Ce playlist folositi la un majorat sau o nunta?

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

Re: Ce playlist folositi la un majorat sau o nunta?

UNREAD_POSTde dannyinthemix » Mar Iun 07, 2011 9:58 pm

Auzi Tractor, vrei sa imi spui mie ca preferi sa asculti Salam decit DJ Tiesto?
dannyinthemix
DJ Fondator
 
Mesaje: 594
Membru din: Lun Noi 23, 2009 3:47 pm
Localitate: timisoara

Re: Ce playlist folositi la un majorat sau o nunta?

UNREAD_POSTde tony » Mar Iun 07, 2011 9:59 pm

chichilacachicicea , hauzi fa pirando ce zic banateni , ca nu le place maneaua , ia adu fa puradei din dotare si le urla ultima noutate a lu fratili salam ,sa moara copchii mei :))


... in alta ordine de ideei , nu fiti ipocriti ! , noi tre sa ne si adaptam , ziceti voi ca nu ati pune un gen , sa nu imi spuneti ca daca intr-un an o sa fie in "ghilimele" nunti mai manelistice , o sa stati acasa , ca doar nu ati investit de dragu placerii!

E la fel si cu rock-ul , pentru unii se aseamana cu Marlin Manson si CO.
tony
Super Membru
 
Mesaje: 1080
Membru din: Dum Iun 06, 2010 9:29 am
Localitate: Rieti

Re: Ce playlist folositi la un majorat sau o nunta?

UNREAD_POSTde dannyinthemix » Mar Iun 07, 2011 10:02 pm

Tony sincer sa fiu eu recomand la miri sa nu se asculte manele la nunta ca peste 20 de ani cind or sa se uite la dvd o sa zica cine naiba o pus muzica asat? si asa sa stricat unicul eveniment important din viata.
dannyinthemix
DJ Fondator
 
Mesaje: 594
Membru din: Lun Noi 23, 2009 3:47 pm
Localitate: timisoara

Re: Ce playlist folositi la un majorat sau o nunta?

UNREAD_POSTde DJ Sun » Mar Iun 07, 2011 10:05 pm

frate sunt oameni si oameni, eu la o nunta tin sa multumesc cat mai multi invitati, daca vor manele le dau manele, daca vor rock le dau rock bineinteles asta in regula bunului simt, daca vor doar rock sau doar maenele eu personal nu ma bag dar de 2-3 reprize acolo gasesc sa ii fac fericiti
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Ce playlist folositi la un majorat sau o nunta?

UNREAD_POSTde tony » Mar Iun 07, 2011 10:05 pm

Ehe ... nush daca esti insurat , dar cred ca pe orice caseta gasesti si cate o melodie ce acum te irita si atunci era in voga ;)
tony
Super Membru
 
Mesaje: 1080
Membru din: Dum Iun 06, 2010 9:29 am
Localitate: Rieti

Re: Ce playlist folositi la un majorat sau o nunta?

UNREAD_POSTde dannyinthemix » Mar Iun 07, 2011 10:09 pm

Ba sunt , si acum ma irita manele ce s-au pus pe la 12 noaptea.
dannyinthemix
DJ Fondator
 
Mesaje: 594
Membru din: Lun Noi 23, 2009 3:47 pm
Localitate: timisoara

Re: Ce playlist folositi la un majorat sau o nunta?

UNREAD_POSTde tractor » Mar Iun 07, 2011 10:10 pm

aoleu...mai omul ala care te plateste,te plateste sa il distrezi pe el si pe invitati,nu sa le pui muzica care iti place tie :lol: .Daca iti cere rock le dai rock daca iti cere florin parizer le dai florin parizer...practic de asta esti platit.Nus de acord cu idee sa pierd un eveniment pe simplul fapt ca vor niste manele...sa fim seriosi
tractor
Membru activ
 
Mesaje: 592
Membru din: Vin Sep 11, 2009 11:27 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Ce playlist folositi la un majorat sau o nunta?

UNREAD_POSTde tony » Mar Iun 07, 2011 10:11 pm

dannyinthemix scrie:Ba sunt , si acum ma irita manele ce s-au pus pe la 12 noaptea.



nu tu le-ai vrut :twisted: ?
tony
Super Membru
 
Mesaje: 1080
Membru din: Dum Iun 06, 2010 9:29 am
Localitate: Rieti

Re: Ce playlist folositi la un majorat sau o nunta?

UNREAD_POSTde dannyinthemix » Mar Iun 07, 2011 10:14 pm

Auzi , nu le-am vrut eu, si in primul rind sa stii ca eu ma respect, efectiv refuz evenimentul daca posibilul client tinde spre manele, sa zicem ca pe aici la noi c-am asa este. Cine vrea manele poate sa isi angajez operator pe calculator si saii puna ce vrea.
dannyinthemix
DJ Fondator
 
Mesaje: 594
Membru din: Lun Noi 23, 2009 3:47 pm
Localitate: timisoara

Re: Ce playlist folositi la un majorat sau o nunta?

UNREAD_POSTde tony » Mar Iun 07, 2011 10:30 pm

dannyinthemix: era nunta ta si ascultai manele , te-am prins :D

...haidi bre , chiar asa , sa renegi genul , ca din cauza lor avem noi o paine de castigat!
tony
Super Membru
 
Mesaje: 1080
Membru din: Dum Iun 06, 2010 9:29 am
Localitate: Rieti

Re: Ce playlist folositi la un majorat sau o nunta?

UNREAD_POSTde cip » Mar Iun 07, 2011 10:59 pm

Eu i-am precizat omului cand am vorbit cu el(si la toti cu care vorbesc) ca nu ma prea pricep la manele,dar mna,daca vine lumea si imi cere,eu ce sa fac ?

la urma urmei daca ei se distreaza si se "simte" bine e in avantajul meu,iar luxul de a renunta la un eveniment din cauza manelelor nu mi-l permit,si banii nu au nici miros nici sunet nici gust .
Djfotovideo...radio djfotovideo http://radio.djfotovideo.ro/
Avatar utilizator
cip
Membru activ
 
Mesaje: 155
Membru din: Joi Iun 03, 2010 12:06 am

Re: Ce playlist folositi la un majorat sau o nunta?

UNREAD_POSTde djpedros » Mie Iun 08, 2011 9:37 am

in 2007 puneam muzica intr-un club mai undergorund si puneam exclusiv techno si minimal, nici nu voiam sa aud de muzica comerciala. eram tantos pe vremea aia si sa asculti manele mi se parea o blasfemie. patronul meu avea o vorba "bani sa iasa". asa ca atata timp cat sunt platit e ok. chiar daca imi place sau nu, ma gandesc ca dimineata imi iau banii si e un gand foarte motivant. daca extrapolam am putea spune ca nu mergem cu sonorizare sau foto sau video la nunti de adventisti pentru ca nu sunt de aceeasi religie cu noi, nu? :)
Avatar utilizator
djpedros
Super Membru
 
Mesaje: 1252
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 6:27 pm
Localitate: Galati

Re: Ce playlist folositi la un majorat sau o nunta?

UNREAD_POSTde djMitu » Mie Iun 08, 2011 2:56 pm

Eu incerc sa-mi mai selectez clientii (cu toate ca de la un timp cam de 1 an si ceva nu stiu daca am mai pus la nunti sau botez 15 manele), la majorate au mai vrut sa asculte ca s-au facut praf (alcool) dar am invatat la majorate le spun sa vina ei cu "manelele iubite" si atunci e ok - in rest sunt de acord cu voi si cu clientii care stiu ce vor atunci cand aleg serviciile noastre (daca ar fi vrut manele peste 30-50 %, eu le recomand sa-si ia "artisti" ca eu nu prea stiu), si apoi va spun tot din experienta ca un client care o sa va spuna ca majoritatea progr el si invitatii se v-or simti bine pe manele sau ma rog baza sunt manele, pai sa va pregatiti ca si invitatii si chiar evenimentul v-a fi tot de categoria "manele", oricum in ultimi ani lumea a inceput sa mai aiba experienta (am iceput sa ne mai spalam, nu mai vrem sa ne confunde lumea atunci cand vine la nunta cu cei care sparg seminte la colt, toata noapte solo solo arunca cu banii si urla la cate un "live" 15 min si mai avem si pretentii si ma refer aici la cei care vor calitate - atat sunet cat si ca program muzical si profesionalism), pe mine ma cheama 70-80% din clienti dupa referinte si sunt din cei care m-au vzt la alte ev. Fiti voi insiva dj (ca altfel i-mi luam orga "korg" si ma apucam de urlat "fara numar". Mai ramane sa discutam, va salut si va respect.
Avatar utilizator
djMitu
DJ Fondator
 
Mesaje: 442
Membru din: Lun Mar 28, 2011 1:45 pm
Localitate: urziceni - ialomita

Re: Ce playlist folositi la un majorat sau o nunta?

UNREAD_POSTde partymasters » Sâm Iun 18, 2011 12:08 am

Deci> "manelili" este turbo si prefer sa-i duc cu galagia si sa-i amtetesc cu greceasca, arabeasca, turceasca... etc. Acum vreo luna am cedat la insistentele unor personaje feminine si am pus ce le-a trecut lor prin capetele blonde si-am ajuns acasa fredonand reggaeton. Fiecare bordei cu obiceiul lui. N-ai cum sa faci in placerea omului dar nici el in a ta! :D
www.google.ro
Avatar utilizator
partymasters
DJ Fondator
 
Mesaje: 156
Membru din: Mar Feb 23, 2010 1:20 am
Localitate: Bucuresti

Re: Ce playlist folositi la un majorat sau o nunta?

UNREAD_POSTde Muzicalanunta » Sâm Iun 18, 2011 12:39 pm

pentru mine nu exista ideea de playlist, fiecare eveniment e diferit, oamenii sunt diferiti, cel mai important e sa alegi muzica potrivita si momentul oportun.
B-dul Traian 5/1, Baia Mare, Romania
0744354367
muzica@muzicalanunta.ro
www.muzicalanunta.ro
Muzicalanunta
DJ Fondator
 
Mesaje: 165
Membru din: Mie Noi 24, 2010 1:53 pm
Localitate: Baia Mare

Re: Ce playlist folositi la un majorat sau o nunta?

UNREAD_POSTde demential » Vin Mar 30, 2012 7:06 pm

ce piese folositi la majorate in 2012 ? :) am ajuns fara sa stiu la 150 de elevi de liceu la o petrecere si nu stiu exact ce rupe acum :D
help ? :)
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Ce playlist folositi la un majorat sau o nunta?

UNREAD_POSTde p3psitwist » Vin Mar 30, 2012 7:28 pm

ce rupea si anu trecut ...daca te uiti in topuri sunt aceleasi melodii din noiembrie decembrie ...poate 1-2 in plus :|
Imagine
Avatar utilizator
p3psitwist
Administrator
 
Mesaje: 1893
Membru din: Vin Apr 02, 2010 10:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: Ce playlist folositi la un majorat sau o nunta?

UNREAD_POSTde demential » Vin Mar 30, 2012 8:38 pm

nu ma ajuti. zi-mi punctual 5 - 10 piese :D
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Ce playlist folositi la un majorat sau o nunta?

UNREAD_POSTde demential » Sâm Mar 31, 2012 1:19 am

multumesc tuturor celor care m-au ajutat :roll:
ce sa zic... zeci de manele de care n-am auzit in viata mea , house mult de radio, dar si piese precum roa sonata sau tiesto zero76 ...
obositor dar a iesit ok pana la urma :)
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Ce playlist folositi la un majorat sau o nunta?

UNREAD_POSTde p3psitwist » Sâm Mar 31, 2012 5:35 am

demential scrie:multumesc tuturor celor care m-au ajutat :roll:


sa cresti mare

la toate evenimentele mele de anul asta (vreo 4 cred ca au fost) mi s-a cerut muzica noua, la toate si am fost intrebat de la inceput daca o am pe "aia noua a lu michel telo" :|
deci melodii noi folosite anul asta
ciupego
voltaj da vina pe ...care e de anul trecut
manele inca nu am pus nici una
si mandinga zaleilah care nu stiu daca e de anul asta sau sfarsitul anului trecut
in rest "hiturile" de anul trecut care le gasesti in orice top de la orice radio si de care toata lumea e satula dar daca nu le pui inseamna ca nu esti dj adevarat .....+ ce punem noi de obicei, nimic deosebit

ar trebui sa postez la ce ma enerveaza acum cred....
Imagine
Avatar utilizator
p3psitwist
Administrator
 
Mesaje: 1893
Membru din: Vin Apr 02, 2010 10:45 am
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 41 vizitatori