Brasov

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

Brasov

UNREAD_POSTde Vesz » Joi Iul 26, 2012 6:00 pm

Buna. As fi interesat de situatia din Brasov, mi sa cerut sa sonorizes o nunta in Brasov dar nu stiu la ce sa ma astept, adica majoritatea invitatilor si miri sunt din Satu Mare dar vor fi invitati si din Brasov si as avea nevoe de muzica ceva specific de acolo si bineinteles nu in ultimul rand sunt curios de eventualele controale de acolo.
Multumesc.
Sonorizare si efecte speciale
http://nuntasm.ro/
Vesz
 
Mesaje: 43
Membru din: Lun Feb 28, 2011 5:24 pm
Localitate: Satu Mare

Re: Brasov

UNREAD_POSTde DJ Sun » Joi Iul 26, 2012 7:09 pm

Muzica populara autentica nu exista in Brasov, aici toata muzica e cantata de formatii, iti recomand gabi si remus, rapsodia, folcolorik.
Ca si controale eu nu am prins niciunul desi sunt in breasla de vreo 4 ani, dar am auzit alti colegi ca au avut ceva probleme.
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Brasov

UNREAD_POSTde voxparty » Joi Iul 26, 2012 7:47 pm

as adauga ca in zona Brasovului o sa gasesti destul de multa lume care la origini provine defapt din zona Moldovei... asa ca pe langa ce ti-a recomandat colegul Sun poti sa testezi publicul si cu o melodie moldoveneasca sa vezi cum reactioneaza lumea si iti faci playlist-ul din mers...
Imagine
Avatar utilizator
voxparty
Super Membru
 
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Noi 11, 2011 5:00 pm

Re: Brasov

UNREAD_POSTde marescosmin » Joi Iul 26, 2012 8:15 pm

Merge ca-n Muntenia,da-i si cu ceva ardelenesti,mergi si pe ce ti-a recomandat Dj Sun... in rest fa-ti programul din mers,nu sunt grele nuntile in Bv.Am avut si eu evenimente in 2003 - 2004 in Brasov,fara probleme.Publicul este cald,nu-ti va face probleme si se va distra la maxim.Un exemplu de nunta care mi-a placut am avut in 2004 la restaurantul Sirul Vamii - foarte frumos. ;)
Sunetul face muzica!
Muzica BUNA,s-a compus.Ce se asculta acum,sunt "experimente" nereusite,vezi muzica ultimilor ani.BUN,este cuprins intre anii '50-'60-'70-'80-'90 si pana prin 2006 aproximativ.
Avatar utilizator
marescosmin
Super Membru
 
Mesaje: 790
Membru din: Mie Sep 09, 2009 10:25 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Brasov

UNREAD_POSTde Vesz » Vin Iul 27, 2012 2:35 pm

Multumesc pentru ajutor.
Sonorizare si efecte speciale
http://nuntasm.ro/
Vesz
 
Mesaje: 43
Membru din: Lun Feb 28, 2011 5:24 pm
Localitate: Satu Mare


Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 39 vizitatori