatiile si lucrurile similare pe care le pot face la evenimente, sunt incepator si nu vreau doar sa merg sa pun muzica si sa stau cu capul in consola, vreau sa si pot comunica cu lumea, sper sa ma intelegeti si sa ma puteti ajuta, maine am un botez.
ma scuzati ca am postat tot aici ........
hulpemarius
 
Mesaje: 38
Membru din: Sâm Apr 30, 2016 4:16 pm

Re: playlist evenimente

UNREAD_POSTde punatordemuzica » Sâm Mai 28, 2016 1:05 am

hulpemarius scrie:Poate ca o sa vi se cam para ciudata rugamintea mea la voi dar am nevoie de ceva sfaturi in legatura cu dedicatiile si lucrurile similare pe care le pot face la evenimente, sunt incepator si nu vreau doar sa merg sa pun muzica si sa stau cu capul in consola, vreau sa si pot comunica cu lumea, sper sa ma intelegeti si sa ma puteti ajuta, maine am un botez.
ma scuzati ca am postat tot aici ........

Daca e botez cu pana-n 30 de persoane(asa le-am avut pe ultimele doua)...nu cred ca are rost sa incerci sa faci pe MC-ul(recomand sa iei loc pe scaun si sa pui asa...un playlist generalist)....de la 60 de persoane in sus..te ridici in picioare.. ca deja te simti deja mai confortabil...si poti sa-ti faci gandurile astea de care intrebi! :)..apoi sa te uiti prin invataturile lui Demential (alea inainte de Thassos) :D ..ca ai ce invata!
Niciodata sa nu spui ,Niciodata!
0744680829
Avatar utilizator
punatordemuzica
Membru activ
 
Mesaje: 543
Membru din: Joi Mai 14, 2009 12:07 pm
Localitate: Bucuresti-Dr.Taberei

Re: playlist evenimente

UNREAD_POSTde demential » Sâm Mai 28, 2016 3:59 pm

hulpemarius scrie:Poate ca o sa vi se cam para ciudata rugamintea mea la voi dar am nevoie de ceva sfaturi in legatura cu dedicatiile si lucrurile similare pe care le pot face la evenimente, sunt incepator si nu vreau doar sa merg sa pun muzica si sa stau cu capul in consola, vreau sa si pot comunica cu lumea, sper sa ma intelegeti si sa ma puteti ajuta, maine am un botez.
ma scuzati ca am postat tot aici ........

ia vezi acest topic, poate ajuta : viewtopic.php?f=3&t=259
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: playlist evenimente

UNREAD_POSTde hulpemarius » Sâm Iun 04, 2016 7:36 am

Va salut si va multumesc pentru raspunsurile voastre.
ca sa nu mai deschid alt topic mai am o nelamurire legata de traktor, care este acel moment ce trebuie sa il aleg pentru a face trecerea de la o piesa la alta chiar daca sunt pe acelasi BPM si cu SYNC activat, ce moment sa aleg pentru acel CUE al piesei ce urmeaza si ce moment este indicat sa fac trecerea de la o piesa la alta si de ce unele piese ce urmeaza sa le pun, piesa ce o ascult in casti sare dupa beat, mi se aude sacadat dar numai in casti si nu mereu
Va multumesc si sper sa ma puteti ajuta si in aceasta problema
Sper ca ati inteles intrebarea, nelamurirea mea.
hulpemarius
 
Mesaje: 38
Membru din: Sâm Apr 30, 2016 4:16 pm

Re: playlist evenimente

UNREAD_POSTde Sorinus » Joi Iun 09, 2016 10:18 pm

Traktor e pentru cei cu experienta, pt ceea ce incerci tu sa faci(oricum nu am prea inteles) iti recomand alt soft care sa fie mai simplu!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: playlist evenimente

UNREAD_POSTde cris » Vin Iun 10, 2016 9:24 am

1. Opreste netul.
2. Verifica latenta si driverele placii de sunet.
3. Verifica setarile traktorului, in special cele legate de CPU. Scoate toate balariile din traktor pe care nu le folosesti curent. Pune o interfata minimala.
4. Verifica ce procese ruleaza pe laptop si scoate tot ce nu iti foloseste (screen savere, update-uri, antivirusi, messenger, instagram etc.)
5. Curata registry, temporarele si da o defragmentare atat pe discul de boot cat si pe cel cu muzica.
6. In functie de configuratie iti recomand SSD si RAM cat mai mult. Daca esti pe 64 biti, pune cat RAM suporta.
De aici in colo conteaza softul, performantele laptopului, tipul si dimensiunea piesei, daca rulezi de pe HDD extern etc. etc.
fr: SN15LF+PreNeo-750N
Pulsar X18
HPA 3100L
Tapco J2500
DCX 2496
Mackie CFX12
Avatar utilizator
cris
Membru activ
 
Mesaje: 313
Membru din: Mar Apr 06, 2010 1:49 pm
Localitate: Bucuresti

Re: playlist evenimente

UNREAD_POSTde hulpemarius » Dum Iun 12, 2016 7:34 pm

Ce anume pot opri din traktor, ce setari.
Legat de experienta o capatam toti in timp, nu am nevoie sa trec pe alt soft singura problema pe care o am acum legata de traktor este cum am spus si mai sus de cateva ori mi sa intamplat sa sara dupa beat la preascultare in casca.
Iti multumesc pentru raspuns.
hulpemarius
 
Mesaje: 38
Membru din: Sâm Apr 30, 2016 4:16 pm


Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron