Colaborare cu un site

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

Re: Colaborare cu un site

UNREAD_POSTde The_Mack » Joi Ian 06, 2011 6:56 pm

supereveniment bine ai venit printre noi, si multumim ptr. raspunsuri ;)

referitor la oferte, nu stiu ce sa zic, dar daca comenzile sunt trimise in acelasi timp catre toti userii care activeaza in zona clientului, si ofera serviciile cerute de client, imi este greu sa inteleg de ce la mine au ajuns deja cu statusul inchis. adica nu prea vad cum este posibil, ca desi toti primim comenzile in acelasi timp, in decurs de 5-10 minute cineva intra in legatura cu clientul, il convinge ca oferta lui este cea mai buna, clientul respectiv deja confirma catre voi ca a gasit un furnizor de servicii si voi operati deja aceasta modificare in sistem, ma repet totul in decurs la 10 minute.

eu zic ca aceste lucruri se rezolva foarte usor, daca aceste comenzi sunt trimise simultan catre toti userii care activeaza si ofera servicii in zona clientului respectiv, astfel toti au sanse egale sa contacteze clientul in timp util.

evident ce a spus demential este foarte adevarat, nu putem noi sa modificam politica si regulile site-ului dumneavoastra, dar banuiesc ca ne putem exprima un punct de vedere pertinet si constructiv, zic eu.
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Colaborare cu un site

UNREAD_POSTde SuperEveniment » Joi Ian 06, 2011 7:00 pm

Sorinus scrie:Oricum pana la urma nu prea am inteles...noi ne inscriem,suntem invitati sau???


Inscrierea se face direct pe site.
In cazul in care ati primit o invitatie (ceea ce pare a fi cazul), puteti sa introduceti codul personal de 6 caractere care a fost trimis odata cu invitatia. Codul de cooptare se poate introduce numai dupa ce v-ati conectat la contul dumneavoastra.

demential scrie: Sorinus daca incerc sa te invit imi apare : " Ati trimis deja o invitatie la aceasta adresa de e-mail "

@Demential trimiteti-mi un mp cu adresa la care ai trimis invitatia catre @Sorinus. @Sorinus, trimiteti-mi un mp cu loginul dvs.

Cu stima.
Dorian
Avatar utilizator
SuperEveniment
 
Mesaje: 29
Membru din: Joi Ian 06, 2011 4:53 pm
Localitate: Timisoara

Re: Colaborare cu un site

UNREAD_POSTde demential » Joi Ian 06, 2011 7:12 pm

the_mack clientul intra, spune ce vrea, si cred ca bifeaza numarul de oferte pe care doreste sa le primeasca. si din 30 de membri pe zona respectiva, cred ca primii 5 care aleg sa vada contactul si platesc 3 euro pot vedea contactul. restul nu pot vedea datele de contact.
pana la urma cred ca este vorba de rapiditate. ceea ce nu e foarte corect. ma gandesc ca ar fi mai bine ca respectivul client sa primeasca oferte cat mai diferite, astfel incat sa existe concurenta.
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Colaborare cu un site

UNREAD_POSTde SuperEveniment » Joi Ian 06, 2011 7:18 pm

The_Mack scrie:imi este greu sa inteleg de ce la mine au ajuns deja cu satusul inchis. adica nu prea vad cum este posibil, ca desi toti primim comenzile in acelasi timp, in decurs de 5-10 minute cineva intra in legatura cu clientul, il convinge ca oferta lui este cea mai buna, clientul respectiv deja confirma catre voi ca a gasit un furnizor de servicii si voi operati deja aceasta modificare in sistem, ma repet totul in decurs la 10 minute.


@The_Mack, faptul ca o cerere este inchise nu inseamna ca un client a ales pe cineva!

Atunci cand discutam cu un client la telefon, il intrebam cate oferte doreste sa primeasca : 3, 4 sau 5? Daca clientul spune 3, atunci cererea de oferte este inchisa cand acel client a fost pus in contact cu trei furnizori. Cu alte cuvinte, o cerere de oferte inchisa nu inseamna ca furnizorul de servicii a fost ales. Iar 5-10 minute sunt mai mult decat suficiente pentru ca 3 furnizori sa spuna "sunt interesat" si sa cumpere datele de contact ale clientului.

The_Mack scrie:evident ce a spus demential este foarte adevarat, nu putem noi sa modificam politica si regulile site-ului dumneavoastra, dar banuiesc ca ne putem exprima un punct de vedere pertinet si constructiv, zic eu.


Clar, si ma bucur ca putem aveam un schimb de opinii care sa ne ajute sa ne inteleg reciproc.
Avatar utilizator
SuperEveniment
 
Mesaje: 29
Membru din: Joi Ian 06, 2011 4:53 pm
Localitate: Timisoara

Re: Colaborare cu un site

UNREAD_POSTde The_Mack » Joi Ian 06, 2011 7:23 pm

aaaa, ok acum am inteles, merci de raspuns. ce vroiam sa te mai intreb, este daca cererea catre noi furnizori este trimisa in acelasi timp, sau exista ceva decalaje?

merci.

L.E: ma bucur ca esti deschis dialogului, si sper ca (,) colaborarea dintre site-urile noastre sa fie una cat mai fructuoasa ptr. ambele comunitati.
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Colaborare cu un site

UNREAD_POSTde SuperEveniment » Joi Ian 06, 2011 8:13 pm

The_Mack scrie:aaaa, ok acum am inteles, merci de raspuns. ce vroiam sa te mai intreb, este daca cererea catre noi furnizori este trimisa in acelasi timp, sau exista ceva decalaje?.


DA exista decalaje. O cerere de oferte este trimisa la un prim grup de furnizori la o ora dupa ce a fost completata de catre consultantii nostri. Apoi, daca este in continuare deschisa, este trimisa la un al doilea grup (dupa 24 de ore) si tot asa pana se atinge numarul de puneri in contact solicitate de client (sau maxim dupa o saptamana de la publicare).

Ceea ce ne propunem este sa ne asiguram ca punem clientii in contact cu furnizori cat mai seriosi. De aceea, fiecare membru inscris are asociata o nota ce reflecta reputatia lui. Atunci cand primim o cerere de oferte o trimitem mai intai furnizorilor de servicii cu reputatia maxima (grupul 1). Dupa 24 de ore, daca este inca inchisa, o trimitem grupului urmator, si tot asa. Aceasta metoda ne permita sa favorizam furnizorii care pun accent pe calitate.

Cum se contruieste reputatia? Pentru moment singura variabila luata in calcul este daca profilul a fost sau nu verificat; urmeaza sa evolueze in timp pentru a lua in calcul si feedbackul de la clientii cu care ati fost pus deja in contact.

Studiem de asemenea si alti factori: proximitatea geografica, vechimea pe site etc.
Avatar utilizator
SuperEveniment
 
Mesaje: 29
Membru din: Joi Ian 06, 2011 4:53 pm
Localitate: Timisoara

Re: Colaborare cu un site

UNREAD_POSTde SuperEveniment » Joi Ian 06, 2011 8:19 pm

Lucian scrie:Poate ar fi o idee ca toate ofertele sa fie publicate zilnic la o ora fixa si sa ramana deschise timp
de o ora, in felul acesta am avea de castigat si noi (vom sti cand sa controlam mail-ul) si clientii care ar
avea de ales din mai multe oferte care s-ar strange in tot acest timp.


Lucian, cererile de oferte se inchid atunci cand numarul de puneri in contact solicitate de client a fost atins (sau dupa 7 zile in caz contrar).

Sunt deschis la propunearea ta. Fara a lua nici un angajament in aceasta directie, as spune ca as alege o ora intre 17 si 20 (traficull pe site este maxim in acea perioada). Problema principala pe care o vad este ca ne-am trezi cu o sarcina mare pe server in acel moment...
Avatar utilizator
SuperEveniment
 
Mesaje: 29
Membru din: Joi Ian 06, 2011 4:53 pm
Localitate: Timisoara

Re: Colaborare cu un site

UNREAD_POSTde SuperEveniment » Joi Ian 06, 2011 8:41 pm

demential scrie:the_mack clientul intra, spune ce vrea, si cred ca bifeaza numarul de oferte pe care doreste sa le primeasca. si din 30 de membri pe zona respectiva, cred ca primii 5 care aleg sa vada contactul si platesc 3 euro pot vedea contactul. restul nu pot vedea datele de contact. pana la urma cred ca este vorba de rapiditate. ceea ce nu e foarte corect. ma gandesc ca ar fi mai bine ca respectivul client sa primeasca oferte cat mai diferite, astfel incat sa existe concurenta.


Rapiditate & Calitate ! Mesajul meu precendent explica mai bine cum stau lucrurile.

Din punctul nostru de vedere concurenta exista, tinand cont de faptul ca punem un client in contact cu mai multi furnizori de servicii...
Avatar utilizator
SuperEveniment
 
Mesaje: 29
Membru din: Joi Ian 06, 2011 4:53 pm
Localitate: Timisoara

Re: Colaborare cu un site

UNREAD_POSTde tony » Joi Ian 06, 2011 9:54 pm

... am inbatranit sau sa ratacit invitatia mea?
tony
Super Membru
 
Mesaje: 1080
Membru din: Dum Iun 06, 2010 9:29 am
Localitate: Rieti

Re: Colaborare cu un site

UNREAD_POSTde iulianrugina » Vin Ian 07, 2011 2:52 pm

totusi eu nu vad nici un contact pentru o petrecere.......sau poate nu stiu eu sa ma uit....vad cereri oferte, intru pe evenimentul respectiv si atat. nici-un contact...
http://www.djnuntaneamt.ro/
Avatar utilizator
iulianrugina
DJ Fondator
 
Mesaje: 2245
Membru din: Mie Apr 08, 2009 7:26 pm
Localitate: Roman, Neamt

Re: Colaborare cu un site

UNREAD_POSTde tractor » Vin Ian 07, 2011 3:00 pm

unde saracie,eu nu vad nimic la "cerei de oferta"mi gol...
tractor
Membru activ
 
Mesaje: 592
Membru din: Vin Sep 11, 2009 11:27 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Colaborare cu un site

UNREAD_POSTde The_Mack » Vin Ian 07, 2011 3:03 pm

iulian, trebuie sa cumperi acel contact folosind creditul pe care il ai. selectezi oferta pe care o doresti, bifezi acolo in dreapta o casuta cum ca esti ok cu contractul comercial parca, si dupa ce faci asta primesti datele de contact ptr. client, dupa care il contactezi.
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Colaborare cu un site

UNREAD_POSTde iulianrugina » Vin Ian 07, 2011 3:07 pm

The_Mack scrie:iulian, trebuie sa cumperi acel contact folosind creditul pe care il ai. selectezi oferta pe care o doresti, bifezi acolo in dreapta o casuta cum ca esti ok cu contractul comercial parca, si dupa ce faci asta primesti datele de contact ptr. client, dupa care il contactezi.

am gasit. merci. voiam sa iau acel eveniment...am contactat deja mireasa.
http://www.djnuntaneamt.ro/
Avatar utilizator
iulianrugina
DJ Fondator
 
Mesaje: 2245
Membru din: Mie Apr 08, 2009 7:26 pm
Localitate: Roman, Neamt

Re: Colaborare cu un site

UNREAD_POSTde tractor » Vin Ian 07, 2011 3:22 pm

Cereri de oferte
In aceasta sectiune vei gasi in curand cererile de oferte trimise de clienti.



Aici vor aparea cererile? :lol:

Voi ce intelegeti din aceasta data: 2011-05-29 ?


Iar pentru a gasi cererile de la clienti trebuie sa intru la mine in cont,la sectiunea cereri de oferta?
tractor
Membru activ
 
Mesaje: 592
Membru din: Vin Sep 11, 2009 11:27 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Colaborare cu un site

UNREAD_POSTde AndiBAD » Vin Ian 07, 2011 3:37 pm

@tractor 25.05.2011.E data in alt format!


Eu de ex daca sa zicem iau o comanda si clientul nu accepta eu tot trebuie sa platesc acei 3 euro?
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Avatar utilizator
AndiBAD
Super Membru
 
Mesaje: 1110
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:41 pm
Localitate: Victoria/BRASOV

Re: Colaborare cu un site

UNREAD_POSTde The_Mack » Vin Ian 07, 2011 3:47 pm

da. platesti acei 3 euro daca alegi sa fi pus in legatura cu clientul, iar acei 3 euro ii pierzi din cont indiferent de cum decurge intelegerea cu clientul (adica te intelegi sau nu cu el).
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Colaborare cu un site

UNREAD_POSTde CreB0 » Vin Ian 07, 2011 3:52 pm

Nu cred ca e chiar corect sa pierzi bani de fiecare data cand intri in contact cu cineva chiar daca nu te-ai inteles cu beneficiarii.
Avatar utilizator
CreB0
Membru activ
 
Mesaje: 620
Membru din: Dum Iul 25, 2010 9:47 pm
Localitate: Arad

Re: Colaborare cu un site

UNREAD_POSTde Sorinus » Vin Ian 07, 2011 4:23 pm

Multe nu sunt corecte in viata asta... :mrgreen:
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Colaborare cu un site

UNREAD_POSTde prologic » Vin Ian 07, 2011 6:25 pm

Am primit si eu pt 29.05.2011 pt. Iasi , sa inteleg ca voi din zone ca Brasov,Cluj optati si pt. Iasi? :D
prologic
Membru activ
 
Mesaje: 223
Membru din: Vin Aug 14, 2009 3:37 pm
Localitate: iasi

Re: Colaborare cu un site

UNREAD_POSTde The_Mack » Vin Ian 07, 2011 7:02 pm

Shaloo scrie:Nu cred ca e chiar corect sa pierzi bani de fiecare data cand intri in contact cu cineva chiar daca nu te-ai inteles cu beneficiarii.


eu zic ca este corect - oamenii isi fac datoria si te pun in contact cu clientul - de acolo tine numai de tine daca te intelegi cu ei sau nu.

L.e: eu daca am ceva sa le reprosez, este ca nu trimit mail-uri cu cererea de oferta in acelasi timp la toti prestatorii de servicii din zona clientului, si care si ofera ce cauta omul.

spre exemplu daca mie imi trimite mailul sa zic cu o intarziere de 4,5 ore, cumpar contactul dar in acest timp, clientul a batut palma deja cu cineva, pierzi si clientul dar si acei 3 euro. dar ma repet asta tine exclusiv de politica firmei, si pana la urma esti interesat te bagi nu esti nu.

in rest numai de bine, si poate iese ceva.

@supereveniment - ai sunat azi ca am primit un apel, dar nu am putut raspunde ptr.ca eram intr-o intalnire - ramane eventual sa ne auzim pe Luni, sau putem discuta chiar si pe mail sau YM.
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 33 vizitatori