Am nevoie de sfatul vostru !

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

UNREAD_POSTde Nicks » Lun Sep 28, 2009 9:24 pm

nicks sa ne arati ce ti-ai luat pana la urma !
ai dreptate, imaginea conteaza, dar 2 microbuze la o nunta ... 8 moving headuri ... sa fim seriosi Smile)
ca sa nu mai zic ca atat de multe boxe ... DEGEABA
pun pariu ca le fiecare eveniment vin de cel putin 10 ori invitatii sa le zica sa dea mai incet....


Sambata dimineata la 10 am ajuns acasa din Germania iar in aceasi zi de la ora 14 la nunta am incercat sa probez noile achiziti.
La microfon am mers pe Shure PG 58 Wirless insa sincer pot spune ca sunt dezamagit de el. Nu stiu daca as fii mers pe AKG wirless ar fii fost o solutie mai buna insa la nunta l-am folosit mai mult tot pe cel cu fir , suna mult mai bine. Cred ca un microfon adevarat wirlee ajunge undeva pe la cel putin 600 de euro.
Mi-am mai cumparat inca 2 boxe Jbl Jrx 115 la 250W. Stiu ce pot face aceste boxe si merg tot pe mana lor.
La consola am luat Numark Omni Control la care am primit si un suport pentru ea.
Din magazniul Conrad am luat niste distantiere care imi prind foarte atunci cand merg cu basi si boxe. Oferta excelenta la doar 30 de euro distantiere + 2 cabluri de 3m.
Tot de la Thoman am mai luat 2 cabluri de 20 m.

De la Pro lighting de langa Munchen am achizitionat 5 bucati Led Par 56 Varytec. Am platit un lasser American Dj 3DGalaxy care nu a fost pe stoc si astept sa ajunga.
Mi-am mai achizitionat inca 3 cass-uri care au fost in jur de 150 de euro insa sunt dezamagit ca nu imi incap in ele moving headurile.
Am luat niste steckere cu care poti prelungi cablul de boxe in care intra spekon. Eu un fel de mama - mama in ambele capete.
Atasez aici o poza pt ca as vrea sa va intreb daca are vre-o importanta cum bag speakoanele in mufa, adica mai bine zis care ar fii intrarea si care e iesirea la mufele astea ? Desi daca stau sa ma gandesc nu cred ca ar avea vre-o importanta.

Lush am vazut ca mi-ai scris intr-un topic ca ai putea sa ma ajuti . Virtual Dj pe care stiu eu sa lucrez imi pare o jucarie pe langa acest Traktor. Consola Numark am luat-o cu tot cu softul Traktor si imi pare o enigma acest soft. As fii bucuros daca ai putea sa imi dai ceva sfaturi. Mersi ;).

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Nicks
Membru activ
 
Mesaje: 197
Membru din: Lun Mai 18, 2009 5:02 pm
Localitate: Sibiu

UNREAD_POSTde Adrian Jidveian » Lun Sep 28, 2009 11:08 pm

Faine boxele in special :) dar si restu' achizitiilor.Cand m-am apucat si eu de "afacerea" asta cu muzica asa ceva am vrut sa iau si eu(ma refer la boxe) dar dupa n discutii pe forumuri le-am lasat din mana pe motiv ca ar fi prea mici(250w) ca si putere....mare greseala am facut ca NU am luat asa ceva :((
Avatar utilizator
Adrian Jidveian
DJ Fondator
 
Mesaje: 402
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:57 pm
Localitate: Blaj,jud.Alba

UNREAD_POSTde lush » Mar Sep 29, 2009 9:06 am

Te ajut cu placere.Pentru inceput setarile si configurile sunt diferite de Rmx ul meu.Astea sigur te descurci cu ele nu i problema.Banuiesc ca softul ti se pare greoi dar te obisnuiesti cu el.Pentru inceput te intereseaza play stanga,play dreapta cate ceva despre cue si monitorizarea piesei urmatoare in casca,dar astea sigur nu sunt o problema.Cred ca difera mult la control fata de rmx dupa ce am vazut poze.In principiu discutam tot ce tine de soft dupa ce te apuci de lucrat cu el si cand intampini probleme vorbim.Cel mai bun pentru controller este softul Traktor LE care l ai primit cu controllerul deci nu te chinui cu alte softuri,eu il folosesc de 1 an si am testat si altele dar nu sunt supaerioare si nu ne trebuie altceva.Tinem aproape!!Vezi la configurare sa fie pe asio si latenta cat mai mica care o suporta placa de sunet.Cat ai dat pe controller?
Ultima oară modificat de lush pe Mar Sep 29, 2009 9:10 am, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
lush
DJ Fondator
 
Mesaje: 604
Membru din: Lun Apr 06, 2009 3:44 pm
Localitate: Iasi

UNREAD_POSTde lush » Mar Sep 29, 2009 9:09 am

Despre ce ai luat vreau sa zic ca mic PG este foarte bun si foarte folosit la noi.Cred ca jumatate din solisti au PG uri.La noi solistul are un PG si un SM 58 si suna f bine amandoua.Tot ce vad la tine acolo e profi asa ca stai linistit toate sunt bune ce ai cumparat.Noi pe PG am dat 500 E de pe JustMUsic.
Avatar utilizator
lush
DJ Fondator
 
Mesaje: 604
Membru din: Lun Apr 06, 2009 3:44 pm
Localitate: Iasi

UNREAD_POSTde demential » Mar Sep 29, 2009 5:53 pm

sa le folosesti sanatos la cat mai multe evenimente !!!!!!!!!!!
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde Nicks » Mar Sep 29, 2009 7:01 pm

.Cat ai dat pe controller?

Am dat 300 de euro cu tot cu suport de la thoman.

sa le folosesti sanatos la cat mai multe evenimente !!!!!!!!!!!

Mersi frumos !

Cred ca topilcul poate fii sters de catre administrator.
Nicks
Membru activ
 
Mesaje: 197
Membru din: Lun Mai 18, 2009 5:02 pm
Localitate: Sibiu

Anterior

Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori