Muzica buna 2000 - 2010

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

Re: Muzica buna 2000 - 2010

UNREAD_POSTde punatordemuzica » Lun Feb 28, 2011 10:36 pm

Doamne, ce m-a amuzat marescosmin,in penultimul post de aici :D Perfect de acord cu el,trebuie insa sa completez faptul ca aici discutam despre ce muzica vrem sa punem noi la evenimente,muzica din anii 2000-2010.Faptul ca mare parte din aceasta muzica la fel ca si manelele se pierde rapid este cu totul alta poveste si poate trebuie un thread separat ptr. asta!
Niciodata sa nu spui ,Niciodata!
0744680829
Avatar utilizator
punatordemuzica
Membru activ
 
Mesaje: 543
Membru din: Joi Mai 14, 2009 12:07 pm
Localitate: Bucuresti-Dr.Taberei

Re: Muzica buna 2000 - 2010

UNREAD_POSTde Sorinus » Lun Feb 28, 2011 11:41 pm

Domnule Mares chiar nu vad de ce te tot agiti atata,iti inteleg supararile insa sa stii ca adevarul e undeva la mijloc.Garantez eu ca peste vreo 20 ani melodiile astea vor fi printre cele oldies&goldies pentru ca asa decurg lucrurile,peste 20 ani se va canta totul electronic,cu stiu eu ce fel de efecte si muzica electronica,totul play-back si atunci o sa zicem toti...uite ma ce bine canta lady gaga aia si cu inna si mai cantau cateodata si live!Pot sa pariez ca asa va fi:)!
La fel cum acuma 10-15 ani cand au aparut genius si cu k1 toti criticii ziceau uite ce prost canta astia(si nu pot sa zic ca cantau extraordinar)insa cand mai pun acuma pe la evenimente genius-cheful si k1-fata verde sa vezi cum apreciaza lumea melodiile si sunt asa de fericiti ca le aud si pot dansa pe ele,desi la momentul cand au iesit pe piata erau ceva de genul inna-dejavu,desi dejavu suna mult mai bine-parerea mea!
Asa ca pana la urma fiecare generatie isi are muzica,urmatoarea generatie apreciaza muzica din urma si tot asa...parerea mea,sper ca nu te-ai suparat pe mine Cosmine! :mrgreen:
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Muzica buna 2000 - 2010

UNREAD_POSTde demential » Lun Feb 28, 2011 11:44 pm

il sprijin pe sorinus. +1 cum zic unii.
pe 26.02.2011 mi s-a cerut "genius - orasul trist" :)
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Muzica buna 2000 - 2010

UNREAD_POSTde DJ Sun » Lun Feb 28, 2011 11:50 pm

Cosmin tu cred ca nu ai inteles ideea si anume, NIMENI dupa acest forum nu spune ca muzica noua e BUNA, sau mai buna decat cea veche, ai observat toti suntem deacord ca muzica veche este buna(suntem majoritatea dj de nunti nu de club sa bagam doar bum,bum(care am mai vb cu alta ocazie, se indreapta si bum-bumurile spre un segment de piata bine definit)), DAR pe acest forum suntem dj de nunti, nu poti merge la o nunta sa bagi numai muzica veche asta e foarte clar (cu extraordinar de putine exceptii),la o nunta trebuie sa acoperim o plaja imensa de muzica cum am mai spus-o in diverse randuri, iar daca ai o nunta in care sunt mai multi tineri cu chef de distractie o sa tragi muzica veche pe dreapta si o sa pui INNA si LADY GAGA, da este foarte adevarat ca daca la un moment dat o sa imbini muzica noua cu cea veche o sa iasa f bine, nu uita la nunta nu este ca la radio daca un radio este ascultat de oameni pt ca le place acel gen, la nunta e taman invers tu trebuie sa pui muzica pe care o apreciaza si ii fac sa se simta bine pe cat mai multi invitati. Cosmin spui ca ai fost la nunti si nu ai folosit numai muzica veche ci ai folosit tot felul de muzica, ei sincer asta vreau eu de fapt sa aflu ce muzica noua, pune un om cu peste 20 de ani de experienta in spate.In fine, ideea e sa postam pe acest topic muzica romaneasca buna pe care am folosit-o sau o mai folosim, buna sau proasta cred ca aspectul acesta conteaza mai putin in momentul in care este pe placul clientului si publicului nostru care ne plateste.
Si sa vin si cu un exemplu in luna decembrie am avut sonorizare pentru cei de la radio brasov (tot trustul radio-tv-ziar), iar la un moment dat a venit o doamna (prezentatoare tv) si mi-a spus asa: vrem si noi sa ne distram da nu vrem nici boney m - nici ultimile hituri vrem ceva din 2000 incoace, sincer atunci mi-a venit in minte Christina Aquilera - Candy man si Jenifer Lopez - Let's get loud si inca cateva melodii care sa fie dance si sa se incadreze in perioada aceea (stii tu problema ca am vorbit-o), atunci mi-am dat seama ca e o gaura, am venit si am postat pe forum: Care sunt cele mai bune melodii 2000-2010, la care ai venit tu si ai zis nu muzica din 2000 incoace de de maro crezi tu ca prin asta am facut ceva constructiv???
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Anterior

Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 27 vizitatori