Sa fim oameni pentru oameni

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

Ce cumparam pentru copii ?

Dulciuri, fructe, cadouri pentru copii
3
33%
Ce ne spun cei care au grija de casa de copii ca au nevoie si foarte putine dulciuri
6
67%
 
Voturi totale : 9

Sa fim oameni pentru oameni

UNREAD_POSTde Ciprian » Dum Noi 28, 2010 1:29 pm

Nu prea ma pricep sa gasesc cuvinte ticluite care sa va loveasca in suflete.
Macar in postul Sfantului Craciun ar trebui sa invatam sa iertam, sa fim mai buni si sa ne indreptam privirile spre semenii nostri!
As vrea sa luam legatura cu conducerea unei case de copii si sa organizam o petrecere pt cei de acolo.
Pe langa asta as vrea sa strangem cadouri pt micutii de acolo.Haine,jucarii etc. Nu obligatoriu lucruri noi. Sunt sigur ca aveti haine care nu le mai purtati,jucarii pe care copii vostrii nu le mai folosesc,sau aparate electrocasnice care zac prin poduri sau debarale.As vrea ca aceasta campanie sa nu se opreasca aici.Fiecare dintre noi poate promova aceasta campanie pe alte forumuri etc.Dupa ce pun lucrurile cap la cap o sa fac si o pagina pe facebook pt promovare si strangere de ajutoare.Sunt sigur ca alaturi de voi vom aduce o bucurie micutilor.
As vrea sa stiu cine se baga pt ca nu mai este foarte mult pana la Craciun.

In alta ordine de idei,prin aceasta campanie putem promova serviciile http://www.djfotovideo.ro [By pepsi]


LE Am luat legatura cu doamna Mihaela Guias, Vice-Presedinta Fundatiei " Copiii impotriva intunericului" Casa de copii Domnesti,care a fost incantata de gestul nostru. Sunt 16 copii cu varste intre 4 si 17 ani.
Avatar utilizator
Ciprian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1524
Membru din: Joi Sep 17, 2009 1:58 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Sa fim oameni pentru oameni

UNREAD_POSTde The_Mack » Dum Noi 28, 2010 5:43 pm

admirabil gest. sunt pentru!
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Sa fim oameni pentru oameni

UNREAD_POSTde Sorinus » Dum Noi 28, 2010 6:29 pm

si eu sunt pentru...insa nu stiu cum pot ajuta din tm...eventual pot trimite o suma de bani...
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Sa fim oameni pentru oameni

UNREAD_POSTde Ciprian » Dum Noi 28, 2010 6:44 pm

Ma bucura reactia voastra:)
Cei din Bucuresti...care va imbracati in mos craciun?
Avatar utilizator
Ciprian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1524
Membru din: Joi Sep 17, 2009 1:58 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Sa fim oameni pentru oameni

UNREAD_POSTde Sorinus » Mar Noi 30, 2010 10:05 pm

Se pare ca reactia noastra s-a limitat la 3 useri...eu unul sunt dispus sa trimit 50 lei pentru cauza,ar fi foarte ok sa punem toti mana de la mana ca nu e o suma mare insa daca adunam mai multi putem aduna o suma acceptabila pentru a ajuta niste copii macar de Sfintele Sarbatori de Craciun...astept reactii pozitive din partea voastra!
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Sa fim oameni pentru oameni

UNREAD_POSTde demential » Mar Noi 30, 2010 10:11 pm

si doar 19 pe facebook.
astept detalii/noutati de la ciprian !!!
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Sa fim oameni pentru oameni

UNREAD_POSTde p3psitwist » Mar Noi 30, 2010 10:13 pm

da eu am vb cu ciprian inainte sa posteze...:) clar ca sunt de acord am zis ca daca fac rost de bani de benzina poate chiar dau si o fuga pana la bucuresti
Imagine
Avatar utilizator
p3psitwist
Administrator
 
Mesaje: 1893
Membru din: Vin Apr 02, 2010 10:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: Sa fim oameni pentru oameni

UNREAD_POSTde Ciprian » Mie Dec 01, 2010 8:57 am

O sa vb astazi cu doamna de la casa de copii.Probabil petrecerea va fi duminica pe 19 si cred ca 4 ore este suficient.Asta ar include poezii spuse mosului de catre copii,colinde si ceva muzica in spiritul Craciunului.Daca tot am burta,o sa fac eu pe mos cracuiun, cu toate ca acest rol cred ca i se potriveste de minune lui demenitial.
Si eu ma asteptam la mai multe reactii pozitive si de aici si din alte parti.Asta e,ne descurcam cum putem.Am 3-4 promisiuni de hainute si jucarii de la munca+ ca aseara am sonorizat un majorat si cei care m-au zapacit cu preferinte au promis solemn ca vor ajuta si ei.
Una peste alta as vrea ca pe 17 cel tarziu 18 sa tragem linie sa vedem cum stam.

Ps.cum sa termini la 7?Daca era dupa ei faceam after hours :lol: Noroc cu patronul restaurantului :roll: De acum incolo dau majoratele la alti dj ca o iau razna cu pustoaicele astea


ps2.Am glumit...nu va dau nici o pustoaica!aaa majorat :lol:
Avatar utilizator
Ciprian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1524
Membru din: Joi Sep 17, 2009 1:58 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Sa fim oameni pentru oameni

UNREAD_POSTde tony » Mie Dec 01, 2010 9:14 am

Eu cel putin o sa sonorizez cateva party/uri pentru cei mici de craciun!


...posibil sa lansez un proiect ,aka sa fac un calculator pentru cineva nevoias !

.... dar cum stiu treaba la mine in zona , mai degraba ma imbat eu de calculatoru ala decat decat un pulete! ,asta daca ati inseles aluzia!
tony
Super Membru
 
Mesaje: 1080
Membru din: Dum Iun 06, 2010 9:29 am
Localitate: Rieti

Re: Sa fim oameni pentru oameni

UNREAD_POSTde Lucian » Mie Dec 01, 2010 10:54 am

Ciprian scrie: aparate electrocasnice care zac prin poduri sau debarale

cmmooon....man - cum ar fi sa te duci cu un fier de calcat cu jar - eu zic, mai bine sa donam niste bani(care cat poate) cu care sa
cumparati niste jucarii si hainute NOI.
MUSIC IS OUR PASSION
www.djnuntabotez.ro
Avatar utilizator
Lucian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1415
Membru din: Joi Apr 22, 2010 7:33 pm
Localitate: Campulung, Jud Arges

Re: Sa fim oameni pentru oameni

UNREAD_POSTde demential » Mie Dec 01, 2010 1:09 pm

eu nu pot sa fiu mos craciun. m-ar bufni rasu. intr-adevar, fizic ma potrivesc, dar psihic nu as rezista.
cred ca orice fel de donatie i-ar ajuta.
cu 50 ron de exemplu nu poti cumpara 5 tricouri si 2 pulovere... dar niste sh-uri pe care nu le mai folosesti le poti dona. intelegeti ?
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Sa fim oameni pentru oameni

UNREAD_POSTde remy » Mie Dec 01, 2010 10:39 pm

deci, am inteles ca sant 16 copii, da? cum eu sant mai emotiv din fire, vin cu o propunere: ciprian daca poate, sa faca un set de poze cu copii aceeia, fetite su baieti avem si noi pe acasa, si poate ca stim ce le-ar place in functie de varsta.... propun ca fiecare de pe forum sa-si aleaga unul din acei copii si sa trimita pachet acelui copil, nu cred ca nu vom fi 16 in stare de un asa gest! Ma gandesc doar la nerabdarea unui copil de a vedea si de a desface cadoul de la mosu! Si poate Ciprian, din discutia cu educatoarea lor ne v-a da si detalii despre necesitatile copiilor de acolo! De exemplu, poate ca nu au un tv, strangem bani si luam unul, poate ca nu au un dvd pt desene animate, am eu unul si nu-mi mai trebuie, poate ca nu au o combina muzicala, strangem bani si luam....variante sant multe, dar as merge pe prima varianta cu cadouri de la unul din noi pt unul de acolo! Anul trecut am facut pe Mos Craciun, e o experienta deosebita!!!! Hai sa ne unim si s-o facem, poate ca Dan(demential) aranjeaza si de o stire pe tv, asta ca sa fiu un pic profitor.... :oops: HAI SA INTRAM IN SPIRITUL SARBATORILOR DE CRACIUN!!!!!



P.S. Am vazut multe asa zis ajutoare sh (inundatiile de la noi).... nu vreau sa mai aud de asa ceva...un copil nu merita sa primeasca ce a lasat altul, sant si asa destul de batuti de soarta!!!!!!!!
Ultima oară modificat de remy pe Mie Dec 01, 2010 10:43 pm, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
remy
DJ Fondator
 
Mesaje: 946
Membru din: Mar Apr 07, 2009 8:59 am
Localitate: Roman

Re: Sa fim oameni pentru oameni

UNREAD_POSTde demential » Mie Dec 01, 2010 10:42 pm

din pacate inca nu am primit feedback de la nici un coleg din mass media. doar cineva de la rzb si cineva de la adevarul s-au implicat pe facebook. mai vedem pana atunci. si mi se pare ok ideea lui remy, desi nu stiu cat de realizabila este.
cred ca totul o sa se rezume la calitatile lui ciprian sa adune toate informatiile si sa ne spuna ce anume are nevoie, tinand cont ca suntem cativa doritori si pe aici sa il ajutam. din lipsa de timp nu ma pot implica foarte mult in organizare, dar cu ce pot ajut !
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Sa fim oameni pentru oameni

UNREAD_POSTde remy » Mie Dec 01, 2010 10:47 pm

ba da, dane, te vei implica si te vei duce acolo, poate doar si pt simplul fapt ca esti purtator de tricou djf... apropo, pt Ciprian, donez un tricou... tu, sorake, ciprian, raluca... snake, santeti aproape ... apropo, pe ce data vrea ciprian sa mearga la acei copii?
Avatar utilizator
remy
DJ Fondator
 
Mesaje: 946
Membru din: Mar Apr 07, 2009 8:59 am
Localitate: Roman

Re: Sa fim oameni pentru oameni

UNREAD_POSTde remy » Mie Dec 01, 2010 10:48 pm

.
Ultima oară modificat de remy pe Dum Dec 05, 2010 11:09 pm, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
remy
DJ Fondator
 
Mesaje: 946
Membru din: Mar Apr 07, 2009 8:59 am
Localitate: Roman

Re: Sa fim oameni pentru oameni

UNREAD_POSTde Lucian » Joi Dec 02, 2010 2:12 pm

remy scrie: Am vazut multe asa zis ajutoare sh (inundatiile de la noi).... nu vreau sa mai aud de asa ceva...un copil nu merita sa primeasca ce a lasat altul, sant si asa destul de batuti de soarta!!!!!!!!

+1
MUSIC IS OUR PASSION
www.djnuntabotez.ro
Avatar utilizator
Lucian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1415
Membru din: Joi Apr 22, 2010 7:33 pm
Localitate: Campulung, Jud Arges

Re: Sa fim oameni pentru oameni

UNREAD_POSTde Ciprian » Joi Dec 02, 2010 3:34 pm

Am vb cu doamna de acolo, diseara o sa-mi trimita poze.cum le primesc o sa le urc aici.
Necesitati mari sunt alimente si medicamente pt copii: nurofen,siropuri,medicamente pt febra,raceala.Dar cum a spus si doamna,ne este recunoscatoare pt acest gest si cu orice putem noi ajuta e binevenit.
Pe 19 dec va fi petrecerea(duminica),ramane de stabilit ora.
Avatar utilizator
Ciprian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1524
Membru din: Joi Sep 17, 2009 1:58 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Sa fim oameni pentru oameni

UNREAD_POSTde Sorinus » Joi Dec 02, 2010 6:58 pm

deci pana la urma eu as trimite 50 lei ,nu stiu unde,cont...blabla,dane ii ok daca iti trimit tie pe cont pe langa aia 10 lei pt intalnire si apoi te descurci tu cu ciprian ca sunteti macar din acelasi oras...e ok asa?
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Sa fim oameni pentru oameni

UNREAD_POSTde demential » Joi Dec 02, 2010 7:16 pm

as prefera sa puna ciprian un cont unde sa trimita toata lumea, ca sa nu ne incurcam.
DAR nu am nimic impotriva sa trimiteti la mine. rezolv eu cu ciprian !
Avatar utilizator
demential
Administrator
 
Mesaje: 7017
Membru din: Lun Apr 06, 2009 2:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Sa fim oameni pentru oameni

UNREAD_POSTde Sorinus » Joi Dec 02, 2010 7:35 pm

ok atunci iti trimit tie 60 lei direct ok?
Avatar utilizator
Sorinus
Administrator
 
Mesaje: 3198
Membru din: Lun Apr 06, 2009 8:55 pm
Localitate: Timisoara

Următorul

Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron