PLAYLISTUL PERFECT

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

PLAYLISTUL PERFECT

UNREAD_POSTde shofydj4party » Mie Feb 09, 2011 10:30 pm

SALUTARE TUTUROR ,AM DECOPERIT ACEST FORUM ,SI IMI PLACE AM CITIT MULTE LUCRURI INTERESANTE
SUNT CONVINS CA AVEM DE INVATAT UNU DE LA ALTUL
LUCREZ CA DJ DE CLUB DE LA 16 ANI, ACUM AM 32 DE 5 ANI SUNT DJ LA PRIVAT

M-AM GANDIT CA INPREUNA PUTEM FACE UN PLAYLIST PERFECT PUNEM FIECARE CATEVA PIESE
LATINO:
Mueve Tu Cucu,LA BONITA ,MORALITO ,Aqua Dulce, Aqua Sara,Mecachis ,El Eheheaito
DENON 3700 mix DENON DNX 1100 ,Traktor s2 Macbook Pro
Nu incerca sa ii multumesti pe totii.Tel 0765441397
shofydj4party
 
Mesaje: 75
Membru din: Lun Feb 07, 2011 7:46 pm
Localitate: craiova

Re: PLAYLISTUL PERFECT

UNREAD_POSTde demential » Mie Feb 09, 2011 10:34 pm

salut si bine ai venit printre noi !
ne bucuram sa avem un nou membru cu experienta, si de asemenea ne bucuram ca a venit in sfarsit si cineva din zona CRAIOVA, zona care pana acum nu era acoperita de nici unul dintre noi.
te invit sa citesti INTREG forum-ul si sa postezi unde crezi ca ai un cuvant de spus.
pe viitor poate te hotarasi si devii dj fondator - detalii aici viewtopic.php?f=33&t=495
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: PLAYLISTUL PERFECT

UNREAD_POSTde marescosmin » Joi Feb 10, 2011 12:11 am

Salut si bine ai venit printre noi!
De la bun inceput,vreau sa-ti spun ca nu exista playlist perfect,totul depinde de preferintele fiecaruia,cultura muzicala,starea de spirit,natura sonorizarii (nunta,botez,spanzuratoare,avort si altele)!
Sa inteleg,ca tu vrei ceva exemplificari din stilul "Latino".OK,ceea ce ai postat este foarte bine ales si eu pot sa-ti acord fara a te cunoaste prea bine,nota 10 cu 5 stele!
Chiar mi-au placut exemplificarile aduse de tine si vreau sa-ti mai spun ca,experienta in muzica se dobandeste direct la sonorizari si se poate cizela si citind acest forum.Tu ai sonorizat atat in cluburi cat si la NBC,asa ca nu-mi fac probleme in legatura cu experinta ta.Sa ai incredere in tine,sa lasi la o parte pe rauvoitori si sa faci asa cum stii tu mai bine ceea ce lucrezi.
Mai poti invata si de la noi multe lucruri interesante.Spor in activitatea ta! ;)
O sa vin si cu exemplificari de playlist latino daca vrei.
Sunetul face muzica!
Muzica BUNA,s-a compus.Ce se asculta acum,sunt "experimente" nereusite,vezi muzica ultimilor ani.BUN,este cuprins intre anii '50-'60-'70-'80-'90 si pana prin 2006 aproximativ.
Avatar utilizator
marescosmin
Super Membru
 
Mesaje: 790
Membru din: Mie Sep 09, 2009 10:25 pm
Localitate: Ploiesti

Re: PLAYLISTUL PERFECT

UNREAD_POSTde punatordemuzica » Joi Feb 10, 2011 9:21 am

Treaba asta cu playlist-ul perfect ma bantuie si pe mine de ceva vreme.Am un folder de vreo 6 giga cu melodii din aproape toate genurile(inclusiv manele) pe care-l updatez continuu.Pot sa spun ca daca din greseala se strica vreun hdd extern-(cum am patit la ultimul botez) pe care am tot talmes-balmesul de muzica de pe lumea asta,si din care nu am folosit 1% :lol: cu acel folder rezolv fara probleme un eveniment.Bineinteles ca nu e playlistul-folderul perfect si nu e rau daca am putea sa facem impreuna unul mai general care sa ne fie de ajutor atunci cand incerci fara succes fel si fel de melodii iar ringul de dans e pustiu..... :? brrr,urata imagine!
Niciodata sa nu spui ,Niciodata!
0744680829
Avatar utilizator
punatordemuzica
Membru activ
 
Mesaje: 543
Membru din: Joi Mai 14, 2009 12:07 pm
Localitate: Bucuresti-Dr.Taberei

Re: PLAYLISTUL PERFECT

UNREAD_POSTde djpedros » Joi Feb 10, 2011 9:50 am

shofydj4party scrie:M-AM GANDIT CA INPREUNA PUTEM FACE UN PLAYLIST PERFECT PUNEM FIECARE CATEVA PIESE
LATINO

vrei un playlist care sa contina melodii din toate genurile sau doar latino?
Avatar utilizator
djpedros
Super Membru
 
Mesaje: 1252
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 6:27 pm
Localitate: Galati

Re: PLAYLISTUL PERFECT

UNREAD_POSTde shofydj4party » Joi Feb 10, 2011 10:58 am

din toate genurile
eu am un play list pe care il folosesc si are un mare succes , mentionez ca pisele sunt mixate dupa bpm sau key
DENON 3700 mix DENON DNX 1100 ,Traktor s2 Macbook Pro
Nu incerca sa ii multumesti pe totii.Tel 0765441397
shofydj4party
 
Mesaje: 75
Membru din: Lun Feb 07, 2011 7:46 pm
Localitate: craiova

Re: PLAYLISTUL PERFECT

UNREAD_POSTde clubbinman » Joi Feb 10, 2011 11:42 am

folosesti colaje pe fiecare gen gata mixate dupa BPM si KEY sau folosesti acele piese din folder si le mixezi live?
clubbinman
Membru activ
 
Mesaje: 194
Membru din: Lun Aug 31, 2009 10:47 am
Localitate: Tirgu Mures

Re: PLAYLISTUL PERFECT

UNREAD_POSTde DJ Sun » Joi Feb 10, 2011 11:45 am

cum adica mixate dupa BPM sau KEY, tu ai un playlist cu mai multe melodii sau ai un mix (mai multe)care contine melodiile din playlistul tau?
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: PLAYLISTUL PERFECT

UNREAD_POSTde clubbinman » Joi Feb 10, 2011 12:22 pm

exact asta am intrebat si eu ;)
clubbinman
Membru activ
 
Mesaje: 194
Membru din: Lun Aug 31, 2009 10:47 am
Localitate: Tirgu Mures

Re: PLAYLISTUL PERFECT

UNREAD_POSTde dannyinthemix » Joi Feb 10, 2011 5:09 pm

Eu cred ca are un playlist aranjate dupa key si bpm si le mixeaza dupa aia.
Poate posteaza si playlistul sa vedem despre cei vb
dannyinthemix
DJ Fondator
 
Mesaje: 594
Membru din: Lun Noi 23, 2009 3:47 pm
Localitate: timisoara

Re: PLAYLISTUL PERFECT

UNREAD_POSTde shofydj4party » Vin Feb 11, 2011 12:06 pm

e foarte simplu
folosesc un denon 5500 ,selectez dupa bpm ,aleg 100bpm si acolo sunt piesela care au 100 sau mai mult
nu folosesc colaje pt ca imi place sa mixez e foarte simplu ,si asa cum am citit aici si va dau perfecta dreptate ,muzica e foarte importanta la un party ,mixurile sunt pe locul 2,mie imi e usor pentru ca asta ,si asa fac de la 17 ani .
astazi pun cateva piese care merg pt un public 30-35 ani ,si pe care nu prea le pun alti dj
filozofia mea ca dj e ca nu trebuie sa multumesti pe toata lumea ,daca lasi urechea la toti invitatii ,nu iti iasa bine

Will Smith - Gettin Jiggy With It
Venga Boys - Shaila laila
THE KELLY FAMILY - Come into town
Shania Twain - Don't be stupid
Sarah Connor & TQ - Let`s Get Back To Bed Boy
PETER ANDRE - Mysterious Girl
MR PRESIDENT - Jojo action
DENON 3700 mix DENON DNX 1100 ,Traktor s2 Macbook Pro
Nu incerca sa ii multumesti pe totii.Tel 0765441397
shofydj4party
 
Mesaje: 75
Membru din: Lun Feb 07, 2011 7:46 pm
Localitate: craiova

Re: PLAYLISTUL PERFECT

UNREAD_POSTde DJ Sun » Vin Feb 11, 2011 12:27 pm

Da e ok cea ce faci tu, insa nu cred ca se adreseaza genurilor de evenimente precum nunti, botezuri.Si spun asta din mai multe puncte de vedere:
1. pe populara nici gand sa incepi sa mixezi pentru ca nu este deloc indicat, poate doar pe genu etno dar trecerea de la o melodie la alta cu o suprapunere de cateva secunde eu unu nu o consider mixare
2.oldies-urile la fel mai greu de mixat, si nici nu da asa bine sa aplici o tehnica relativ noua si la moda pe o melodie retro
3.la genul acesta de evenimente conteaza foarte mult melodia, una e sa fii in club si sa mixezi un anumit gen de muzica si alta e sa fii la o nunta si sa treci printro serie de genuri muzicale din care trebuie sa alegi cea ce crezi ca va prinde nu ceea ce are bpm-ul nu stiu cat.
4.Prin mixare cum am mai spus-o eu nu inteleg trecerea de la o melodie la alta cu o suprapunere care sa se auda cat mai ok si cat mai insesizabil, prin mixare eu inteleg cu totul altceva.
Cred ca cel mai potrivit loc a muncii pe care o depui tu este sa spunem la asigurarea muzicii la un patinoar sau la asigurarea muzicii la un test drive sau in functie de experienta de ce nu intr-un club.
Ce sa spun bafta si sa auzim de la tine niste mixuri cat mai bune.
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: PLAYLISTUL PERFECT

UNREAD_POSTde shofydj4party » Vin Feb 11, 2011 12:44 pm

[img]
deraiatu scrie:Da e ok cea ce faci tu, insa nu cred ca se adreseaza genurilor de evenimente precum nunti, botezuri.Si spun asta din mai multe puncte de vedere:
1. pe populara nici gand sa incepi sa mixezi pentru ca nu este deloc indicat, poate doar pe genu etno dar trecerea de la o melodie la alta cu o suprapunere de cateva secunde eu unu nu o consider mixare
2.oldies-urile la fel mai greu de mixat, si nici nu da asa bine sa aplici o tehnica relativ noua si la moda pe o melodie retro
3.la genul acesta de evenimente conteaza foarte mult melodia, una e sa fii in club si sa mixezi un anumit gen de muzica si alta e sa fii la o nunta si sa treci printro serie de genuri muzicale din care trebuie sa alegi cea ce crezi ca va prinde nu ceea ce are bpm-ul nu stiu cat.
4.Prin mixare cum am mai spus-o eu nu inteleg trecerea de la o melodie la alta cu o suprapunere care sa se auda cat mai ok si cat mai insesizabil, prin mixare eu inteleg cu totul altceva.
Cred ca cel mai potrivit loc a muncii pe care o depui tu este sa spunem la asigurarea muzicii la un patinoar sau la asigurarea muzicii la un test drive sau in functie de experienta de ce nu intr-un club.
Ce sa spun bafta si sa auzim de la tine niste mixuri cat mai bune.
[/img]

1. hore sau sarbe se mix foarte usor , eu folosesc piese originale care au 3 miute ,la mine in oltenia ,la nunti se joaca si cate 45 min o sarba sau hora ce fac ii pun 3 minute pauza iar 3 min pauza ,acolo se joca in formatie si e impartant sa fie un mix reuisit hore 145 bpm mai mult sau mai putin sarbe 100 bpm ,sau key
2 unde pot sa iti trimit mix
3, eu cred totusi ca conteaza .
DENON 3700 mix DENON DNX 1100 ,Traktor s2 Macbook Pro
Nu incerca sa ii multumesti pe totii.Tel 0765441397
shofydj4party
 
Mesaje: 75
Membru din: Lun Feb 07, 2011 7:46 pm
Localitate: craiova

Re: PLAYLISTUL PERFECT

UNREAD_POSTde p3psitwist » Vin Feb 11, 2011 12:50 pm

Imagine
Avatar utilizator
p3psitwist
Administrator
 
Mesaje: 1893
Membru din: Vin Apr 02, 2010 10:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: PLAYLISTUL PERFECT

UNREAD_POSTde shofydj4party » Vin Feb 11, 2011 1:15 pm

DENON 3700 mix DENON DNX 1100 ,Traktor s2 Macbook Pro
Nu incerca sa ii multumesti pe totii.Tel 0765441397
shofydj4party
 
Mesaje: 75
Membru din: Lun Feb 07, 2011 7:46 pm
Localitate: craiova

Re: PLAYLISTUL PERFECT

UNREAD_POSTde DJ Sun » Vin Feb 11, 2011 1:40 pm

nu merge pagina
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: PLAYLISTUL PERFECT

UNREAD_POSTde shofydj4party » Vin Feb 11, 2011 2:16 pm

DENON 3700 mix DENON DNX 1100 ,Traktor s2 Macbook Pro
Nu incerca sa ii multumesti pe totii.Tel 0765441397
shofydj4party
 
Mesaje: 75
Membru din: Lun Feb 07, 2011 7:46 pm
Localitate: craiova

Re: PLAYLISTUL PERFECT

UNREAD_POSTde DJ Sun » Vin Feb 11, 2011 2:28 pm

Oops, looks like we can't find that page!

* Did you try to access a private track, but were not logged in? Log In or Sign Up
* Maybe the track or user has been removed
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: PLAYLISTUL PERFECT

UNREAD_POSTde tony » Vin Feb 11, 2011 5:24 pm

tony
Super Membru
 
Mesaje: 1080
Membru din: Dum Iun 06, 2010 9:29 am
Localitate: Rieti

Re: PLAYLISTUL PERFECT

UNREAD_POSTde shofydj4party » Vin Feb 11, 2011 5:39 pm

POATE MERGE ASTA ..
http://soundcloud.com/shofydj4party/nic ... trecere-cu
E UN ALBUM MAI VECHI DAR M-AM GANDIT CA MERGE SI LA VOI IN ZONA
DENON 3700 mix DENON DNX 1100 ,Traktor s2 Macbook Pro
Nu incerca sa ii multumesti pe totii.Tel 0765441397
shofydj4party
 
Mesaje: 75
Membru din: Lun Feb 07, 2011 7:46 pm
Localitate: craiova

Următorul

Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 30 vizitatori