Preturi ... arvuna ...

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

Marim preturile in 2013 ? Daca da, de ce ?

Da
7
39%
Nu
8
44%
Nu stiu inca
3
17%
 
Voturi totale : 18

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde dannyinthemix » Mie Apr 11, 2012 10:27 pm

Era o remarca la conditiile oferite de aceasta firma. Pai zic ei ca ofera 1,2 euro pe invitat. Deci un botez de 40 de persoane, intr-un restaurant nu prea pretentios, face 40 x 1,2 euro = 48 euro.
Daca vreti mai multe despre preturi, rugatil pe Sorin sa va poveteasca cu ce preturi merge o firma, deci o firma, cu acte , facturi.
dannyinthemix
DJ Fondator
 
Mesaje: 594
Membru din: Lun Noi 23, 2009 3:47 pm
Localitate: timisoara

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde dannyinthemix » Mie Apr 11, 2012 10:33 pm

Apropo Snake, dar nu poti sa mergi cu banii astia, sa zicem ca faci 10 evenimente in an, is 480 euro. Din astia platesti impozit vre-o 200 euro, 1,5 % se duc catre UPFR, mai pica o boxa, si iata ca ai lucrat voluntar.
dannyinthemix
DJ Fondator
 
Mesaje: 594
Membru din: Lun Noi 23, 2009 3:47 pm
Localitate: timisoara

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde DJ Sun » Mie Apr 11, 2012 10:43 pm

sa fim seriosi totusi, nu iti poti bate joc chiar asa de munca ta
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde The_Mack » Mie Apr 11, 2012 10:49 pm

ca sa nu pierzi nici un client care vine la tine, poti sa accepti evenimente la astfel de preturi in urmatoarele conditii (zic eu): daca ai scule mai tele sau daca sunt deja amortizate ca si cost, si daca ai oameni pe care vrei sa ii pregatesti / instruiesti on the job - adica hai sa fim seriosi cam ce pretentii poate avea un om care da 500 - 600 de ron pe o sonorizare de nunta? pe acest principiu, si datorita faptului ca deja am un VX2100 si un D80 care stau degeaba, o sa vin cu oferta foto/video SD 1200 ron - imi convine ptr.ca am deja 2 baieti seriosi care vor sa invete, in acest mod isi fac si ei practica, din acesti bani pot sa ii si platesc, imi ramane si mie ceva, nu pleaca nici un client de la mine fara sa ii vand un serviciu, si omor si concurenta! imi fac pachete ptr. orice buzunar! sunt curios cati dintre concurentii mei vor putea tine pasul la astfel de preturi - si la nevoie pot sa merg si mai jos, atata vreme cat eu tot castig (adica nu cred ca ii convine cuiva cand da 2000 de euro pe camera si cu munca lui sa mearga pe 500 de ron filmarea) - nu bag in aceasta categorie cei care filmeaza cu telefonul mobil, sau cei gen 2/1!
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde DJ Sun » Mie Apr 11, 2012 11:09 pm

Cand vinzi un botez pe 300 Ron, evenimentele de genu prinse de la acel eveniment clar nu pot depasi 300 Ron.
Apoi pana mea toti zic ca muzica face evenimentu dar asta nu prea se reflecta si in pretul platit, adica sincer cunosc in bv multi fotografi care merg 800-1000E , cameramani la fel, da dj peste 500E nu prea stiu ???
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde Lucian » Mie Apr 11, 2012 11:30 pm

dannyinthemix scrie:Era o remarca la conditiile oferite de aceasta firma. Pai zic ei ca ofera 1,2 euro pe invitat. Deci un botez de 40 de persoane, intr-un restaurant nu prea pretentios, face 40 x 1,2 euro = 48 euro

Acum de ce mergi si tu pe minim - omul cere intre 1.2 si 4 euro - la o negociere poate nu-i ia tariful maxim dar nici minim...
In cazul dat de tine ar fi sa zicem 40x3=120 euro, insa gandestete si la o nunta de 150 de persoane x 3e -> 450 euro, un pret bun zic eu 8)
MUSIC IS OUR PASSION
www.djnuntabotez.ro
Avatar utilizator
Lucian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1415
Membru din: Joi Apr 22, 2010 7:33 pm
Localitate: Campulung, Jud Arges

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde demential » Joi Apr 12, 2012 8:58 am

Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde Sorinus » Joi Apr 12, 2012 12:24 pm

Eu de exemplu am cerut 150 euro+tva la o sonorizare de o zi,la un eveniment de tip porti deschise in Timisoara(desi nu eram liber am incercat sa plasez comanda altor colegi din zona) insa m-am trezit ca s-a bagat o firma din tm pe fir(tot prin intermediul colegilor,dar fara vina lor) si a facut oferta de 100 euro+ tva...mi se pare foarte putin pentru o zi de sambata in sezon,intre orele 9-19,sistem 2 boxe in aer liber+1 in interior...asa ca degeaba vorbim de preturi de 4-500 euro,atata timp cat exista concurenta si daca vrei sa faci un ban si sa nu stai acasa mergi pe oricat(insa nu chiar pe 50 euro,clar)!Am uitat sa precizez ca sonorizarea era Peugeot,deci sa bagat peste mine la mine acasa...si mai enervanta chestia :))
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde LIVEAUDIO » Lun Apr 16, 2012 4:39 am

de Lucian Mie Apr 11, 2012 9:44 pm

O modalitate de a stabili pretul/eveniment - ce parere aveti?
http://www.liveaudio.ro/events_liveaudio.html



Salut,

Din greseala am observat ca se vorbeste despre noi aici pe forum cand mi-au spus colegii de la Web
ca avem multe accesari pe site de pe http://forum.djfotovideo.ro.

Ma bucur ca se abordeaza subiectul "pret" pentru ca vedem multi ofertanti care nu prea stiu exact cat sa ceara, cat e corect si unde sunt limitele.

Dupa cum probabil bine stiti, exista in fiecare an nou veniti in acest domeniu, care au un laptop personal, doua boxe ieftine
si se risca la 100 euro/eveniment fiindca altceva mai bun nu au de facut.

Ca si in orice domeniu se poate alege intre multe variante, de la ieftin la foarte scump.
Insa clientul trebuie sa inteleaga ca acela care cere 100 euro/nunta stie foarte bine de ce nu cere mai mult.
Clientul trebuie sa constientizeze insa si faptul ca atunci cand scade pretul, scade mult calitatea serviciului. Pentru a putea oferi un dj/sunetist experimentat si calificat dotat cu echipamente de calitate e nevoie de o investitie mai mare care automat se reflecta in pretul final.

Nu vrem sa inducem in eroare pe nimeni. Ideea e ca noi nu sonorizam doar nunti si botezuri.
De exemplu sonorizam conferinte, speech-uri, biserici etc. unde evenimentul dureaza poate 2-3 ore si... sa fim sinceri, nu poti cere 450 euro pentru un astfel de serviciu. Sonorizam si evenimente de peste 1000 pers (rugi, inaugurari etc) unde daca ceri 4 euro/ invitat ajungi la 4000 euro ceea ce e mult exagerat.
De aici rezulta propozitia "Intre 1,20 euro si 4 euro/invitat, se negociaza in functie de locatie, tipul evenimentului si numarul de invitati.".
Deja de la lista de preturi pentru inchirieri echipamente va puteti da seama ca nu prea are cum sa iasa un botez la 48 Euro http://www.liveaudio.ro/inchirieri.php
Dar repet, nu face referire doar la nunti sau botezuri.

dannyinthemix » "Daca vreti mai multe despre preturi, rugatil pe Sorin sa va poveteasca cu ce preturi merge o firma, deci o firma, cu acte , facturi."

Exact, si e greu sa concurezi cu ofertanti care cer 100 euro / nunta, dintre care multi nu au nici macar un PFA, ce sa mai discutam de UPFR sau UCMR.

Avem preturile asemanatoare cu ale voastre si nu ne intereseaza sa ruinam pe nimeni si nici sa spargem piata cu preturi aberante pentru ca ar trebui sa facem economie la echipamente/personal sau sa facem la negru si categoric nu vrem asta.

Eu cred ca este loc destul pentru toti, si sunt convins ca NU cel care ofera cel mai mic pret va avea cele mai multe cereri.
Daca ne scrieti un E-mail va raspundem cu placere la orice intrebare!

Spor la sonorizat!

Echipa LIVEAUDIO.
LIVEAUDIO
 
Mesaje: 8
Membru din: Dum Apr 15, 2012 2:33 pm

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde djpedros » Lun Apr 16, 2012 9:23 am

foarte bune precizari, multumim!
Avatar utilizator
djpedros
Super Membru
 
Mesaje: 1252
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 6:27 pm
Localitate: Galati

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde cris » Mar Apr 17, 2012 4:52 pm

Pentru oricine (SRL, PFA sau la negru) preturile ar trebui sa plece de la costuri. Sa luam un exemplu super-minimal pentru cineva care pleaca la drum.
Vorbim in euroi si de echipamente noi (cu garantie minim 1 an), dar modeste. Pentru variante (boxe active, mixere amplificate, platane, playere etc), faceti-va singuri un calcul.

800 - laptop - cu licenta win si altele (mouse, ecran 14-15', DVD, minim 2G RAM, procesor rezon etc)
100 - placa de sunet
200 - 1 mixer (modest, cu care sa-ti faci treaba)
250 - 1 amplif (300-450 W/8 ohmi)
600 - 2 x boxe (pasive, 250-450 W)
100 - 2 x standere boxe, eventual si un stativ microfon
70 - cabluri, prize etc
150 - cd player (backup)
100 - un microfon pe fir
50 - genti, cutii, huse
TOTAL ~ 2.500 euro (rotund).

Vorbim de echipamente "modeste" ca performante si fiabilitate, pentru un incepator, si max 100-150 persoane (cu multa indulgenta). Socotiti ca la asta, legal, mai tre licente ptr muzica, soft muzica, impozit, contabil - care mai ridica probabil cu inca 15-25% cost/eveniment.
Daca socotim DOAR amortizarea echipamentelor la 2 ani (cca 25 ev/an - ca sa iasa "rotund") insemna un minim costuri: 50 euro/ev - fara taxe, fara contabil si impozit. Puneti-le si pe astea si abia apoi vorbim de munca din spatele butoanelor, de carat, transport (benzina, RCA, vigneta, ITP - masina nu inseamna numai benzina) eventuale defectiuni, profit, investitii etc - care mai cresc pretul.
Observati ca nici n-am pus problema de emitatoare, lumini, subwoofere, controlere, case-uri, fumuri si baloane ci doar un entry-level. Pentru scule "adevarate", costul, in cel mai bun caz, se dubleaza. Sa socotim si un minim de lumini (100-150 euro), eventual de un sub micut, de un cross, un procesor sau de un case ???
Dar de firma unde tre sa traiasca si patronul si nevasta lui si, eventual, amanta ??? Ca de "controale" si de "pierderi" nici n-are sens sa vbim...
Concluzia mea: sub 120-150 euro/ev de 50-100 persoane (fara sub si un minim de lumini) e clar un pret de dumping.

Probabil ca sunt si din cei care cer 3-400 lei/ev de 150 de persoane, dar ma tem ca echipamentele lor se situeaza muuuult sub acest minim. Si nici vorba de legalitate.
Cat despre "prestatie" mai mult ca sigur ca va fi la nivelul "echipamentelor"...
Parerea mea.
fr: SN15LF+PreNeo-750N
Pulsar X18
HPA 3100L
Tapco J2500
DCX 2496
Mackie CFX12
Avatar utilizator
cris
Membru activ
 
Mesaje: 313
Membru din: Mar Apr 06, 2010 1:49 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde DJ BOGDAN » Mar Apr 17, 2012 11:29 pm

La mine treba sta cam asa :
Nunta 300 euro
Botez 250 euro / 200 eventual duminica
Preturi fara tva .
Prefer sa fac una pe luna decat 2-3 si sa iau aceeasi bani.
Am primit oferte de colaborare cu 500 ron / eveniment dar e bataie de joc zic eu.
Din pacate sunt multi care se preteaza la aceasta varianta de bani putini dar sa aibe multe. :?
Frumos ar fi sa se stabileasca un pret minim de 200 euro zic eu per eveniment si nimeni sa nu incalce acest pret dar...nu e posibil insa .....
DJ BOGDAN
 
Mesaje: 66
Membru din: Sâm Oct 29, 2011 1:20 pm
Localitate: BUCURESTI

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde The_Mack » Mie Apr 18, 2012 11:35 am

eu dupa cum am mentionat mai sus, am inceput deja sa fac pachete ieftine (in special la foto/video, unde am scule deja amortizate si pe care nu le mai folosesc, am si 2 baieti noi care desi la inceput vor sa invete), si de asemenea incerc sa fac treaba asta si ptr. muzica in momentul in care mai gasesc un baiat pe care sa il invat (scule am suficient care momentan nu produc). sincer mie unul imi pare aceasta abordare una 100% corecta, cu multe avantaje, castig si bani (mai putini dar decat sa stea sculele degeaba asa tot fac ceva), imi pregatesc / instruiesc baietii noi on the job, omor si concurenta, si poate cel mai important lucru, nimeni nu pleaca de la mine fara sa ii vand un serviciu! eu nu consider ca pierd la faza asta atata vreme cat atunci cand iau un eveniment mai ieftin nu inseamna ca pe acea data pierd un eveniment mai bun, atata vreme cat am oricand om si scule sa acopar si acel eveniment.
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde Sorinus » Mie Apr 18, 2012 6:30 pm

The_Mack scrie: imi pregatesc / instruiesc baietii noi on the job


Insa de multe ori chestia asta poate insemna si clienti nemultumiti daca ai mai multe evenimente si ii trimiti singuri,ori pe foto-video,ori pe sonorizare...totusi e nevoie de un pic de experienta,parerea mea!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde The_Mack » Mie Apr 18, 2012 6:47 pm

asa este Sorinus, dar te intreb eu pe tine, acei clienti care vor filmare SD spre exemplu la 600 de ron (filmare care are un pret mediu de 900 de ron - vb despre o filmare decenta), mai pot avea mari pretentii legat de calitate? adica evident ca nu ii trimit om care sa faca ”cutremur” din filmarea lor sau sa piarda momentele importante, dar imi trimit un om pe care spre exemplu nu il trimiteam la o filmare SD normala sau HD - nici nu imi bat joc - le trimit pe cineva care stiu ca nu ma va face de rusine, si care stiu sigur ca atat cat poate isi va face treaba cum trebuie. evident ca le expun concret clientilor diferentele intre oferte, si le exemplific avantaje si dezavantaje la fiecare in parte - mai departe este strict alegerea clientului. tu crezi ca acei clienti care fugeau la cineva care le oferea o filmare la 500 - 600 de ron in locul celei oferite de mine la 900 de ron, comentau ceva pe marginea filmarii ulterior? eu zic ca se bateau cu palma pe umar si isi spuneau unul celuilalt ce afacere au facut!
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde DJ BOGDAN » Sâm Apr 21, 2012 4:48 pm

Mack....gresesti . Noi putem intelege de fapt ce faci si care este scopul dar clientul nu va intelege niciodata . Daca tu mergi la un botez la filmare cu 400 ron de exemplu , tu promovezi de fapt acest pret si vei lucra pe el incet incet. Nu vei putea sa-i spui unui client ca daca vi tu il costa 800 si daca vine un baiat de al tau il costa 500 . Poate ca pe sunet va merge dar numai la cei care cunosc dJ-ul . As vrea sa cred ca intelegi exact ceea ce ti-am spus . Pana la urma este treaba fiecaruia cat cere dar e pacat sa incerci sa-i tragi si pe altii in jos .
DJ BOGDAN
 
Mesaje: 66
Membru din: Sâm Oct 29, 2011 1:20 pm
Localitate: BUCURESTI

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde The_Mack » Dum Apr 22, 2012 12:19 am

man, eu imi prezint pachetele - evident discutia este despre un pachet entry level - pachet la care nu dau 2 randuri de DVD-uri ca in rest, unde nu fac clip si/sau altfel de montaj - fac doar o transpunere pe DVD si un meniu de baza. atat! este alegerea clientului ce fel de pachet alege - evident ca am in oferta pachet full HD 1920*1080p pe Blu Ray Disc, downconvert pe DVD (2 randuri) ptr. a putea fi vizualizata si de restul oamenilor care nu au blu ray player si TV full HD acasa, filmare HDV 1440*1080i pe 2 randuri de DVD-uri si filmare SD obisnuita pe 2 randuri de DVD. deci vreau sa am oferta completa - vreau sa nu mai plece nimeni de la mine (pe principiul ca nu imi permit, esti prea scump) fara sa ii ofer un serviciu - o sa am ceva ptr. fiecare buzunar! ti se pare o abordare gresita? mie unul sincer nu! atata vreme cat o sa am o camera care o sa stea degeaba (decat sa o vand pe nimic sau sa devina magnet de praf) o pun la lucru. asta nu inseamna ca eu o sa ma adresez numai clientilor interesati de servicii entry level, ci inseamna doar ca o sa ma adresez si lor. am oameni dornici sa invete, am scule pe care nu le mai folosesc, de ce sa nu capitalizez acest lucru? vino tu (daca poti) cu contraargumente fata de ideile exemplificate de mine mai sus!

legat de moralitate, te rog sa ma scuzi dar am exemplu elocvent despre moralitatea concurentei:

targ de nunti:

noi video

colegul de langa noi video

eu oferta full HD in conditiile mentionate mai sus la 1600 de ron

colegul vinde filmare full HD pe DVD!!!!!!!!!! in realitate filmarea era evident HDV (camera nici nu ii permite mai mult - este vb despre un FX1000) la pret de 1300 de ron! minciuna pe fata si bataie de joc fata de client, si fata si de mine daca vrei (adica eu ii explic clientului ca ptr. filmare full HD ii trebuie TV full HD, blu ray player and shit, si colegul ii spune ca el ii da full HD pe DVD si ca poate sa il vada pe DVD-ul de acasa) - pe cine crezi ca a ales acel client? eu nu imi voi pacali clientii, ci le voi expune clar ce cumpara, evident alegerea este a lor!

te intreb acum, de ce sa imi fie mila de o asemenea concurenta? chiar crezi ca eu sunt cel care ii trag pe ei in jos, sau ei sunt cei care ne fac pe noi toti de rahat in fata clientilor?!?!

daca vroiam sa imi bat joc de oameni, cumparam si eu camera FX1000 pe care sa dau 2300 de euro nu AC160 de 3800 de euro (plus 1300 de euro in PC capabil sa editeze AVCHD), sa filmez HDV pe care sa il export si sa apara ca avand rezolutie 1920*1080! atata vreme cat ii explic clar omului care sunt diferentele, ce avantaje are fata de restul pachetelor iar clientul alege in deplina cunostiinta de cauza, eu dorm linistit noaptea!
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde sarmyparty » Dum Apr 29, 2012 12:56 pm

salut baieti ,am si eu cateva probleme legate de pret si mai putin de arvuna.

In orasul meu,se poarta sa se dea 10 la suta celui care te recomanda cuiva ,ca si fotograf,cameraman sau dj sau nunta completa
sonorizare-foto-video,sau doar foto-video ,si eu aplic regula asta dar asta se simte un pic in pretul clientului.

Daca ma suna cineva din partea cuiva deja eu stiiu ca cel care m-a recomandat trebuie sa primesca 10 la suta si ii zic clientului in loc de 1400 de lei pentru o nunta foto-video,un pret macar de 1500 ron ,nu e prea ok pentru client dar asta este nu am ce face.

O problema mare de tot am eu acum.Am investit bani in scule ,iar pe foto-video lucrez cu cineva cu care m-am inteles ca din pretul final sa scad cheltuielile,si din ce ramane sa ii dau 50 la suta,acum imi dau sema ca nu e prea ok el este doar fotograf,sculele video sunt ale mele,captura procesare si editarea le fac eu ,pe el il pun sa proceseze doar pozele daca nu fac tot eu treaba asta,site-urile si promovarea le fac tot eu ,majoritatea evenimenteleor noi sunt din partea mea ....voi ce spuneti era ok sa ii dau 35 la suta ....asta pentru ca imi este prieten si vreau intr-un fel sau altul sa il tin pe langa mine, sa mance si el o paine cum se zice .

o alta problema .cat se mai plateste munca unui om la o nunta de exemplu ,daca iau pe cineva sa filmeze pentru mine,incepator fiind sau chiar neavand treaba cu domeniul ,cu cat ar trebuii sa fie platit,la fel un fotograf sau un dj . Oricum un om luat de la zero,invatat si pregatit ,care lucreaza pe sculele nostre caruia in plus i se pune si o meserie in mana,cred ca ar trebuii sa aprecieze o plata de 150-200 ron si eventual dupa primele evenimente sa i se mai urce putinel suma cu care este platit.....Voi ce ziceti .......

Cred ca ma ve-ti ajuta sa gasesc raspuns la intrebarile astea.
Sonorizari Dj. Mangalia | Video Petreceri | Promovari http://www.videodj.ro Sarmy Party VDj. Tel.0722528017
Promovam Dj., Cluburi, Locatii, si Formatii http://www.facebook.com/sarmyparty si pe http://lhub.to/sarmyparty
Avatar utilizator
sarmyparty
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Apr 22, 2011 12:21 am
Localitate: Mangalia

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde voxparty » Dum Apr 29, 2012 2:59 pm

atata timp cat tu pui tot echipamentul la bataie mi se pare anormal ca partenerul sa ia 50% din ce se castiga. Stii cum se spune: prieten, prieten, da' branza e pe bani :)
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde Lucian » Dum Apr 29, 2012 10:40 pm

sarmyparty scrie: Oricum un om luat de la zero,invatat si pregatit ,care lucreaza pe sculele nostre caruia in plus i se pune si o meserie in mana,cred ca ar trebuii sa aprecieze o plata de 150-200 ron si eventual dupa primele evenimente sa i se mai urce putinel suma cu care este platit....

la fel procedez si eu...
MUSIC IS OUR PASSION
www.djnuntabotez.ro
Avatar utilizator
Lucian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1415
Membru din: Joi Apr 22, 2010 7:33 pm
Localitate: Campulung, Jud Arges

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori