Nunta Adventisti!

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

Nunta Adventisti!

UNREAD_POSTde DjShaguna » Vin Iun 03, 2011 10:50 am

Sal tuturor. O sa am sonorizare la o nunta adventista, fara dans si fara muzica de dans. am cautat si nu am gasit nimic de genu asta pe forum.
Cateva idei pt crearea anumitor momete , ca sa nu se plictiseasca lumea, mai ales ca sunt si amestecati. Toata lumea a fost anuntata ca nu o sa fie cu dans.
1. karaoke o sa fie cu concurs ceva haios
2. momentul rapiri miresei o sa se discute in mijloc si animat cu fel si fel de cereri etc.
3. prezentare intrun scurt clip cum s-au cunoscut

Astept alte idei sau cine a mai avut asa.
Muzica o sa fie oldies de ascultare si caffe. Se evita muzica de dans de orice fel.
DjShaguna
 
Mesaje: 50
Membru din: Lun Apr 11, 2011 12:15 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nunta Adventisti!

UNREAD_POSTde p3psitwist » Vin Iun 03, 2011 12:30 pm

am fost odata invitat la o nunta de genul.....muzica incet cafe concert, ...mai mult slow`uri ....ceva muzica cu "gizas" aveau ei ....melodii ce canta ei pe la biserica, la un moment dat au facut ei un fel de jocuri si chestii din astea si cam atat, nu a tinut foarte mult.
Imagine
Avatar utilizator
p3psitwist
Administrator
 
Mesaje: 1893
Membru din: Vin Apr 02, 2010 10:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: Nunta Adventisti!

UNREAD_POSTde DJ Sun » Vin Iun 03, 2011 1:20 pm

Pfff am o experienta putin mai neplacuta la o astfel de nunta.Nu stiu sigur daca erau adventisti dar oricum tot ceva de genu.Au venit la noi la firma si au luat foto si dj, de video nu mai tin minte.La dj au avut mentiunea sa aiba si unu sau 2 microfoane, nici o prolema aveam la vremea aia 2 stageline wireles si vreo 3 shure cu fir un sm 58 si 2 c606. Ajung acolo montez in restaurant si vine cineva imi zice ca sa demontez si sa mut afara ca vor sa cante si nu mai stiu ce, ok demontz montez in locul indicat, vine o doamna sefa de cor sa ceva de genu sa ii dau microfoane ii dau si incep probele, normal ca nu se auzea ce trebuie ca eu aveam microfoane normale unidirectionale lor le trebuiau microfoane omnidirectionale, nu e bine alte microfoane nu ai le explic care e problema da nu aveai cine discuta iau stagelin-urile le dau shure aceasi treaba pfff si dai transpira le ridicam volumu sa capteze cat mai mult intrau in microfonie si tot asa vreo 2 ore intr-un soare care imi batea fix in cap si pentru 30 de persoane stranse gramada in 30mp si care oricum auzeau nu era nevoie de microfoane si dinastea, in fine se termina strange si remonteaza in restaurant, montez pun eu ceva acolo cafe vine si imi aduce un cd cu ceva cantece bisericesti il pun pe ala vine de vreo 3 ori sa dau muzica mai incet, pana am lasat-o la minim si gata, dupa cateva ore vine alta diva sa mai cante ceva intinde iar fire microfon pt voce, cablu de sunet pt nu stiu ce orga, adaptoare prostii pfff nici nu vreau sa imi amintesc, in fine se termina totul strangem plecam.Luni vin la firma sa plateasca si surpriza "Nu platim dj-ul ca nu au mers microfoanele" wtf am zis ca inebunesc, ok si daca nu au mers microfoanele la inceput de ce nu mi-a zis bai prostule nu mai sta ca esti praf dute acasa ca nu avem nevoie de tine pfff.Ei de atunci am prins o ura pe genu asta de oameni incat atunci cand ii vad cu fata lor milostiva imi vine sa ii iau la bataie.Si cand ii auzi ca ei sunt cu dumnezeu si nu stiu ce, ca ei ajuta si bla bla intradevar se ajuta da intre ei noi restu suntem ....
In rest mancarea a fost fara carne, bauturi fara alcol dar astea conteaza mai putin.
Ce sa spun tu poate o sa ai parte de niste oameni mai ok si nu o sa ai probleme, din punct de vedere muzical e chill nu tre sa transpiri prea mult.
Bafta
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Nunta Adventisti!

UNREAD_POSTde DjShaguna » Vin Iun 03, 2011 1:34 pm

ms deraiatu. sper sa iasa bine. dar ei vor sa creeze anumite momente sa nu se plictiseasca lumea.
Si eu o sa vb in microfon toata noaptea pt momentele astea sa vb cu invitati in fine nu am zis nu. Orice provocare e binevenita si nu ma dau la oparte. Sper sa nu vina sa cante la fel ca la tine pt ca evident o sa fie aceeasi problema cu microfoanele. ori sa ma anunte din timp sa aduc altceva daca vor sa cante si evident alte boxe pt aplicati live. Pana atunci alte ideii care ati mai fost la astfel de evenimente ar fi de mare ajutor , ce momente au creeat idei ceva sunt bine venite.
Dupa eveniment am sa revin aici sa pov. cum a fost si cum a iesit momente etc sa fie si pt altii in viitor de folos.
poate demential a prins astfel de nunti.
DjShaguna
 
Mesaje: 50
Membru din: Lun Apr 11, 2011 12:15 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nunta Adventisti!

UNREAD_POSTde DJ Sun » Vin Iun 03, 2011 2:27 pm

A nu trebuie sa iti faci probleme din cauza sistemului de sonorizare, pai ce facem de acum mergem cu dynacoarde ca sa se auda rugaciunea lacrima? chiar zilele astea citeam parca pe la o nunta de la demential ca a cantat pe microfonul si boxele lui nus ce vedeta Fuego daca nu ma insel si a fost ok.Ii poti intreba ce au de gand la ce folosesc microfoanele sau daca mai vin cu vreun instrument sa stii ce cabluri ai nevoie, daca e sa cante cineva normal e ok daca e cu cor si dinastea e altceva.Repet la mine a fost doar o intamplare nefericita nu trebuie atribuita tuturor.La tine poate iesi bestial si apoi sa vii sa imi dai in cap ca vorbesc prostii :)
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Nunta Adventisti!

UNREAD_POSTde DjShaguna » Vin Iun 03, 2011 2:39 pm

Asa e . Sper sa iasa bine.
Se pare ca nimeni nu a mai fost la asemenea nunti?????
Ceva intamplari, momente etc....
DjShaguna
 
Mesaje: 50
Membru din: Lun Apr 11, 2011 12:15 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nunta Adventisti!

UNREAD_POSTde tony » Vin Iun 03, 2011 2:44 pm

bre... mai degraba inchiriezi doar sculele lor , si le pui cafe concert si gata , fara dj-iala!
tony
Super Membru
 
Mesaje: 1080
Membru din: Dum Iun 06, 2010 9:29 am
Localitate: Rieti

Re: Nunta Adventisti!

UNREAD_POSTde Sorinus » Vin Iun 03, 2011 6:01 pm

tony scrie:bre... mai degraba inchiriezi doar sculele lor , si le pui cafe concert si gata , fara dj-iala!


Pai nu-i tot aia ...bre??? :mrgreen:
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Nunta Adventisti!

UNREAD_POSTde SnakeBiteTWO » Vin Iun 03, 2011 11:43 pm

Eu am avut nunti de astea, dar ca fotograf, si la baptisti si la adventisti...
De regula am vazut ca aduceau ei )clientii) discuri cu muzica evanghelista, si se mai punea ceva muzica gospel.
In nici un caz nu pui muzica ce s-ar putea dansa. Am mai vazut la o nunta de adventisti ceva muzica simfonica si prelucrari moderne ( dar fara beat) de muzica simfonica.
Au cantat de cateva ori cativa invitati, si au avut si ceva cvartet sau muzica de camera.
Sper ca te-am lamurit cumva...
Provoc distractie si conserv amintiri.
----------------------------------------
Follow da bass line.
Imagine
Avatar utilizator
SnakeBiteTWO
DJ Fondator
 
Mesaje: 1257
Membru din: Sâm Iun 20, 2009 12:48 pm
Localitate: BUCURESTI

Re: Nunta Adventisti!

UNREAD_POSTde iulianrugina » Sâm Iun 04, 2011 4:15 pm

deraiatu scrie:Pfff am o experienta putin mai neplacuta la o astfel de nunta.Nu stiu sigur daca erau adventisti dar oricum tot ceva de genu.Au venit la noi la firma si au luat foto si dj, de video nu mai tin minte.La dj au avut mentiunea sa aiba si unu sau 2 microfoane, nici o prolema aveam la vremea aia 2 stageline wireles si vreo 3 shure cu fir un sm 58 si 2 c606. Ajung acolo montez in restaurant si vine cineva imi zice ca sa demontez si sa mut afara ca vor sa cante si nu mai stiu ce, ok demontz montez in locul indicat, vine o doamna sefa de cor sa ceva de genu sa ii dau microfoane ii dau si incep probele, normal ca nu se auzea ce trebuie ca eu aveam microfoane normale unidirectionale lor le trebuiau microfoane omnidirectionale, nu e bine alte microfoane nu ai le explic care e problema da nu aveai cine discuta iau stagelin-urile le dau shure aceasi treaba pfff si dai transpira le ridicam volumu sa capteze cat mai mult intrau in microfonie si tot asa vreo 2 ore intr-un soare care imi batea fix in cap si pentru 30 de persoane stranse gramada in 30mp si care oricum auzeau nu era nevoie de microfoane si dinastea, in fine se termina strange si remonteaza in restaurant, montez pun eu ceva acolo cafe vine si imi aduce un cd cu ceva cantece bisericesti il pun pe ala vine de vreo 3 ori sa dau muzica mai incet, pana am lasat-o la minim si gata, dupa cateva ore vine alta diva sa mai cante ceva intinde iar fire microfon pt voce, cablu de sunet pt nu stiu ce orga, adaptoare prostii pfff nici nu vreau sa imi amintesc, in fine se termina totul strangem plecam.Luni vin la firma sa plateasca si surpriza "Nu platim dj-ul ca nu au mers microfoanele" wtf am zis ca inebunesc, ok si daca nu au mers microfoanele la inceput de ce nu mi-a zis bai prostule nu mai sta ca esti praf dute acasa ca nu avem nevoie de tine pfff.Ei de atunci am prins o ura pe genu asta de oameni incat atunci cand ii vad cu fata lor milostiva imi vine sa ii iau la bataie.Si cand ii auzi ca ei sunt cu dumnezeu si nu stiu ce, ca ei ajuta si bla bla intradevar se ajuta da intre ei noi restu suntem ....
In rest mancarea a fost fara carne, bauturi fara alcol dar astea conteaza mai putin.
Ce sa spun tu poate o sa ai parte de niste oameni mai ok si nu o sa ai probleme, din punct de vedere muzical e chill nu tre sa transpiri prea mult.
Bafta

vad ca numai experiente de astea ai....cu cor...cu ospatarii... :lol: :lol:
http://www.djnuntaneamt.ro/
Avatar utilizator
iulianrugina
DJ Fondator
 
Mesaje: 2245
Membru din: Mie Apr 08, 2009 7:26 pm
Localitate: Roman, Neamt

Re: Nunta Adventisti!

UNREAD_POSTde DJ Sun » Dum Iun 05, 2011 5:30 pm

E bine ca nu sunt toate o data :) asa cu timpu se mai strang ba un cor, ba un ospata,r ba un betiv (acum vreo 2 ani am patit una tare si cu un betiv da nu vreau sa mai intru in detalii)
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Nunta Adventisti!

UNREAD_POSTde DjShaguna » Lun Iun 06, 2011 11:56 am

Multumesc de raspunsuri.
Faza ok cu muzica sa nu fie de dans dar ce momente, 3-4 momente inedite pt a anima nunta , mai ma documentez si revin cu post poate ajuta ideile si pe alti. Nu merge doar inchiriere de scule pt ca eu ttrebuie sa vb toata noaptea la microfon pt a intretinerea atmosferei.
DjShaguna
 
Mesaje: 50
Membru din: Lun Apr 11, 2011 12:15 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nunta Adventisti!

UNREAD_POSTde marescosmin » Lun Iun 06, 2011 9:54 pm

Sunt niste oameni extrem de dificili.Eu,lejer refuz astfel de evenimente,decat sa-mi fac un car de :twisted: cu ei,mai bine lipsa! O singura data mi s-a solicitat sa sonorizez un astfel de eveniment si l-am refuzat fara ezitare.S-au "milogit" de mine si cu 2 ore inainte de eveniment,pana la urma si-au gasit un calculator cu muzica lor si o statie Tehnics cu doua boxe si si-au pus muzica singuri.Asa am scapat de un stres si bine am facut!
Decat o astfel de nunta,prefer o sonorizare cu 100% manele dansate pe mese! :!:
Sunetul face muzica!
Muzica BUNA,s-a compus.Ce se asculta acum,sunt "experimente" nereusite,vezi muzica ultimilor ani.BUN,este cuprins intre anii '50-'60-'70-'80-'90 si pana prin 2006 aproximativ.
Avatar utilizator
marescosmin
Super Membru
 
Mesaje: 790
Membru din: Mie Sep 09, 2009 10:25 pm
Localitate: Ploiesti


Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 38 vizitatori