DJ Fun Zone

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

DJ Fun Zone

UNREAD_POSTde demential » Vin Iul 24, 2009 10:47 pm

hai sa facem si un topic de amintiri funny si amuzante si ilare si sa radem :)
ce amintiri amuzante va mai amintiti dela evenimente ?
sau penibile ? sau greseli !?bla bla ? :D
(va zic si eu dar intai voi :D)
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde Adrian Jidveian » Vin Iul 24, 2009 11:41 pm

Un banchet de clasa a 12a,elevii au facut o surpriza unei profesoare,dirigenta...nu mai stiu exact.Au facut un sir lung si fiecare avea in mama un biletel cu ceva scris,toate biletelele la un loc formau o fraza,bla,bla...profesoara citea pe rand biletelele si astfel se compunea fraza.Mie mi-au spus ca va fi o surpriza dar nu mi-au dat detalii.La "semnalul" lor am oprit muzica si....liniste :)))).La care o fata zice catre mine "no zi....".Yo ma uit la ea si o intreb "dar trebuia sa zic yo ceva"?Liniste totala si toata lumea incepe sa rada...dupa care se intreaba intre ei "nu i-ati spus la dj "poezia" pe care sa o zica cand dam semnalu' de incepere a "surprizei"...
Nu-i foarte funny da totusi am ras si yo si ei atunci pe moment :D
Avatar utilizator
Adrian Jidveian
DJ Fondator
 
Mesaje: 402
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:57 pm
Localitate: Blaj,jud.Alba

UNREAD_POSTde demential » Sâm Iul 25, 2009 12:09 am

eu am avut o duda odata pe la ora 7 dimineata, sonorizam o nunta unde erau invitati fostii membrii ai echipei dinamo si de oboseala le-am dat o dedicatie pe Adi de la Valcea - suparat si am zis in microfon (la RIN grand hotel ... 4-5 stele) :
"si sa fie aceasta melodia pentru AIA de la dinamo" ....m-am simtit penibil si PRACTIC si efectiv am intrat SUB masa.
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde scarface » Sâm Iul 25, 2009 9:44 am

Eu am fost odata la o nunta in judetul Maramures. Acolo nu o sa mai merg niciodata. Niste oameni disperati ca aia care iti freaca creierii pana innebunesti. M-am enervat si m-am pus la baute. Atat de mortal m-am facut ca nici nu mai puteam sa vb la microfon.... Am zis ceva, nu imi aduc aminte ce.... si toti din sala se uitau si au zis ca nu au inteles nimic :lol: .
scarface
Membru activ
 
Mesaje: 450
Membru din: Mie Mai 27, 2009 2:10 pm
Localitate: Bistrita

UNREAD_POSTde remy » Dum Iul 26, 2009 11:36 am

pe langa faptul ca uneori mai "botez" mireasa, adica de ex la ultima nunta in loc de "Laura" am zis la mic. "Raluca", cea mai mare gafa am facut-o la o nunta cand am anuntat pe la ora2.00 ca invit la dans pe mireasa X si mirele Y, dar in loc de Dragos, am zis Bogdan, fostul prieten al miresei, pe care il cunosteam .... sa vedeti rusine ....
si de atunci notez toate numele celor implicati, nasi, socri, miri...
daca va uitati atent la pozele de la ultima nunta(eu cu iulian) o sa vedeti o hartie langa cd-player :D
Avatar utilizator
remy
DJ Fondator
 
Mesaje: 946
Membru din: Mar Apr 07, 2009 8:59 am
Localitate: Roman

UNREAD_POSTde demential » Lun Iul 27, 2009 10:17 am

adevaru e ca e nasol :D funny dar nasol :D sa-i botezi =))
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde misu_misu66 » Lun Iul 27, 2009 10:19 am

mai am si eu gafe din astea de incurcat nume, mai fac si pe la microfon gen invitam toti invitatii.aste e emotia :lol:
Avatar utilizator
misu_misu66
DJ Fondator
 
Mesaje: 154
Membru din: Vin Apr 17, 2009 2:18 pm
Localitate: Glalati

UNREAD_POSTde demential » Lun Iul 27, 2009 10:30 am

eu zic "invitam toata lumea la dans"
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde SnakeBiteTWO » Joi Oct 01, 2009 2:22 pm

Provoc distractie si conserv amintiri.
----------------------------------------
Follow da bass line.
Imagine
Avatar utilizator
SnakeBiteTWO
DJ Fondator
 
Mesaje: 1257
Membru din: Sâm Iun 20, 2009 12:48 pm
Localitate: BUCURESTI

UNREAD_POSTde demential » Joi Oct 01, 2009 2:25 pm

se mai si pricepe :D
sunt curios daca prinde vinilu cu pernutele sau cu gherutele :D
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: DJ Fun Zone

UNREAD_POSTde DJ Sun » Vin Noi 11, 2011 11:51 am

Asta cu emotia si mie imi e cunoscuta :) bineinteles si eu am comis-o cu ""invitam toti invitati, sau la o nunta la care miri aveau peste 50 de ani la deschidere am zis "si acum invit tinerii casatoriti sa deschida dansul"
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: DJ Fun Zone

UNREAD_POSTde demential » Vin Noi 11, 2011 12:12 pm

"tinerii casatoriti" nu e gresit :) parerea mea :) sunt proaspat casatoriti, e o metafora :D
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: DJ Fun Zone

UNREAD_POSTde Ciprian » Vin Noi 11, 2011 1:19 pm

deraiatu scrie:Asta cu emotia si mie imi e cunoscuta :) bineinteles si eu am comis-o cu ""invitam toti invitati, sau la o nunta la care miri aveau peste 50 de ani la deschidere am zis "si acum invit tinerii casatoriti sa deschida dansul"

Si eu am comis-o asa,mirii erau amandoi la a doua casatorie,aveau peste 40 ani.Chiar au inceput sa rada o parte din invitati :oops:
Avatar utilizator
Ciprian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1524
Membru din: Joi Sep 17, 2009 1:58 pm
Localitate: Bucuresti

Re: DJ Fun Zone

UNREAD_POSTde DJ Sun » Vin Feb 03, 2012 12:56 pm

Am mai comis-o si eu anu asta o data, am fost sunat de o persoana care mi-a zis ca ma vazut la un botez, i-a placut si ma vrea ca dj, am zis ok, am intrebat de nr de persoane, i-am dat pret si a ramas sa ne mai auzim sa vb.Ma suna apoi imi zice ca e ok, mai vorbim noi ce vorbim apoi o intreb ce e bebelusu sa stiu sa ma prgatesc la care tipa "ce bebelus", "pai nu pentru botez doriti sonorizare?","a nu e vorba de o petrecere de firma", am incercat sa o dreg ca m-ai am un botez si am confundat-o dar a fost destul de penibil momentu.
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: DJ Fun Zone

UNREAD_POSTde johnnydj » Vin Mar 02, 2012 11:12 am

eiii nu e asa grav man :D ...si eu incurc evenimente, persoane preturi ca na asta e :D
johnnydj
DJ Fondator
 
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Oct 05, 2009 4:58 pm
Localitate: Bacau-Focsani-Piatra Neamt

Re: DJ Fun Zone

UNREAD_POSTde sarmyparty » Joi Apr 26, 2012 3:32 pm

cred ca oricine o mai comite ,important este sa depasesti momentul,sa fi relaxat si sa te adaptezi,ori o scalzi cum se zice,ori o lasi asa.

Am patit si eu destule faze penibile sa zic cateva in linii mari.

la un botez,tatal copilului ma cunoscuse cu vreo cateva luni innainte,intr-o ipostaza in care eu ieseam destul de bine,si paream un smecher sau un goloan bazat .toate bune si frumoase un alt dj m-a trimis la botezul asta ,el neputand sa ajunga,bune si frumoase toate ,m-a vazut tatal copilului nu a zis nimik.

eveniment mic cam 50 de persoane (jumate tineri,jumate batrani) cand dansau tinerii nu dansau batranii,si tot asa ,oricum pe ring aveam jumate din sala mereu.La un momendat am bagat manele ,a venit unul mi-a zis sa bag manele mai vechi ca alea sunt prea noi si nu stiie lumea sa le danseze ,am schimbat am trecut pe manele mai vechi,a venit un altul care mi-a zis ca ce sunt cu melodiile alea vechi asa,oricum lumea dansa si era atmosfera.

ciresa pe tort la evenimentul asta,a venit unul cu 3 cd-uri zgariate foc toate 3 m-am uitat la ele si le-am bagat,am ascultat in casaca si nu se putea asculta deloc nici o piesa,i-am zis sa imi zica ce piese are ca poate le gasesc pe laptop,sau macar genul s-a suparat si s-a dus la tatal copilului ,asta din urma s-a suparat si l-a sunat pe dj-ul care m-a trimis spunandu-i ca stie ca nu are ce sa imi faca ,dar el e dispus sa dea 5000 de euro sa ma vada mort in seara aia.

la un alt botez,platit de cei de la local ,seful de sala mi-a zis sa nu bag manele,si pe la 11 a venit tatal copilului sa ma intrebe daca nu am manele sau de ce nu bag manele.la acelasi botez,multa lumea fitzoasa sau distrat dar mai mult fetele ,au dansat cam toate genurile inclusiv manele la greu si salsa,latino

dar partea frumoasa vine pe la 1 dimineata cand a venit mama copilului si mi-a dat 0 suta de lei si a zis sa fac un program de club cu muzica house sau ce vreau eu,si sa stau linistit chiar daca ei nu or sa danseze ,am pus muzica de club cred ca vreo doua ore de la minimal la house,latino house si altele , dansau doar vreo 3 persoane,dar toata lumea se simtea bine,singura chestie ca am aflat dupa aia ,ei vroiau sa se simta ca la club de fitze...o fi bine.

sunt si altele ,dar aia cu sunt dispus sa dau 5000 de euro sa-l vad mort pe dj-ul asta e cea mai tare faza din portofoliul meu.
Sonorizari Dj. Mangalia | Video Petreceri | Promovari http://www.videodj.ro Sarmy Party VDj. Tel.0722528017
Promovam Dj., Cluburi, Locatii, si Formatii http://www.facebook.com/sarmyparty si pe http://lhub.to/sarmyparty
Avatar utilizator
sarmyparty
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Apr 22, 2011 12:21 am
Localitate: Mangalia

Re: DJ Fun Zone

UNREAD_POSTde sarmyparty » Joi Apr 26, 2012 3:54 pm

hai ca mai revin cu doua faze ,daca mi se permite

Acum vreo doi ani,intr-un club micutz din olimp ,puneam muzica acolo in weekend (si mi se permitea sa pun orice ce gen de muzica,si pe pupitrul meu nu se baga nimeni niciodata,faceam orice program vroiam),intr-o seara de vineri nu aveam lume mai deloc si era gol golutz clubul,bine poate si pentru ca era vreo 8 seara ceasul,ne avand lumea in club ma jucam cu niste melodii si dupa ce am bagat melodia de coloana sonora de la Dallas,si alte cateva melodii am bagat marsul de la pantera roz si exact dupa ce a inceput melodia s-a nimerit de a venit un grup de persoane,un tip de vreo 50 de ani cu multi bani cu familia si cativa apropiati ,am lasat-o asa si nu am schimbat melodia dar sincer va zic cand m-am uitat la ei am inceput sa zambesc ,dar m-am simtit penibil vazandu-i pe ei ca merg in club pe marsul panterei roz ,oricum in seara aia s-a lasat cu karaoke ca avrut tipul sa cante si finciar mi-a fost destul de bine din partea lui.


o alta faza,anul trecut in mai banchet clasa a-VIII-a ,eveniment cu peste 250 de persoane ,eu invitatul dj-ului acestui eveniment (omul e cunoscut in lumea petrecerilor,daca mixeaza live doar muzica house si undergound,m- a invitat sa particip cu el la acest eveniment sa poata acoperii toata plaja de muzica si pentru dorintele unor elevi si a a tuturor profesorilor ,muzica gen salsa,bacheata,merenghe,latino,populara,manele si tot ce nu putea el sa acopere.

Seful de sala de cand am ajuns acolo,(eu am ajuns primul si am instalat sculele ) mi-a interzis total sa nu pun nici o manea,ca in acel resturant nu se asculta manele,ok sefu am zis,dar problema aaparut cand au vrut copii manele,tine-te frate se facuse doua gasiti in local unii vroiau manele unii nu vroiau,si la fel si unii profesorii,vroiau unii dar altii parca nu ar fi vrut,pana la urma am facut cumva sa impac ambele tabere si i-am convins sa ne impacam sa multumim pe toata lumea,si sa fie muzica pentru toata lumea.Au cazut de acord ,ca se vor pune si manele la banchetul lor,acuma ce ne facem cu seful de sala,care a venit la pupitru si a zis dj fara manele,clar !

Clar ,dar copii vor manele nu am ce le face,e banchetul lor ,asa ziceau si ei ca vor manele ca doar ei platesc.
Pana la urma,dupa momentele astea penibile a venit patronul restaurantului si s-au pus manele ,problema afost aparuta de la faptul ca seful de sala a interzis manelele,noi dj-ii eram platiti de el ci nu de copii,pana la urma am zis ca renunt la bani si le fac programul pe care si-l doresc numai sa fie bine si sa fie multumiti ......mi-am primit si banii ,dar seful de sala nu l-a mai chemat pe dj-ul rezident de acolo niciodata la vreun party( e vorba de dj-ul care luase evenimentul,era dj-ul localului).

mult succes la toata lumea,sa auzim de bine si sa ne feresca bunul dumnezeu de situatii neplacute si nepravazute .

Am sa revin cu o faza penibila patita de un fotograf de nunta
Sonorizari Dj. Mangalia | Video Petreceri | Promovari http://www.videodj.ro Sarmy Party VDj. Tel.0722528017
Promovam Dj., Cluburi, Locatii, si Formatii http://www.facebook.com/sarmyparty si pe http://lhub.to/sarmyparty
Avatar utilizator
sarmyparty
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Apr 22, 2011 12:21 am
Localitate: Mangalia


Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 27 vizitatori