Numark N4 e normal sa se auda si-n casti?

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

Re: Numark N4 e normal sa se auda si-n casti?

UNREAD_POSTde SnakeBiteTWO » Lun Aug 25, 2014 2:31 am

Asa ma gandesc si eu. Traktor ori Serato DJ sunt chiar potrivite pentru consola asta.
Provoc distractie si conserv amintiri.
----------------------------------------
Follow da bass line.
Imagine
Avatar utilizator
SnakeBiteTWO
DJ Fondator
 
Mesaje: 1257
Membru din: Sâm Iun 20, 2009 12:48 pm
Localitate: BUCURESTI

Re: Numark N4 e normal sa se auda si-n casti?

UNREAD_POSTde punatordemuzica » Mar Aug 26, 2014 1:08 am

voxparty scrie:nu cunosc consola dar e posibil ca problema sa fie in setarea butonului de cue mix de pe consola: rotit spre stanga ti se aude in casti melodia din CUE, pe pozitie centrala mix CUE + Master, iar spre dreapta doar Master-ul... posibil si pe skin sa fie un buton similar :)

Imagine

Ai intuit bine...asa mi-am luat-o si eu la inceput....consola functioneaza ireprosabil in rest...ce i s-a intamplat lui snake poate fi...zic si eu... de la alegerea necorespunzatoare a modului de redare casti-player-sau a acelui potentiometru buclucas(asio nu l-as suspecta...se poate alege identic sa mearga pe placa audio N4 astfel scoti Asio din joc)...si daca din cauza grabei n-apuci sa o setezi corespunzator la un eveniment nu mai ai timp de alte teste...intri in starea aia de nervi si panica...si..... la revedere!
Niciodata sa nu spui ,Niciodata!
0744680829
Avatar utilizator
punatordemuzica
Membru activ
 
Mesaje: 543
Membru din: Joi Mai 14, 2009 12:07 pm
Localitate: Bucuresti-Dr.Taberei

Re: Numark N4 e normal sa se auda si-n casti?

UNREAD_POSTde SnakeBiteTWO » Mar Aug 26, 2014 1:54 am

Eu pana acum am pus muzica cu Denon DN-HD 2500 si m-am descurcat foarte bine. Numarkul asta scotea mixerul de DJ din efortul fizic cu caratul si instalarea, iar la teste s-a comportat foarte bine.
La eveniment insa...
Ultima oară modificat de SnakeBiteTWO pe Mar Aug 26, 2014 1:41 pm, modificat de 2 ori în total.
Provoc distractie si conserv amintiri.
----------------------------------------
Follow da bass line.
Imagine
Avatar utilizator
SnakeBiteTWO
DJ Fondator
 
Mesaje: 1257
Membru din: Sâm Iun 20, 2009 12:48 pm
Localitate: BUCURESTI

Re: Numark N4 e normal sa se auda si-n casti?

UNREAD_POSTde voxparty » Mar Aug 26, 2014 12:25 pm

din ce am citit eu pe forumuri straine, numark nu are driver specific scris pentru consola respectiva, se foloseste de acel surogat asio4all si de acolo decurg o gramada de probleme...

de multe ori suntem in stare sa facem chestii complexe cu consolele si ne impiedicam de operatiile de baza... cand mi-am luat pioneer-ul mi-am iesit din pepeni vreo 2 zile pt ca nu pricepeam de ce acelasi buton buclucas despre care am vorbit in precedenta, cand il roteam spre dreapta nu-mi dadea masterul in casti... asta pana sa realizez ca spre deosebire de denon (consola mea precedenta), la pioneer exista si un buton separat de cue pt master...
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Anterior

Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori