Amplificator casti

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

Amplificator casti

UNREAD_POSTde remy » Vin Mar 21, 2014 11:19 am

O rugaminte, a folosit cineva amplificator pentru casti!? Ma gandeam la un behringer HA 400... sugestii, sfaturi va rog!?
Avatar utilizator
remy
DJ Fondator
 
Mesaje: 946
Membru din: Mar Apr 07, 2009 8:59 am
Localitate: Roman

Re: Amplificator casti

UNREAD_POSTde ubertracker » Vin Mar 21, 2014 9:44 pm

daca impedanta iesirii de casti a mixerului sau a placii de sunet corespunde cu impedanta castilor, la o pereche decenta de casti sunetul ar trebui sa fie de ajuns pentru orice set de urechi!

eu am luat o placa de sunet externa la care toata lumea se plange ca nu se aude mai nimmic in casti. am incercat 2-3 perechi de casti si se auzeau slab, pana mi-a imprumutat Dj grecu o pereche de casti pe impedanta similara cu a iesirii de casti a placii. acum suna de bubuie! nu le pot asculta la maxim
ubertracker
Membru activ
 
Mesaje: 161
Membru din: Lun Ian 30, 2012 11:01 pm
Localitate: cluj

Re: Amplificator casti

UNREAD_POSTde remy » Sâm Mar 22, 2014 9:30 am

ubertracker scrie:daca impedanta iesirii de casti a mixerului sau a placii de sunet corespunde cu impedanta castilor, la o pereche decenta de casti sunetul ar trebui sa fie de ajuns pentru orice set de urechi!

eu am luat o placa de sunet externa la care toata lumea se plange ca nu se aude mai nimmic in casti. am incercat 2-3 perechi de casti si se auzeau slab, pana mi-a imprumutat Dj grecu o pereche de casti pe impedanta similara cu a iesirii de casti a placii. acum suna de bubuie! nu le pot asculta la maxim



da, deacord, cunosc asta, ma refeream strict la amplificator pt. casti.....
Avatar utilizator
remy
DJ Fondator
 
Mesaje: 946
Membru din: Mar Apr 07, 2009 8:59 am
Localitate: Roman


Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

cron