Preferintele mireselor

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

Preferintele mireselor

UNREAD_POSTde AndiBAD » Mie Oct 07, 2009 1:12 pm

Nu stiu daca se incadreaza bine acest topic dar uite ca am gasit in preferintele mireselor : http://www.miresici.ro/showthread.php?t=151
Eu mi-am ales DJ-ul pe urmatoarele considerente:
- sa nu bea, sa nu fumeze...in timpul nuntii,bineinteles
-sa aiba scule bune-calc,boxe,statie etc
-sa aiba programe klumea de mixat muzica
-sa aiba in calc toate genurile de muzica,sa nu fi efixist-adik nima cu manele,sau numa cu house,sau numai cu cine stie ce..
-sa ne putem intelege cu el,sa nu o tina numai pe a lui
-sa stabilim impreuna cam ce punem,dar el sa-si foloseasca atentia si spiritul de observatie atunci,sa vada dak place oamenilor muzica,dak se simt bine,dak danseaza etc
-sa nu fie nici prea tanar, nici prea in varsta(are putin cam peste 30ani), pt ca oamenii care vor veni la nunta sunt,in general, majoritatea cam la 30-50 ani ...
cred ca astea erau cerintele majore..dak mi le-am reusit organiza pe toate pentru voi

Voi DJ-ii sau clientii ce parere au? :)
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

UNREAD_POSTde demential » Mie Oct 07, 2009 1:26 pm

in mare o ok, cu 2 mici exceptii :
1) sa nu fumez ? de unde pana unde ... asta da pretentie ... DUH ! ...
2) varsta... adica daca are 26 cu 6 ani de experienta primul dj, si al doilea dj are 32 cu 2 ani de experienta, il alege pe al doilea ?!
HA !
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde AndiBAD » Mie Oct 07, 2009 8:36 pm

mie mi se pare interesant topicul de acolo daca mai vreti sa dati c/p la vreo idee a mireselor si sa o discutam.Asta ee problema :varsta daca te vede de 18 ani hmm zice k asta acum so lansat iar daca ai 42 de anu sa zicem ee om in toata firea poyi sa bagi experienta de 10 ani.De fumat ...nu fumez :D
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

UNREAD_POSTde Proaudiostore » Joi Oct 08, 2009 9:11 pm

Eu m-am certat mult cu miresicile de pe miresici.ro
de ce? explicatia mai jos

Eu mi-am ales DJ-ul pe urmatoarele considerente:
- sa nu bea, sa nu fumeze...in timpul nuntii,bineinteles
Sa nu bea ca porcul sa faca urat.de baut si de fumat poate bea :lol:

-sa aiba scule bune-calc,boxe,statie etc
Cine decide ca sculele sunt bune sau nu?miresica care stie ca cele mai bune boxe din lume sunt sony? sau ginerica care are boxe in masina de 1000000 w?
o sa ne ceara Rider tehnic cum mi se cere mie la sonorizari profesionale outdoor


-sa aiba programe klumea de mixat muzica
Mega lol
Cine e pro are CDJ 1000 mk III (cu toate ca la nunta nu prea vad rostul la pus manele si hore pe aceste bijuterii)

Am trimis oferta la un cuplu in care am trecut CDJ 800 si mi-au spus ca nu e bun.nu am cumva Virtual DJ ca ala e pro
:twisted:

-sa aiba in calc toate genurile de muzica,sa nu fi efixist-adik nima cu manele,sau numa cu house,sau numai cu cine stie ce..

Eventual sa cante si din voce unde ii lipseste cate o piesa .Doamne mare e gradina
Exista si DJ fixisti dar si mirese tampite cum am patit la o nunta la cocosaul in baneasa unde mireasa ma obliga sa bag melodiile din gladiatorul de vreo 100 de ori.la 11:30 nu mai erau decat 30 de persoane.restul plecase acasa ca dj-ul e "prost".imi venea sa iau microfonul sa strig: mireasa e o idioata.


-sa ne putem intelege cu el,sa nu o tina numai pe a lui

-sa stabilim impreuna cam ce punem,dar el sa-si foloseasca atentia si spiritul de observatie atunci,sa vada dak place oamenilor muzica,dak se simt bine,dak danseaza etc

-sa nu fie nici prea tanar, nici prea in varsta(are putin cam peste 30ani), pt ca oamenii care vor veni la nunta sunt,in general, majoritatea cam la 30-50 ani ...

asta da gandire.am un pusti de 19 ani ,pe care il tot luam cu mine si care poate face o nunta in orice zona posibila.stie fiecare obicei din oltenia bucuresti ardeal dobrogea etc
dar in schimb am oameni de 40 de ani care habar nu au ce e aia gaina sau nuneasca.



cred ca astea erau cerintele majore..dak mi le-am reusit organiza pe toate pentru voi
Izolatie fonica si tratament acustic
http://www.proaudiostore.ro
0767273950
Proaudiostore
Shop Owner
 
Mesaje: 74
Membru din: Mar Sep 01, 2009 3:38 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde iulian » Joi Oct 08, 2009 9:20 pm

perfect deacord cu Proaudiostore , fel şi fel oameni, mai ales mirese !
Caracterul unui om poate fi judecat după gusturile sale muzicale. (platon)
Avatar utilizator
iulian
DJ Fondator
 
Mesaje: 417
Membru din: Lun Apr 06, 2009 5:18 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde demential » Vin Oct 09, 2009 11:49 am

ieap :) mare dreptate :)
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde AndiBAD » Vin Oct 09, 2009 3:06 pm

..........si mirese tampite cum am patit la o nunta la cocosaul in baneasa unde mireasa ma obliga sa bag melodiile din gladiatorul de vreo 100 de ori.la 11:30 nu mai erau decat 30 de persoane.restul plecase acasa ca dj-ul e "prost".imi venea sa iau microfonul sa strig: mireasa e o idioata.

Aici ai mare drepatate cand vine cineva si iti cere piesa aia ca pff ee super ,u o pui(fiind vorba de miri sau nasi) si nu ee deloc dansabila(a se intelege ritmata) ei doar vor sa o asculte la volum mare.

CDJ mai bun si mai PRO decat Virtual Dj laso n' pielea mea de treaba,ce OAMENI!! :roll: :roll:
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

UNREAD_POSTde Sorinus » Dum Oct 11, 2009 12:09 am

eu folosesc virtual dj 8) ,la clienti din astia.....nu imi mai iau playere...ce rost mai are??? :lol:
Am mai avut si eu eveniment cu melodii de fugarit oamenii acasa...
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde The_Mack » Lun Oct 19, 2009 1:33 pm

mda, acum am vazut si eu topicul asta. ce sa zic - asta este unul dintre motivele ptr.care nu concep ca pana intr-un astfel de eveniment sa nu ma intalnesc cu ei odata sa discutam.
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

UNREAD_POSTde George » Vin Noi 13, 2009 2:09 pm

- sa nu bea, sa nu fumeze...in timpul nuntii,bineinteles
CONTRA: Aberant din punctul meu de vedere. Eu unul am avut pachetul complet de bauturi pt dj,fotograj,cameraman,cantareata si dansatoare.

-sa aiba scule bune-calc,boxe,statie etc
PRO: Nu poti sa te duci dj la nunta cu un casetofon. In schimb nu am cerut tip aparatelor care le-am avut la nunta ... am mers pe incredere ... numai cu asta nu imi mai bateam capul :D.

-sa aiba programe klumea de mixat muzica
Probabil ...

-sa aiba in calc toate genurile de muzica,sa nu fi efixist-adik nima cu manele,sau numa cu house,sau numai cu cine stie ce..
DUH, normal ... doar nu este party house.

-sa ne putem intelege cu el,sa nu o tina numai pe a lui
PRO

-sa stabilim impreuna cam ce punem,dar el sa-si foloseasca atentia si spiritul de observatie atunci,sa vada dak place oamenilor muzica,dak se simt bine,dak danseaza etc
PRO ... ideea este sa ii faca pe oameni sa se simta bine astfel incat sa se incadreze in tema ceruta de miri.

-sa nu fie nici prea tanar, nici prea in varsta(are putin cam peste 30ani), pt ca oamenii care vor veni la nunta sunt,in general, majoritatea cam la 30-50 ani ...
CONTRA - aberant atat timp cat dj-ul a fost ales prin recomandare sau prin cautat atent.

As mai adauga:

-sa plieze pe organizarea mirilor in cazul in care existe asa ceva
Daca mirii au o tematica, au o organizare cu momente comice sau au programe artistice atunci dj-ul trebuie sa fie in concordanta cu acestea si sa nu aleaga o muzica diferita fata de cele enumerate mai sus. Muzica in jurul acestor momente artistice trebuie sa fie o prelungire fireasca a momentului si sa dea o senzatie buna acelui moment prin muzica pe care o alege si abia apoi sa se indrepte treptat treptat catre muzica ritmata la care trebuie sa ajunga.

Este doar o parere :)
George
 

UNREAD_POSTde calvinel » Lun Noi 16, 2009 7:25 pm

Cu deosebit respect , multumim George.

Parerile unor clienti conteaza foarte mult

Cu stima Emeric , Oradea
calvinel
Membru activ
 
Mesaje: 154
Membru din: Lun Iul 20, 2009 12:54 pm
Localitate: oradea

UNREAD_POSTde remy » Mar Noi 17, 2009 9:38 pm

Domnule George, in numele comunitatii noastre,va uram traditionalul "CASA DE PIATRA", va multumim pentru aprecierile aduse colegului Dan!
Remus Mocanu.
Avatar utilizator
remy
DJ Fondator
 
Mesaje: 946
Membru din: Mar Apr 07, 2009 8:59 am
Localitate: Roman


Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 15 vizitatori