Organizatori vs invitati

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

prioritatea distractiei : organizatorii sau invitatii ?

Organizatorii
6
18%
Invitatii
21
62%
Sunt cel mai bun dj din zona mea si ii impac pe toti de fiecare data (laudarosii)
7
21%
 
Voturi totale : 34

UNREAD_POSTde lush » Mar Sep 22, 2009 8:29 am

Mai sunt si probleme fiindca nu toata lumea e la fel.Am patit si eu cu un dealer la Vw spune sa nu pun manele si pana la 12-1 nu am pus insa am simtit lumea care venise ca ar merge si piese din astea si m am riscat si am pus dar in 2 min a venit gagiul si a spus sa opresc si bineinteles am oprit.Ringul era plin si cand a venit omul am dat jos volumul si toata lumea se uita la mn si eu am facut semn catre omul cu pricina.La final omul a fost multumit dar...ne intelesesem cu el ca daca e bn o sa mai dea ceva in plus insa nu a mai dat nik.Oameni intre oameni.In general am spus ca la prima intalnire noi facem omul sa inteleaga ca nunta este cu 100 150 oameni si cei mai importanti sunt mirii si nasii dar sunt f importanti si invitatii si trebuie sa se simta f bine ei ca la urma ei dau banii.In general nu am avut probleme.Am spus la toti ca platesc un om sa le faca treaba si ca sa o faca bine sa l lase pe el sa simta pulsul si sa faca sa se simta bine toata lumea.Nu am avut oameni sa mi vina cu un playlist de acasa inafara de piesa de deschidere nu se baga in muzica mea.
Avatar utilizator
lush
DJ Fondator
 
Mesaje: 604
Membru din: Lun Apr 06, 2009 3:44 pm
Localitate: Iasi

UNREAD_POSTde demential » Mar Sep 22, 2009 10:50 am

deeeeeeeeeci pe rand : snake imi pare rau de evenimentul neplacut suportat. asta e viata, zile bune zile rele. ni s-au intamplat mereu neplaceri. bine ca ai inghiti scuzele si nu ai plecat. ea ori era beata, ori o snoaba mahalagioaica care probabil vroia manele si nu stia cum sa iti zica.
ideea e ca la 4:30 este EXTREM DE TARZIU pentru friptura, din experienta mea. la ora asta de obicei lumea e in drum spre casa la nunti normale in bucuresti ... in jur de 3 - 3:30 se da tortul ...
deci ai avut un eveniment lung si greu...
nu ma supar ca o luati "rara" cu offtopic-ul :) e ok, atata timp cat nu se sare calu abuziv :)) nu sunt atat de drastic, presupun ca s-a observat. desi e un forum public, l-am lasat destul de liber. poate "prea" liber, ar zice unii ... :D
lush : sti care e treaba cu datu peste ... ori uita, ori nu se gandesc de oboseala, ori pur si simplu considera ca daca au negociat cu tine pretul X ala e cat meriti... ca doar tu le-ai cerut pretul respectiv ...
o sa fac chestionar, ca nu ne intelegem din posturi lungi :D
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde Adrian Jidveian » Mar Sep 22, 2009 11:32 am

Votul asta nu-i usor :)),chiar daca am zis intr-un reply ca incerc sa multumesc invitatii mai mult.Depinde de fiecare aveniment...
Ma mai gandesc ce votez :))
Avatar utilizator
Adrian Jidveian
DJ Fondator
 
Mesaje: 402
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:57 pm
Localitate: Blaj,jud.Alba

UNREAD_POSTde demential » Mar Sep 22, 2009 11:35 am

:D am pus eu "laudarosi" la final :D d-aia nu voteaza nimeni inca :)))
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde iulian » Mar Sep 22, 2009 11:38 am

votat cu prioritate la invitaţi !
Caracterul unui om poate fi judecat după gusturile sale muzicale. (platon)
Avatar utilizator
iulian
DJ Fondator
 
Mesaje: 417
Membru din: Lun Apr 06, 2009 5:18 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde calvinel » Mar Sep 22, 2009 11:41 am

demential scrie:"Pana la urma ei te platesc , pune-te in situatia lor daca ai plati pentru ceva si ai primi altceva." ideea e ca daca mireasa e o pustoaica de 25 de ani cu ministry of sound in cap si se suceste ea contra ca ea nu vrea Brasoveanca la nunta ei, DAR TOTI cer brasoveanca.... ca asa e traditia si au chef si bla bla .... atunci sincer nu ma pot pune in locul lor, si vorba lui lush : sa stea si ei 2 piese la baie, 2 la aer si una pe scaun si aia e. ai multumit 100 indivizi.
+ ca daca ma pun in locul cuiva care acasa asculta rammstein si ac/dc si prodigy si fiind in locul lui sa pun cate 3 piese de la fiecare trupa mentionata mai sus ... va dati seama ce nunta cul ar iesi, nu ?


Patroane nu sari asa in extreme (vorbeam clar despre dorinta de a fi sau nu un anumit gen )Nu cred sa vad vreodata nunta cu rammstein sau ministry of sound.

Acuma si tu esti pus sa ii ajuti , dar daca omul in cazul meu nu a vrut manele de niciun fel i-am respectat dorinta. Daca dorea careva invitat il trimiteam la ei si cu asta basta.
Nu fi rautaciosi :)
calvinel
Membru activ
 
Mesaje: 154
Membru din: Lun Iul 20, 2009 12:54 pm
Localitate: oradea

UNREAD_POSTde demential » Mar Sep 22, 2009 11:47 am

bine, ok, iarta-ma :D
eu am avut nunta de roacheri si mi-au cerut sa am toata discografia lui rammestein. EVIDENT ca am pus la 5 dimineata, pentru ultimii invitati, la cererea lui ginerica du hast. si au dansat toti cei ramasi (nasi, socrii, miri, domnisori de onoare, bla bla).
la aceeasi nunta de roacheri in nene cu camesa deschiata si lants de haur la gat a venit sa ceara manele, cu 50 ron in manutsa. dupa ce l-am refuzat trimitandu-l la ginerica, ginerica m-a rugat sa pun 2 manele, iar invitatu libidinos imi facea semne ca nu mai imi da nici un ban ca am fost bulangiu ... si nu mi-a mai dat :D
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde lush » Mar Sep 22, 2009 11:58 am

Am votat pt invitai fiindca mirii tre sa i educam noi ca aia dau banii la urma si daca vor altfel o sa le dedicam 1 h de la 5 la 6 numai lor.
Avatar utilizator
lush
DJ Fondator
 
Mesaje: 604
Membru din: Lun Apr 06, 2009 3:44 pm
Localitate: Iasi

UNREAD_POSTde demential » Mie Sep 23, 2009 1:34 pm

eu sunt laudarosul :)) =)) cred ca ultima categorie de vot e doar pentru mine =))
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde Adrian Jidveian » Mie Sep 23, 2009 2:14 pm

Tot ptr invitati am votat si eu ptr ca mirii sunt happy dimineata daca a iesit toata treaba bine...si aici intra muzica buna sa se distreze lumea,ospatari buni sa sa nu moara lumea de foame de ex,nu s-a rasturnat tortul,nu a fost pana de curent...bla bla.In felu asta va asigur ca o sa fie multumiti si organizatorii :)
Avatar utilizator
Adrian Jidveian
DJ Fondator
 
Mesaje: 402
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:57 pm
Localitate: Blaj,jud.Alba

UNREAD_POSTde Sorinus » Dum Sep 27, 2009 9:23 pm

Si eu am votat invitatii clar!
La ultima nunta(nu am postat pozele inca)mirii mi-au venit in ultimile zile cu un playlist gata facut...si desi nu o sa merg niciodata cu un playlist gata facut de acasa pt. a nu avea scandal cu 2 zile inainte,le-am zis ok!
Ei la sala am facut tot cum am vrut eu,binenteles le-am pus si din ce au vrut ei(ce am considerat ca merge)dar in rest am pus muzica dupa cum am simtit "sala".
Totul a iesit bine,si toata lumea a fost foarte multumita inclusiv eu,deci pana la urma tine un pic si de diplomatie in ceea ce facem noi!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde demential » Lun Sep 28, 2009 10:42 am

da, ai dreptate. cateodata organizatorii exagereaza ori cu piese rock , ori cu prea multe piese extrem de lente .... balade, slow-uri ...
sau pur si simplu piese ne-dansante. si atunci tre sa ne inrijim sa punem si d-ale lor, si d-ale nuastre, DAR sa avem "invitatii langa noi", sa danseze :D
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde remy » Lun Sep 28, 2009 7:16 pm

votat: laudarosii... :D
Avatar utilizator
remy
DJ Fondator
 
Mesaje: 946
Membru din: Mar Apr 07, 2009 8:59 am
Localitate: Roman

UNREAD_POSTde demential » Lun Sep 28, 2009 7:46 pm

=)) ma bucur ca nu sunt singurul :))
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Organizatori vs invitati

UNREAD_POSTde demential » Mie Mar 16, 2011 12:49 pm

incredibil ... doar 2 incearca sa multumeasca in primul rand organizatorii ?
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Organizatori vs invitati

UNREAD_POSTde iulianrugina » Mie Mar 16, 2011 1:35 pm

si eu tot organizatorii am votat. sa va spun si de ce : pt. ca una este sa-ti faca reclama un mire sau o mireasa si sa spuna: ``uite ce dj am avut la nunta noastra`` si alta sa spuna un invitat `` am fost la o nunta si ce dj a avut...``.
http://www.djnuntaneamt.ro/
Avatar utilizator
iulianrugina
DJ Fondator
 
Mesaje: 2245
Membru din: Mie Apr 08, 2009 7:26 pm
Localitate: Roman, Neamt

Re: Organizatori vs invitati

UNREAD_POSTde demential » Mie Mar 16, 2011 2:05 pm

corect :)
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Organizatori vs invitati

UNREAD_POSTde DJ Sun » Mie Mar 16, 2011 2:25 pm

Sigur cred ca ideal e sa ne situam in ultima grupa :), dar pe teren sta altfel treaba, niciodata nu vom reusi sa multumim pe toti invitatii. Eu cred ca ma situez undeva intre multumirea organizatorilor si multumirea invitatilor, adica daca de ex organizatori imi dau un playlist si eu incerc melodii din acel playlist si vad ca publicul nu reactioneaza atunci incerc sa combin muzica pe care simt eu ca prinde la public si muzica impusa de miri in limita notei impusa de playlistul organizatorilor, adica daca ei imi dau melodii gen BZN, Frank Sinatra, Edith Piaf eu nu voi baga guta ci voi baga melodii din aceasi perioada dar dansante sau cu priza la public.
De cele mai multe ori acele playlisturi sunt facute de mirese (sau luate de pe diferite site-uri nu dau nume) si contin in proportie foarte mare muzica lenta(slow-uri cum citeam pe aici :)), in acest caz ii spun din start ca nu pot folosi toate melodiile, dar in toate momentele cu slow-uri voi baga melodii din acel playlist fara nici o problema.
Am avut si multe momente cand organizatorii au venit cu un playlist, dar la locul faptei s-a dovedit ca nu era pe gustul invitatilor si atunci mirii au venit si mi-au dat mana libera si totul a fost ok.
Desi am citit pe diverse site-uri mai multe pareri de genul "la mine la nunta va fi doar muzica ....", de fiecare data cand vad astea imi vine sa rad asta se va intampla doar atunci cand la nunta nu vor fi invitate toate rudele din toate zonele rurale si urbane, cand ne vom permite sa ne imbracam altfel la nunta pt ca la "petrecerea noastra" vrem sa ne simtim bine nu sa ne faca pantofi rani si cravata sa ne stranga de gat, cand ne vom permite sa NU mai facem nuntile pt.bani si multe multe altele a si nu in ultimul rand cand vom fi noi parinti si bunici si vom dansa nu pe invartite (pt ca asa am invatat la horele din sat) ci pe house si mai stiu eu ce alte genuri.
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Organizatori vs invitati

UNREAD_POSTde johnnydj » Mie Mar 16, 2011 9:21 pm

si eu intodeuna mizez pe majoritate...deci pe invitati...organizatorii sunt multumiti daca vad ca lumea danseaza si nu vad probleme cu ei...
johnnydj
DJ Fondator
 
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Oct 05, 2009 4:58 pm
Localitate: Bacau-Focsani-Piatra Neamt

Re: Organizatori vs invitati

UNREAD_POSTde Ciprian » Mie Mar 16, 2011 11:38 pm

De obicei impac si capra si varza ca sa spun asa.Accept cu placere sugestiile si preferintele organizatorilor, dar le folosesc cand consider eu ca este momentul.
Avatar utilizator
Ciprian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1524
Membru din: Joi Sep 17, 2009 1:58 pm
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori