Muzica buna 2000 - 2010

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

Muzica buna 2000 - 2010

UNREAD_POSTde DJ Sun » Dum Ian 30, 2011 11:02 pm

Pentru ca tocmai s-au terminat primii 10 ani ai mileniului III propun sa facem un playlist cu melodiile romanesti folosite de noi la diferite evenimente din acesti ani.
Voi enumera eu cateva dupa care va invit si pe voi sa participati, poate facem si un top al celor mai bune melodii
In ordine aleatoare:
bosquito - pepita, hopa-hopa, bosquito
3 sud est - de ziua ta
hi-q - gasca mea, razna
voltaj - hai sus, 20 de ani
stefan banica junior - vorbe-n vant, s-o facem lata
florin chilian - zece
directia 5 - obsesia
fuego - toata lumea danseaza cu mine
jaga - jaga
fly project &anca parghel - brasil
nu le spun pe toate sa mai aveti si voi ce posta :)
PS. Melodiile pot apartine oricarui gen
Ultima oară modificat de DJ Sun pe Mar Feb 01, 2011 9:28 pm, modificat 1 dată în total.
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Muzica buna 2000 - 1010

UNREAD_POSTde djpedros » Dum Ian 30, 2011 11:39 pm

nicolae cretu - foaie verde 5 chiperi
Avatar utilizator
djpedros
Super Membru
 
Mesaje: 1252
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 6:27 pm
Localitate: Galati

Re: Muzica buna 2000 - 1010

UNREAD_POSTde DJ Sun » Mar Feb 01, 2011 9:34 pm

Haideti oameni buni, sunt sigur ca stiti si voi si folositi muzica romaneasca apartinandu-i acestor ani!
Mai bag eu :)
Hara si Tamango - Muro Shavo
Paleru - Eu beau vinu cu borcanu
PS. Rog un moderator sa modifice numele topicului, propun "Muzica romaneasca din decada 2000 - 2010", si daca se poate sa stearga postarile mele si a lu dan sa fie topicul "curat".
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Muzica buna 2000 - 1010

UNREAD_POSTde tractor » Mar Feb 01, 2011 9:40 pm

DEMMO-7ZILE DE 8ORI

Animal X-pentru ea si restu

3sud est-imi plac ochii tai etc

O sa mai bag cand mai imi vin in cap :lol:
tractor
Membru activ
 
Mesaje: 592
Membru din: Vin Sep 11, 2009 11:27 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Muzica buna 2000 - 2010

UNREAD_POSTde DJ Sun » Mar Feb 01, 2011 10:01 pm

Aurel Tamas - Mireasa visurilor mele (prinde f bine la nunta)
Aurel Tamas - Balada Saracului (desi sincer va spun o folosesc mai rar, insa unii o apreciaza f mult)
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Muzica buna 2000 - 2010

UNREAD_POSTde SnakeBiteTWO » Mie Feb 02, 2011 2:51 am

deraiatu scrie:Pentru ca tocmai s-au terminat primii 10 ani ai mileniului III propun sa facem un playlist cu melodiile romanesti folosite de noi la diferite evenimente din acesti ani.


Poate vrei sa spui ca s-au terminat 11 ani din acest secol, mileniu, si deja suntem in al doilea an din cel de al doilea deceniu...
Primii zece ani au fost intre 2000-2009.
In sfarsit, sa zic si eu vreo patru-cinci piese romanesti din primul deceniu, pe care le pun frecvent pe la evenimente:
Nicola - Honey
Mandinga - Soarele meu
Loredana - Zig, Zagga, Tzuki, Lele.
Holograf - Dragostea mea
Elena - Vocea ta

...
...
Provoc distractie si conserv amintiri.
----------------------------------------
Follow da bass line.
Imagine
Avatar utilizator
SnakeBiteTWO
DJ Fondator
 
Mesaje: 1257
Membru din: Sâm Iun 20, 2009 12:48 pm
Localitate: BUCURESTI

Re: Muzica buna 2000 - 2010

UNREAD_POSTde DJ Sun » Mie Feb 02, 2011 11:57 am

Marcel Pavel - Frumoasa mea
iar in repriza nebuna cu zig - zaga, kalsnikov, cu lautari pana in zori de zi, dj vasile etc nu trebuie sa lipseasca Pavel Stratan - nunta (o piesa pe care nu am auzit-o la multi dj :))
Off topic: ca un sfat dupa una, doua melodii enumerate mai sus daca vedeti ca prinde puteti incerca si un I love rock'n roll de la joan jett (asta asa carlig daca mai e cazul) si daca aveti devoratori ai rock-ului puteti pune si ceva mai greu de ex. ac dc thunderstruck o piesa grea insa extrem de cunoscuta si care va pune in valoare bassssul :)
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Muzica buna 2000 - 2010

UNREAD_POSTde DJ Sun » Joi Feb 03, 2011 6:14 pm

O noua zi, 2 noi melodii :)
Cu niste ritmuri mai latine avem Pepe - imi place, cine (2 melodii bunicele zic eu)
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Muzica buna 2000 - 2010

UNREAD_POSTde DJ Sun » Sâm Feb 05, 2011 12:34 am

Directia 5 - Cu tine sa zbor - buna spre sfarsitul evenimentului
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Muzica buna 2000 - 2010

UNREAD_POSTde Lucian » Sâm Feb 05, 2011 1:52 pm

Andra - Vreau sarutarea ta
Cristina Rus - Inima mea bate
Demmo - 7 zile de 8 ori
Anna Lesko - 1001 dorinte
Heaven - Hai du-ma pe o stea
3rei sud est - Iubire
Studio One - Cheama-ma, Atinge-ma
Sing Sing B.B. - Ce frumoase-s fetele
Akcent - Stay With Me
Nicola - Dincolo de noapte e zi
Anda Adam - Sufletul meu
MUSIC IS OUR PASSION
www.djnuntabotez.ro
Avatar utilizator
Lucian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1415
Membru din: Joi Apr 22, 2010 7:33 pm
Localitate: Campulung, Jud Arges

Re: Muzica buna 2000 - 2010

UNREAD_POSTde DJ Sun » Joi Feb 10, 2011 9:54 pm

Vama Veche - 18 ani merge in special la majorate
Mihai Margineanu - Ma iubeste femeile
Horia Brenciu - Septembrie luni
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Muzica buna 2000 - 2010

UNREAD_POSTde marescosmin » Mar Feb 15, 2011 11:26 am

Daca vreti exemple de "romaneasca comerciala destul de buna",iata doua exemple ale anului 2001:
A.S.I.A. - O iubire de-o vara
Nicola - Vamos a Mamaia
(Cover al piesei Vamos a la playa - Righeira)
Sunetul face muzica!
Muzica BUNA,s-a compus.Ce se asculta acum,sunt "experimente" nereusite,vezi muzica ultimilor ani.BUN,este cuprins intre anii '50-'60-'70-'80-'90 si pana prin 2006 aproximativ.
Avatar utilizator
marescosmin
Super Membru
 
Mesaje: 790
Membru din: Mie Sep 09, 2009 10:25 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Muzica buna 2000 - 2010

UNREAD_POSTde DJ Sun » Joi Feb 24, 2011 10:33 pm

Sa inteleg ca voi nu prea folositi muzica romaneasca la evenementele voastre? Sau folositi doar melodii dinainte de 2000, ma indoiesc....
Mai bag si eu cateva si gata ca vad ca nu prea intereseaza acest topic.
2009
akcent - that's my name
andreea banica feat. dony - samba
dan balan - chica bomb
dj andi & stella - freedom
dj rynno & sylvia - huska
dj sava feat. raluka - september
inna - amazing
inna - love
mossano - indianotech
nick kamarera & deepside deejays - beautiful days
puya - undeva-n balkani (feat. george hora)
puya feat. kamelia and george hora - change
tom boxer feat. jay - a beautiful day
tom boxer feat. mike diamondz - dancing

nu le consideri hituri dar le consider printre cele mai bune sau cele mai apreciate melodii romanesti ale anului 2009
Urmatoarele melodii vor fi din anul 2010 dar doar dupa ce vor posta si alti colegi.
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Muzica buna 2000 - 2010

UNREAD_POSTde SnakeBiteTWO » Vin Feb 25, 2011 12:07 am

Astea nu sunt piese romanesti, desi sunt cantate sau compuse de romani.
Nu le-as numi piese romanesti...
Provoc distractie si conserv amintiri.
----------------------------------------
Follow da bass line.
Imagine
Avatar utilizator
SnakeBiteTWO
DJ Fondator
 
Mesaje: 1257
Membru din: Sâm Iun 20, 2009 12:48 pm
Localitate: BUCURESTI

Re: Muzica buna 2000 - 2010

UNREAD_POSTde DJ Sun » Vin Feb 25, 2011 12:24 am

am gasit normal ca o data cantate de romani sa le bag aici la muzica romaneasca, nu cred ca are vreo mare importanta mai ales ca aproape nimeni nu posteaza
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Muzica buna 2000 - 2010

UNREAD_POSTde marescosmin » Sâm Feb 26, 2011 1:02 am

deraiatu scrie:Sa inteleg ca voi nu prea folositi muzica romaneasca la evenementele voastre? Sau folositi doar melodii dinainte de 2000, ma indoiesc....
Mai bag si eu cateva si gata ca vad ca nu prea intereseaza acest topic.

.

Intereseaza in masura in care muzica din 2001 incoace,ar mai putea fi numita "muzica",in adevaratul sens al cuvantului!
Si eu folosesc muzica din 2000 pana in prezent dar nu o consider buna,pur si simplu este o catastrofa fonica! Si accentuez in special muzica "romaneasca" din 2007 incoace,de cand romanul s-a "englezit" si toarna "manele disco" pe post de muzica asazis buna!
Cel mai elocvent exemplu,Inna,Xonia si alte nulitati d'astea! Le folosim ca se "cere" dar eu le-as arunca la tomberon!
Cand vad "formatii" de genul... un DJ cu "Apple"-ul spanzurat pe un suport facut artizanal si atasat la o "trusa" cu consola CD si mixer,o fufa cu fustita de-i acopera numai chilotii,"chertanind" cu vocea trecuta prin vocoder si "pleibicind" 3-4 zgomote scoase din calculator pe post de ritmuri,imi vine sa le scot din scena,sa-i pun la spalat podele pe membrii acestora!
Toti neavenitii,toti afonii si toate curvele,fac astazi "muzica"... asa cred ei! Si au renume de "una bucata aparitie" la Razvan si Dani si apoi pe "apa sambetei"... majoritatea!
Dragilor,publicul este cel mai aspru juriu! In cateva luni,astfel de trupe ajung cu CD-urile la tomberon! Si asta fiindca...cel putin in Romania,se promoveaza prostia la rang de arta...din pacate!
Si in deceniile trecute era muzica comerciala,dar erau voci puse in valoare,era calitate,nu bataia de joc,in special la noi,cu ce ascultam din 2008 incoace! Noroc cu muzica veche si buna,nu mai departe de anii '90!
Sunetul face muzica!
Muzica BUNA,s-a compus.Ce se asculta acum,sunt "experimente" nereusite,vezi muzica ultimilor ani.BUN,este cuprins intre anii '50-'60-'70-'80-'90 si pana prin 2006 aproximativ.
Avatar utilizator
marescosmin
Super Membru
 
Mesaje: 790
Membru din: Mie Sep 09, 2009 10:25 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Muzica buna 2000 - 2010

UNREAD_POSTde DJ Sun » Sâm Feb 26, 2011 9:06 pm

Cosmin o sa incerc sa iti explic putin altfel, uite 2 clasamente:

Imagine

Imagine

La nivelul orasului Bucuresti, Radio ZU isi mentine pozitia de lider al clasamentului celor mai ascultate posturi, cu 239.500 de ascultatori (14,6% cota de piata), in crestere fata de toamna lui 2009, cand avea 221.600 de ascultatori (11,9% cota de piata).
Radio ZU este urmat de Radio Romania Actualitati, al carui numar de ascultatori a crescut usor, la 203.300 de ascultatori si cea mai mare cota de piata - 17% (in toamna lui 2010), fata de 202.200 ascultatori si 18,4% cota de piata (toamna lui 2009).
In clasamentul celor mai ascultate posturi de radio in Capitala urmeaza Kiss FM, al carui numar de ascultatori a scazut usor, la 201.700 (in toamna anului trecut), fata de 219.700 de ascultatori (toamna lui 2009).
Clasamentul este continuat in Bucuresti de: Radio 21 (105.800 ascultatori - 6% cota de piata), Magic FM (105.000 ascultatori - 6,3% cota de piata), Europa FM (92.700 ascultatori - 5,8% cota de piata), ProFM (91.200 ascultatori - 5,8% cota de piata), Vibe FM (63.000 ascultatori - 3,3% cota de piata), Romantic FM (61.200 ascultatori - 4,6% cota de piata), Radio Antena Satelor (48.400 de ascultatori - 4,6% cota de piata) si Realitatea FM (36.100 ascultatori - 2,2% cota de piata)

Daca te uiti un pic acolo sus sunt radiourile care promoveaza muzica asta noua, de exemplu un om asculta un radio in masina nu pemtru ca este la moda ci pentru ca ii place ce se difuzeaza pe acel radio!!!
Cu alte cuvinte sunt foarte multi cei ce asculta muzica asta noua (care e adevarat e mai proasta decat cea veche dar asta e situatia) de aici rezulta o singura concluzie ASTA VREA CLIENTUL ASTA II DAM ca vrem sau nu ca ne place sau nu si sincer eu si multi de aici prefera sa ii ofere clientului ceea ce doreste.

Sa iti mai dau un exemplu si din televiziune? De ce exista emisiunile astea de tot cacatu gen capatos, acces direct etc. care sunt de toata jena, ei bine iti spun eu de ce , pentru ca sunt foarte,foarte multi oameni care se uita la aceste emisiuni, asadar logica televiziunii este ASTA VREA CLIENTUL ASTA II DAM de aici rezulta clienti fericiti, venit financiar bun :)
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Muzica buna 2000 - 2010

UNREAD_POSTde Sorinus » Sâm Feb 26, 2011 11:45 pm

Foarte la obiect raspunsul de mai sus, sunt perfect de acord cu el si sunt convins ca exista voci bune pe piata nu numai scursuri...intr-o alta ordine de idei:

A.S.I.A - Ia cu tine si inima mea
O-Zone - Dragostea din tei
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Muzica buna 2000 - 2010

UNREAD_POSTde djgrecu » Dum Feb 27, 2011 5:33 am

Dj Project - Privirea ta
Activ - Doar cu tine
Fly Project - Raisa
Morandi - Beijo
BUG Mafia - Haide sa fim high
BUG Mafia - Cine e cu noi
La Familia cu Don Baxter & Cabron - Zi de zi
Marina - Noapte de amor
VH2 - Trece vremea
Sin Sing BB - Asculta-mi inima
3SE - Te plac
3SE - Cu capul in nori
Suie Paparude - Pentru inimi
Suie Paparude - Cu zambetul pe buze
Fuego - primul sarut
Bosquito - Doua maini
Ro-Mania - Au inma au
Ro-Mania - Crasmarita (feat.Benone Sinulescu)
Marina - Tuca-Ma Bade Ilie
Sweet Kiss - Floare Alba, Floare Neagra
djgrecu
DJ Fondator
 
Mesaje: 1095
Membru din: Dum Mai 30, 2010 10:27 am

Re: Muzica buna 2000 - 2010

UNREAD_POSTde marescosmin » Lun Feb 28, 2011 10:13 pm

@deraiatu,nu mai citez mesajul tau fiindca enervez si alti useri cu bannerele "cat casa",puse pleasca pentru a ma convinge ca muzica actuala are o valoare de 24K (a se citi 24 de Karate)... de Karate de rahat,adaug eu!
Da,stiu ca Radio ZU,este pe primul loc in audientele bucurestene la nivelul vulgului,al iubitorilor de nou si manele.Se mai adauga si umorul unui "rasuflat" ca Buzdugan si a unui nesarat ca Morar,acesta din urma cu capul mai pe umeri decat Buzdugan.
Revenind la muzica posturilor CHR,posturi ce ostentativ mi se arunca in fata la fel ca si cum mi-ar arunca cineva o galeata de apa rece in ochi,doar doar o sa pricep odata si odata ca muzica adevarata este cea noua,cea difuzata de posturile CHR!
Domnilor,sa facem odata lucrurile foarte clare! Eu stiu perfect,ve repet p e r f e c t,ce inseamna muzica atat noua cat si veche! Am toate hit-urile,atat cele actuale cat si cele mai vechi! Stiu cu ce se mananca muzica,poate mai mult decat cred unii dintre DVS!
Va pot aduce sute de exemple de muzica ce s-a ascultat si se asculta,din deceniul 2000 - 2010.Am difuzat aceasta muzica,o difuzez la sonorizari si radio,sunt la curent cu tot ce misca.

Eu am vrut doar sa clarific faptul ca,muzica actuala nu are absolut nicio valoare,nu se pot face best-of-uri ale anilor din urma,pur si simplu nu avem cu ce! Cu cine sa faci best-uri? Cu Lady Gaga si Inna! :!: Doamne apara si pazeste!
Revenind la topic si clasamentele radiourilor: Ca om de radio va spun ca tot posturile cu muzica veche sunt incomparabil mai bine vazute decat cele CHR! Un om de radio dintr-un post ca Gold FM,Romantic FM si altele de acest gen,stie mai multa muzica si este mult mai indreptatit la a judeca fenomenul muzical decat un pustan de 20 de ani care stie numai bum - tzzz a la Inna si care nu a ascultat in anii lui decat gunoiul actual tip CHR si care crede muzica actuala ca suprema!
NU incercati sa ma invatati pe mine muzica si clasamente radio! Sa nu spun ca vindeti castraveti la gradinar,credeti-ma ca stiu foarte bine ce se vehiculeaza.
Eu vreau doar sa va atrag atentia ca muzica in care voi puneti patima,ma refer la cea actuala si care face intr-adevar audienta momentan,in maxim un an va ajunge la tomberon!
Doar n-o sa puneti la oldies but goldies peste 20 de ani...Activ,Inna,Xonia,Valahia,AS 20,...Fereasca Dumnezeu!
Cel putin eu sustin acest lucru si ma bazez pe discernamantul muzical al fiecaruia,mai ales ca sunteti DJ si din asta mancati o paine! (ma refer in special la cei ce traiesc 100% din activitatea asta). Eu practic activitatea asta in extra.Jobul de baza este in Telecomunicatii de 20 de ani. Dar pasiunea si dragostea pentru muzica,combinata cu faptul ca stiu doua instrumente si ca ma trag din familie de muzicieni,ma fac sa postez cu pasiune pe acest forum.
Sunetul face muzica!
Muzica BUNA,s-a compus.Ce se asculta acum,sunt "experimente" nereusite,vezi muzica ultimilor ani.BUN,este cuprins intre anii '50-'60-'70-'80-'90 si pana prin 2006 aproximativ.
Avatar utilizator
marescosmin
Super Membru
 
Mesaje: 790
Membru din: Mie Sep 09, 2009 10:25 pm
Localitate: Ploiesti

Următorul

Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 39 vizitatori