prezentare nume

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

prezentare nume

UNREAD_POSTde g3org3lll » Mar Oct 07, 2014 9:06 am

Salut dragi colegi! Vin si eu cu o rugaminte catre voi. Cine ma poate ajuta cu o prezentare ca si in video-urile de mai jos. Am incercat si eu sa-mi fac dar parca nu imi iese asa bine... ideal ar fi cu o voce de fata, cred ca ar da mai bine! (pseudonimul meu este Dj George) https://www.youtube.com/watch?v=mdecuGiBdfM https://www.youtube.com/watch?v=dQbdBXvzU-Q O ZI BUNA TUTUROR!
g3org3lll
 
Mesaje: 19
Membru din: Dum Aug 07, 2011 11:55 am
Localitate: Tulcea

Re: prezentare nume

UNREAD_POSTde Patrick » Lun Oct 20, 2014 10:25 pm

Salut, eu am facut ceva de genul http://www.trilulilu.ro/muzica-hip-hop/ ... h-mix-2013, daca esti interesat vorbim mai multe detalii
Avatar utilizator
Patrick
 
Mesaje: 10
Membru din: Mie Noi 20, 2013 7:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: prezentare nume

UNREAD_POSTde g3org3lll » Mar Oct 21, 2014 8:42 pm

Patrick scrie:Salut, eu am facut ceva de genul http://www.trilulilu.ro/muzica-hip-hop/ ... h-mix-2013, daca esti interesat vorbim mai multe detalii


Salut Patrick! Da suna foarte bine ... ma poti ajuta si pe mine cu ceva de genu? poate sa fie si ceva mai scurt... Cu ce program ai lucrat?
g3org3lll
 
Mesaje: 19
Membru din: Dum Aug 07, 2011 11:55 am
Localitate: Tulcea

Re: prezentare nume

UNREAD_POSTde Patrick » Mie Oct 22, 2014 8:43 pm

http://www.ivona.com/en/ aici poți incerca ceva si dupa aia poti sa-i dai efect , alegi tu cine sa-ti pronunte ceia ce vrei tu
Avatar utilizator
Patrick
 
Mesaje: 10
Membru din: Mie Noi 20, 2013 7:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: prezentare nume

UNREAD_POSTde g3org3lll » Vin Oct 24, 2014 2:41 pm

Patrick scrie:http://www.ivona.com/en/ aici poți incerca ceva si dupa aia poti sa-i dai efect , alegi tu cine sa-ti pronunte ceia ce vrei tu

merci man!
g3org3lll
 
Mesaje: 19
Membru din: Dum Aug 07, 2011 11:55 am
Localitate: Tulcea

Re: prezentare nume

UNREAD_POSTde remy » Vin Oct 24, 2014 8:12 pm

OKAY, MISTO, DAR CUM DESCARC SAMPLEUL !?
Avatar utilizator
remy
DJ Fondator
 
Mesaje: 946
Membru din: Mar Apr 07, 2009 8:59 am
Localitate: Roman

Re: prezentare nume

UNREAD_POSTde marescosmin » Vin Oct 24, 2014 9:25 pm

... topic inutil! Parerea mea!
S-au intalnit doi bibani cu doua,respectiv 17 reply-uri de cate un rand ca sa arate... ce? Prezentare nume? Care nume mai baieti?
Eu, cand merg la o sonorizare,incep programul muzical fac un intro dupa cateva melodii si la sfarsitul prezentarii,imi spun si numele pe care mi l-a dat mama,nu DJ....X-uleanu fiindca n-am nume de DJ! Imi place sa fiu omul de la pupitru sau omul de la butoane care face lumea sa se simta bine!
Nunta,botezul,petrecerea privata sau ce eveniment o fi... NU ESTE CLUB,mai baieti! La nunta... este prezent si Domul X sau Y, si nea Gheorghe si Fane a' lu' Popleaca... am dat niste exemple!
Poate Domnului X ii place Toto Cutugno,poate Domnului sau Doamnei Y,ii place Alex Velea,poate lui nea Gheorghe ii place Paleru cu borcanu'! Credeti ca pe toti acestia-i intereseaza ca pe voi va cheama (nume asazis de scena): DJ Sulea,DJ Mulea sau altceva? NU! Voi sunteti oamenii care in acea seara,prestati un serviciu,fie ca veniti dintr-un club sau sunteti DJ ocazionali ca mine!
Dupa 20 de ani de radio si destule evenimente,tot nu ma consider DJ M.C ci imi place sa ma prezint scurt la inceputul evenimentului cu o mica urare de bun venit adresata LIVE dupa care imi spun numele si adresez tuturor petrecere frumoasa!
Concluzia: Mai baieti,cautati sa veniti cu ceva din experienta noastra,nu cu tot felul de "inventii" doar ca sa fiti mai interesanti aici pe forum!
Imi pare rau s-o spun... bibanii tot bibani! Vreau si eu ceva sa "rupa"... sa ne aratati ce stiti in materie de evenimente,de playlist-uri...sa ne impartasiti din evenimentele ce le-ati sonorizat,sa veniti cu propuneri muzicale,sa mai diversificam oferta de muzica ce un DJ trebuie s-o difuzeze la evenimente!
Asta este rostul acestui forum,cu asta va asteptam noi!
Concluzia concluziei: TOPIC FARA ROST... DOAR SA FIE POSTARI PE FORUM... SI ACELEA INUTILE!
Va asteptam cu lucruri mai interesante,nu sa faceti voi pe interesantii!
Cosmin Mares!
Sunetul face muzica!
Muzica BUNA,s-a compus.Ce se asculta acum,sunt "experimente" nereusite,vezi muzica ultimilor ani.BUN,este cuprins intre anii '50-'60-'70-'80-'90 si pana prin 2006 aproximativ.
Avatar utilizator
marescosmin
Super Membru
 
Mesaje: 790
Membru din: Mie Sep 09, 2009 10:25 pm
Localitate: Ploiesti

Re: prezentare nume

UNREAD_POSTde marescosmin » Vin Oct 24, 2014 9:51 pm

remy scrie:OKAY, MISTO, DAR CUM DESCARC SAMPLEUL !?

Remy,lasa-i in lumea lor de visatori!
Doi bibani cu c...rul rosu,unul cu doua,celalalt cu 17 postari de un rand! Atata pot,atata dau din ei! Bibanei care descopera tainele meseriei de DJ la evenimente!
Ei vor sa "sparga" cu numele,nu cu experienta ce ma indoiesc a o avea! Li s-a urcat la cap,imi pare rau s-o spun ... a ajuns oul sa invete gaina! Vor mai veni oare pe acest forum,DJ cu experienta? Sa ne impartaseasca din experienta lor? Noi ne stim deja,voi aveti intalniri la activ,eu voi mai veni cu propuneri de muzica si altele! Bibanii astia... vin cu numele! Ehehe,este lung drumul spre Tipperary!
Sunetul face muzica!
Muzica BUNA,s-a compus.Ce se asculta acum,sunt "experimente" nereusite,vezi muzica ultimilor ani.BUN,este cuprins intre anii '50-'60-'70-'80-'90 si pana prin 2006 aproximativ.
Avatar utilizator
marescosmin
Super Membru
 
Mesaje: 790
Membru din: Mie Sep 09, 2009 10:25 pm
Localitate: Ploiesti

Re: prezentare nume

UNREAD_POSTde lush » Mar Oct 28, 2014 12:20 pm

marescosmin scrie:
remy scrie:OKAY, MISTO, DAR CUM DESCARC SAMPLEUL !?

Remy,lasa-i in lumea lor de visatori!
Doi bibani cu c...rul rosu,unul cu doua,celalalt cu 17 postari de un rand! Atata pot,atata dau din ei! Bibanei care descopera tainele meseriei de DJ la evenimente!
Ei vor sa "sparga" cu numele,nu cu experienta ce ma indoiesc a o avea! Li s-a urcat la cap,imi pare rau s-o spun ... a ajuns oul sa invete gaina! Vor mai veni oare pe acest forum,DJ cu experienta? Sa ne impartaseasca din experienta lor? Noi ne stim deja,voi aveti intalniri la activ,eu voi mai veni cu propuneri de muzica si altele! Bibanii astia... vin cu numele! Ehehe,este lung drumul spre Tipperary!

Big Like !!
http://www.DjIasi.Ro
Avatar utilizator
lush
DJ Fondator
 
Mesaje: 604
Membru din: Lun Apr 06, 2009 3:44 pm
Localitate: Iasi

Re: prezentare nume

UNREAD_POSTde djgrecu » Mar Oct 28, 2014 6:35 pm

Big dislike ! Nici nu stiu de unde sa incep...asa ca o sa incep cu sfarsitul :)) Daca tu crezi ca le stii pe toate si nu ai ce invata de la tineri eu zic ca gresesti. O astfel de abordare nu are cum sa fie sanatoasa. Totul e sa nimeresti "oul" potrivit si o sa ai ce sa inveti.. Care e diferenta intre un tanar pe care il faci biban (ma indoiesc ca el o sa priceapa unde bati pt ca nu mai este obligatoriu stagiul militar) si Cosmin Mares de acum 35 de ani (sa zicem) ? Te-ai nascut experimentat ?
Pe de alta parte atitudinea asta aroganta eu nu prea o inteleg pe un astfel de forum si imi doresc sa NU fie tolerata. Sau cu alte cuvinte eu cred ca ti se permite cam mult in schimbul topicului oferte de muzica. E ca un fel de prostitutie in care curvele suntem noi iar tu pimpu'.
djgrecu
DJ Fondator
 
Mesaje: 1095
Membru din: Dum Mai 30, 2010 10:27 am

Re: prezentare nume

UNREAD_POSTde g3org3lll » Mar Oct 28, 2014 11:25 pm

Eu unul imi cer scuze daca am deranjat pe cineva sau am facut un topic inutil. S-a inteles gresit... nu imi trebuia o prezentare de nume pentru un eveniment ca sa ma dau smecher ca ma cheama nu stiu cum sau sa apas pe un buton ca sa nu mai imi racesc gura de pomana...... ci vroiam ceva diferit pentru o inregistrare, atata tot. Nu activez numai pe acest forum dar sincer se gasesc mereu oameni(forumisti) care vor sa comenteze ceva la adresa unora , criticand , subjugand etc. fara sa cunoasca macar subiectul... Asa suntem noi romanii, un pic mai razvratiti, dar asta e...eu nu ma voi cobora la nivelul de a face acuze fara stiinta ci voi respecta si analiza cele spuse... Inca o data imi cer scuze daca am gresit cu ceva si multumesc celor care nu au deviat de la subiect si care mi-au fost de ajutor... Numai bine tuturor!
g3org3lll
 
Mesaje: 19
Membru din: Dum Aug 07, 2011 11:55 am
Localitate: Tulcea

Re: prezentare nume

UNREAD_POSTde demential » Mie Oct 29, 2014 6:19 pm

g3org3lll nu ai de ce sa iti ceri scuze, stai linistit.
marescosmin : esti offtopic si faci flame... poti deschide un topic separat in care sa ne spui ca te deranjeaza "concurenta", ca nu esti de acord sa impartasesti experienta ta unor "incepatori" ... sunt oameni care citind acest forum au invatat sa puna muzica la evenimente, o recunosc si sunt mandri de asta. nu toti sunt asa rai cum incerci tu sa ii prezinti :)
suntem un forum deschis si celor cu experienta si incepatorilor.
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: prezentare nume

UNREAD_POSTde voxparty » Mie Oct 29, 2014 6:30 pm

OFF TOPIC

eu recunosc ca pana sa fiu pe picioarele mele am fost ajutat de userii acestui forum...

END OFF TOPIC
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Re: prezentare nume

UNREAD_POSTde demential » Mie Oct 29, 2014 6:39 pm

uite, un exemplu elocvent si pozitiv ! de aici a "furat" meserie, si totusi a ramas aici. are 1200+ postari :)
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: prezentare nume

UNREAD_POSTde punatordemuzica » Joi Oct 30, 2014 12:47 am

Eu m-am amuzat teribil de comentariul lui Cosmin...pe care-l stim toti...e mai vulcanic de felul lui.Adevarat e insa, ca aici e un forum pentru toata lumea...si nu trebuie sa ne inflamam inutil...ci sa incercam sa ajutam daca putem in vreun fel...daca nu ...ne abtinem!
Niciodata sa nu spui ,Niciodata!
0744680829
Avatar utilizator
punatordemuzica
Membru activ
 
Mesaje: 543
Membru din: Joi Mai 14, 2009 12:07 pm
Localitate: Bucuresti-Dr.Taberei

Re: prezentare nume

UNREAD_POSTde djcristian » Joi Oct 30, 2014 8:12 pm

@ marescosmin - urat, foarte urat ... mult prea flambat postul tau ... mult prea incarcat de ura, spume, flacari si foc ... chiar nu era cazul

@ georgell - mi-a placut foarte mult raspunsul tau si asta e de la mine pentru tine ;) : GEORGEL_STEREO_IN ZA MIX.mp3 - 244.7 Kb
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: prezentare nume

UNREAD_POSTde djcristian » Joi Oct 30, 2014 8:46 pm

Asta este speciala pentru un alt coleg de-al nostru : IN ZA ALT MIX.mp3 - 366.0 Kb

PS : Cu placere ! :D
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: prezentare nume

UNREAD_POSTde g3org3lll » Vin Oct 31, 2014 1:13 pm

Multumesc djcristian pentru sample, foarte reusit... M-am amuzat pe ultimele comentarii dar sincer m-am simtit ca intr-o familie, asa ar trebui sa fie orice forum,un pic de uneala nu strica ,ca si asa totul merge deandoaselea in tara asta ( ai ca acum o dau in politica si chiar ca o dau eu off topic :lol: ) Numai bine tuturor !
g3org3lll
 
Mesaje: 19
Membru din: Dum Aug 07, 2011 11:55 am
Localitate: Tulcea

Re: prezentare nume

UNREAD_POSTde djcristian » Vin Oct 31, 2014 1:53 pm

Asa e pe forumul asta, suntem o mare familie, semi-disfunctionala :P
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: prezentare nume

UNREAD_POSTde Patrick » Lun Dec 08, 2014 7:15 pm

Se pare că am văzut mult prea târziu comentariile, păi hai să ma prezint un pic, faptul că nu prea folosesc forumul de aici prea des nu demonstrează experiența mea, dar trebuie să recunosc că îmi este folositor, o parte de aici mă cunosc mai puțin, de muzică mă ocup din 1996 până în prezent, oricând aș putea da un sfat despre muzica anilor "90 și nu numai, de evenimente de genul botez, nuntă și alte petreceri mă ocup de 4 ani, și mă descurc, cred eu destul de bine, am 36 de ani din care ultimi 20 sunt de experiență în domeniu. Nu intenționez și nu am intenționat vreodată să dau sfaturi aiurea cum am observat la unii colegii de aici care le știu pe toate.
Am compus și scris muzică, am colaborat cu "Școala vedetelor" cine își mai amintește.
Oricum vă mulțumesc pentru existența acestui site care, cred eu, că fiecare poate învăța câte ceva.
Îmi pare rău că nu am putut veni la întâlnire, poate la anul.
Mulțumesc moderatorilor acestui site. O seară bună !
Avatar utilizator
Patrick
 
Mesaje: 10
Membru din: Mie Noi 20, 2013 7:40 pm
Localitate: Bucuresti

Următorul

Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

cron