Melodie Revelion ora:12

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

Re: Melodie Revelion ora:12

UNREAD_POSTde The_Mack » Mie Dec 29, 2010 1:33 pm

acum am realizat ca eu la acest revelion o sa merg cu 2 formatii (una care canta populara, si una care canta numai usora) deci eu o sa raman numai pe segmentul dance dasta nou, hip-hop si ceva manele :lol:, ca doar nu o sa incep si eu sa bag tot populara si usoara.
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Melodie Revelion ora:12

UNREAD_POSTde DJ Sun » Mie Dec 29, 2010 2:38 pm

ei asta e ai o viata mai usoara :) si poate te intelegi cu formatiile sa bagi tu ceva 80,90 strain, plus ca cel mai probabil te-a luat pentru cateva reprize de muzica noua ca merg dupa o repriza de populara si una de usoara doar sa ai public la care prinde acest gen. :)
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Melodie Revelion ora:12

UNREAD_POSTde The_Mack » Mie Dec 29, 2010 6:01 pm

pai nu am avut treaba cu formatiile, patronul restaurantului a vrut sa vin si eu. mai mult ca sigur ca asa o sa fac, ei cu populara si usoara, eu cu dance-ul de club si ce o mai fi.
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Melodie Revelion ora:12

UNREAD_POSTde Ciprian » Dum Ian 02, 2011 2:30 pm

Cei care ati lucrat de revelion,ce ati folosit la ora 12?
Cu 2-3 minute inainte de ora 12 eu am pus "hit the road jack" urmat de countdowun+ la multi ani apoi abba-happy new year si albano & romina- felicita.
Avatar utilizator
Ciprian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1524
Membru din: Joi Sep 17, 2009 1:58 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Melodie Revelion ora:12

UNREAD_POSTde tractor » Dum Ian 02, 2011 2:39 pm

Ciprian scrie:Cei care ati lucrat de revelion,ce ati folosit la ora 12?
Cu 2-3 minute inainte de ora 12 eu am pus "hit the road jack" urmat de countdowun+ la multi ani apoi abba-happy new year si albano & romina- felicita.



la 12 numaratoare inversa engleza +la multi ani+abba happy new year+its my party apoi danceee pana la 6 :lol:
tractor
Membru activ
 
Mesaje: 592
Membru din: Vin Sep 11, 2009 11:27 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Melodie Revelion ora:12

UNREAD_POSTde The_Mack » Dum Ian 02, 2011 4:00 pm

eu am facut altceva, si nu ca ma laud, dar a iesit super fain si de efect: cu exact 4 minute pana in ora 12.00 am pus europe - the final countdown, apoi a cantat una dintre formatii la multi ani (aici mergea si la multi ani-ul meu, dar daca au fost ei a iesit mai bine asa), si apoi am bagat eu abba - happy new year.

referitor la petrecerea in sine, ce sa zic a iesit cu mult peste asteptarile mele, s-a vazut faptul ca a fost muzica foarte variata. ca si munca nu cred ca am pus muzica mai mult de 2 ore, hai poate 2 ore jumate.
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Melodie Revelion ora:12

UNREAD_POSTde Sorinus » Dum Ian 02, 2011 6:50 pm

Cu 2 minute inainte de ora 12 am anuntat la microfon ca mai este un pic si intram in anul 2011 si pe cand lumea iesea afara pentru a vedea artificiile,le-am plasat un microfon lor iar in ultimile 10 secunde am numarat impreuna ...
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Melodie Revelion ora:12

UNREAD_POSTde DJ Sun » Dum Ian 02, 2011 7:39 pm

La mine nu a fost cazul deoarece toata petrecera s-a desfasurat undeva la etajul 1 si proprietari pensiuni au pregatit un foc de artificii in curte si m-au rugat sa anunt ca pe la 11:55 toata lumea sa coboare la receptie sa i-a cate un pahar de sampanie si sa iasa in curte pentru a vedea focul de artificii, cand s-au intors nu am mai putut pune la multi ani deoarece au venit pe rand, am pus la multi ani la venirea tortului, de fapt cel putin eu merg pe combinatia mars tort - la multi ani- dupa care in functie de petrecere pun - cine-i nascut... - sau - 3 SE de ziua ta care prinde extraordinar de bine de fiecare data.
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Melodie Revelion ora:12

UNREAD_POSTde p3psitwist » Lun Ian 03, 2011 2:36 am

la mine au venit mai putini decat trebuiau sa vina.....si dintre ei doar femeile aveau asa chef de dansat....si spre dimineata m-am apucat de baut cu cativa care ramasesera ultimii...am facut si 100 de lei spaga :) pe care am impartit-o cu barmanul!!!
la 12 noaptea am incercat sa pun numaratoarea inversa...dar unii iesisera cu 5 minute inainte afara ....altii nu stiau ce se intampla.... dupa ce a intrat toata lumea am pus un la multi ani, dupa care am continuat cu ceva muzica usoara romaneasca...au mai dansat un pic ...si dupa aia cate 2-3 melodii din fiecare gen....in afara de rock...si manele care le-am pus dimineata dupa ce au plecat aproape toti

in rest revelion trist.....muzica tare...nu mi-a zis nimeni nimic...doar mi-au cerut la un moment dat o machedoneasca.
pe 1 ianuarie in schimb a fost altceva :) o sa scriu in topicul meu
Imagine
Avatar utilizator
p3psitwist
Administrator
 
Mesaje: 1893
Membru din: Vin Apr 02, 2010 10:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: Melodie Revelion ora:12

UNREAD_POSTde djpedros » Lun Ian 03, 2011 11:59 pm

eu am pus la 12 piesa cu numaratoarea inversa pe care a postat-o tractor aici (multumesc pe aceasta cale), apoi abba - happy new year. oricum, la 12 nu mai era nimeni inauntru :) iar cand au revenit prima piesa din 2011 a fost alexandra stan - mr saxobeat
Avatar utilizator
djpedros
Super Membru
 
Mesaje: 1252
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 6:27 pm
Localitate: Galati

Anterior

Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 32 vizitatori