Let's talk about ...

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

UNREAD_POSTde The_Mack » Vin Sep 04, 2009 2:07 pm

da ai perfecta dreptate aici. dasta am si spus ce am spus intr-un alt post, si anume ca aleg cu foarte mare atentie clientii, si ca nu ma duc chiar la orice nunta.

referitor la ce ai spus cu un dj aflat la inceput si asta este foarte adevarat. dar recunosc ca si eu am invatat multe lucruri citind forumul asta si chiar cel "precedent". important este sa vrei sa inveti, si ma bucura faptul ca desi putem spune ca suntem totusi intr-o competitie lumea pe acest forum chiar incearca sa dea sfaturi pertinente si sa ajute. asta este un mare lucru, si poate un inceput ptr. noi ca si natie. numai daca ar fi mai multi ca noi si in alte domenii.............
Ultima oară modificat de The_Mack pe Vin Sep 04, 2009 2:42 pm, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

UNREAD_POSTde demential » Vin Sep 04, 2009 2:37 pm

ai pus pe i-uri niste punctuletse importante.
si anume :
a) e cu dus intors asta cu "imi aleg cu foarte mare atentie clientii". ai posibilitatea sa intrii in niste cercuri "speciale", anturaje curate si elegante, unde e o placere numai sa fi prezent cu ei in sala, si altfel iti iese treaba. DAR exista riscul sa pierzi comenzi unde te poti insela de la "prima vedere". ideea e ca intr-adevar, ne selectam clientela in functie de activitatea noastra, dar putem pierde comenzi daca nu ne place de cineva la telefon sau intr-o discutie face to face. asta tine de "simtul tau" interior :)
b) de fapt sunt 3 forumuri ... este softpedia, unde a fost "o joaca", eram fiecare separat. au fost posturi interesante si acolo. dar a murit. nu a mai fost activitate acolo, si ma bucur ca am putut rezista sa postam acolo.
al doilea forum a fost forum.demential.ro , forum-ul ramas acum "underground", unde am postat noi razvratiti contra lu' nea steauadepecer de la softpedia. si acolo sunt posturi interesante si frumoase, cu caracter "privat" mai mult. dar ma rog. al treilea si cel comercial-public este acesta, unde am postat cel mai mult cu totii.
cine citeste toate 3 forum-uril cu atentie si ia notite, chiar are sanse sa invete cel putin 50% din ce facem noi. si da, fiecare din noi are cate ceva de invatat. nu exista dj -ul perfect, sau dj-ul care le stie pe toate.
c) important ca incepator este sa vrei sa inveti, si important ca "om cu experienta" sa vrea sa invete pe altii ! pe asta am incercat sa merg ! pe ajutor reciproc !
d) NU SUNTEM IN COMPETITIE ! asta am incercat sa explic tuturor colegilor. si multi au fost de acord cu mine !!! chiar si pe cei din bucuresti ii consider COLABORATORI si AJUTOARE ! daca am 2 evenimente, decat sa il pierd mai bine ii dau colegului si mancam amandoi o paine. ca roata se intoarce, si o sa-mi dea si el mie o comanda la un moment dat
e) eu nu imi doresc mai multi ca noi in alte domenii, imi doresc sa vina AICI mai multi ca noi sa ne organizam si sa ne ajutam ! cu sfaturi, comenzi si sa stabilim pretul pietei !
ca sincer ma doare sufletul cand vad
1) formatii cu 700 euro de iti vine sa le dai banii sa plece la jumatatea serii
2) formatii cu 3000 de euro care canta juma de ora si pleaca pline de figuri
3) dj care se duc cu scule la o nunta de 100 persoane si la sfarsit iau 300 ron
4) dj care sunt platiti cu 120 euro / ora, doar pentru ca au mixat in tinerete la nujtu ce radio si au nujtu ce player cu nujtu ce cd-uri....
5) dj care au comenzi cu 500 euro, scule multe si degeaba si fac un show sub valoarea celui mai incepator dintre noi, cei de aici de pe forum ...
asadar ... mi-as dori sa facem noi "pretul pietei" :)
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde lush » Vin Sep 04, 2009 7:35 pm

Just si corect spus sefu "dementialu".In alta ordine de idei suntem aici pentru a ne ajuta la un moment dat si a ne cunoaste intre noi.Eu am o vorba "daca poate manca si altul pe langa mine las sa manance" Ideea este ca acum dupa ce vad cateva posturi si poze a lui Prologic pot foarte bine sa i dau o "lucrare" in cazul in care la mine este dubala,fiindca si el la randul lui ma poate recomanda cand va avea o dubla.Sincer pana acum nu aveam cui sa i dau de treaba si am avut duble fiindca imi era teama sa recomand pe cineva care nu stiam ce poate face.In cazul cand recomanzi pe cineva tre sa ai si baza in el ca face treaba fiindca omul dupa aia se intalneste cu tine si te face de comanda si te ia la impins vagoane ca "ce mi ai dat mai sa mi cante la nunta? tia i batut joc de mine?".Astfel spuse eu zic ca piata este destula si petreceri tot destule,ganditiva ca acu 2 sambete la Iasi au fost la starea civila 220 de casatorii,deci este marfa si este de lucru pentru fiecare si imposibil sa nu ai duble in decurs de un an.Ideea este sa ne ajutam reciproc si dac te suna unul si pe data de X tu ai de treaba il amani 10 minute si suni un coleg sa vezi daca e liber si l recomanzi pe el stind ca e bun si si face treaba bine.Dai tu o "lucrare" el o sa ti dea inapoi alta si asa rezolvam omul,nu l lasam sa plece nerezolvat de la noi.Cam atat am avut de spus cred.
Avatar utilizator
lush
DJ Fondator
 
Mesaje: 604
Membru din: Lun Apr 06, 2009 3:44 pm
Localitate: Iasi

UNREAD_POSTde demential » Vin Sep 04, 2009 10:08 pm

DOUA SUTE DE COMENZI LA STAREA CIVILA INTR-O ZI ? INCREDIBIL !
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde lush » Sâm Sep 05, 2009 10:47 am

Dar adevarat!!
Avatar utilizator
lush
DJ Fondator
 
Mesaje: 604
Membru din: Lun Apr 06, 2009 3:44 pm
Localitate: Iasi

UNREAD_POSTde Adrian Jidveian » Dum Sep 06, 2009 12:18 pm

Nice :)
Avatar utilizator
Adrian Jidveian
DJ Fondator
 
Mesaje: 402
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:57 pm
Localitate: Blaj,jud.Alba

UNREAD_POSTde demential » Lun Sep 07, 2009 10:26 am

azi nuapte am vorbit ... de mi-e venit rau ...
si NU am baut. doar ca m-am simtit bine si erau super oameni :))
am avut sambata sonorizare cu lautari, mi-au bubuit 4000 de wati dinacord in urechea stanga (nici acum luni) nu mi-am revenit.
si au dat aia dedicatii destul de multe, mi-au intrat cuvintele lor minte ....
sa vezi ce bagam "vorbe" de tipul : " se face urmatoarea melodie special de la ginerica ....", "... si sa fie special pentru nasu mare, se stie ..." :))
un pic de tiganeala la mijto, dar frumos cu caterinca... ma rog, o sa dau mai multe detalii in topicul petrecerilor respective.
ideea e ca am vorbit SUPER mult, chiar si pe langa dedicatii ... a meritat si a super meritat :D
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde calvinel » Mar Sep 08, 2009 9:27 am

demential scrie:ai pus pe i-uri niste punctuletse importante.
si anume :
a) e cu dus intors asta cu "imi aleg cu foarte mare atentie clientii". ai posibilitatea sa intrii in niste cercuri "speciale", anturaje curate si elegante, unde e o placere numai sa fi prezent cu ei in sala, si altfel iti iese treaba. DAR exista riscul sa pierzi comenzi unde te poti insela de la "prima vedere". ideea e ca intr-adevar, ne selectam clientela in functie de activitatea noastra, dar putem pierde comenzi daca nu ne place de cineva la telefon sau intr-o discutie face to face. asta tine de "simtul tau" interior :)
b) de fapt sunt 3 forumuri ... este softpedia, unde a fost "o joaca", eram fiecare separat. au fost posturi interesante si acolo. dar a murit. nu a mai fost activitate acolo, si ma bucur ca am putut rezista sa postam acolo.
al doilea forum a fost forum.demential.ro , forum-ul ramas acum "underground", unde am postat noi razvratiti contra lu' nea steauadepecer de la softpedia. si acolo sunt posturi interesante si frumoase, cu caracter "privat" mai mult. dar ma rog. al treilea si cel comercial-public este acesta, unde am postat cel mai mult cu totii.
cine citeste toate 3 forum-uril cu atentie si ia notite, chiar are sanse sa invete cel putin 50% din ce facem noi. si da, fiecare din noi are cate ceva de invatat. nu exista dj -ul perfect, sau dj-ul care le stie pe toate.
c) important ca incepator este sa vrei sa inveti, si important ca "om cu experienta" sa vrea sa invete pe altii ! pe asta am incercat sa merg ! pe ajutor reciproc !
d) NU SUNTEM IN COMPETITIE ! asta am incercat sa explic tuturor colegilor. si multi au fost de acord cu mine !!! chiar si pe cei din bucuresti ii consider COLABORATORI si AJUTOARE ! daca am 2 evenimente, decat sa il pierd mai bine ii dau colegului si mancam amandoi o paine. ca roata se intoarce, si o sa-mi dea si el mie o comanda la un moment dat
e) eu nu imi doresc mai multi ca noi in alte domenii, imi doresc sa vina AICI mai multi ca noi sa ne organizam si sa ne ajutam ! cu sfaturi, comenzi si sa stabilim pretul pietei !
ca sincer ma doare sufletul cand vad
1) formatii cu 700 euro de iti vine sa le dai banii sa plece la jumatatea serii
2) formatii cu 3000 de euro care canta juma de ora si pleaca pline de figuri
3) dj care se duc cu scule la o nunta de 100 persoane si la sfarsit iau 300 ron
4) dj care sunt platiti cu 120 euro / ora, doar pentru ca au mixat in tinerete la nujtu ce radio si au nujtu ce player cu nujtu ce cd-uri....
5) dj care au comenzi cu 500 euro, scule multe si degeaba si fac un show sub valoarea celui mai incepator dintre noi, cei de aici de pe forum ...
asadar ... mi-as dori sa facem noi "pretul pietei" :)


Good Point !! Bravo !! Intr-adevar toti invatam unii de la altii si cred deasemenea ca nimeni nu s-a simtit in competitie cu cineva. Sunt pareri de toate felurile iar cine se chinuieste putin si le aduna intr-un loc cu siguranta va gasi modalitatea aproape perfecta de a realiza un eveniment excelent . Pana la urma acesta este scopul nostru sa ajungem perfectiunea.
Cu siguranta ai nevoie de bani dar atata timp cat ne mai calauzeste si pasiunea pentru ceea ce facem si nu ne conduc doar banii consider ca aceasta perfectiune se poate ajunge usor (la finalul unui eveniment daca ti-ar da cineva banii cu jena ca ai facut-o de oaie ai dormi bine noaptea?)
Eu zic sa continuam tot asa cu forumul si sa invatam cat mai multe unul de la altul iar cu dublarile eu nu am dublura:) dar la voi intr-adevar puteti sa va ajutati unul pe altul( de ce nu va faceti o firma voi cei din bucuresti? si fiecare sa contribuie din castig la sustinerea firmei?).
calvinel
Membru activ
 
Mesaje: 154
Membru din: Lun Iul 20, 2009 12:54 pm
Localitate: oradea

UNREAD_POSTde demential » Mar Sep 08, 2009 12:13 pm

calvinel : cu tine in momentul de fatsa nu e nimeni concurenta. esti singurul de acolo... cand vorbeam de concurenta ma refeream la Dj Sorin Panciu sau Adynrg sau Snakebite...
nu ma feresc de ei, ci din contra, ii vreau aproape :) ca daca au nevoie de dubluri sa merg, si daca am eu dubluri sa ii trimit.
e destul de greu de intretinut firma. eu sunt la o firma si cred ca ceilalti din bucuresti sunt legali din cate stiu.
ideea noastra era pe viitor sa ne legalizam TOTI, intr-un fel sau altul. dar nu discutam asta aici, ca nu e locul si o mai dam si offtopic :D
si on topic : tre sa vorbim mult sau putin la evenimente ?
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde calvinel » Mar Sep 08, 2009 12:31 pm

demential scrie:calvinel : cu tine in momentul de fatsa nu e nimeni concurenta. esti singurul de acolo... cand vorbeam de concurenta ma refeream la Dj Sorin Panciu sau Adynrg sau Snakebite...
nu ma feresc de ei, ci din contra, ii vreau aproape :) ca daca au nevoie de dubluri sa merg, si daca am eu dubluri sa ii trimit.
e destul de greu de intretinut firma. eu sunt la o firma si cred ca ceilalti din bucuresti sunt legali din cate stiu.
ideea noastra era pe viitor sa ne legalizam TOTI, intr-un fel sau altul. dar nu discutam asta aici, ca nu e locul si o mai dam si offtopic :D
si on topic : tre sa vorbim mult sau putin la evenimente ?


Sa fiu "on topic" cred ca vorbitul depinde de fiecare eveniment. Este unde toate curg de la sine si sunt evenimente unde aportul tau vocal este necesar. Depinde de eveniment , de genul de invitati (iti dai seama daca ai multi manelisti acestia asteapta fara numar alea alea)insa majoritatea evenimentelor necesita putin aportul tau vocal.(prezentare primul dans , anuntarea diferitelor parti ale evenimentului , etc...)

PS: E greu sa fii on topic cand un subiect atrage dupa sine alte multe subiecte. Omul deobicei incearca sa explice totul intr-o propozitie dar din inertie nu prea reuseste.
calvinel
Membru activ
 
Mesaje: 154
Membru din: Lun Iul 20, 2009 12:54 pm
Localitate: oradea

UNREAD_POSTde demential » Mar Sep 08, 2009 12:40 pm

pai deschizi un alt topic daca este un subiect GRAS. :))
si da, e ciudata intrebarea mea ... depinde de la caz la caz :)
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde Sorinus » Vin Feb 12, 2010 10:42 pm

demential scrie: unde am postat noi razvratiti contra lu' nea steauadepecer de la softpedia


Reciteam si eu topicurile de pe forum...asa ca nu aveam ce face si ma plictiseam si m-a bufnit rasul cand am citit fraza asta! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Tare foarte tare Dane!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde demential » Vin Feb 12, 2010 11:44 pm

multumesc, dai un mic la vama cucului ?
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde Sorinus » Sâm Feb 13, 2010 12:36 am

dau clar ca o sa dau....daca mai ajungem pe acolo...
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

UNREAD_POSTde demential » Dum Feb 14, 2010 3:28 pm

ah da, corect, ca nu e langa bran ....
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde Sorinus » Dum Feb 14, 2010 8:15 pm

demential scrie:ah da, corect, ca nu e langa bran ....


Nu la aia ma refeream...ca oricum daca ajungem la bran numaidecat vreau sa ajungem si la vama cucului...eu ma refeream la altceva,daca mai ajungem pe acolo!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Let's talk about ...

UNREAD_POSTde djstefnek » Mie Sep 28, 2011 2:53 am

demential scrie:deci iata ce spun eu :
"Doamnelor si domnilor, invitam tinerii casatoriti la dans !" - pentru ca de obicei nu e vals, deci nu zic "valsul miresei"
"Invitam nasii la dans !" - "Invitam socrii la dans". ori pe aceeasi piesa, ori pe alta piesa , in functie de ce am discutat cu mirii inainte.
"Invitam toata lumea la dans !" - imediat dupa vals sau dupa urmatoarea piesa.
"Haideti sa vedem si o brasoveanca !"
"Haideti sa vedem un meneaito !" - "Se pare ca sunt mai multi domni/doamne care stiu meneaito" - "Sunt curios cine rezista pana la final " - "Hai ca a fost bine pana aici, inca 12 minute" - e vorba de un mix de 4:52, si la 2:05 zic ca sunt curios, si la 4:10 zic ca mai sunt inca 12 minute :D
"Doamnelor si domnilor, avem un anunt foarte important de facut : s-a furat mireasa !!!"
"Invitam toate domnisoarele in spatele miresei ! Se arunca buchetul !"
"Invitam toate doamnele si domnisoarele la hora miresei !"
cam astea .... daca mi-a scapat ceva, completez.



sorry..dar sunt texte comuniste fratilor......mah
Let`s speak music !
live-x powered
Imagine
http://www.djstefnek.ro
Avatar utilizator
djstefnek
Membru activ
 
Mesaje: 170
Membru din: Mar Feb 01, 2011 3:21 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Let's talk about ...

UNREAD_POSTde djstefnek » Mie Sep 28, 2011 2:56 am

insa toti avem mereu de invatat, no offense !!!!...sincer mai trag si eu cu ochiul pe aici..si ma simt bine...imi place sa recunosc public..ca mai am de invatat !!!..do you????...many parties...and make money.dj !!!...
Let`s speak music !
live-x powered
Imagine
http://www.djstefnek.ro
Avatar utilizator
djstefnek
Membru activ
 
Mesaje: 170
Membru din: Mar Feb 01, 2011 3:21 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Let's talk about ...

UNREAD_POSTde demential » Mie Sep 28, 2011 8:48 am

da, comuniste. spune-ne tu texte capitaliste, moderne, ancorate in realitate.
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Let's talk about ...

UNREAD_POSTde djstefnek » Joi Sep 29, 2011 7:07 pm

demential scrie:da, comuniste. spune-ne tu texte capitaliste, moderne, ancorate in realitate.

exemplu..."a sosit primul moment important din aceasta seara..si anume: dansul mirilor !!!..in aplauzele dvs.( aplauzele incep cu putere.....) ii invitam pe tinerii casatoriti la primul lor dans !!!!!(aplauzele sunt puternice !!!)"

AR FI UN MIC EXEMPLU..CEVA MAI CAPITALIST... ;) :arrow:
Let`s speak music !
live-x powered
Imagine
http://www.djstefnek.ro
Avatar utilizator
djstefnek
Membru activ
 
Mesaje: 170
Membru din: Mar Feb 01, 2011 3:21 pm
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 29 vizitatori