Cine are Speach pentru nunta

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

Cine are Speach pentru nunta

UNREAD_POSTde eventv » Mie Iun 27, 2012 2:08 pm

Va salut ,se pare ca sambata acum am o nunta unde trebuie sa folosesc mai mult microfonul Am un desfasurator destul de incarcat unde se specifica ca dj va trebui sa anunte si am multe de anuntat plus speachul pentru vals ,Eu am recomandat ca e mult mai calduros ca nasul care ii cunoaste foarte bine sa aiba un cuvant pentru introducerea lor .Dar e posbil ca nasul sa fie emotiv si frustrat cand vede microfonul .Asadar eu gasisem ceva peaci acum un an l am copiat dar nu le mai gasesc.Erau niste texte foarte bine puse la punct pentru o indtroducere.Acum daca aveti ceva pentru un speach astept mesajul vostru pana samabata am timp sa il bag la cap .Eu folosec putin microfonul in timpul unui eveniment limbajul e muzica ,dupa tort ca toti zici ca sunt rupti de oboseala si nu au mancat atunci cant eu putin le dau tonul si apoi dau drumul la un multi ani TAMAS,care da bine.
In rest diferite anunturi mici scurte.Oricum vreau sa incep sa folosesc mai des microfonul plus ca am fost la un radio timp de un an.Imi gasesc cuvinte dar am zis ca e mai ok sa nu i deranjez eu cu tonalitatea mea de parca ii cert.Conteaza si momentul cand vorbesti.Dar acum la acest eveniment sunt nevoit si la urma urmei spag gheta.Sper sa primesc niste texte bune .Plus ca trebuie sa dedic pentru socru ,frate si tot asa diferite piese.E cam ciudat pentru mine da asta e evenimentul l am preluat de un alt organizator a trimis un dj la discuti cu mireasa si cand a vazut cate pretenti au a refuzat ,asa ca eu am fost rezeva ,de la un botez a zis ca are nevoie la aceasta nunta.Multam frumos.Am sa postez niste poze filmulte dupa eveniement.O sa ma inregistrez sa vad cum dau pe mic.Numai bine.
music is my religion
eventv
 
Mesaje: 26
Membru din: Mie Feb 02, 2011 8:24 pm
Localitate: bucuresti

Re: Cine are Speach pentru nunta

UNREAD_POSTde punatordemuzica » Mie Iul 04, 2012 1:08 am

Si eu stau nasol la capitolul "gavareala la microfon" deoarece vorbesc pe "repede inainte"..si-s destul de emotiv.In ultimul timp insa de la negocierea pretului explic faptul ca eu nu dau dedicatii,deoarece nu-s dj de club sa oracai intr-una la microfon si evit sa folosesc microfonul(doar in situatii de anunturi-gen cine a parcat masina in fata restaurantului....)...astfel le dau idei.
Niciodata sa nu spui ,Niciodata!
0744680829
Avatar utilizator
punatordemuzica
Membru activ
 
Mesaje: 543
Membru din: Joi Mai 14, 2009 12:07 pm
Localitate: Bucuresti-Dr.Taberei

Re: Cine are Speach pentru nunta

UNREAD_POSTde iulianrugina » Mie Iul 04, 2012 9:27 am

eu zic sa va obisnuiti sa vorbiti la microfon...nu aveti nimic de pierdut. doar sa nu vorbiti mult ca deveniti obositori. si plus de asta , microfonul nu musca...puteti sa va compuneti niste speech-uri in word si cititi de acolo....
http://www.djnuntaneamt.ro/
Avatar utilizator
iulianrugina
DJ Fondator
 
Mesaje: 2245
Membru din: Mie Apr 08, 2009 7:26 pm
Localitate: Roman, Neamt

Re: Cine are Speach pentru nunta

UNREAD_POSTde p3psitwist » Mie Iul 04, 2012 12:22 pm

asa faceam eu la primele nunti la care am mers ...imi faceam inainte un fisier si imi scriam in el ce sa zic ..ca aveam emotii si ma cam pierdeam :)
Imagine
Avatar utilizator
p3psitwist
Administrator
 
Mesaje: 1893
Membru din: Vin Apr 02, 2010 10:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: Cine are Speach pentru nunta

UNREAD_POSTde The_Mack » Mie Iul 04, 2012 9:46 pm

nu am probleme dastea, imi merge limbarnita pe orice indiferent de situatie :lol:, dar ca si regula evit sa transform nunta din eu pus muzica, in eu vorbind la microfon. in schimb cei doi baieti cu care colaborez au frica rau de microfon :lol: - zici ca ii mananca.
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Cine are Speach pentru nunta

UNREAD_POSTde Sorinus » Joi Iul 05, 2012 9:37 am

De fiecare data cand se impune,vorbesc la microfon fara probleme(in general cu un pic de emotii la dansul de deschidere fiindca mii frica sa nu scot vreo "perla") insa dupa aceea fara sa exagerez intervin ori de cate ori e nevoie.
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Cine are Speach pentru nunta

UNREAD_POSTde eventv » Joi Iul 05, 2012 10:21 am

Ok am inteles multam de sprijin .Asa am facut si eu mi am scris e bine sa ai interventi la microfon .Referitor discursul pentru vals stiu ca am gasit acum cateva luni niste formule da sincer am uitat pe ce topic .Cred cel mai bine e sa existe informati utile la consilierea prealabila evenimentului pentru a cunoaste ce si cum sa spui.Emoti cred ca toti avem pentru ca nu suntem obisnuiti din frica de a nu scoate perle intervine emotia care rupe ritmul discursului.Oricum daca aveti idei pentru mic astept sa le postam.Eu ramana la parerea mea ca cel mai bine se poate face o deschide de catre nas.Aici nasul chiar ca nu avea talent dupa fata lui spunea multe referitor la a vorbi .In rest a fost ok foarte discret fara talentul sefului de trib ca la alte nunti.Daca vreti sa vedeti atmosfera ,am editat un film si il aveti aici.
http://youtu.be/obypKHsWrcQ.
Sper sa ne mai auzim si multumesc de raspunsuri.Poate naiba intr o buna zi facem si noi un event in Bucuresti .Un party dj mobile service.La criza care e acum se gasesc spati pentru o zi garla doar sa ne sincronizam si sa vrem .Paote discutam pe larg despre asa ceva sa vedem ce spune si administratorul ,banuiesc ca stie ca am postat astfel de intenti.OK numai bine .La voi cum merg treburile ?
music is my religion
eventv
 
Mesaje: 26
Membru din: Mie Feb 02, 2011 8:24 pm
Localitate: bucuresti

Re: Cine are Speach pentru nunta

UNREAD_POSTde DJ Sun » Joi Iul 05, 2012 11:24 am

colegu noi tot facem cate 2 intalniri anuale, doar ca tu nu participi.
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Cine are Speach pentru nunta

UNREAD_POSTde johnnydj » Vin Iul 27, 2012 11:00 pm

bine punctat dj sun :)
johnnydj
DJ Fondator
 
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Oct 05, 2009 4:58 pm
Localitate: Bacau-Focsani-Piatra Neamt


Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 36 vizitatori