Program sau player pentru muzica

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

Sunt DJ NBC. Ce scule folosesc ca player ?

Player
9
11%
Laptop/Desktop si Winamp
27
33%
Laptop/Desktop si Player Dedicat *virtual dj, etc
35
43%
Laptop/Desktop/Playere
11
13%
 
Voturi totale : 82

Re: Program sau player pentru muzica

UNREAD_POSTde sarmyparty » Mie Mai 02, 2012 11:10 pm

am inceput sa scriiu pe forumul acesta si im place.
folosesc laptop cu 3 sau 4 winamp-uri si doua placi audio (una on-board si una externa)

Mai nou in loc de placa audio externa folosesc un mixer cu canal ASIO ,ceea ce imi permite sa am un al doilea canal audio activ direct din laptop pe usb la o calitate foarte buna ,canal care imi permite sa redau si sa inregistrez in acelasi timp .

Clar exista diferente intre playere,platane si laptop de la imagine la utilitate ,dar tine de fiecare de buget si de ceea ce stii sa facem .

La mp3-uri exista riscul sa nu fie de calitate ,sa fie luat de pe site-uri si pe fundal sau in timpul rularii sa se auda promo-uri gen by radio shh,tot la mp3-uri exista riscul sa folosim mix-uri sau colaje si sa fie de prosta calitate.

Aici pe forum am pus cateva articole referitor la mp3 HD (un format nou de mp3 de o calitate net superioara,peste 500 kbs, si setari eficiente pentru winamp .sper sa va fie de folos .

Va recomand cu caldura softul sam party dj ,cel mai bun soft pentru sonorizari din cate am incercat ,si credeti-ma ca am incercat peste 40 . Licenta nu este foarta scumpa in jur de 30 de dolari ,de 3 ani incerc sa-l gasesc cracuit si nu-l gaesc ,deci voi cumpara si eu licenta pana la urma.

P.S am vazut ca ati scris unii pe aici daca punem muzica de masa,sau de dans .parerea mea e ca fiecare sa faca exact cel taie capul in momentul acela ,ce simte sau ce vrea.Eu nu schimb piesele,nici daca nu danseaza nimeni ,daca stiiu ca este o piesa ritmata si dansanta .

Mai demult am fost la un botez ,40 de persoane (jumate tineri jumate batrani),cand dansau cei tineri ,batranii plecau ,cand puneam sarbe,hore sau obiceiuri gen fredelesul,ofiteresca ,zvacul si altele dansau numai batranii ,deci ce sa mai zici unde mai pui ca tatal copilului era foc de suparare ca astepta vreo 70 de persoane si nu i-au venit decat jumate.La acest botez ,pe la 1 noaptea a venit un tovaras de al meu ,care in seara aceea fuse dj la o nunta ,si mi-a zis sarmy a la tine e bine frate ca danseaza 20 de persoane sa vezi la mine am pus meneaito si am dansat doar eu si cameramanul.

Deci oricum nu ai cum sa ii impaci pe toti .totul este sa fiim relaxati, si siguri pe noi .Am fost cameraman la o nunta,unde pot zice ca formatia a facut un program de nota zece si oricum se auzeau prin sala voci care spuneau ca muzica e naspa,ca aia ca aia.

Mult succes colegi cu pasiuni comune.

P.S voi va plangeti de cd-uri ca sunt grele sau incomode.Vreau sa trec pe platane,din anumite interese ,si atunci va intreb pe voi discurile de vinil nu sunt oare incomode ,si in plus voi la cd-uri puteti scrie pe coperta piesele si ordinea la vinil ce si unde scriiu .
Sonorizari Dj. Mangalia | Video Petreceri | Promovari http://www.videodj.ro Sarmy Party VDj. Tel.0722528017
Promovam Dj., Cluburi, Locatii, si Formatii http://www.facebook.com/sarmyparty si pe http://lhub.to/sarmyparty
Avatar utilizator
sarmyparty
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Apr 22, 2011 12:21 am
Localitate: Mangalia

Re: Program sau player pentru muzica

UNREAD_POSTde BWB » Dum Oct 28, 2012 6:37 pm

sarmyparty scrie:am inceput sa scriiu pe forumul acesta si im place.
folosesc laptop cu 3 sau 4 winamp-uri si doua placi audio (una on-board si una externa)

[b]Mai nou ..............................
.



Sincer , cu tot respectul , dar cu vinil la nbc .......... cred ca sunt " filme diferite " ..... cu exceptia NS7 .....dar si acolo sunt numai 2 . :D , spor la remprospatarea colectiei dupa citeva "iesiri "
BWB
 
Mesaje: 36
Membru din: Vin Oct 26, 2012 8:22 pm
Localitate: Gura Humorului

Anterior

Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 37 vizitatori