Restaurant, Club sau amandoua?

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

Restaurant, Club sau amandoua?

UNREAD_POSTde sorake » Mar Oct 20, 2009 6:42 pm

Sal'tare

Voi incepe o colaborare cu un patron de local care are un restaurant pe care vrea sa-l transforme in disco-club, dar numai in cursul saptamanii si in weekend-urile in care nu are nunti.

Mi se pare cam aiurea ca, clientii fideli din timpul saptamanii sa nu poata veni in weekend fiindca e nunta, dar ma rog... e afacerea lui.

In fine, ideea lui ar fi ca fiecare seara a saptamanii sa fie dedicata unui anumit gen muzical (de ex.: luni - seara house, marti - seara manele, miercuri - seara oldies, etc.) Eu ma gandesc ca e mai greu sa-ti fidelizezi clientii cu aceasta strategie...

Voi ce parere aveti? Va vine in minte o solutie mai ingenioasa? :)
Avatar utilizator
sorake
 
Mesaje: 104
Membru din: Joi Sep 10, 2009 8:12 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde The_Mack » Mar Oct 20, 2009 7:31 pm

mie personal mi se pare o super idee. cred ca ar merge si o seara karaoke cu premii ceva - lumea mai mult ca sigur ca o sa vina sa se distreze. referitor la faza cu fidelizarea clientilor ce sa zic - se stie faptul ca lumea mai usor se plictiseste de un lucru pe care il face zi de zi (gen luni, marti, miercuri, joi numai house).

oricum bafta.
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

UNREAD_POSTde lush » Mar Oct 20, 2009 8:29 pm

Interesant.Ma ofer sa vin si eu cand e seara cu muzica veche sa pun ceva de pe timpul cand dadeam discoteca si canta Madona,CC Cath,Blue Sistem,Compact,Mr President,Haddawai..etc.
Avatar utilizator
lush
DJ Fondator
 
Mesaje: 604
Membru din: Lun Apr 06, 2009 3:44 pm
Localitate: Iasi

UNREAD_POSTde The_Mack » Mie Oct 21, 2009 11:55 pm

lush scrie:Interesant.Ma ofer sa vin si eu cand e seara cu muzica veche sa pun ceva de pe timpul cand dadeam discoteca si canta Madona,CC Cath,Blue Sistem,Compact,Mr President,Haddawai..etc.


muzica nu zgomot!!! :wink: eu chiar imi doresc sa apara un astfel de club si in Ploiesti. bifez prezent in fiecare seara.
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

UNREAD_POSTde JAY LUCHIANO » Vin Feb 19, 2010 10:07 pm

e bunicica ideea deoarece aduni toate natiile de clienti, cred ca numa in seara cu manele o sa-i sperii pe cei fideli dar sunt destui si adeptii manelelor asa k no stress, spor la treaba
THE MUSIC IS EVERYWHERE <<<
JAY LUCHIANO
DJ Fondator
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Apr 16, 2009 11:42 am
Localitate: SEBES


Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori