Despre sonorizariile banchetelor 8/12

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

Despre sonorizariile banchetelor 8/12

UNREAD_POSTde AndiBAD » Joi Iul 09, 2009 10:44 am

De obicei se ia in functie de zona (ca toate sonorizariilor de altfel) Eu am zis ca ideea de 5 lei de persoana maxim la 12-ea si cam tot pe acolo la aa 8-a
Concurenta de aici (cei mai experimentati) cer cam tot atata de banchet ,ar fi ceva sa cer eu mai mult Laughing
In privinta programului muzical ce sa zic si asta difera:si pot sa va zic ca cei de aici nu prefera neaparat tot cei nou (cel putin la mine asa o fost)
Astept si parerile celorlalt ''sonorizatori'' de banchete :wink:
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

UNREAD_POSTde AndiBAD » Joi Iul 09, 2009 10:46 am

Adrian Jidveian scrie:A fost complicata treaba(ca de obicei) si cu banchetul asta sa zic,ca si cu majorate unde am mai fost si etc. pentru ca orasul e foarte mic in jur de 20 de mii de locuitori si ma cam cunosc majoritatea si eu pe ei si de pe la scoala si etc...
Cum a zis si Andi am incercat sa fac si eu un pret/persoana,tot asa in jur de 5,6 lei pe persoana(chiar daca e putin si prima data m-am gandit la un 10lei/persoana).
Acuma depinde cum iei tariful la banchet,adica sa se imparat suma ceruta la toti(elevi+profesori) sau doar la elevi,oricum tot elevii platesc la final.
Prima data le-am spus pretul si mi-au spus ca vorbesc intre el,se consulta si cu profesori,diriginti...etc.
Binenteles ca profesorii au spus sa nu dea o caruta de bani pe muzica,ceea ce ma deranjeaza si la alte evenimente ptr ca vad ca nu iti este apreciata munca.Le-am si spus,pe albumul de poze dau 100 de lei sa zic de persoana iar pe muzica nu dau nici 10 lei.
In fine,plata a fost 350 de lei,o suma destul de buna,care mi-a convenit pentru ca banchetul a fost pe zi,deci nu-i asa obositor,nu m-au batut la cap cu pune mel aia,pune aialalata,nu-mi place asta..sau faze de gen Smile
Avand in vedere ca au fost in jur de 60 de elevi din ce mi-o zis ei,cam 6 lei de unu a venit cum am zis si mai sus.Acum depinde cum faci socoteala(elevi+profesori) sau doar elevi.
Acum despre muzica,sper ca nu v-ati plictisit Smile)
M-am orientat sa pun sa fie bine si ptr elevi si ptr profesori,iar spre surprinderea mea nu am pus ultima muzica aparuta(ma refer la dance,house,hip-hop sau deastea ce se presupune ca le plac).Din contra au venit sa imi ceara Puiu Codreanu-nu face omule rele de ex sau alte melodii vechi dar bune.
Am pus 3sud est,catalin crisan,stefan banica,bosquito,pepe,azucar morena,thalia,rafaga,akcent,andra,andre,smiley,hi-q,elena,brasoveanca,ovidiu komornic,gabriel dorobantu,puya,taxi,meneaito,lou bega,king africa,pusca si cureaua lata+o gramada de populara,manele,florin salama,guta,babi minune,rodica olaru,costi,liviu guta,etc,etc. Smile)
Asteptam sa le trebuiasca doar inna,tom boxer,sau r.i.o,rihanna si altele de gen,dar foarte putine au fost.Le placea mai tare populara si coco jumbo sau saragosa band...
Gata ati scapat Smile)
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

UNREAD_POSTde AndiBAD » Joi Iul 09, 2009 10:47 am

lush scrie:Si eu care ma gandeam la minimal,house,...top dance iunie.
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

UNREAD_POSTde AndiBAD » Joi Iul 09, 2009 10:49 am

Adrian Jidveian scrie:Stai lin ca nu-i discoteca Smile,si oricum tre sa tinem cont ca sunt si profesorii in sala si tre muzica nu galagie Smile
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

UNREAD_POSTde AndiBAD » Joi Iul 09, 2009 10:49 am

Corect ,cu toate ca sunt c8chii de a 8a danseaza/invata sa danseze pe orice gen Wink
House la mine n o fost decat inna -hot in rest cum zicea si Adrian
Ba ami mult la masa le-am pus populara de masa fen adi neamtu ,colaj masa
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

UNREAD_POSTde AndiBAD » Joi Iul 09, 2009 10:50 am

lush scrie:COOLLLL.Ma gandeam ca e mai complicat dar oricum nu cred ca putem merge noi la banchete de clasa a 8 a,suntem prea batrani pt asta.
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

UNREAD_POSTde AndiBAD » Joi Iul 09, 2009 10:51 am

Puteti merge dar nu cu vocea, ci din PC :wink:
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

UNREAD_POSTde demential » Mar Noi 10, 2009 4:42 pm

da, doar ca dj si atat !
eu nu am avut banchet niciodata :)
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

UNREAD_POSTde lush » Mie Noi 11, 2009 9:50 am

Eu am prins banchet de clasa a 8 a si a 12 a si un bal al bobocilor dar acum multa vreme.
Avatar utilizator
lush
DJ Fondator
 
Mesaje: 604
Membru din: Lun Apr 06, 2009 3:44 pm
Localitate: Iasi

UNREAD_POSTde AndiBAD » Mie Noi 11, 2009 3:09 pm

Balul bobociilor ee cam diferit de un banchet (la bal iti trebuie lumini ,sunet calumea mai ales daca iti mai vine si o formatie)
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

UNREAD_POSTde scarface » Mie Noi 11, 2009 5:57 pm

La mine in oras de obicei, la evenimentele astea scolile inchiriaza o discoteca. Avem discoteci suficient de mari ca sa incapa toti. In ultimii 10 ani cam toate balurile si banchetele s-au tinut in Metropolis. Discoteca asta cand a fost construita era cea mai mare din Europa de Est (la un concert Parazitii au vandut vreo 3000 de bilete) :lol: ... In momentul de fata este inchisa, pentru renovare zic ei . Cei care au prin oras cazinouri Metropolis, sa stiti ca e acelasi patron,sau Super Bingo Metropolis.....
scarface
Membru activ
 
Mesaje: 450
Membru din: Mie Mai 27, 2009 2:10 pm
Localitate: Bistrita

UNREAD_POSTde demential » Vin Noi 13, 2009 12:49 pm

majoratele aici sunt in barulete, clubulete, sau acasa. sau in apartamente goale, vile mari ... ma rog. banchete si balul bobocilor in locatii mai mari ... ma rog.
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori