Despre sonorizarea unui majorat

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

UNREAD_POSTde AndiBAD » Lun Oct 05, 2009 10:56 am

Hmm cam slab pe aici !Am mai avut o oferta pt un majorat dar nu am prea avut chef sa merg weekendu asta.Oricum anu asta (scolar) o sa vedeti mai putine evenimente de la mine........nu ca pana acum au fost multe :lol:
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

UNREAD_POSTde demential » Lun Oct 05, 2009 12:41 pm

ai BAC-ul parca, nu ?
imi vine sa rad cand citesc : "am avut oferta pt majorat dar nu am avut chef sa merg" ... adica refuzi comenzi !?
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde AndiBAD » Lun Oct 05, 2009 1:04 pm

Mda am BAC-ul care incepe din iarna cu noua lege de tot ******.Si sa vad mai departe ce fac ; urmeaza faculta,si nu stiu ce o sa fac cu sonorizariile,fiind in alt oras hmm ramane de vazut.
Mda ee cam de ras ca am refuzat dar si asa pt 2 mil imi pierdeam o seara ,in care o regretam dupa si in plus nu am mai vrut sa ma complic, cu transportul (ca momentan nu am masina)
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

UNREAD_POSTde demential » Lun Oct 05, 2009 1:21 pm

aaaaaaaaaa deci era in alt oras, pai spune asa. si nici n-ai avut transport ...
DAR 1) aveai mancare/bautura (cred) 2) puteai sa le zici sa te transporte ei 3) aveai inca o noapte de "experienta" la activ 4) poate te lipeai de vreo majorata rupta de beata:D
dar tu sti cel mai bine. uneori merita sa te odihnesti decat sa incasezi 200 ron pe care ii spargi imediat (daca ai ocazia).
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde AndiBAD » Lun Oct 05, 2009 1:52 pm

3) aveai inca o noapte de "experienta" la activ 4) poate te lipeai de vreo majorata rupta de beata:D astea imi plac :lol: .PT 2)ee cam nasol cu transportul de la ei....vine si te duce beat pan acasa..cam nasola treaba si patita .Pt 1) aveam bineinteles asigurata mancarea/bautura ca de fiecare data.
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

UNREAD_POSTde demential » Lun Oct 05, 2009 1:52 pm

basca 200 ron :D ma rog, tu stii cel mai bine ! :))
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde remy » Mar Oct 06, 2009 7:14 pm

Accepti un sfat!?: lasa mofturile si oboseala, etc... chiar daca e moca, ai numai de castigat! asta numai daca ceea ce faci, faci din pasiune..la varsta ta, ai tot viitorul in fata... si sa stii ca succesul vine numai din pasiune si din munca!!!!!!!!!!!
si baga la cap tot ceea ce nu ai facut bine, si incearca si repara... evenimentele nu vin singure... vin atunci cand tu esti multumit de ceea ce au zis altii despre tine...si asta inseamna daruire... si asa cum am mai spus: fiecare eveniment reusit e acela care ti-a placut tie... adica a fost pe sufletul tau... si asta va fi directia in care vei merge... de exemplu, mie imi plac spectacolele sonorizate de mine... vad o mare de oameni care se bucura, sI pacat ca nu mai am varsta ta, si posibilitatile tehnice din ziua de azi...
Hai, gandestete la asta... la Zilele toamnei, de la Roman, anu asta, Axinte, de la Vacanta Mare, care are si firma de sonorizari,"AXI-SHOW", cand m-a vazut ,m-a pupat si m-a intrebat daca se aude bine...pe mine DJ.TRANTA,... Axinte a vazut ca-mi place si sant gata sa fac munca patriotica ca sa iasa bine eventu!!!
MORALA!?:SA DEA DOMNU' CA IN VIATA SA FACI CEEA CE-TI PLACE!!!
Avatar utilizator
remy
DJ Fondator
 
Mesaje: 946
Membru din: Mar Apr 07, 2009 8:59 am
Localitate: Roman

UNREAD_POSTde AndiBAD » Mar Oct 06, 2009 8:50 pm

Poi aveti dreptate in unele situatii,dar :1.La majoart inseamna sa stai de pe la 4-5 ,poate si mai tarziu,pana la 7 dimineata.2 S ai grija in fiecare moment sa nu iti zboare sampanie sau alte lichide de pe al invitati in scule (mixer sau laptop) 3.sa faci ce vor ei sa nu iesi ''bubuit'' ,ca nah varsta apropiata poate chiar mai mari 4.Acum consider mai important BAC-ul ,ca so schimbat si asa cu oralele astea,metodologia,etc (cu referire la faptul ca vi dimineata ,si mai toata Duminica ti-o petreci dormind).Mie unu nu imi pare rau ca am pierdut bani aceia,ba mai mult m-am distrat cu prietenii/colegi.....
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

UNREAD_POSTde Adrian Jidveian » Mar Oct 06, 2009 9:27 pm

De acord cu andi in totalitate,si eu am mai refuzat majorate de genu' pe aceleasi motive ca andi,ori erau prin nush ce sate unde aia se bat cu topoare cand i vorba de betie ori erau bani mult prea putini si chiar nu merita sa te deranjezi(aproape pe moca) si etc...
Majoratele is cele "mai de jos" evenimente si la unele chiar nu merita sa mergi.
Avatar utilizator
Adrian Jidveian
DJ Fondator
 
Mesaje: 402
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:57 pm
Localitate: Blaj,jud.Alba

UNREAD_POSTde AndiBAD » Mar Oct 06, 2009 9:58 pm

Am cerut sa fie facut un nou topic .Voi aveti alte motive pt care sa refuzati un asemenea event??Sau intamplari?
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

UNREAD_POSTde AndiBAD » Mar Oct 06, 2009 10:19 pm

Mda coco si u ai dreptate, dar pt asta tre sa mai vi cu cineva, care sa te duca cu masina lui acasa ;u sa ii zici ce melodii sa pui k nah esti mentoru lui :lol: si asa ai timp de toate :wink:
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

UNREAD_POSTde Adrian Jidveian » Mar Oct 06, 2009 10:51 pm

Nu fac asa :),la orice eveniment incerc sa fiu cat mai serios si sa imi fac treaba cat mai bine indiferent ca-i majorat sau nunta.Nu beau sa nu mai stiu de mine(gust un pahar de sampanie cand e cazul),nu umblu "prost"
mai ales cand is singur si raman sculele "descoperite",chiar daca nu am mixer de 500 de euro sau player de 1000 imi vad de treaba sa nu am probleme,ca in caz de ceva nu plateste nimeni nici 1 leu oricat ar fi de ieftina "scula".
Cat despre "pasarici",e plina lumea asa ca una in plus sau in minus in seara aia e fix 0 ptr mine :))
Nu-s pocait sau nush ce da imi place sa fiu corect si la locu' meu cand is la "munca".
Si sa nu uit,nu critic pe nimeni cu reply asta :),astea-s "obiceiurile" mele sa zic cand merg la un eveniment.
Avatar utilizator
Adrian Jidveian
DJ Fondator
 
Mesaje: 402
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:57 pm
Localitate: Blaj,jud.Alba

UNREAD_POSTde AndiBAD » Mie Oct 07, 2009 1:06 pm

Si la mine ee la fel adica nu beau alcool pt ca a doua zi tre sa ajung acasa cu masina proprie+ca trebuie sa fi serios pt ca omu si mai ales parintii sarbatoritului/sarbatoritei sunt de multe ori de fata fie cand se incheie fie la inceput ,fie la tot majoratu.deci...
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

UNREAD_POSTde The_Mack » Mie Oct 07, 2009 10:09 pm

nici eu de ceva timp nu am mai fost la majorate (nici nu au intrat - cred ca asta este motivul), dar pot sa spun ca la cele la care am fost, a fost super si am niste amintiri belea :oops:

dpdv ca volum de munca ptr. noi, consider ca este cel mai usor dintre toate evenimentele (sonorizari) la care putem merge. pustii stiu clar ce vor, cand vor si cat vor sa asculte - de cele mai multe ori aduc muzica lor, si vin la tine si cer.
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

UNREAD_POSTde AndiBAD » Mie Oct 07, 2009 11:00 pm

Mda depinde bineinteles de la public la plublic,dar nici sa te frece toata seara ,cu nush ce melodie sau cu manele non-stop(dupa unii) :roll:
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

UNREAD_POSTde The_Mack » Joi Oct 08, 2009 6:44 pm

da si asta este adevarat.
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

UNREAD_POSTde demential » Vin Oct 09, 2009 12:32 pm

hai ca v-ats dus departe si n-am apucat sa dau cu parerea :D
1) tine mai mult, dar e si party, si mancare si bautura mai multa :D nu !? :D
2) pai stiind chestia asta te protejezi cat de cat dinainte.
3) mda, problema cu varsta o uitasem ... eu la ultimu majorat aveam 26, ei 18. si eu barba, ei nici bacu dat :D deci te inteleg... si sunt cel putin 20 de handralai :D
4) da, bac-ul este extrem de important !
da, recunosc. majoratele sunt low ca si target. + ca de pe urma unui majorat unde mai rau te chunui mai prinzi maxim 2-3 majorate din acelasi anturaj. de obicei nu se arunca banii pe asa ceva. iar nunta lor o prinzi peste 5-10 ani =)) si oricum nu-si mai aduc aminte de tine :D
oricum, in acest topic trebuie sa recunosc ca multa activitate nu o sa am. decand ma ocup "industrial" de nbc am avut doar 1 majorat. unul singur !
inainte cand eram in liceu/facultate am mai facut, dar atunci imi era mai usor ca eram mai apropiat de varsta lor si stiam ce e "la moda". pe vremea aia nu stiam de brasoveanca, marsuri, brazi si gaini :D
de baut am mai zis, nu beau de felul meu alcool. deci la nunti sunt ok :D
de pasarici nu-mi arde, 1 ca am nevasta acasa si 2 sunt concentrat sa iasa bine in general evenimentele.
the_mack : da, e cu dus intors treaba. da, intr-adevar ei stiu ce vor, dar tu habar n-ai ! si eu am fost la inceput destul de stresat ca nu stiam ce le placea, si imi tot veneau in cap alte genuri :D ma rog, m-a ajutat unu suficient de alcoolizat incat sa nu isi dea seama ca imi facea treaba spunandu-mi ce si cum :D
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde The_Mack » Vin Oct 09, 2009 9:11 pm

bro' eu pur si simplu le ziceam sa-si aduca ce muzica vor, mixam putin house si in rest mancare, bautura si fetite. p.s: asta se intampla acum multa vreme - acum sunt un om respectabil cu sotie acasa :lol: sper ca the_macka sa nu intre pe aici sa vada ce am scris ca o sa fie jale de fundul meu :P
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

UNREAD_POSTde demential » Vin Oct 09, 2009 9:17 pm

=)) e, se stie ca era de mult, nu acu :D
si la mine mai intra dementsiala sa citeasca,dar n-am ce sa-i ascund :) sunt cuminte ! :)
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde The_Mack » Vin Oct 09, 2009 9:27 pm

bro' se vede ca inca nu esti insurat. o sa vezi ca dupa aia nu mai conteaza ca s-a intamplat odata de mult. s-a intamplat si este suficient ptr. o paruiala mica.
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Următorul

Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 30 vizitatori