Preturi ... arvuna ...

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

Marim preturile in 2013 ? Daca da, de ce ?

Da
7
39%
Nu
8
44%
Nu stiu inca
3
17%
 
Voturi totale : 18

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde demential » Vin Iun 04, 2010 8:44 pm

lasa lasa, ca nu vorbeam neaparat de taxe sau ca unii ar fi amatori, vorbesc de prostitutie ...
da, recunosc, merg si pe 100 RON, dar ... la prieteni foarte buni, la rude, etc ... (ma rog, poate acolo merg gratis... negociabil :D) dar sa zici ca la un client normal mergi cu 500 ron la nunta mi se pare prostitutie ... parerea mea. inteleg, poate in alte zone e criza, dar daca toti ar avea minim 800 ron intr-un oras, atunci nu ti-ar mai parea ciudat ca in FAGARAS la un MAJORAT s-a dat unui dj 800 RON ..................
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde dannyinthemix » Vin Iun 04, 2010 8:49 pm

De acord cu Snake, in afara de contabil, ca daca esti pfa nu iti trebuie. Eu spun doar ca baietii de mai sus cred ca nu au "vechime" in munca, ca asa ii la inceput cind te apuci de lucru, lucrezi pe nimica.
dannyinthemix
DJ Fondator
 
Mesaje: 594
Membru din: Lun Noi 23, 2009 3:47 pm
Localitate: timisoara

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde demential » Vin Iun 04, 2010 8:51 pm

si totusi daca in 2007 mergeai cu 250 euro, in 2008 cu 300 euro, in 2009 350 euro, in 2010 NU iti poti permite sa ceri cum cereai in 2008 sau in 2009, deci mai lasi din pret, poate sub pretul din 2007. scad ele apartamentele, daramite serviciile astea ale noastre.
si sincer cum am mai spus, prefer sa las un milion decat sa pierd 10 :))
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde p3psitwist » Vin Iun 04, 2010 9:06 pm

mai sa nu intelegeti ca eu am cerut 500 ron la nunta...ca n`am innebunit...am zis ca am gasit anuntul ala pe un site de anunturi..
si azi m-am uitat si au mai aparut cateva si pentru foto si video....si in plus stiu vreo 2 care fac poze si filmeaza ...sau pun muzica si filmeaza in acelasi timp pentru 800 1000 de cand ii stiu....dinainte de "criza"
Imagine
Avatar utilizator
p3psitwist
Administrator
 
Mesaje: 1893
Membru din: Vin Apr 02, 2010 10:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde demential » Vin Iun 04, 2010 9:11 pm

"revolta" mea era "impotriva" lui tractor care parea ca spune cu atata seninatate : "Si da, sunt enorm de multi care merg la nunta cu 500lei...pana la urma urmei is niste preturi corecte....Dar fiecare cu pretul lui...." ...
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde pac » Vin Iun 04, 2010 9:16 pm

Probabil ca dupa ce-ti platesti taxele ramai cu 200-300 lei/nunta..

Eu zic ca n-are sens sa tot aratam pisica; cand vor fi obligatorii va fi mai rau pentru toata lumea. Cine ia mult se va multumi cu putin, restul se reorienteaza.
Avatar utilizator
pac
 
Mesaje: 37
Membru din: Vin Apr 02, 2010 3:16 pm
Localitate: Cluj - N

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde tractor » Vin Iun 04, 2010 9:26 pm

Demential credema ca stiu cel putin 10 in cluj care ar face nunti cu 500lei....bineinteles persoane fara acte si alte chestii..cei cu acte au agentii mari...

Cati de pe forum au toate actele in regula?F greu sa fi in regula cu tot...si da e un pret ok 500lei pentru o nunta de ~100pers,tinand cont ca mergi la negru si majoritatea merg cu echipament minim....

PS:Nu mi rusine sa recunosc ca ma duc la majorate pe 200-250lei cu 2 boxe Paudio de >20mil...si bas 18" si lasere sa nu vorbesc de amplificare....bineinteles la negru...Nu stiu la 18 ani care ati avut acte in regula :roll:
tractor
Membru activ
 
Mesaje: 592
Membru din: Vin Sep 11, 2009 11:27 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde demential » Vin Iun 04, 2010 9:42 pm

deci tu ai 18 ani ?
nu e o rusine sa recunosti suma cu care mergi la un eveniment.
PROBLEMA mea e ca cu ai lasat sa se inteleaga ca "500 ron la o nunta" este un pret "ok, corect" ...
parerea mea este ca NU e adevarat :)indiferent de zona in care locuiti si ce scule aveti, si mai ales indiferent de preturile concurentei.
cand eu ceream la un botez 250 euro, si un "individ" cerea 70 de euro, acel client a ales "calitatea" cu 70 euro. eu am stat acasa. si chiar nu mi-a pasat :) omul pentru care valoarea muncii noastre considera ca este 70 euro atunci sa aleaga pretul (caz real, anu asta).
intr-o alta ordine de idei : 500 ron e valoarea unuia care si-a facut boxele din carpe, pfl si suruburi din hangaru lu' bunicu. 500 ron e valoarea unuia care a facut 2 majorate si o onomastica in viata lui ... si poate si ala merita mai mult.
500 ron ? ... ma mir de ce mai comentez ... e penibil sa afirmi asa ceva ... invitatu ala care danseaza de se rupe, care are preferinte si tu i le satisfaci, care are pretentii de calitate a sunetului, a mixajului, are si pretentia sa zambesti ca la televizor, se imbata ca porcu si mai are un pic si vomita pe tine cand vine sa iti ceara guta, imi spui tu mie ca il costa pe el toate astea 5 ron ?!
nici macar intrarea la discoteca nu mai e atat, nici macar un pachet de tigari de contrabanda nu iei cu banii astia ...
sa fim seriosi.
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde SnakeBiteTWO » Vin Iun 04, 2010 9:47 pm

Corect!
Cum am mai zis, amatorismu' asta...
Si nu, nu fac pe nimeni amator ci doar asa...
Provoc distractie si conserv amintiri.
----------------------------------------
Follow da bass line.
Imagine
Avatar utilizator
SnakeBiteTWO
DJ Fondator
 
Mesaje: 1257
Membru din: Sâm Iun 20, 2009 12:48 pm
Localitate: BUCURESTI

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde demential » Sâm Iun 05, 2010 10:24 am

pai in cazu asta cred ca facem altfel : te chem la nuntile din bucuresti. tu iei 500, iti mai dau 200 eu pentru transport si restu imi ramane bine. e corect ?
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde Lucian » Sâm Iun 05, 2010 12:46 pm

La mine in zona lumea a inceput sa compare preturile unei formatii cu preturile unui DJ si au descoperit (ajutati de criza :D ) ca e mult mai rentabil
sa arvunezi un DJ decat o formatie care pleaca de la 1000 euro in sus!
Normal ca 500 lei e putin cand incepi si tai: 16% impozit pe profit(Fisc), 35 ron/evenim (UCMR-ADA) , 1,5 % procent CREDIDAM , taxele anuale pt licente de la UPFR
(care impartite la nr de evenimente pot rezulta mai mici s-au mai mari/evn), + alte cheltuieli (transport, service casa de marcat...etc)
MUSIC IS OUR PASSION
www.djnuntabotez.ro
Avatar utilizator
Lucian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1415
Membru din: Joi Apr 22, 2010 7:33 pm
Localitate: Campulung, Jud Arges

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde demential » Sâm Iun 05, 2010 1:29 pm

si chiar pentru cei care sunt mai putini legali, tot mi se pare prea putin 500 ron la o nunta de 100 invitati ...
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde Sorinus » Sâm Iun 05, 2010 8:53 pm

Avand in vedere situatia financiara din acest an cu 500 lei ma duc la un botez de maxim 50 persoane,eventual 150 euro pe o nunta de 50 persoane!Acesta este minimul cel mai minim,mie preturile astea mi se par acceptabile si prefer sa las pana la acest prag decat sa pierd evenimentul si sa stau acasa!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde prologic » Sâm Iun 05, 2010 11:41 pm

Tijssen vad ca esti in tema cu legalitatea poti sa ne lamuresti pana la urma trebuie contract si cu credidam si trebuie neaparat si casa de marcat , pt. pfa? Adica tu dai bon omului la nunta?
prologic
Membru activ
 
Mesaje: 223
Membru din: Vin Aug 14, 2009 3:37 pm
Localitate: iasi

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde Lucian » Lun Iun 21, 2010 1:39 pm

Scuze abia acum am vazut mesajul tau!

Da - trebuie contract si cu CREDIDAM!

Ca sa fie clar - daca faci Comunicare Publica trebuie sa ai licente de la cele 3 foruri de colectare a drepturilor de autor, gestionate de ORDA
( Oficiul Roman pentru Drepturile de Autor) si anume:
UCMR-ADA (Uniunea Compozitorilor si Muzicologilor din Romania - Asociatia pentru Drepturile de Autor) ---- Compozitorii
UPFR (Uniunea Producatorilor de Fonograme din Romania) --- Producatorii
CREDIDAM (Centrul Roman pentru Administrarea Drepturilor Artistilor Interpreti) ---- Artisti interpreti

Dupa ce ti-ai deschis un PFA legea te obliga sa ai casa de marcat chiar daca nu ai activitate.
La persoane juridice se taie Factura Fiscala si Chitanta, iar la persoane fizice se emite bon fiscal.
MUSIC IS OUR PASSION
www.djnuntabotez.ro
Avatar utilizator
Lucian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1415
Membru din: Joi Apr 22, 2010 7:33 pm
Localitate: Campulung, Jud Arges

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde ionel » Mie Iul 21, 2010 3:22 pm

Hai sa va zic cum merg eu:
400-500 euro la o nunta indiferent de numarul de persoane, as zice ca e mai geru de lucrat cu oameni putini
200-300 euro botez indiferent de numarul persoanelor
300-400 euro revelion
100-150 euro majorat

avans 50 euro indiferent de tipul evenimentului
www.nuntineamt.ro DJ nunti, botezuri, majorate si alte petreceri private.
tel:0744533213
Avatar utilizator
ionel
DJ Fondator
 
Mesaje: 486
Membru din: Mie Iul 21, 2010 10:14 am
Localitate: Targu Neamt

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde The_Mack » Mie Iul 21, 2010 5:14 pm

tu chiar reusesti sa iei evenimente cu preturi asa de ridicate. te intreb ptr.ca preturile par destul de mari :8 chiar si ptr. Bucale.
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde Lucian » Mie Iul 21, 2010 5:28 pm

Esti cel mai tare din parcare! :lol:
MUSIC IS OUR PASSION
www.djnuntabotez.ro
Avatar utilizator
Lucian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1415
Membru din: Joi Apr 22, 2010 7:33 pm
Localitate: Campulung, Jud Arges

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde p3psitwist » Mie Iul 21, 2010 10:38 pm

asa am vrut sa zic si eu cand am citit da m-am abtinut....acum omu daca o fi investit o caruta de bani in echipament mi se pare normal sa ceara pretul asta...si la noi in oras...sunt care fac nunti cu 500 de lei...cum am mai zis pe undeva...altii nu cer mai putin de 1500
Imagine
Avatar utilizator
p3psitwist
Administrator
 
Mesaje: 1893
Membru din: Vin Apr 02, 2010 10:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde The_Mack » Mie Iul 21, 2010 11:08 pm

cico, eu zic ca nu a rectionat nimeni urat, pur si simplu suntem, destul de reticienti la faptul ca noul nostru coleg, intr-un oras ca Targu Neamt reuseste sa ia asemenea bani la evenimente.
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori